הצילו! אני חושב שמטופלת מתאהבת בי |

הצילו! אני חושב שמטופלת מתאהבת בי |

היא יפה ואינטלגנטית ובכל ביקור היא שולחת רמזים לעברי, אני יודע שאסור ודואג להבהיר לה, אך היא בשלה קרה לכם ? מה עלי לעשות ? להפסיק לטפל בה ? האמת היא שאם לא הייתי מטפל בה, מזמן הייתי נענה לחיזוריה הצילו ! מה עושים ? אני מקווה שאני לא מתאהב ! אלון

lilalila

New member
אם תרשה לי דיעה אישית

אני לא מטפלת. לדעתי, אם אתה מרגיש שזה מבלבל אותך ומעורר בך סימני שאלה, אז אתה חייב להפסיק לטפל בה מייד. ואז נשאלת השאלה אם לצאת איתה. אני חושבת שזה תלוי אם הטיפול בינכם היה יותר אישי וכלל נגיעה לתכנים פסיכולוגיים, או לא. אם מדובר נגיד בטיפול פחות "אישי" כמו דיקור, או התאמת צמחים לפי דופק אז זה נראה לי בסדר. אבל אם היא הייתה צריכה במסגרת הטיפול למסור לידיך פרטים על עולמה הפנימי והפסיכולוגי, אפילו לשם אבחון, אז הייתי מחכה עם זה. במיוחד אם עלו דברים נפשייים בעייתיים. עד מתי? נראה לי מס' חודשים. תן לה הזדמנות להתרפא ולעבור תהליך, אולי חלק מההדלקות שלה עליך היא ממקום של צורך ושל תלות, וזה יכול להיות לא בריא. בכל מקרה אתה יכול להגיד לה שאתה מרגיש שאתה נמשך וזה לא מתאים לטיפול, ושעוד מס' חודשים תוכלו לבדוק את זה אם היא רוצה. זאת רק דיעה אישית של מישהי שהייתה מטופלת ולא מטפלת.

../images/Emo140.gifתודה ! ../images/Emo8.gif

הטיפול לא "אישי" במובן הכללי, כמובן שהיא סיפרה על עצמה גם דברים אישיים אני אקח לתשומת ליבי את ההמלצה שלך. אני נוטה לחשוב להפסיק את הטיפול, קודם כל בשבילה, כמובן שגם בשבילי. מודה לך על ההתייחסות

הרבה פעמים המטפל/ת נתפסים

כמאד מושכים -בגלל המקום שלהם במערכת יחסים הזו, הידע שלהם, התחושה שהם מעבירים ועוד. איזה סוג טיפול אתה נותן? לפעמים זה שמטופל/ת נמשכים למטפל/ת, זה חלק שגם כדאי לעבוד עליו בטיפול. אני לא יודעת עם איזו בעייה היא הגיעה אליך, אבל אולי זה ממש חלק שכדאי לעבוד עליו.

היי מיכל

אני נטורופט ומטפל בשיאצו. הבעיה שלה פיזית לחלוטין, אם כי, את יודעת שגוף ונפש אחד הם מהשיחות איתה, אני מניח שיש לה כל מיני בעיות אישיות, שאני כמובן לא אפרט אותם. לא יודע עד כמה להיכנס לזה כיוון שאני לא פסיכולוג בהכשרתי.

lilalila

New member
שוב....לא כמטפלת

לפי דעתי אם אתה נמשך אליה, פרט שלכך שלדעת כולם כאן עליך להפסיק את הטיפול מייד, גם- אל תיכנס בכלל לקווים פסיכולוגיים איתה. כמטפל בתחום השיאצו והנטורופתיה בכל מקרה נראה לי שאתה לא אמור להיכנס לדברים כאלו עם מטופלים. כמטפל שנמשך למטופלת- על אחת כמה וכמה זה נראה לי ממש לא כדאי. אני פעם התאהבתי/ נמשכתי מאד למטפל בשיטת גרינברג שטיפל בי, פשוט רציתי בן זוג והמגע שלו היה כל כך נעים לי וגם האישיות והמראה- הכל התחבר. זו גם שיטה שבה מדברים הרבה על דברים אישיים ובוכים וכדומה. הוא ידע את זה (כי אמרתי לו) ובחר להמשיך לטפל בי כי הוא הומוסקסואל ולא נמשך לנשים. אבל למרות זאת, בשבילי זה נשאר מורכב. לדעתי כולנו בני אדם, גם אתה, ואם אתה מרגיש לבד ורוצה בת זוג, אז רוב הסיכויים שזה ישפיע על שיקול דעתך. לכן, אם אחזור על מה שאמרתי, עליך להרחיק את עצמך לתקופה של מס' חודשים לפחות ממנה, גם כמטפל, וגם כמחזר. אין מה לעשות, כנראה חלק מהמקצוע זה לפתח סבלנות וביקורת עצמית בתחום הזה.

