הצעה לעבור מהמגזר הציבורי להייטק בגיל 40 - כדאי?

בהנחה שתהיה חזרה לנורמליות - לפי המצב שהיה לפני הקורונה, האם תהיה לי תוחלת תעסוקתית אחרי גיל 45?

• סיכוי גבוה שתיפלט עוד כמה שנים אלא אם כן תנהל

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    4
היי,
התקבלתי לעבודה בחברה איכותית לתפקיד ג'וניור בתחום הדאטה. יש לי ניסיון מסוים בכיוון, אבל בגדול החברה תיתן את ההכשרה בחודשים הראשונים בתפקיד. מבחינת שכר, השכר ההתחלתי שלי יהיה שווה לשכר הנוכחי שאני מרוויח בעבודה הנוכחית (שם הגעתי לתקרת זכוכית מסוימת),כאשר כמובן שאין מה להשוות בין פוטנציאל הגידול והתנאים מסביב.
על פניו הבחירה הנכונה בעיניי היא ללכת על זה, אך מה שמטריד אותי הוא הגיל והיכן אמצא את עצמי עוד 5 ו10 שנים.
בתסריט שבו אני עושה את העבודה של בסדר גמור אבל לא מתקדם לעמדה ניהולית, האם כדאי לי לוותר על הביטחון והיציבות? האם גם כשמתישהו יפסיק לרדת גשם של דולרים מהשמיים על התעשייה, יהיה מקום למישהו כמוני באמצע שנות ה40 ובלי המון ניסיון?

קר לי בך

Well-known member
היי,
התקבלתי לעבודה בחברה איכותית לתפקיד ג'וניור בתחום הדאטה. יש לי ניסיון מסוים בכיוון, אבל בגדול החברה תיתן את ההכשרה בחודשים הראשונים בתפקיד. מבחינת שכר, השכר ההתחלתי שלי יהיה שווה לשכר הנוכחי שאני מרוויח בעבודה הנוכחית (שם הגעתי לתקרת זכוכית מסוימת),כאשר כמובן שאין מה להשוות בין פוטנציאל הגידול והתנאים מסביב.
על פניו הבחירה הנכונה בעיניי היא ללכת על זה, אך מה שמטריד אותי הוא הגיל והיכן אמצא את עצמי עוד 5 ו10 שנים.
בתסריט שבו אני עושה את העבודה של בסדר גמור אבל לא מתקדם לעמדה ניהולית, האם כדאי לי לוותר על הביטחון והיציבות? האם גם כשמתישהו יפסיק לרדת גשם של דולרים מהשמיים על התעשייה, יהיה מקום למישהו כמוני באמצע שנות ה40 ובלי המון ניסיון?
תעשה ניסוי, תנסה להתקבל לעוד 3 חברות,
אם אתה מצליח סימן שלפחות עכשיו אתה אטרקטיבי. אף אחד לא יכול לנבא את העתיד אבל יש לך ודאות לגבי עכשיו.
אם לא תצליח להתקבל לשום משרה כנראה שאתה לא אטרקטיבי ואם הדרכים של אותה חברה ושלך יפרדו מאיזושהי סיבה אתה כנראה תהיה בבעיה.

user32

Well-known member
מנהל
קשה לדעת מה יהיה בעתיד אבל מנסיון העבר (שני משברים: דוט קום ב2001 וסאבפריים ב2008), אכן כשמגיעה תקופה שמפסיק גשם של דולרים, יש צמצומים. במקרה הזה, הראשונים לעוף הם ה"שמנת" - מנהלים בדרגי ביניים, בעלי תפקידים פחות hands on ופחות יצרניים, וכן, גם עובדים וותיקים בעלי שכר גבוה שנתפסים כיקרים.
עוד מלמד נסיון העבר שעובדים מקצועיים וטובים נהנים מרוב הביקוש ומסתדרים טוב גם בתקופות משבר.
הגיל לכשעצמו לא מהווה עילה להפלט החוצה ויש הרבה פחות אפליית גיל בתעשיה ממה שנהוג לחשוב. אבל חוסר מקצועיות בהחלט כן, וחוסר מקצועיות בולטת יותר אצל מועמד מבוגר. בעוד שצעיר הרבה פעמים נתפס כ"מתלמד" ובעל פוטנציאל להשתפר ולהתקדם, כלפי מבוגרים יש הרבה פחות סלחנות.
שורה תחתונה: אם אתה צופה שתהפוך להיות מקצוען בתחום, זה יכול להיות שווה את הסיכון. דאטה אנליסט הוא כנראה תפקיד שיישאר איתנו עוד הרבה שנים. אם אתה ככה-ככה בינוני, עדיף לחשב כיוון מחדש.
* לצערי אין לי רעיון איך אתה יכול למדוד את הכישרון והכישורים שלך. תצטרך לסמוך על אינטואיציה.

