הצורך שלנו בחרדים.

Katomishh

Well-known member
הבעיה היחידה שיש לי עם חרדים היא אי מילוי חובותיהם כלפי המדינה כמו גיוס לצבא
אם הם רוצים להיות עניים זו בעיה שלהם
אותה בעיה יש לך גם עם אחרים שלא משרתים בצבא?
פחות מ 66% מהמיועדים לגיוס (ללא ערבים וחרדים) מתגייסים בסופו של דבר לצה"ל.
כלומר יותר משליש מהמיועדים לגיוס לא מתגייסים שזה הרבה יותר מכל אלו שלא מתגייסים בחברה החרדית.
הצבא שלנו שמן ושבע, לא צריך כל כך הרבה חיילים שתקופת השירות שלהם מתקצרת ומתקצרת, וכסף נזרק לפח על אבטלה סמויה בלי סוף.

הצבא צריך להצטמצם, ולהתחלף בשירות לאומי עם תעדוף כספי במשכורת ובהטבות לחיילי צה"ל.
עם דגש על תעדוף לכוח אדם איכותי שיחליף את הבטלה והבינוניות.
הצבא לא צריך עוד כוח אדם שיזלול מיסי משכורות וכלכלה של משלם המיסים.
המדינה כן זקוקה לשירות לאומי במסגרות השונות גם לערבים וגם לחרדים.

Katomishh

Well-known member
אין לי בעיה שיעשו שרות לאומי
אבל כל עוד הילדים שלי ושלך חייבים גיוס ושלהם לא זו אפליה שאי אפשר לחיות עימה
יש הרבה אפליות שחיים איתן בשלום.
אתה חי בשלום עם האפליה שהחרדים לא מתקוצבים לא בתרבות ולא בספורט,
אתה חי בשלום עם האפליה בקבלת חרדים למקומות עבודה,
אתה חי בשלום עם האפליה בנוכחות החרדית בתקשורת,
אתה בוחר באפליה בשירות הצה"לי כדגל מאבק כי זה נוח לך.
אבל זה לא לגמרי נכון, בחרו בשבילך בדגל הזה, אתה החלטת שמתאים לך לנפנף בו כי זה הדבר ה"נכון" לעשות.

jackie111

Well-known member
נכון יש קצת סיבסוד של התרבות והספורט שזה חלק מהכספים
שאנחנו משלמים כמיסים.

החרדים הם נטו פראזיטים הם לא נותנים כלום. אנו ממנים כל צעד שלהם.
ההתרבות האדירה שלהם תחרב אותנו.

Katomishh

Well-known member
נכון יש קצת סיבסוד של התרבות והספורט שזה חלק מהכספים
שאנחנו משלמים כמיסים.

החרדים הם נטו פראזיטים הם לא נותנים כלום. אנו ממנים כל צעד שלהם.
ההתרבות האדירה שלהם תחרב אותנו.
אם הם כאלו פראזיטים לטענתך,
איך ישראל צמחה כל כך הרבה בשנים האחרונות?
שים לב למה שאני אומר לך.
בשל אפקט ההתחלנות בחברה החרדית - החרדים מייצרים חילונים.
בלי תרבות הרבייה החרדית לא יהיו לך מספיק חילונים כדי לשמר פה מדינה יהודית.
עכשיו יש מי שלא רוצה מדינה יהודית ורואה בזה יעד,
אני סבור שבלי מדינה יהודית לא תהיה פה מדינה בכלל ויהיה פה אסון גדול.

evglev1

Well-known member
מנהל
יש הרבה אפליות שחיים איתן בשלום.
אתה חי בשלום עם האפליה בקבלת חרדים למקומות עבודה,
אתה חי בשלום עם האפליה בנוכחות החרדית בתקשורת,
אתה בוחר באפליה בשירות הצה"לי כדגל מאבק כי זה נוח לך.
אבל זה לא לגמרי נכון, בחרו בשבילך בדגל הזה, אתה החלטת שמתאים לך לנפנף בו כי זה הדבר ה"נכון" לעשות.
האפליה של החרדים במקומות העבודה נובעת מהסירוב של החרדים ללמוד מקצועות פרודוקטיביים והרבנים והפוליטיקאים דואגים להביא חרדים לשוק העבודה אפילו ללא הידע של השכלה תיכונית ואולי אפילו ללא הידע של בתי הספר היסודיים. ליברמן והרב חיים אמסלם צודקים בטענה שהמפלגות החרדיות מביאות את הנזק הגדול ביותר לציבור החרדי.