שאלה

תהיה כן (מלשון כנות) עם עצמך - האם אתה יכול לראות את שניכם בקשר רציני? האם אתם מתאימים לקשר רציני? אם כן, אז כנראה כדאי לברר איתה למה נועדו ההערות שלה. ואם היא מעוניינת, להפסיק את הטיפול ולבדוק קשר איתה רק אחרי שהיא תמצא מטפל/ת חדש/ה. כך זה ינקה את האפשרות שהיא תצא איתך כי אתה עדיין המטפל שלה (גם אם אתם לא נפגשים, אם היא לא תמצא מטפל/ת חדש/ה, היא תראה אותך ככה). אם אתה לא רואה קשר רציני וזאת רק משיכה פיסית, כדאי לעשות את מה ש"מיכל הלב" הציעה: "אני מציעה שתפתח את הקלפים ותשאל אותה למה נועדו ההערות. אתה יכול לומר לה שזה מציב אותך במצב לא נוח, ולראות לאן הרוח נושבת: אם היא מעוניינת בך, עליך להסביר שאתה שם כדי לתת לה טיפולים ותמיד תהיה שם בשבילה באופן הזה בלבד" וכמובן להתגבר על המשיכה הפיסית. ואם אתה לא יכול להתגבר על המשיכה הפיסית, אז להפסיק לטפל בה.

אסור

אני לא יודעת אם עברו בך מחשבות כאלה, אבל למקרה שכן - חשוב לי להדגיש את הדבר הבא: אסור למטפל לצאת עם מטופלת, גם אם הטיפול נפסק. זה לא רק מעוות לחלוטין בגלל יחסי הכוחות, אלא גם עלול ליצור נזק רב במקרה של אנשים שחוו ניצול בילדותם. לאנשים אלה, שנפגעו על ידי האנשים שהיו אמורים לדאוג להם, לסייע להם ולעורר את אמונם, יש נטייה להתאהב במי שיש לו סמכות טיפולית, ואם המטפל משתף עם זה פעולה, זה מנציח את הפגיעה הישנה ובעצם עלול לגרום לנזק מצטבר. אנחנו לא יכולים לדעת בוודאות איזו מטופלת נוצלה בילדות ואיזו לא, אבל לשתף פעולה עם רמזים מיניים/רומנטיים במהלך טיפול כבר יוצר בעיה אתית, שאלה של כבוד למקצוע, יושר והגינות בסיסיים. אם מוסיפים לכל זה את החשש שמדובר במצב העדין של נשים שנפגעו בעבר, הרי שעלול להיגרם נזק גדול. אני מציעה שתפתח את הקלפים ותשאל אותה למה נועדו ההערות. אתה יכול לומר לה שזה מציב אותך במצב לא נוח, ולראות לאן הרוח נושבת: אם היא מעוניינת בך, עליך להסביר שאתה שם כדי לתת לה טיפולים ותמיד תהיה שם בשבילה באופן הזה בלבד. היא אולי תכעס, אבל זה יכול להיות הדבר הכי טוב שתעשה בשבילה, היא יכולה ללמוד מזה הרבה וזה יכול לסייע לה לבטוח בכל בני המין הגברי (גם אם היא לא נוצלה, בעיית אמון בגברים היא די שכיחה במחוזותינו). אם אתה מרגיש שיש לך רגשות כלפיה, זה ודאי יפגע בהליך הטיפולי, ופה כדאי שתפנה אותה לאחד מעמיתיך למקצוע.

yperelman

New member
התאהבות או מתח מיני דו צדדי?

דעה אישית: התאהבות: אם אתה חש שזו אכן התאהבות, הפסק לטפל בה לאלתר.אל תתן לעצמך שום אפשרות לאחר מכן לצאת איתך. מיכל הסבירה את הסיבות היטב לדעתי. לאחר מכן, אני מציע לך לבדוק את המקום הזה בטיפול. אם לא, אני כמעט מוכן להתחייב שזו לא הפעם האחרונה שזה יקרה לך! מתח מיני דו צדדי: אין סיבה להפסיק, אלא לברר בזהירות איתה ועם עצמך את הנושא (יתבררו כנראה לשניכם לא מעט דברים בדרך הזו וזו הזדמנות מצויינת ללמידה). את התהליך כדאי לעשות במקביל לקבלת הדרכה ממטפל מנוסה (לאו דוקא מתחום הרפואה המשלימה) בהצלחה

uty76

New member
ורדה אומרת

תן לה טלפון של מטפל/ת שאתה סומך עליו/ה. ותקבע איתה בבית קפה בעוד שבועיים.