בהצלחה

Nuke1985

Active member
עוד מלמד נסיון העבר שעובדים מקצועיים וטובים נהנים מרוב הביקוש ומסתדרים טוב גם בתקופות משבר.

טוב ומקצועי זה מושג יחסי, אני מניח שאם כל העובדים היו באותו רמה של תפוקה כמו העובדים שפוטרו חברות עדיין היו מצליחות להרוויח כסף, לצערי גם לי אין דרך להעריך כמה "טוב" עובד צריך להיות ואני לא מכיר סטטיסטיקות שמראות מה אחוז הנשירה (או אחוז הבוגרים שלא מצליחים להיכנס לשוק, למרות שיש שאומרים שהוא גבוהה), הממשלה מחליטה שחסר עובדים כי המשכורות גבוהות אבל ייכול להיות שהם גבוהות בגלל הסיכון הגבוהה בהחלטה לבחור את המקצוע הזה (בכלכלה יש קשר בין סיכון לתשואה).

* לצערי אין לי רעיון איך אתה יכול למדוד את הכישרון והכישורים שלך. תצטרך לסמוך על אינטואיציה.

אולי לראות איך הולך לו בראיונות, אם הוא בקושי קיבל הצעה אחת (וגם אחרי מחקר של החברה היא נראית חברה יחסית לא טובה), ייכול להיות שהסיכון גבוהה מדי, אם היו כמה הצעות מחברות טובות זה אינדיקציה יותר טובה.

כישרון וכישורים גם מפותחים על ידי למידה ואימון, אם מבחינתו הוא מוכן להשקיע 60-70 שעות בשבוע בשביל הקריירה הסיכון נמוך יותר מאשר אם הוא מצפה לעשות 45 שעות כל שבוע כמו שהוא עושה במגזר הציבורי , וסטטיסטית התפוקה של עובד ממוצע שמשקיע 60 שעות גבוהה יותר משל עובד ממוצע שעובד 45 שעות בשבוע (מה שאומר שהביקוש עליו בשוק העבודה יהיה גבוהה יותר, מה שיפחית את הסיכון להיפלט).

אבל כנראה שגם עבודה במגזר הציבורי זה לא bullet proof, לדוגמה עכשיו מדברים על להפריט את הדואר (וממה שראיתי זה אירגון שנראה שלא חסר בו בטלנות), נראה שלטוב או לרע השמאל הכלכלי נחלש בישראל אז יש סיכויי שגם עובד במגזר הציבורי יפוטר או יוחלף בקבלן. אז אם הוא עושה עבודה במגזר הציבורי שאין לה רלוונטיות לשוק הפרטי זה גם סיכון מסויים.

טוב ומקצועי זה מושג יחסי, אני מניח שאם כל העובדים היו באותו רמה של תפוקה כמו העובדים שפוטרו חברות עדיין היו מצליחות להרוויח כסף, לצערי גם לי אין דרך להעריך כמה "טוב" עובד צריך להיות ואני לא מכיר סטטיסטיקות שמראות מה אחוז הנשירה (או אחוז הבוגרים שלא מצליחים להיכנס לשוק, למרות שיש שאומרים שהוא גבוהה), הממשלה מחליטה שחסר עובדים כי המשכורות גבוהות אבל ייכול להיות שהם גבוהות בגלל הסיכון הגבוהה בהחלטה לבחור את המקצוע הזה (בכלכלה יש קשר בין סיכון לתשואה).

אולי לראות איך הולך לו בראיונות, אם הוא בקושי קיבל הצעה אחת (וגם אחרי מחקר של החברה היא נראית חברה יחסית לא טובה), ייכול להיות שהסיכון גבוהה מדי, אם היו כמה הצעות מחברות טובות זה אינדיקציה יותר טובה.