Katomishh

Well-known member
האפליה של החרדים במקומות העבודה נובעת מהסירוב של החרדים ללמוד מקצועות פרודוקטיביים והרבנים והפוליטיקאים דואגים להביא חרדים לשוק העבודה אפילו ללא הידע של השכלה תיכונית ואולי אפילו ללא הידע של בתי הספר היסודיים. ליברמן והרב חיים אמסלם צודקים בטענה שהמפלגות החרדיות מביאות את הנזק הגדול ביותר לציבור החרדי.
מה שאתה עושה זה להאשים את הקרבן.
מערכת שלמה מתגייסת לתעמולה נגד ציבור לא אלים, תעמולה שיוצרת אפליה ומונעת את קידומו.
במקום לדחוף לשילוב החברה הזו מכונת התעמולה יוצאת במקפיין להכחדת אורח החיים שלה.
אני רואה בזה חלק מהפלורליזם של דעה אחת ודיקטטורת המחשבות שמכתיבה איך "נכון" לחיות ואיך "לא נכון" לחיות.
בניגוד לתרבויות עניות אחרות, התרבות החרדית לא אלימה ולא פושעת בטח לא בפשיעה מאורגנת, ובטח לא בכזו שפוגעת באזרחים הלא חרדים.
אך משקל היחס לחרדיות הוא בניגוד ליחס לתרבות המזרח תיכונית הערבית - המשתמשת בדת כקרדום להצדקת המוטיב האלים, שכל ביקורת נגדה תחשב כגזענות.

כמובן שיש כאן עניין של ביקוש והיצע, וככל שיהיה יותר היצע של חרדים בעלי מקצוע כך ישכרו אותם יותר למשרות אלו,
לכן המדינה חייבת להשקיע בחברה החרדית בהכשרות מקצועיות בתגמולים ובקריאה לשילוב, בהידברות ולא בגזרות.
המלחמה באורח החיים שלהם מעבר לכך שאינה מוסרית גם מובילה לתוצאות ההפוכות - לבידול החברה החרדית להקצאתה ולאי שילובה.

R 1 3

Well-known member
מה שאתה עושה זה להאשים את הקרבן.
מערכת שלמה מתגייסת לתעמולה נגד ציבור לא אלים, תעמולה שיוצרת אפליה ומונעת את קידומו.
במקום לדחוף לשילוב החברה הזו מכונת התעמולה יוצאת במקפיין להכחדת אורח החיים שלה.
אני רואה בזה חלק מהפלורליזם של דעה אחת ודיקטטורת המחשבות שמכתיבה איך "נכון" לחיות ואיך "לא נכון" לחיות.
בניגוד לתרבויות עניות אחרות, התרבות החרדית לא אלימה ולא פושעת בטח לא בפשיעה מאורגנת, ובטח לא בכזו שפוגעת באזרחים הלא חרדים.
אך משקל היחס לחרדיות הוא בניגוד ליחס לתרבות המזרח תיכונית הערבית - המשתמשת בדת כקרדום להצדקת המוטיב האלים, שכל ביקורת נגדה תחשב כגזענות.

כמובן שיש כאן עניין של ביקוש והיצע, וככל שיהיה יותר היצע של חרדים בעלי מקצוע כך ישכרו אותם יותר למשרות אלו,
לכן המדינה חייבת להשקיע בחברה החרדית בהכשרות מקצועיות בתגמולים ובקריאה לשילוב, בהידברות ולא בגזרות.
המלחמה באורח החיים שלהם מעבר לכך שאינה מוסרית גם מובילה לתוצאות ההפוכות - לבידול החברה החרדית להקצאתה ולאי שילובה.
לא אלים? מהשבוע, התקיפות של המשטרה במאה שערים ! עוד מלפני עשורים היו משליכים אבנים על מחלף המריבה בירושלים..
שורפים פחי אשפה, רצח שירה בנקי ודקירת מפגינים. העלמות ורצח מכנופיית הרב ברלנד איומים מפורשים על עיתונאים.
תקיפה של מרכזי גיוס לצה״ל, חסימת כבישים בבני ברק, פשעים נגד שכנים על חילול כביכול של הלכות חייהם.
קצרה היריעה מלהכיל - הם צבא שחור לכל ענין שגם תקף אותנו בהערכות לקורונה, פתח תלמודים בניגוד לחוק
ולמד להאשים את החילונים או דרש שוויון ואי כיבוד הרמזור האדום. קן צרעות של בורות ופנאטיות טובל בנחשלות.