uty76

New member
אני לא זוכר באיזה הקשר

אני חושב שידידה פסיכולוגית סיפרה לי על מקרה שמתמחה התאהב במטופלת, הוא עירב את המנחה שלו שהמליץ על סיום הטיפול... שניהם חיכו חצי שנה בו הם לא יצרו שום קשר (כפי שמחייב החוק)... לאחר חצי שנה הם אכן ניפגשו ואז קרה דבר מעניין, הסיבה שבגללה היא הגיעה לטיפול לא נעלמה, ועכשיו היא נראתה לו בחורה רגילה לחלוטין. לא מעניינת במיוחד. הם נפרדו. עלינו כמטפלים פועלים הרבה כוחות, הן מצד המטופל והן מצד ההזדהות שלנו עם המטופל. חשוב לפנות את הפניות האישיות לפני שמחליטים.

די מבולבל

אני רוצה להודות לכולכם על העצות, ואני די שוקל את כל האפשרויות. אני מוצא את עצמי חושב עליה הרבה, ומתרגש לבוא מועד הטיפול איתה. מצד אחד, אני אדם בוגר, וטיפלתי בהרבה מקרים, ובין המטופלים/ת היו נשים יפות ומעניינות, שרמזו.. אך מעולם, לא הושפעתי מהנוכחות שלהן, בצורה בה היא משפיעה עליי. מצד שני, המקצועיות מאוד חשובה לי, ונראה לי לא אתי ולא מוסרי לצאת איתה, גם אם הטיפול יפסק. ואולי יכול להיות שהיא בעצם אהבת חיי ?? אלון

0 אור 0

New member
אחרי שקראת את כל התגובות

אני מקוה שאתה מסכים שעומדות בפניך היום שתי דרכים: הראשונה, היא לחתוך לחלוטין את הקשר אתה - המקצועי והאישי השניה היא להפסיק את הקשר הטיפולי, אבל לשמור דלת פתוחה לקשר אישי עתידי (עם מרווח זמן משמעותי) לדעתי, מכיוון שאינך עוסק בטיפול נפשי פרופר, אלא בפן הפיזי, האפשרו ת השניה בהחלט קיימת וסבירה. מכיוון שאנו כמטפלים נתקלים לעתים קרובות באנשים למשך טיפולים קצרי טווח, הגזירה שלא ליצור לעולם קשר אישי עם אדם שנפגשנו עמו לראשונה כמטפל יכולה להיות בעייתית. על מנת לנטרל את השפעת הטיפול על הקשר חשוב רק ליצור את המרווח האמיתי והכנה - על ידי העברה למטפל אחר ועל ידי ניתוק קשר מוחלט לתקופה ארוכה דיה. חשוב מאד שכאשר תציג את הפסקת הטיפול אצלך, לא תיצור רושם של אשמה מצידה (בגלל הרמיזות שלך), אלא להציג את הצד שלך - אני מתחיל להרגיש אליך קשר אישי, ולכן איני יכול לתת לך את הטיפול הנכון והמתאים כפי שמגיע לך, אני ממליץ לך להמשיך את הטיפול אצל XXX שהוא ...

yperelman

New member
עשה לעצמך טובה

וברר את זה עם מטפל/ת. יכול להיות שזו אהבת חייך ויכול להיות שלא. בכל מקרה, יש לך כאן יופי של שיעור ללמוד ממנו. אל תניח להזדמנות ללמידה לברוח. לטעמי זו צומת חשובה בקריירה שלך כמטפל . אני מתרשם מדבריך שזה לא מתח מיני אלא התאהבות ולכן כדאי להפסיק את הטיפול לאלתר. כל פגישה נוספת לא תהיה מקצועית ואין לה מקום בקליניקה.

uty76

New member
הסיכוי לאהבה

כמה אנושיות יש בך! אני סופר מעריך אותך בתור מקצוען אמיתי! כולנו הלכנו לרפואה האלטרנטיבית אחרי שנואלנו מהתנהלות חסרת לב של "אנשי מקצוע" למיניהם וסוגיהם! כמה פסיכולוגים שחוקים, כמה רופאים שרואים פתולוגיות אבל לא רואים פציינט! אתה אנושי ואוהב וזה לא הופך אותך לפחות מקצועי, אתה במקצוע הנכון! כאן עובדים אנשים ולא מכונות! התגובה באה לחזק אותך וכנגד כמה קולות צורמים ש"באו להתארח"...

nissimlev

New member
נכון צריך להפריד בן טיפולים ליחסים

שלח אותה לטיפול אצל בחורה מטפלת ושמור קשר איתה וחריי גמר הטיפולים שלה תיראה אם יש מקום ליחסים אישיים אולי זאת ההיזדמנות שלך אז אני מבקר כאן קיצת נסים

למעלה