הצתת סניף מרצ העיר

הצתת סניף מרצ העיר ../images/Emo31.gif

הסתבר לי היום כי לאחר מכתבי האיום הפיזי לרכוש ולדיירים, שניתלו על בניין ברח' מכבי שאחד מדייריו תלה שלט של מרצ, חלה הסלמה ואמש נעשה ניסיון להצית את סניף מרצ. ככל שאני יכולה להבין שהעבריינות הנאלחת והבזויה הזו מימין, בתירוצים "אמוניים" ו"לאומיים", היא מכת מדינה (ואף - אני מסכימה עם שטרנהל - סכנה קיומית למדינת ישראל ולדמוקרטיה הישראלית) - אני קוראת מכאן למשטרה במקומית ולרשות לנקוט במדיניות קשוחה של אפס סובלנות כלפי כל גורם טרור ועבריינות כזה מבית, ללא כל קשר להתנהלות בשאר חלקי הארץ. אין לכך מקום ברעננה - וודאי שלא יהיה לכך מקום כאן, אם לא ניתן לזה מקום. אני גם קוראת לגולשים ולאנשי העיריה מכל קצוות הקשת הפוליטית לעלות לפורום בגינוי שמי, אישי וחריף ובהוקעה של כל אדם שעשה מעשה כזה מן הקהילה ומן העיר. אמונה, תפיסה פוליטית או אידיאולוגיה שדרכה דרך האלימות והטרור - אינה לגיטימית ועל אוחזיה להיות מאחורי סורג ובריח משום שהם מהווים סכנה אישית, פיזית וקיומית לכולנו.

ע מיש

New member
המשטרה כמובן לא תמצא מי עשה את זה

ואם היא תמצא היא לא תעשה כלום ואם הוא יועמד לדין אז השופט יוציא אותו בזול. במדינת ישראל נהנים פושעי הימין מחופש פעולה נרחב.

32103210

New member
עמיש

אז מה אתה אומר לא לחפש אותם בכלל??? (אני לא רציני ,כן)

lul5

New member
האלימות לא תנצח !!

מי שביצע את מעשה האלימות זה פוגע באושיות החברה התרבותית והסובלנית ואתם יודעים מה רק בשביל להשריש ולקבע את נושא חופש הביטוי חופש האמונה מנהל תקין בשל כל אלו חייבים את מרץ חזקה ברעננה !! היום סיפרה לי שכנה על ילד אלים בבית הספר שבנה לומד וכמה זה מפריע והורס את הרקמה החברתית בכיתתו ומפריע לילדים הטובים ללמוד ולהשכיל והאלימות של הילד הזה בכיתה של הילדים הטובים היא כמו האלימות של אותו פסיכי שמפריע לעיר טובה כמו רעננה לחיות בנחת ובאמונה שכולם חיים יחד באחווה לא משנה מהיא אמונתו של השכן מי יתן ינדע לטפל באנשים האלימים למען עתיד ילדנו ועתידנו שלנו

AvihayA

New member
ומי הם אותם "ילדים טובים" ?

ומדוע אותו ילד אלים אינו "ילד טוב" ? לדעתי ולפי השקפת עולמי "ילד אלים" הוא ילד שמשהו מציק לו קל לתייג את אותו "ילד אלים" כילד רע ושאר הילדים כילדים טובים. האם אותה שכנה "טובה" בדקה את מניעיו של אותו ילד ? יכול להיות שהילד מנודה ולכן זו הדרך שלו למשוך תשומת לב ? (ואם כך הדבר האם נגזר עליו להיות "ילד רע" ומנודה לנצח ?) צר לי, אך איני קונה את הסיפור של הילד האלים שהורס את הרקמה החברתית של שאר הילדים הטובים האם אחד מהילדים הטובים ניסה פעם להעניק תשומת לב ואהדה לילד האלים ? או שכל הילדים ה"טובים" שבויים אחר דעתם של ההורים שהילד האלים הוא ילד רע ויש להקיא אותו מקירבם ? ואשר לשריפת סניף מרצ: אף אחד מאתנו לא יודע מי עומד מאחורי העבירה החמורה הזו ואף אחד מאיתנו לא יודע מה המניעים של אותם פושעים. אז אנא מכם, נהגו ברוח הסובלנות ואל תסיקו מסקנות על סמך ספקולציות ואל תאשימו מגזר זה או אחר עד שתצא האמת לאור. וכולי תקווה שכאשר ימצאו האשמים ימוצה עימם הדין ללא כל סובלנות משום שמדובר בחבלה בדמוקרטיה שבאיזה שהוא מקום הובילה לפני כ-13 שנים לאסון גדול יותר.