כישרון וכישורים גם מפותחים על ידי למידה ואימון, אם מבחינתו הוא מוכן להשקיע 60-70 שעות בשבוע בשביל הקריירה הסיכון נמוך יותר מאשר אם הוא מצפה לעשות 45 שעות כל שבוע כמו שהוא עושה במגזר הציבורי , וסטטיסטית התפוקה של עובד ממוצע שמשקיע 60 שעות גבוהה יותר משל עובד ממוצע שעובד 45 שעות בשבוע (מה שאומר שהביקוש עליו בשוק העבודה יהיה גבוהה יותר, מה שיפחית את הסיכון להיפלט).

אבל כנראה שגם עבודה במגזר הציבורי זה לא bullet proof, לדוגמה עכשיו מדברים על להפריט את הדואר (וממה שראיתי זה אירגון שנראה שלא חסר בו בטלנות), נראה שלטוב או לרע השמאל הכלכלי נחלש בישראל אז יש סיכויי שגם עובד במגזר הציבורי יפוטר או יוחלף בקבלן. אז אם הוא עושה עבודה במגזר הציבורי שאין לה רלוונטיות לשוק הפרטי זה גם סיכון מסויים.
האם קבלה לעבודה היא עדות לכשרון בתחום - או כשרון בלעבור ראיונות שהקשר בינו לבין יכולת עבודה אמיתית הוא לא בהכרח ישיר?

Nuke1985

Active member
האם קבלה לעבודה היא עדות לכשרון בתחום - או כשרון בלעבור ראיונות שהקשר בינו לבין יכולת עבודה אמיתית הוא לא בהכרח ישיר?

זאת שאלה שבשביל לענות עליה הדיון הוא בהכרח סימנטי (ולכן לא מעניין), השאלה המעניינת יותר היא עד כמה מעבר של ראיונות הוא אינדיקציה שייכולה לחזות ביצועים מקצועיים.

אני חושב שזה גם תלויי איפה אתה עובר את הראיונות, ממה שקראתי לגוגל כן יש תהליך שבו הם מאמתים את תהליך הערכת המועמדים שלהם סטטיסטית או מדעית , לדוגמה בהתחלה הם חיבבו את ציוני הSAT (שזה כמו שאני מבין משהו כמו הפסיכומטרי האמריקאי) ואומרים שהמייסדים ראו נתונים שזה לא אינדיקציה טובה וירדו מזה, אחרי זה הם בדקו מרכיבים בתהליך ההערכה (כמו לשאול שאלות היגיון) ומצאו שגם זה חסר כושר ניבויי. זה מעניין אם בחברות אחרות התכנון של תהליך הערכת המועמדים הוא כזה מקצועי.

אם באיזהשהו שלב נוצרת סקפטיות לגבי תהליך הראיונות וכמה הוא אפקטיבי אולי כדאי לחשוב האם זה בכל זאת רלוונטי לעבודה עצמה, לדוגמה אנשים מתלוננים על הלחץ בלפתור שאלות תוך כדי ראיון אבל יציבות ריגשית ועמידה בלחצים זה משהו שכנראה שכן יש לו קורולציה עם ביצועים בעבודה.

jsphs

Well-known member
לטעמי השאלה שלך סתומה - לא ניתן להשיב עליה ללא ידע נוסף.

שוק העבודה הציבורי מציע קביעות או פסאבדו קביעות שאינה קיימת בשוק העבודה הפרטי ככלל ובהיטק בפרט.
אופציית הקביעות שווה הרבה מאוד כסף או שווה כסף להרבה עובדים.

אנחנו אחרי ~ 12 שנות אופוריה בשווקים והתחושה שהמהפך לא כל כך רחוק, מאוד יכול להיות שאנחנו במהדורה חוזרת של 1998 שהסתיימה בפיצוץ בועת ה- .com - כשזה קרה, העובדים המאוד מחוזרים הפכו למפוטרים ללא ראיונות עבודה למשך שנה ויותר.

האינפורמציה החסרה לי היא מה עושה אישתך\בת הזוג? עד כמה אתה זקוק לכסף?
השב לעצמך עד כמה אתה מסודר כלכלית או יש לך משרה אחרת לגבוי אם משהו ישתבש.

אל מול האופציה של החיים הטובים בהיטק יכולה להיות גם האופציה ההפוכה.

