הצעות לנסיעות חובבים

מצב
הנושא נעול.
הצעות לנסיעות חובבים
אבקש המלצות על נסיעות חובבים מעניינות... העניין הוא שעשיתי כמה וכמה נסיעות כאלה, והרעיונות די מוצו. אולי אתם מכירים מסלולים או קווים מעניינים במיוחד? נסיעות מעניינות בשילוב הרכבת? קווים מעניינים שאינם תדירים? קווים חדשים או קווים לשכונות חדשות? אולי קווי מהדרין? קווים במגזר הערבי?? יש רק כמה סייגים מבחינתי: ללא מוניות שירות או ספישל, לא בקווים שפעילים רק בשעות הבוקר, ולא תוך סיכון גבוה לביטחון האישי. נדמה לי ששירשור בנושא הזה עוד לא היה כאן, ויוכל לתרום גם לי וגם לאחרים. כמו כן אשמח לקבל הצעות לנסיעות משותפות כאן או דרך המסרים.

amit1270

New member
הצעות לנסיעות חובבים
אבקש המלצות על נסיעות חובבים מעניינות... העניין הוא שעשיתי כמה וכמה נסיעות כאלה, והרעיונות די מוצו. אולי אתם מכירים מסלולים או קווים מעניינים במיוחד? נסיעות מעניינות בשילוב הרכבת? קווים מעניינים שאינם תדירים? קווים חדשים או קווים לשכונות חדשות? אולי קווי מהדרין? קווים במגזר הערבי?? יש רק כמה סייגים מבחינתי: ללא מוניות שירות או ספישל, לא בקווים שפעילים רק בשעות הבוקר, ולא תוך סיכון גבוה לביטחון האישי. נדמה לי ששירשור בנושא הזה עוד לא היה כאן, ויוכל לתרום גם לי וגם לאחרים. כמו כן אשמח לקבל הצעות לנסיעות משותפות כאן או דרך המסרים.
שני קווים "תיירותיים":
1. קו הרכבת בין בית שמש לירושלים 2. קו 99 "סובב ירושלים" עוד קו מעניין: קו 17א בירושלים ממלחה לעין כרם. מי שתכנן את המסלול שלו כנראה עישן משהו לפני כן...

שני קווים "תיירותיים":
1. קו הרכבת בין בית שמש לירושלים 2. קו 99 "סובב ירושלים" עוד קו מעניין: קו 17א בירושלים ממלחה לעין כרם. מי שתכנן את המסלול שלו כנראה עישן משהו לפני כן...
מצטרף להמלצה על קו 99.

שני קווים "תיירותיים":
קו 17 פשוט משלים את השירות...
...לכל מיני מקמות שאינם מקבלים שירות ע"י הקווים ה"רגילים". אבל התוצאה היא אכן זמן נסיעה ארוך במיוחד.

הצעות לנסיעות חובבים
הנה כמה קווים מעניינים
948, 966, 051 (ק.ארבע - ב"ש וזה לא מסוכן האוטובוס ממוגן ירי), 440, 392, 486, 379, 28/28א בנצרת (קו סיבובי שעובר בכל ישובי הגליל במיוחד הערביים שבהם). ו 458 של מטרופולין אם אתה רוצה לבקר במקומות שכוחי אל ובזול. תהנה.

קו 415

Active member
הנה כמה קווים מעניינים
948, 966, 051 (ק.ארבע - ב"ש וזה לא מסוכן האוטובוס ממוגן ירי), 440, 392, 486, 379, 28/28א בנצרת (קו סיבובי שעובר בכל ישובי הגליל במיוחד הערביים שבהם). ו 458 של מטרופולין אם אתה רוצה לבקר במקומות שכוחי אל ובזול. תהנה.
ני לא מבין מה יש לך נגד ק.4
אחללה מקום בארץ ואני לא מבין מדוע האוטובוס מירושלים לבאר שבע לא עובר קבוע דרך ק.ארבע(440) אלא עושה סיבוב שלם דרך לטרון וכו' לא עדיף לתגבר את הקו הזה יותר

אלון 58

New member
ני לא מבין מה יש לך נגד ק.4
אחללה מקום בארץ ואני לא מבין מדוע האוטובוס מירושלים לבאר שבע לא עובר קבוע דרך ק.ארבע(440) אלא עושה סיבוב שלם דרך לטרון וכו' לא עדיף לתגבר את הקו הזה יותר
מה פתאום קו 440 דרך לטרון...?
קו 440 פעיל בין ירושלים לבאר-שבע דרך קרית-ארבע והישובים והמחנות שבדרך,הבעיה שהוא פעיל רק פעמיים ביום מכל כיוון.האם דרך לטרון כוונתך לקו 470 אולי?כי יש גם את קו 446 עם יותר תחנות בדרך,אבל לא דרך לטרון,אלא דרך צומת שמשון.