גור 2

New member
פוסט מודרניזם

מהם מניעיו של הילד האלים? סליחה אביחי. זו שאלה טובה למטפל שלו ולהוריו. לא לאף אחד אחר. מה עם המניעים של מציתי סניף מר"צ? מישהו בדק או יבדוק? אולי האלימות באה ממקום טוב, בדרכי נועם ומאהבת הארץ בעצם? זה ממשיך ל"אף אחד מאיתנו לא יודע מי עומד מאחורי...". אנחנו לא יודעים את השמות אבל הכתובת ידועה. גם אם הם מהרצליה או רעננה הכתובת הרוחנית שלהם היא במפעל ההתנחלות. לולי. זה הרבה יותר מפגיעה באושיות החברה התרבותית והסובלנית. זו חבלה במדינה עצמה על כל מרכיביה. הם סכנה גדולה יותר מהמחבלים גם אם אף אחד לא יהרג. הם אלה שהופכים את המדינה לקורי עכביש. יחד עם הפוליטיקאים הרופסים ומשפחות הפשע. שנת מר"צ טובה

AvihayA

New member
גור יקירי, אין קשר בין 2 הדברים !!!

אין קשר בין ילד אלים (סימני מצוקה) להצתה (ונדליזם לשמו) ממש כמו שאין שום קשר בין מפעל ההתנחלות לכתובת רוחנית המטיפה להצתות. כפי שאני מכיר את מרצ ואת משנתה הסדורה והמבורכת הדוגלת בשוויון באהבת הזולת ובקבלת השונה , אתה עושה עוול כשאתה קופץ למסקנות פזיזות ומבצע ציד מכשפות בו אתה כבר יודע מראש שמדובר במאמיני מפעל ההתנחלות, אתה כבר יודע שהם כבר יישרו קו עם משפחות הפשע וזאת רק בגלל שהם מאמינים קצת שונה ממך. אני לא מבין איך אתה מסוגל לקחת ציבור שלם של מתיישבים שכל חטאם הוא רק אמונתם בהתיישבות הארץ על כל חלקיה ולהאשים אותם בהאשמות כה חמורות. קל לנו לשכוח שרובם הגדול של המתיישבים הינם אזרחים שלווים שומרי חוק !!! אנא ממך, אני לא יודע את הכתובת ואתה לא יודע את הכתובת (אתה רק מעלה ספקולציות) ואם אתה מחשיב את עצמך כאיש מר"צ, אנא ממך התנהג כאיש מרצ ואל תאשים אדם ובטח שלא ציבור שלם של אנשים. מתוך אמנת מפלגת מרצ-יחד: " ...שוויון ערך האדם הוא יסוד כל היסודות האידיאולוגיים בעינינו, וזהו הבסיס לאמונתנו בשלום, בצדק חברתי, ובזכויות האדם. ..." ואל תשכח שמדובר בכל אדם !!! בכל אדם !!! גם אם הוא שונה ממך, וגם אם הוא חושב אחרת ממך !!! (ואם אתה רוצה לבדוק את מקור הציטוט אתה מוזמן להכנס לאתר מרצ והכתובת, למקרה ששכחת http://www.myparty.org.il/main-branch/he/contents/45.html) ואם כבר נגענו באמנת מרצ-יחד שאתה טוען שאתה חלק מדרכה, בוא ונציץ בעוד חלקים מאותה אמנה שאני חושב שהיא פשוט נפלאה אך לצערי רובנו לא מכירים אותה: " ... יעד חיוני בתפישת עולמנו הוא החינוך וההשכלה, אשר יש להרחיבם ולשפרם כדי לצמצם את הפערים בחברתנו. ..." כלומר אם יש ילד אלים, יש למצוא לו פתרון במסגרת מערכת החינוך לרבות פתרון מצוקת התלמיד וזאת על מנת להחזירו למסלול הלימודים הנורמטיבי כדי לשפר ולצמצם את הפערים. ותסכים איתי שצמצום הפערים יפחית וימנע את האלימות מגיל צעיר ועד בגרות. "... מטרתנו היא הרחבה מתמדת של זכויות אדם, על פי הנורמות הבין-לאומיות, והגנה על כל מי שעדיין מקופח בחברה הישראלית. ..." האם ילד אלים המשדר מצוקה חברתית אינו נחשב מקופח ? האם יש לקפח אותו ולזרוק את הטיפול בו רק להוריו ולמטפל שלו ? האם מערכת החינוך יכולה להתנער ממנו ולהגדיל את בכך השפעת הקיפוח ? האם החמרת הקיפוח לא יגרום לו לפתח פער חברתי ? במקרה שכזה אל תשכח שחלק מהאמנה היא גם לצמצם פערים חברתיים. " ... אנחנו מתחייבים לפעול, להתנדב ולהיאבק כדי לממש את חזוננו בכל רשויות המשטר ובקרב דעת הקהל. ..." אני חושב שאני מילאתי את חובתי והסברתי את עמדתי ואת עמדת מרצ (למרות שאיני נמנה עם מתפקדיה). האם אתה מילאת את חובתך והצגת את משנתה של מרצ ? או שמא הצגת את דעתך האישית בלבד תוך שימוש ציני בעוול שנגרם לסניף מרצ ? בפרוש השנה החדשה בקשה קטנה לי אליך ולכל עם ישראל: " ... שנראה כל אחד את מעלת חברנו ולא חסרונו, שנדבר כל אחד את חברו כדרך הישר והרצוי לפניך ואל יעלה בליבנו שום שנאה מאחדעל חברו חלילה ..." שנת סבלנות סובלנות ואהבת האדם אביחי ארביב