Katomishh

Well-known member
לא אלים? מהשבוע, התקיפות של המשטרה במאה שערים ! עוד מלפני עשורים היו משליכים אבנים על מחלף המריבה בירושלים..
שורפים פחי אשפה, רצח שירה בנקי ודקירת מפגינים. העלמות ורצח מכנופיית הרב ברלנד איומים מפורשים על עיתונאים.
תקיפה של מרכזי גיוס לצה״ל, חסימת כבישים בבני ברק, פשעים נגד שכנים על חילול כביכול של הלכות חייהם.
קצרה היריעה מלהכיל - הם צבא שחור לכל ענין שגם תקף אותנו בהערכות לקורונה, פתח תלמודים בניגוד לחוק
ולמד להאשים את החילונים או דרש שוויון ואי כיבוד הרמזור האדום. קן צרעות של בורות ופנאטיות טובל בנחשלות.
עובדות לא מעניינות אותך, יש בך רק שנאה עיוורת של ליצן מלהקת הרעשנים.
סטטיסטית החרדים הם המגזר הכי פחות אלים בישראל.
תמיד יהיו מקרי אלימות השאלה היא כמה, יותר "חברי הקהילה הגאה" רצחו "חברי קהילה גאה" מאשר חרדים שרצחו כאלו.
"חברי הקהילה הגאה" זה שם איום ונורא, כאילו צריך כרטיס מועדון כדי להיכנס לשם.
הרוצח של שירה בנקי היה חולה נפש במעקב, והמשטרה יכלה למנוע את הרצח בקלות.
האלימות של האתיופים בחודשיים על סלמון טקה הייתה גדולה מהאלימות של החרדים ב 10 שנים.

jackie111

Well-known member
עובדות לא מעניינות אותך, יש בך רק שנאה עיוורת של ליצן מלהקת הרעשנים.
סטטיסטית החרדים הם המגזר הכי פחות אלים בישראל.
תמיד יהיו מקרי אלימות השאלה היא כמה, יותר "חברי הקהילה הגאה" רצחו "חברי קהילה גאה" מאשר חרדים שרצחו כאלו.
"חברי הקהילה הגאה" זה שם איום ונורא, כאילו צריך כרטיס מועדון כדי להיכנס לשם.
הרוצח של שירה בנקי היה חולה נפש במעקב, והמשטרה יכלה למנוע את הרצח בקלות.
האלימות של האתיופים בחודשיים על סלמון טקה הייתה גדולה מהאלימות של החרדים ב 10 שנים.
אלימות חרדית בתוך המשפחה לא מתפרסמת. הם סוגרים
את זה בעזרת הרב בקהילה. לפעמים האלימות נמשכת שנים .
רק כשהנערים מתבגרים הם מגלים שמידי לילה במשך שנים
הרב אנס אותם במרתף בית הכנסת והקהילה שותקת.

Katomishh

Well-known member
אלימות חרדית בתוך המשפחה לא מתפרסמת. הם סוגרים
את זה בעזרת הרב בקהילה. לפעמים האלימות נמשכת שנים .
רק כשהנערים מתבגרים הם מגלים שמידי לילה במשך שנים
הרב אנס אותם במרתף בית הכנסת והקהילה שותקת.
גם בקהילה הגאה יש אלימות מושתקת,
אני לא יודע על היקפים בכל אחד מהמקרים, אבל אם הייתי צריך להמר אז זו שבקהילה הגאה גדולה יותר.

jackie111

Well-known member
גם בקהילה הגאה יש אלימות מושתקת,
אני לא יודע על היקפים בכל אחד מהמקרים, אבל אם הייתי צריך להמר אז זו שבקהילה הגאה גדולה יותר.
האלימות בכל מגזר אחר מתפרסמת בתוך זמן
סביר. אצל החרדים לוקח הרבה שנים לטפל
באלימות ולפעמים זה בכלל לא מטופל.

הם חוששים מפרסום כדי לא ל"הכפיש" את הקהילה
על חשבון טובת הפרט.

למשטרה ולרווחה אין כניסה לקהילה.

Katomishh

Well-known member
האלימות בכל מגזר אחר מתפרסמת בתוך זמן
סביר. אצל החרדים לוקח הרבה שנים לטפל
באלימות ולפעמים זה בכלל לא מטופל.

הם חוששים מפרסום כדי לא ל"הכפיש" את הקהילה
על חשבון טובת הפרט.