לטעמי השאלה שלך סתומה - לא ניתן להשיב עליה ללא ידע נוסף.

שוק העבודה הציבורי מציע קביעות או פסאבדו קביעות שאינה קיימת בשוק העבודה הפרטי ככלל ובהיטק בפרט.
אופציית הקביעות שווה הרבה מאוד כסף או שווה כסף להרבה עובדים.

אנחנו אחרי ~ 12 שנות אופוריה בשווקים והתחושה שהמהפך לא כל כך רחוק, מאוד יכול להיות שאנחנו במהדורה חוזרת של 1998 שהסתיימה בפיצוץ בועת ה- .com - כשזה קרה, העובדים המאוד מחוזרים הפכו למפוטרים ללא ראיונות עבודה למשך שנה ויותר.

האינפורמציה החסרה לי היא מה עושה אישתך\בת הזוג? עד כמה אתה זקוק לכסף?
השב לעצמך עד כמה אתה מסודר כלכלית או יש לך משרה אחרת לגבוי אם משהו ישתבש.

אל מול האופציה של החיים הטובים בהיטק יכולה להיות גם האופציה ההפוכה.
תודה על התשובה.
אשתי גם בסוג של מגזר ציבורי, כך שיש שם יציבות. מנגד אין לי רשת ביטחון כלכלי מאוד משמעותית. אנחנו יכולים להסתדר מספר חודשים ללא אחת המשכורות אך לא מעבר.
אין ספק שאתה צודק, שיש פה סיכון והתוצאה של ההחלטה הזו יהיה תלוי במידה לא מבוטלת בשוק, והאם תהיה התפוצצות וגלי פיטורין אז כנראה שזו טעות. מה שכן, ככל הנראה אקבל שנה חלת מהעבודה הנוכחית כך שהסיכון פוחת משמעותית

jsphs

Well-known member
תודה על התשובה.
אשתי גם בסוג של מגזר ציבורי, כך שיש שם יציבות. מנגד אין לי רשת ביטחון כלכלי מאוד משמעותית. אנחנו יכולים להסתדר מספר חודשים ללא אחת המשכורות אך לא מעבר.
אין ספק שאתה צודק, שיש פה סיכון והתוצאה של ההחלטה הזו יהיה תלוי במידה לא מבוטלת בשוק, והאם תהיה התפוצצות וגלי פיטורין אז כנראה שזו טעות. מה שכן, ככל הנראה אקבל שנה חלת מהעבודה הנוכחית כך שהסיכון פוחת משמעותית

לקרוא את דבריך נותן את הרושם שהחלטת (בין אם ההחלטה נכונה או שגויה שמבחן הזמן ישיב עליה).

לדעתי, אתה צריך לבנות עץ הסתברויות של מה המהלך שלך מוביל ולקבל את ברכתה של אישתך כי בהסתברות לא מבוטלת היא זו שתצטרך להוציא את שניכם מהבוץ אם התזמון לא נכון.

משהו בסגנון:
10% הכל יהיה בסדר - משכורתי תוכפל פ 3 על פני העשור הקרוב וגם כספים לא מיידים כמו פנסיה וקרן השתלמות יגדלו פי 3 ביחס לקצב הנוכחי.
20% בתוך שנה מגיע משבר היטק שמלווה במשבר בורסות - סביר כי בתרחיש כזה אמצא את עצמי עם חצי שנה דמי אבטלה ולחפש משרה אחרת בתנאי מיתון יקח זמן.
10% - הצלחה פנומינלית, האופציות שאקבל יחד אקזיט יאפשרו לי לרכוש 50% מדירות הילדים המתבגרים בתוך 5 שנים מהיום וכמה שנים שהדירות תושכרנה הן תהוונה או פנסיה נוספת לנו או דירות לילדים כמעט ללא משכנתא.
30% - אני לא אצליח בתחום, אפרוש לבד לפני שיפטרו אותי ואחזור לשוק הציבורי.
30% - צירוף כל התרחישים האחרים.