הצעות לנסיעות חובבים
המלצה שלי
קוים 017,018,019 מטבריה לדרום רמת הגולן או קוים 055,058 מקריית שמונה לצפון רמת הגולן לחובבי המדבר קו 392 מבאר שבע לאילת דרך מצפה רמון. או קו 044 של מטרופולין (הכי טוב החלופה שנוסעת עד עזוז) קו 949 מי-ם למעלה אפרים (ממוגן ירי). הייתי רוצה גם להמליץ על 772 אלא שלצערי הקו כבר איננו בין החיים.

המלצה שלי
קוים 017,018,019 מטבריה לדרום רמת הגולן או קוים 055,058 מקריית שמונה לצפון רמת הגולן לחובבי המדבר קו 392 מבאר שבע לאילת דרך מצפה רמון. או קו 044 של מטרופולין (הכי טוב החלופה שנוסעת עד עזוז) קו 949 מי-ם למעלה אפרים (ממוגן ירי). הייתי רוצה גם להמליץ על 772 אלא שלצערי הקו כבר איננו בין החיים.
היה גם את הקו שנסע מת"א לאריאל דרך פדואל
שכחתי מה היה המספר שלו, אבל גם כן אוטובוס ממוגן ירי שנוסע בנופים מדהימים. עוד הצעות: הקו הסיבובי של ג'י.בי טורס מנצרת לדיר חנא וסכנין וגם קו 183 או 184 (שכחתי את המספר בדיוק) של אגד ליישובי הרי אפריים ורמות מנשה, רצוי עם החלופה שנוסעת לגלעד.

היה גם את הקו שנסע מת"א לאריאל דרך פדואל
שכחתי מה היה המספר שלו, אבל גם כן אוטובוס ממוגן ירי שנוסע בנופים מדהימים. עוד הצעות: הקו הסיבובי של ג'י.בי טורס מנצרת לדיר חנא וסכנין וגם קו 183 או 184 (שכחתי את המספר בדיוק) של אגד ליישובי הרי אפריים ורמות מנשה, רצוי עם החלופה שנוסעת לגלעד.
לאריאל - היה קו 577, לגלעד - זהו קו 184

המלצה שלי
מספר שאלות לגבי הקווים הנ"ל
מה ההבדל בין 948 ל-949 ? מה ההבדל בין המסלול הרגיל של 44 מבאר שבע לבין החלופה לעזוז? איזה קווים החליפו את 772 ? האם צריך להחליף אוטובוס באריאל?

מספר שאלות לגבי הקווים הנ"ל
מה ההבדל בין 948 ל-949 ? מה ההבדל בין המסלול הרגיל של 44 מבאר שבע לבין החלופה לעזוז? איזה קווים החליפו את 772 ? האם צריך להחליף אוטובוס באריאל?
תשובות
948 - מירושלים יורד לכביש הבקעה בדרך נכנס לייטב ולאחר הפסקה במפגש הבקעה עולה למעלה אפרים ומשם לבית שאן דרך יישובי כביש אלון בחלקו הצפוני (גיתית וצפונה) 949- מירושלים נוסע דרך מחסום חזמא למעלה מכמש ומשם דרך היישובים הדרומיים יותר בכביש אלון (מעלה מכמש, רימונים, כוכב השחר) למעלה אפרים. כדי לנסוע בנוף בראשיתי וכבישים משובשים (וכל זה בהנחה שהחלון באוטובוס מספיק נקי ע"מ לראות את הנוף) הכי טוב לקחת את קו 949 מירושלים למעלה אפרים ומשם להמשיך עם 948 לבית שאן. 772- לקו עצמו היו מס' חלופות שהיו משתנות בהתאם להסכמים המדיניים השונים והתבטל עם שינוי מערך הקווים של אגד בשומרון לפני כשנה וחצי (או שנתיים אני לא ממש זוכר). החלופה האחרונה היתה מנתניה דרך קדומים, אריאל ומעלה אפרים למפגש הבקעה ומחנה תרצה. כיום את השירות למחנה תרצה מספק קו 948. במסלול של 772 ז"ל ניתן כיום לנסוע באמצעות קו 73 של אגד מנתניה לאריאל ומשם 161 של דן מאריאל למפגש הבקעה. (אגב בעבר התפרסמה בפורום כתבה על קו 161 של דן בתקופה בה הוא נסע מת"א אם אני לא טועה הכתבה פורסמה בפורום ע"י מסוף כרמלית). קו 44 של מטרופולין - רוב החלופות של הקו מגיעות "רק" עד ניצנה אבל אם ניצנה היא לא מספיק חור בשבילך אז במיוחד לאנשים כמוך יש את עזוז שהוא יישוב מאוד מיוחד.

