הצעת חוק ממשלתית לנישואים אזרחיים

croovy

New member
הצעת חוק ממשלתית לנישואים אזרחיים

אבל אם זה "בני זוג", זה לא אמור לכלול גם זוגות חד-מיניים?

kundason2003

New member
נו, אולי קצת משוב חיובי לשינוי?

למפלגה בכנסת שמצאה את הדרך האמיתית לגרום לנישואים אזרחיים להיות, ולא בהצעת חוק גרוטסקית שכופה דעת מיעוט, במקום בדיונים ממצים את הנושא, שגורמים לשינוי אמיתי?

כל הכבוד לשינוי

אחרי שהצביעו נגד (או נמננעו) בכל כך הרבה הצעות חוק לנישואים אזרחיים, הם סוף סוף תפשו שהם חייבים להציע הצעה משלהם, אחרת הם לא יעמדו בביקורת הציבורית. כל הכבוד, שיחד עם המפד"ל הם יזמו ועדת שדחתה את ההצבעה על ההכרה בבני זוג שלא נישאו עד 2005 (לפחות). אגב, ההצעה התפרסמה איפשהו? רק קראתי שמועות בעיתון שהועדה עומדת להגיש את הצעתה. אני לא בטוח מה היא בדיוק כוללת. עם כל הביקורת הזו, אני שמח ששינוי החליטה להצביע בעד חוק שימנע מהרבנות להחזיק במונופול כל כך כבד ומזיק.

kundason2003

New member
רואים שאתה לא בקיא.

היתה הצעת חוק אחת לנישואין אזרחיים, שטוב שהיא לא עברה, כי ברגע שהכנסת היתה מתחלפת היו מורידים את החוק הזה. שינוי תפסה כבר מזמן שהיא צריכה להציע הצעת חוק משלה, אבל היא עשתה את זה בסטייל, ובדרך הנכונה. לא בדרך של כפיית דעת מיעוט על דעת רוב. כל הכבוד לשינוי על זה שהם לקחו נושא, ולמרות שניסו לקבור אותו בועדה, הם לא ויתרו והועדה בכל זאת פעלה (אמנם באיחור, אבל לפחות פעלה) ומצאה דרך של פשרה. החוק עוד לא יצא, ובינתיים רק התפרסם ב"הארץ" שהוא עומד לצאת, בתוך שבועות מספר. במידה והממשלה לא תיפול עד אז, (גם אם תיפול, יש סיכוי שחלק נכבד מהאופוזיציה יתמוך בה) הצעת החוק תעלה על שולחן הכנסת כהצעת חוק ממשלתית, ולא כהצעת חוק פרטית וחסרת סיכוי, כמו שהציעו במרצ. שינוי מצאה את הדרך הנכונה לשנות. דרך של פשרה, של דיונים, ולא של כפיה. כי שינוי נגד כפיה, גם חילונית וגם דתית. וממש לא אכפת לי איך יקראו לבני הזוג, אם "בני זוג רשומים" או "בני זוג נשואים", כמו שכולם חייבים להיות. פרטים: בבקשה. לפי הצעת החוק שעומדת לצאת יהיו שני מסלולים בהם בני זוג יוכלו להירשם ולמסד את הקשר. או אצל רשם נישואין, או ברבנות, כמו שהיום. לא רק לפסולי חיתון, אלא לכווווווווולם. לכל דיכפין. תנו כפיים.

סליחה על התגובה הקודמת

הייתי עצבני, ורציתי להוציא את זה על מישהו. זו היתה טעות לכתוב בפורום במצב כזה. אני חושב שזה נהדר אם סוף סוף יעבור בכנסת חוק שמכיר בקשר לא דתי בין אנשים. יהיה נחמד לראות ניסוח רשמי, כדי לדעת דברים כמו הכרה בזוגות חד-מיניים, אפשרויות ניתוק הקשר (אם חייבים את הסמכת שני הצדדים או לא), המשמעות המדויקת (כמו נישואים או קצת אחרת) וכו'. בקשר לשיטת העבודה הפרלמנטרית, אני מאמין שהדרך שבה מר"צ עבדה במשך שנים עדיפה על השיטה ששינוי נוקטת בה. חוקים רבים וחשובים עברו כהצעות חוק פרטיות, ולא בוטלו בכנסת הבאה.

kundason2003

New member
תודה. רק עוד משהו קטן.

השיטה שבה מר"צ עבדה היא נכונה במקומות מסויימים, וככה גם שינוי עובדת ברוב הפעמים. אבל בנושא כ"כ טעון, שיש לו התנגדות רבה, אין טעם ללכת עם הראש בקיר, אלא צריך להזיז קצת את הקיר כדי שהראש יוכל לעבור. דרך של פשרה-גם חילונית וגם דתית.

MoonShield

New member
אין על מה למחוא כפיים בינתיים

זה ש"הוועדה עומדת להגיש הצעת חוק" לא מרשים אותי... לא ראיתי את החוק המוצע, ואני לא יודע אם הוא יעבור. אני מקווה שיעבור חוק המתיר נישואין אזרחיים, ואני מאחל לשינוי שתצליח להעביר חוק כזה, אבל אני ספקן לגבי התוצאות... ברגע שהחוק יעבור יהיה על מה לדבר...

kundason2003

New member
זה הכי קרוב שהגיעו אי פעם.

ושכדבר כזה בכלל עולה על דעת הרבנים במפד"ל, זה הישג לא מבוטל בכלל. אני מסכים איתך שבינתיים אין על מה להיות מאושרים, אבל לפחות זה מתקדם, וזה בדרך, וזה ממש עוד שבועות מספר כאן (אלא אם השמאל פתאום יעשה שריר)

למעלה