בגל מקרה, קח בחשבון שאם המעבידים מוכנים לקבל צעירים ללא ידע מתאים תחת הנחה שילמדו מהר. מבוגרים משום מה לא מתקבל בסדר חוסר ידע או ניסיון - הדרישה או הציפיה הסמוייה היא שאתה נופל למים הקרים ומהר מאוד שוחה לבד בגלים של 12מטר בטמ"פ מים של 4C וכל זה לאורך זמן של יומיים בעוד את הצעירים היו שמים עם מצילה בבגד ים מינימאלי שמחייכת גם כשהם עושים שטויות בבריכה שאורכה 5מטרים לכל היותר ביום שמשי והיום מתחיל עם קוקטייל וורוד ופרח תפוז על הכוס.

לקרוא את דבריך נותן את הרושם שהחלטת (בין אם ההחלטה נכונה או שגויה שמבחן הזמן ישיב עליה).

לדעתי, אתה צריך לבנות עץ הסתברויות של מה המהלך שלך מוביל ולקבל את ברכתה של אישתך כי בהסתברות לא מבוטלת היא זו שתצטרך להוציא את שניכם מהבוץ אם התזמון לא נכון.

משהו בסגנון:
10% הכל יהיה בסדר - משכורתי תוכפל פ 3 על פני העשור הקרוב וגם כספים לא מיידים כמו פנסיה וקרן השתלמות יגדלו פי 3 ביחס לקצב הנוכחי.
20% בתוך שנה מגיע משבר היטק שמלווה במשבר בורסות - סביר כי בתרחיש כזה אמצא את עצמי עם חצי שנה דמי אבטלה ולחפש משרה אחרת בתנאי מיתון יקח זמן.
10% - הצלחה פנומינלית, האופציות שאקבל יחד אקזיט יאפשרו לי לרכוש 50% מדירות הילדים המתבגרים בתוך 5 שנים מהיום וכמה שנים שהדירות תושכרנה הן תהוונה או פנסיה נוספת לנו או דירות לילדים כמעט ללא משכנתא.
30% - אני לא אצליח בתחום, אפרוש לבד לפני שיפטרו אותי ואחזור לשוק הציבורי.
30% - צירוף כל התרחישים האחרים.

בגל מקרה, קח בחשבון שאם המעבידים מוכנים לקבל צעירים ללא ידע מתאים תחת הנחה שילמדו מהר. מבוגרים משום מה לא מתקבל בסדר חוסר ידע או ניסיון - הדרישה או הציפיה הסמוייה היא שאתה נופל למים הקרים ומהר מאוד שוחה לבד בגלים של 12מטר בטמ"פ מים של 4C וכל זה לאורך זמן של יומיים בעוד את הצעירים היו שמים עם מצילה בבגד ים מינימאלי שמחייכת גם כשהם עושים שטויות בבריכה שאורכה 5מטרים לכל היותר ביום שמשי והיום מתחיל עם קוקטייל וורוד ופרח תפוז על הכוס.
אתה צודק. החלטתי וכבר הודעתי.
מה שכן אני מקבל שנה של חלת כך שיהיה לי פתח לחזור במקרה של חוסר הצלחה להשתלב. סביר להניח שאם לא היו מאשרים לי את זה לא הייתי הולך על זה

choo

Active member
אתה צודק. החלטתי וכבר הודעתי.
מה שכן אני מקבל שנה של חלת כך שיהיה לי פתח לחזור במקרה של חוסר הצלחה להשתלב. סביר להניח שאם לא היו מאשרים לי את זה לא הייתי הולך על זה
החל"ת הזה משנה את כל תמונת הסיכונים.

רק שיהיה ברור - אתה *לא* רוצה "להתקדם לניהול" - זו לא התקדמות, זו החלפת מקצוע, למקצוע הרבה יותר ביורוקרטי ופוליטי, והרבה יותר מסוכן תעסוקתית.

אם יהיה משבר גדול בשוק שישפיע רוחבית במהלך השנה הזו - סביר להניח שאתה תהייה מהראשונים לעוף - כי העובדים החדשים שעדיין לא תורמים (ולוקחים זמן של אנשים אחרים להכשרה) הם בין הראשונים לעוף. מה הסיכוי שיהיה משבר כזה? לאף אחד אין מושג, ולכן נקודת ההחלטה שלך צריכה להיות בעוד 11 חודשים - כשהחל"ת שלך יתקרב לסיומו. באותה נקודת זמן תוכל לדעת עד כמה השתלבת טוב מבחינה טכנית, אבל זו עדיין "נקודת סיכון". בדרך כלל לקוח לאנשים 2-3 שנות נסיון לפני שהם יודעים שהם "בפנים", מבחינת היכולת שלהם לעבוד בצורה עצמאית (אגב, אף אחד כמעט לא באמת עובד עצמאית - זו עצמאות יחסית של "כמה שעות עזרה אתה צריך לכל שבוע עבודה", ולאיזו רמה של עזרה אתה נזקק (עד כמה מדובר ב"האכלה בכפית").