הצעות לנסיעות חובבים
כמה רעיונות בדרום
ראשית, מתבקש ליסוע לאורך חופי ים-המלח: 444 (ירושלים-אילת) או 486/487 (ירושלים-מלונות) בשילוב 384/385 (מלונות-ב"ש). קו חדש ולא שגרתי הוא קו 2 בנתיבות (אגד תעבורה) - קו פנימי חדש שנוסע בכיוון הפוך לכל הקווים האחרים שנוסעים בעיר (כל הקווים הבין-עירוניים וקו 1 העירוני נוסעים נגד כיוון השעון, קו 2 נוסע נגד כיוון השעון). אפשר גם קו 52 (מטרופולין) מב"ש לכסיפה דרך חורה, אחד הקווים הבודדים בארץ שקיים לשירות האוכלוסיה הבדואית במיוחד. קו 011 (אגד תעבורה) מקרית-גת לשקף, שעשוי להיות מפוצץ בחיילים, אבל עובר באחד האזורים היפים בארץ (לטעמי לפחות).

euronitzan

New member
הצעות לנסיעות חובבים
ואיך אפשר לפספס את 392, במיוחד בכיוון
מאילת לבאר שבע.. גם הרי אילת, גם מצפה רמון ואם נוסעים לת"א, כל בזבוז הזמן כולל החלפת האוטובוסים מסתכם בכחצי שעה.. בהחלט שווה.

מאילת לבאר שבע.. גם הרי אילת, גם מצפה רמון ואם נוסעים לת"א, כל בזבוז הזמן כולל החלפת האוטובוסים מסתכם בכחצי שעה.. בהחלט שווה.
האם היה פעם קו שעבר דרך כביש הגבול המערבי

ולא הכוונה בקטע שבין צומת הסיירים לאילת, כי זה למיטב ידיעתי עושה 392... אני מתכוון צפונה לצומת הסיירים.

לדעתי כאן מתאים שילוב עם הרכבת
היות שהנסיעה בקו 392 ארוכה ומעייפת, טוב לשלב אותה עם נסיעה ברכבת בין באר-שבע לת"א. (ואפילו אם מדובר ב-395 שווה לשלב עם הרכבת צפונית לבאר-שבע).

הצעות לנסיעות חובבים
מה לגבי נסיעות עירוניות?
ראשית, אני מודה לכולם. שנית, אני מבקש יותר רעיונות של נסיעות עירוניות (הרוב עד עכשיו היו בינעירוניות או פרבריות). למשל שכונות שזה עתה הוקמו, שכונות עם נוף יפה, קווים עירוניים מפותלים במיוחד, וכו'.

מה לגבי נסיעות עירוניות?
ראשית, אני מודה לכולם. שנית, אני מבקש יותר רעיונות של נסיעות עירוניות (הרוב עד עכשיו היו בינעירוניות או פרבריות). למשל שכונות שזה עתה הוקמו, שכונות עם נוף יפה, קווים עירוניים מפותלים במיוחד, וכו'.
ממליץ על קווי דן 8, 25, 40 ו-90
8 ו=2- די דומים, עוברים בהרבה מקומות במרכז ת"א וצמודים לים. קו 40 הוא אחד הקווים המפותלים ביותר, במיוחד אם לוקחים את חלופת הבסיס שנכנסת להדר יוסף (לא לעלות על אוטובוס עם פתק מקדימה!!!). קו 90 הוא קו שאני מאוד אוהב, עובר בקניון ארנה, בחוף ימה של הרצליה ובשכ' הווילות בהרצליה פיתוח - מומלץ בחום! עוד קווים פתלתלים: 83 ו-85 של אגד לראשל"צ, קו 247 של דן, קו 129 של דן.

מצב
הנושא נעול.
למעלה