למשטרה ולרווחה אין כניסה לקהילה.
אתה חי בבועה.
איך רק עכשיו מתפרסמות עדויות על אוחובסקי על דברים שקרו לפני יותר מעשור?
כל מה שרשמת נכון לגבי הקהילה הגאה, ולדעתי במכפלות גדולות יותר.

jackie111

Well-known member
אתה חי בבועה.
איך רק עכשיו מתפרסמות עדויות על אוחובסקי על דברים שקרו לפני יותר מעשור?
כל מה שרשמת נכון לגבי הקהילה הגאה, ולדעתי במכפלות גדולות יותר.
כשהנפגעים החליטו להתלונן על אוחובסקי הם פרסמו זאת בצבור והלכו למשטרה.
אצל החרדים זה ישמר בתוך הקהילה. אנס ופדופיל יסתובב בקהילה במשך שנים.

Katomishh

Well-known member
כשהנפגעים החליטו להתלונן על אוחובסקי הם פרסמו זאת בצבור והלכו למשטרה.
אצל החרדים זה ישמר בתוך הקהילה. אנס ופדופיל יסתובב בקהילה במשך שנים.
אז איך אתה יודע שיש אלימות במגזר החרדי אם אף אחד לא מספר זאת?
איך אתה יודע שבקהילה הגאה אין פדופילים שמסתובבים שם במשך שנים?

R 1 3

Well-known member
אז איך אתה יודע שיש אלימות במגזר החרדי אם אף אחד לא מספר זאת?
איך אתה יודע שבקהילה הגאה אין פדופילים שמסתובבים שם במשך שנים?
כל שבוע רואים את ההתפרעויות של החרדים וכמעט לכל אזרח יש חוויה טראומטית כזאת
בהתקלות עם עוינות חרדית. הקהילה הגאה לא מתעמרת בישראלים למעט המצעד
שלהם לא שומעים מהם חצי דבר בקושי למעט הזכות לפונדקאות. הם לא נכנסים לחיי הכלל.

Katomishh

Well-known member
כל שבוע רואים את ההתפרעויות של החרדים וכמעט לכל אזרח יש חוויה טראומטית כזאת
בהתקלות עם עוינות חרדית. הקהילה הגאה לא מתעמרת בישראלים למעט המצעד
שלהם לא שומעים מהם חצי דבר בקושי למעט הזכות לפונדקאות. הם לא נכנסים לחיי הכלל.
אני מעולם לא נפגעתי מחרדי, לא מכיר אנשים שנפגעו מחרדים.
אין לי דבר נגד הקהילה הגאה, אני רק יודע שבכל חברה יש פדופילים, קל וחומר בקהילה הגאה.
להגיד שהתופעה הזו שמקורה בבעיה נפשית משוייכת לקהילה כזו או אחרת זה חטא.
בארה"ב למשל מובילים בהנהגה המשוייכים לקהילה הגאה מקדמים תכנים פדופיליים במערכת החינוך (על זה הייתה מהומה גדולה בבחירות בווירג'יניה)
מכאן ועד להאשים את הקהילה הגאה בפדופיליה יש מרחק גדול, אבל לא הייתי אומר שאין שם בעיה.

R 1 3

Well-known member
אני מעולם לא נפגעתי מחרדי, לא מכיר אנשים שנפגעו מחרדים.
אין לי דבר נגד הקהילה הגאה, אני רק יודע שבכל חברה יש פדופילים, קל וחומר בקהילה הגאה.
להגיד שהתופעה הזו שמקורה בבעיה נפשית משוייכת לקהילה כזו או אחרת זה חטא.
בארה"ב למשל מובילים בהנהגה המשוייכים לקהילה הגאה מקדמים תכנים פדופיליים במערכת החינוך (על זה הייתה מהומה גדולה בבחירות בווירג'יניה)
מכאן ועד להאשים את הקהילה הגאה בפדופיליה יש מרחק גדול, אבל לא הייתי אומר שאין שם בעיה.
נו באמת? אתה לא דוגמא וגם אני לא מציין (שוב) מה שאני כן נפגעתי בלי שיש לי חשיפה ככ גדולה לחרדים
הפגיעה כפי שהוצגה בראש הפוסט היא גלובלית. כשאני משרת בצה״ל וחרדי לועג לי (בין אם זה שכן או קהילה)
ההשתמטות שלו פוגעת כמגזר למרות שיש יוצאים מהכלל וגם משתמטים חילונים - יש כלל ויש יוצא מהכלל.
רק להזכר בהדרת נשים שמרחיקים מאוטובוס או נערות וילדים שמסרבים לגייר או להעניק להם אזרחות
הפוסקים הם החרדים הם השתלטו על השכל הישר - כולל שלך. כשפורסמה התחלואה אצל החרדים
איש לא האשים אותם מעבר לכך שהם רצו סגר על כולם - הם האגרסיה.. אין תקיפה של חילוני על חרדי
אפילו אני למרות כל הכעס לא מעלה על דעתי לגעת בהם עם מקל. לא מנסה להדבר איתם - מקרה אבוד. מבחנתי הם
כמו מצורע או מטורף שכדאי לעבור למדרכה ממול -אגב זו המצאה שלהם ודרישה להפריד נשים וגברים על מדרכות.