גור 2

New member
אביחי שלום

המקשר בין שני הדברים הוא הגישה שיצגת כאן. הנסיון להבין את האלימים. בהחלט כן אבל לא על חשבון החברה הנורמטיבית. בבית הספר, לא על חשבון הילדים "הרגילים". אפס סובלנות לאלימות אין משמעה מניעת טיפול מפרטים אלימים. אני לא איש מרץ ואין לי מושג מה כתוב באמנת מר"צ - יחד. דעותי לא נגזרות מאמנות ומצעי מפלגות, גם מאלה שבהן אני תומך. שים לב שכתבתי "מפעל ההתנחלות" ולא המתנחלים. יש הבדל. אני יודע שאתה כותב ממקום טוב אבל מיהרת לתייג אותי ולענות לי בהתאם לתווית. אז בינתיים שנה טובה.

AvihayA

New member
גור יקירי, אם מיהרתי לתייג, אני מתנצל ../images/Emo24.gif

ושתהיה לכולנו שנה טובה

יש משהו בדבריך. מילה על מרחבים:

הטיפול בסוגיות חברתחיות נחלק בין המרחב הציבורי למרחב הטיפולי. יש דברים שהאמפטיה יפה להם במרחב הטיפולי, ואינה יפה להם במרחב הציבורי. אלו מרחבים העומדים בסתירה אחד לשני. למדתי את זה ב"הדגמה" דווקא במקום שאותי אישית קומם וגרם לתגובה חריפה וחד משמעית כל השנים. בעבודה עם בית נועם בעבר (הוסטל טיפולי לגברים אלימים) למדתי שהם בני אדם עם עבר קשה עד בלתי נסבל, בדר"כ. לקח לי זמן להבין שאין שום צורך ליישב את הסתירה הזו. אני עדיין בעמדה מאוד נוקשה אליהם במרחב הציבורי (הוקעה, כליאה, ענישה) ובו זמנית מבינה שגם הם היו בעבר בבחינת "אין ילד רע, יש ילד שרע לו". רק שאני לא מטפלת - אני פועלת במרחב הציבורי. אני גם לא יוצאת יותר נגד עמדות טיפוליות כמו זו שהביע אביחי, כי יש להן קיום לצד העמדה החברתית הנוקשה נגד האלימות הזו. בגדול - ילד אלים הוא ילד עם הורים או מזניחים או אלימים או מתעללים בכל מיני צורות. במרחב הטיפולי - שווה בדיקה. בשביל זה יש אנשי מקצוע. רק שההתערבות הטיפולית תלויה גם ברצון ההורים. נתקלתי כאן לפחות בילד אחד כזה (שכלא, למשל, את הבת שלי כשהיתה בת 5 בתוך קופסא והתיישב על הקופסא, וכשאביה רץ לסלון למישמע צעקותיה, אמר לו הילד: "היא לא בוכה כי היא לא נהנית, היא בוכה כי היא לא מבינה את כללי המשחק"....ילד בן 5!!!). לי ברור שאכן זה ילד שרע לו, רק שההורים (עתירי תארים ומעמד) חזקים דים כדי לא לאפשר התערבות טיפולית. זו אחת הבעיות ברעננה, במקרים שכאלו.