ודבר אחרון - במשבר של פיצוץ הבועה של שנת 2000 (המשבר הגדול ביותר בתעשיית ההייטק ב-30 השנים האחרונות) - בארץ - בערך 10% מכח האדם התעשייה איבדו את מקום עבודתם. בגלל האופי של תעשיית ההייטק כיום (הרבה יותר "מבוססת הכנסות ו/או רווחים, ולא "נשיג משתמשים בחינם, ומתישהו נלמד איך להרויח מזה כסף"), *כנראה* שהנזק יהיה נמוך יותר. ועדיין, אדם שיאבד את מקום עבודתו, עלול להיות מובטל לאורך זמן רב מאוד, במיוחד אם הוא בעל מעט מאוד נסיון.

היי, מעדכן למי שמעניין אותו/ה...

כאמור הלכתי על זה, אחרי שקיבלתי חלת של שנה משירות המדינה.
החודשיים הראשונים היו בגדר בוטקאמפ, שם למדנו בעיקר sql, ואיך החברה עובדת מה מעניין אותה וכו. בשלב הבא התפזרנו לצוותים (פרודקט ומרקטינג).

הכל מאוד שונה ומאתגר... בהתחלה הייתה לי איפשהו ציפייה שבתום הבוטקאמפ אני אדע משהו, ותהיה לי איזושהי יכולת עבודה עצמאית. אבל תוך כדי הלמידה הבנתי כמה אני לא יודע, ועכשיו לאחר חודש בצוות אני עדיין רק לומד ומרגיש שאני יודע ממש מעט.

אז יש את אתגר הלמידה שבהחלט מלחיץ מצד אחד ומעורר מצד שני. גם מבחינת האגו וההערכה העצמית זה סוויץ' לא פשוט - מלהיות אוטוריטה בתחומי, להרגיש שאני מביא המון ערך לארגון ולנהל אנשים, הפכתי להיות מגה ג'וניור, לא יודע לזוז סנטימטר בלי הנחייה, כשהמנטורים שלי מגרדים את ה30 מלמטה 👶

בסהכ שמח שעשיתי את הצעד הזה, בטח כשיש לי רשת ביטחון מהעבודה הקודמת. הכיוון מעניין אותי, הצורך ללמוד בהחלט מאתגר ומוסיף עניין גם אם לפעמים אני חוטף את הimposter syndrome, ותוהה מתי יקראו לי לשיחה ויגידו לי שעשו טעות וזה לא זה. 😅

הגעתי לחברה ממש טובה, כולם מאוד נחמדים ותומכים, והתנאים מסביב פשוט עולם אחר ואני נדהם כל פעם מחדש.

עדכון #2 - פוטרתי לפני חודש בקיצוץ שבוצע בחברה... באסה.
לאחר הפיטורים התלבטתי אם להמשיך באותו כיוון. מודה שלא עפתי על חלקים בתפקיד - החלק הטכני היה לי קשה, וגם הישיבה מול מחשב שעות ארוכות בלי הפוגה ובלי יותר מדי קשר אנושי. אני מניח שזה השתקף בעבודה שלי, ולמרות שפוטרתי במסגרת קיצוץ אני עדיין לא "מזכה" את עצמי ואני יודע שלא הייתי מספיק טוב. לאחר לבטים, האם לחזור לשירות המדינה להמשיך בתור אנליסט או בכלל לחפש כיוון חדש - החלטתי לא לסטות בינתיים, מתוך הבנה שאני לא אנליסט מספיק זמן בשביל לדעת אם זה בשבילי או לא. בימים אלה אני לקראת סיום תהליך בחברה טובה, כך שיש סיכוי טוב לקבל הצעה. מה שכן מדובר בחברה עם קצב עבודה עוד יותר גבוה, לצד מוצר שאיך נגיד, לא מוסיף טוב לעולם. אני מקווה שההחלטה נכונה (בהנחה שאתקבל) ושבעדכון הבא אספר על ההצלחה המסחררת שלי בתפקיד 😅

