הצעה מאדריכל - מה צריך להיות כלול

toffi77

New member
הצעה מאדריכל - מה צריך להיות כלול

אני משווה מספר הצעות שקיבלנו ודי קשה להשוות בינהם, לכן אני שואל:
האם יש רשימה של דברים שחשובים שיהיו בהצעה\חוזה מול האדריכל?

ספציפית יותר:
- אלו תוכניות ובאילו קנה מידה אני צריך לצפות ?
- האם חשוב גם תוכנית פיתוח חוץ\חצר?
- נאמר לי כאן בפורום לבקש אישור שאני אוכל לשים את התוכניות בפורום ולשאול שאלות - איך אני מבקש את זה מהם, מה המשפט שצריך שיהיה כתוב בחוזה?

אשמח לקבל כמה שיותר מידע - אנחנו מנסים לשסגור אדריכל במהלך השבועיים הקרובים.
תודה

לגבי השאלה השניה שלך

תוכנית פיתוח היא חלק מהתוכניות שהאדריכל מחויב להגיש לועדה, חלק מהגרמושקה.

ברוב המוחלט של המקרים, הוא עושה את המינימום הנדרש.
בנוסף, לצערי הרב, בהרבה מקרים זה לקוי, מלא בטעויות כולל דברים בלתי אפשריים טכנית, ואפילו מכיל פרטים לא תקניים. (היו כאן דוגמאות רבות בפורום
)

בקיצור: זה לא מתקרב למה שעושה מתכנן נוף שעושה תוכנית פיתוח.

על שאר השאלות יענו לך האחרים

גלמיש1

New member
אני יכולה לשלוח לך דוגמה להסכם מפורט כזה

שכולל את פרטי חבילת התכנון הכלולה. כמובן שמעבר לחבילה הבסיסית המפורטת בו, אפשר להרחיב ולבקש עוד שרותים (כגון ליווי בבחירת חומרים, תכנון ריהוט וכו) הכל בהתאם למה שדרוש לך, מה האדריכל מוכן ויודע לעשות וכמובן, כמה אתה מוכן לשלם.

toffi77

New member
תודה ו...

תודה רבה - אני אעיין בזה היום בערב.
מה לגבי העניין של קבלת אישור מהארכיטקט שאני אפרסם את התוכניות כאן בפורום ואקבל פידבק, איך אני מבקש ממנו כזה דבר? מה לכתוב בחוזה\הסכם?

toffi77

New member
אין בעיות של זכויות יוצרים ?

או אולי יש קטע של "לא לעניין" ולכן כדאי לסגור את זה מראש?
כבר כמה פעמים ראיתי כאן בפורום שמציינים במפורש שכדאי לסגור את הנושא הזה עם האדריכל עוד לפני שחותמים חוזה. אני רק לא יודע מה בדיוק לבקש.

גלמיש1

New member
עניתי על שאלה כזאת לפני יומיים שלשה....

זכויות היוצרים מתיחסות לשימוש מסחרי. אסור לך למכור או להעביר את התכניות לאחר לצורך העתקה או בניה. אתה לא יכול לחתום את שמך על התכנון.
אבל אתה יכול להראות את התכניות לטובת חוות דעת שניה או שלישית או....כמו שאתה תוכל להזמין אנשים לביתך הבנוי ולהראותו לאחרים .

אני לא חושבת שצריך לקבל רשות מהאדריכל. אני כן סבורה שכדאי להגיד זאת מהתחלה שאתה מתכוון להעזר באנשי מקצוע סביבך כדי לקבל עוד נקודות מבט שכן אתה לא מבין בזה מספיק.
לטובת התהליך אני ממליצה לך גם לא להגזים בכיוון הזה שכן יותר מדי דעות ורעיונות עלולים לבלבל אותך לגמרי.
כל דבר במידה

toffi77

New member
תודה שוב על התשובה

בהחלט אני סבור שיותר מידי דעות זה מבלבל - אבל אני אדם שכן נוטה להקשיב לכולם, ולקחת מה שמתאים לי לקחת.

למעלה