ע מיש

New member
שתי הערות

1. מי שאלים ופוגע בזולתו הוא רע ומסוכן גם אם יש לו סיבות פרטיות שיכולות להסביר את התנהגותו הרעה והמסוכנת. 2. יש בהחלט אנשים וילדים שהם סתם רעי לב, אכזריים או אלימים בלי שום סיבה שיכולה להסביר את זה. בדיוק כשם שיש אנשים חרוצים ואנשים עצלים, אנשים מסודרים ואנשים מבולבלים, כך יש גם טובים ורעים. רצוי שלא נשכח את זה אף פעם.

זהו מיעוט נאלח הפוגע בדמוקרטיה הישראלית...

אני מוקיעה צעד זה בכל לשון... הקו האדום נחצה...אני מתביישת שמעשים כאלה קורים ברעננה... אפילו אם נעשו ע"י מיעוט... אני חושבת שהאחראים השיגו בדיוק את ההיפך ממה שביקשו, שכן אירוע שכזה רק מעלה את מרץ ולא מוריד...למעשה האחראים עשו פרסום חיובי למרץ... יש למצוא ולמצות את הדין במלוא החומרה עם האחראים לכך!!!

seturni

New member
לכאורה פירחחות

אבל האמת שמדובר במעשה כל כך מסוכן לחברה שלנו שהוא מצליח לזעזע (אותי לפחות) באותה מידה כמו אונס נגיד. אולי אפילו יותר

מה הקשר?!

איך אפשר להשוות בין ניסיון להצתה ואונס?? באונס נהרסים לבן-אדם החיים. כאן עם כל "הכבוד" לא.

seturni

New member
כאן נהרסים לכל המדינה החיים

אני עומד מאחורי דבריי שדיכוי הדמוקרטיה בעזרת פגיעה וחבלה זה מעשה מזעזע באותה מידה אבל אני לא מתכוון רק להצתה, אני מצרף להצתה את האיומים על תולי השלטים בחלון דירה בעיר

החיים ממשיכים

נכון, באיכות ירודה יותר. אבל אני עדין לא מבינה איך אפשר להשוות את זה לאונס??

seturni

New member
אני יכול לכתוב שאונסים בכך את הדמוקרטיה

אבל אני בספק שזה יגרום לך להבין את עמדתי ;) אני לא מסתכל על חיים שמשיכים בקלות או לא לאדם כזה או אחר. בתמונה הגדולה יותר אני רואה פגיעה קשה במשטר ובחברה כתוצאה מפגיעה בזכויות אדם ואזרח בסיסיות (ביטוי, דעת, התארגנות פוליטית...). המעשה עצמו הוא לא כלום, אבל הלך הרוח שעודד אותו והעובדה שהוא לא מזעזע את חלק מהאוכלוסייה (אותה אוכלוסייה שאחרי מקרה כמו המטען בביתו של הפרופסור זועקת שמדובר בתעמולה של השמאל- לא פחות ולא יותר) היא שגורמת לי לחלחלה...

אכן

אגב, יש קשר בין אונס לאלימות לאומנית. הגדרת השובניזם, הקרוי ע"ש לאומן מצבא נפולאון בשם ניקולס שובן, היא: שנאת האחר על בסיס דת, גזע ומין. שהו אותו שוביניזם העומד מאחורי ההתקבצות בקבוצה דתית החשה טובה מאחרות ולא נותנת לאחרים לבוא בשעריה, קבוצה לאומית-לאומנית וקבוצה מגדרית. מי שמחוץ לקבוצה עובר בהכרח דה-הומניזציה. ככה מתאפשרים גם אונס וגם אלימות כגון זו שראינו כאן, כמעשים קבילים שהחברה (הקבוצה) "מנרמלת".

למעלה