choo

Active member
עדכון #2 - פוטרתי לפני חודש בקיצוץ שבוצע בחברה... באסה.
לאחר הפיטורים התלבטתי אם להמשיך באותו כיוון. מודה שלא עפתי על חלקים בתפקיד - החלק הטכני היה לי קשה, וגם הישיבה מול מחשב שעות ארוכות בלי הפוגה ובלי יותר מדי קשר אנושי. אני מניח שזה השתקף בעבודה שלי, ולמרות שפוטרתי במסגרת קיצוץ אני עדיין לא "מזכה" את עצמי ואני יודע שלא הייתי מספיק טוב. לאחר לבטים, האם לחזור לשירות המדינה להמשיך בתור אנליסט או בכלל לחפש כיוון חדש - החלטתי לא לסטות בינתיים, מתוך הבנה שאני לא אנליסט מספיק זמן בשביל לדעת אם זה בשבילי או לא. בימים אלה אני לקראת סיום תהליך בחברה טובה, כך שיש סיכוי טוב לקבל הצעה. מה שכן מדובר בחברה עם קצב עבודה עוד יותר גבוה, לצד מוצר שאיך נגיד, לא מוסיף טוב לעולם. אני מקווה שההחלטה נכונה (בהנחה שאתקבל) ושבעדכון הבא אספר על ההצלחה המסחררת שלי בתפקיד 😅
קודם כל - תנחומיי. מקווה שתצליח להתקבל, ומקווה עוד יותר שתצליח לצבור מספיק נסיון, כדי שבפעם הבאה תוכל לבחור לעבוד בחברה עם מוצרים שכן תורמים לעולם (אבל גם במוצרים כאלו, יש לקוחות שעושים שימוש מזיק ואחרים שעושים שימוש מועיל).

Nuke1985

Active member
מודה שלא עפתי על חלקים בתפקיד - החלק הטכני היה לי קשה, וגם הישיבה מול מחשב שעות ארוכות בלי הפוגה

רוב המדריכים לעבודה בטוחה מול מחשב יגידו לך לקום כל כמה זמן (בשביל מתיחות, קצת הליכה וכו), כדאי גם להשקיע בעמדה טובה, אם נניח המסך נמוך מדי אתה עלול להיות כפוף מה שיפריע לנשימה , ועלול לתרום לצבירה של לחץ או אולי אפילו פגיעה בתפוקה.
לאחר לבטים, האם לחזור לשירות המדינה להמשיך בתור אנליסט או בכלל לחפש כיוון חדש - החלטתי לא לסטות בינתיים, מתוך הבנה שאני לא אנליסט מספיק זמן בשביל לדעת אם זה בשבילי או לא.

מדברים על השכר הגבוהה בהיי טק והתנאים הטובים אבל קח בחשבון שיש הבדלים בין התפקידים (למרות שגם בתפקידים "רגילים" נראה שהשכר גבוהה יותר), יש הבדל בין data scientist לbusiness analyst , למיטב זיכרוני אצל אנליסט השכר נמוך יותר ולכן סביר להניח שהביקוש למקצוע נמוך יותר ואולי הביטחון התעסוקתי נמוך יותר.
מה שכן מדובר בחברה עם קצב עבודה עוד יותר גבוה, לצד מוצר שאיך נגיד, לא מוסיף טוב לעולם.

אני אישית הייתי נרתע מדבר כזה, מה זה אומר על האישיות "הממוצעת" של האנשים בחברה כזאת, מה זה אומר על איזה ייחס אפשר לצפות מהם, ואם הם לא ימצאו איזה דרך לדפוק אותך (המשל על העקרב והצפרדע וכו).

אם להיות כנים לגמרי לי לא ממש ברור למה אתה עושה את זה לעצמך ולא פשוט נשאר במגזר הציבורי, הזמן שבו שאלת על זה היה בערך שיא האופוריה בשווקים ועכשיו שיש ירידות פיטרו אותך (גם לא בטוח שהם יסתיימו, אם אני מסתכל על המכפילים גם עוד ירידה של 40-50 אחוז לא תפתיע אותי).

למעלה