הפרעה על בסיס רעש?

Y a n i B

New member
הפרעה על בסיס רעש?

שלום לכולם! אני יניב, בן 24, ויש לי תחושה שיש לי הפרעת קשב בכל פעם שאני נמצא בסביבה עם רעש. כנראה שהצלחתי להתמודד עם הבעיה הזאת בדרכים כאלה או אחרות, כי מבחינה לימודית אפשר לומר שאני מצליח - אני תכף מתחיל את שנה ב' בלימודי רפואה. ובכל זאת - גם שם הדבר נותן את אותותיו - ואפילו כאשר אני רוצה ללמוד בכיתה (מאוד!) אני לא מסוגל לעשות את זה, וכך יוצא שאני לומד את החומר למבחנים בבית. ועוד אבחנה לגבי העניין: באונ' שבה אני לומד ניתן לצפות בשיעורים שהתקיימו דרך האינטרנט (חלק מהשיעורים מצולמים בוידאו), וכאשר אני עושה זאת אני יכול ללמוד ברמה גבוהה יחסית. השוני היחידי, כפי שאני רואה אותו, בין שתי השיטות (1. ללמוד באולם עם כולם 2. לראות את הוידאו) הוא שרעשי הרקע מצטמצמים באופן כמעט מוחלט במקרה ה-2. כנראה שלא מדובר בהבדלים של שעה (בד"כ את הוידאו אני רואה בערבים, וההרצאות בבקרים - אבל אני לא חושב שזה מה שמשפיע עלי), אך אולי הבסיס לעניין הוא גם ב'הפרעות ויזואליות' (חשבתי כך מכיוון שהוידאו מצלם את המרצה בלבד, בעוד שבכיתה אני תמיד שם לב לתנועות גוף של אנשים בזמן ההרצאה ו'חייב להסתכל'). עוד דברים שגורמים לי לחשוד בעניין הרעש: -מבחנים אני תמיד עושה עם אטמים, אחרת אני פשוט אמצא איזה צליל מונוטוני ואתמקד בו -המון פעמים אני צריך לשים אטמי אוזניים כדי להירדם בלילה, אחרת אני אתמקד בקולות שנשמעים סביבי בנוסף לכל הדברים האלה, אני לפעמים מאוד רוצה להתמיד בלמידה, אבל מתקשה ללמוד יותר מ-10 דקות ברצף, ובד"כ אני אלמד 10 דקות, ואוכל 10 דקות, אלמד שוב, ואקרא משהו באיזה אתר, וכו' וכו'. אפילו למקטעים של 5 דקות. אז זהו, שילוב של רעש, תנועות של חפצים \ אנשים סביבי, ו'קפיצות' די מטורפות מנושא לנושא. שימו לב שגם כאשר אין הפרעה של רעש - עדיין אני לא מצליח להתמקד בנושא מסויים לפרק זמן נורמלי, והמון פעמים סטודנטים שניסו ללמוד איתי המליצו לי לקחת ריטאלין (לא שהם בהכרח יודעים מה הם אומרים, אבל בכל זאת - פידבק של הסביבה וכל זה..). אגב, אני רוצה לציין שעשיתי את המבחן בתשלום (89 ש"ח) שראיתי שהפנו מכאן אליו, וב-2 הגרפים בו הצלחתי ברמה גבוהה (אבל שם לא היו הפרעות על בסיס רעש), אם כי בהתאם לשאלות שנשאלתי (האם אתה מפוזר? האם אתה.. וכו') כן הומלצה בדיקה מקיפה יותר (עניתי על 15 מתוך 18 שאלות כ-"כן! אני סובל מזה!"). דעתכם? האם ידוע על רגישות לרעש? האם יש מקום לאבחון - ואם כן - ע"י מי? תודה על זמנכם ועל העזרה, יניב

למעלה