Katomishh

Well-known member
נו באמת? אתה לא דוגמא וגם אני לא מציין (שוב) מה שאני כן נפגעתי בלי שיש לי חשיפה ככ גדולה לחרדים
הפגיעה כפי שהוצגה בראש הפוסט היא גלובלית. כשאני משרת בצה״ל וחרדי לועג לי (בין אם זה שכן או קהילה)
ההשתמטות שלו פוגעת כמגזר למרות שיש יוצאים מהכלל וגם משתמטים חילונים - יש כלל ויש יוצא מהכלל.
רק להזכר בהדרת נשים שמרחיקים מאוטובוס או נערות וילדים שמסרבים לגייר או להעניק להם אזרחות
הפוסקים הם החרדים הם השתלטו על השכל הישר - כולל שלך. כשפורסמה התחלואה אצל החרדים
איש לא האשים אותם מעבר לכך שהם רצו סגר על כולם - הם האגרסיה.. אין תקיפה של חילוני על חרדי
אפילו אני למרות כל הכעס לא מעלה על דעתי לגעת בהם עם מקל. לא מנסה להדבר איתם - מקרה אבוד. מבחנתי הם
כמו מצורע או מטורף שכדאי לעבור למדרכה ממול -אגב זו המצאה שלהם ודרישה להפריד נשים וגברים על מדרכות.
זו בדיוק הבעיה, אתה לא רוצה להידבר ולסייע לקהילה להשתלב בחברה ולכן אתה תומך במאבק פוליטי שיפגע בהם.
מן הצד זה נראה כמו נקמנות על בסיס שנאה.

לגבי עובדות: יש תקיפות של חילונים על חרדים, יש הרבה מאוד תקיפות באופן יום יומי של ערבים על חרדים, חלקן הסתיימו ברצח.
יש שנאה גדולה מאוד בתקשורת כלפי חרדים מה שיוצר הטייה תקשורתית נגדם,
לחרדים אין שום יכולת לשטוף לי את המוח, אני לא קורא את העיתונים שלהם וכמעט ולא נחשף לדעות שלהם אלא אם הן מובאות בתקשורת המיינסטרים העויינת אותם.
לתקשורת העויינת חרדים יש הרבה יותר כלים לשטוף לך את המוח, וכך נראה הדבר.

R 1 3

Well-known member
זו בדיוק הבעיה, אתה לא רוצה להידבר ולסייע לקהילה להשתלב בחברה ולכן אתה תומך במאבק פוליטי שיפגע בהם.
מן הצד זה נראה כמו נקמנות על בסיס שנאה.

לגבי עובדות: יש תקיפות של חילונים על חרדים, יש הרבה מאוד תקיפות באופן יום יומי של ערבים על חרדים, חלקן הסתיימו ברצח.
יש שנאה גדולה מאוד בתקשורת כלפי חרדים מה שיוצר הטייה תקשורתית נגדם,
לחרדים אין שום יכולת לשטוף לי את המוח, אני לא קורא את העיתונים שלהם וכמעט ולא נחשף לדעות שלהם אלא אם הן מובאות בתקשורת המיינסטרים העויינת אותם.
לתקשורת העויינת חרדים יש הרבה יותר כלים לשטוף לך את המוח, וכך נראה הדבר.
איך בדיוק לשלב מי שרואה בך עמלק? השנוי צריך להיות בחינוך שלהם. לי אישית אין ממש שום רצון לתרום להם
הם נוגסים בי כבר די והותר - וגם בכולם שלא יהיה לך ספק הם ישתלטו על המדינה ואז יהיה מאוחר מדי גם לך.

למעלה