הפרדה במרחב הציבורי

הפרדה במרחב הציבורי

מה דעתכם על הפרדה בין גברים לנשים במרחב הציבורי? הפרדה באוטובוסים, בכותל? מי לדעתכם נפגע מזה? אולי זו בכלל דעת תורה? נפתח היום בלוג חדש בנושא-השמיעיני הבלוג. ושוב הקישור למקרה שלא תפס בפעם הראשונה. http://www.tapuz.co.il/blog/userblog.asp?foldername=hashmieeni

ברוכה הבאה!

פוסט מעניין, תתחדשי. בעבר דנו בעניין בפורום, לגבי אוטובוסים וכדו'. וכמו שאת מעלה בפוסט, לצד נשים נפגעות יש גם נשים תומכות ונלהבות מהסידור הנ"ל. מורכב. מה שבטוח שהאלימות, הפיזית והמילולית, הן בעיה הרבה יותר מהותית מעצם ההפרדה...

תודה

השאלה היא אם ההפרדה עצמה לא פוגעת בנשים ובגברים? איזה מודל זה עבור לילדים? מה צריכה להיות האמירה של הציבור?

Dobje

New member
לא צריך לערבב הכל, מה שטוב בטשולנט לא תמיד

נכון בחיים. הפרדה (בצורה מכובדת) באוטובוס היא בסדר ויכולה למנוע הטרדות פיזיות או מילוליות (מקובל ביפן ברכבת התחתית). באשר למרחב הציבורי זה סיפור אחר. כולל בכותל. המילים דעת תורה מייצגות ספקטרום רחב של דעות.

בנתיים אין הפרדמה מכובדת

בנתיים אמא שלי עלתה לאוטובוס כזה, היא סבתא לנכדים, אחרי תאונת דרכים שבה נפגעה בעיקר ברגליים (לא רואים את זה עליה) ונאלצה לעמוד כמה דקות כדי לשלם לנהג האוטובוס. כי היא שילמה בשטר ולקח לו כ-10 דקות להחזיר לה עודף ולספור ולחזור ולספור את העודף. וכל הזמן הזה...ישב מקדימה בחור צעיר ולידו הכובע שלו ולא חשב לרגע לתת לסבתא לשבת בסיבובים של הירידה מירושלים. אז בנתיים ההפרדה ממש לא מכובדת. (שלא לדבר על אישה שעולה עם 3-5-7 ילדים קטנים, הולכת איתם עד סוף האוטובוס, נופלת על הגברים בדרך כי הנהג כמובן לא מחכה, חוזרת לשלם, נופלת עליהם שוב, חוזרת למקום, נופלת עליהם שוב...מאוד מכובד! {וזה אם בכלל יש לה מקום...}כי מקדימה יכול להיות ריק, אבל היא תעמוד מאחורה.מאווווד מכובד)

the ror

New member
נראה לי שאם כבר הפרדה אז עדיף הפרדה של

ימין ושמאל ולא קדימה ואחורה בידיוק מהסיבות שהעלת... מוזר שלא חשבו על זה עדיין...

שרונס21

New member
ה' ירחם וישמור!!!

כך המרחק בין הגבר לאשה יהיה מס' סנטימטרים ספורים. צריך להפריד ממש!! אני דוקא מתפלאת איך לא יצרו קו נפרד לנשים וקו לגברים!! רעיון, הא??

the ror

New member
יאפ...

אפשר אולי גם לסדר איזה שרוך משטרתי כדי שלא חס וחלילה יתבלבלו ולא יעברו לשטח המוסגר.... וברצינות, נראה לי שזה פתרון יותר מעשי והגיוני, לא?

יפיופה62

New member
מי דיבר עלי?

אצלנו זה באוטובוס הקרוב שלוקח אותך לוויאלמסבורג זה הנשים יושבות בסוף והגברים לפנים והאוטובוס שנוסע יותר רחוק פשוט שמים מחיצה באמצע

יפיופה62

New member
אבל יש מקומות שזה כן מיושם בארץ לא?

והאוטובוס היותר רחוק זה מחיצה באמצע שגברים ונשים עוברים אז כן נוגעים אחד בשני ולפי דעתי זה לא צריך להיות ככה

the ror

New member
לא שידוע לי...

ולא הבנתי, איך נוצר מצב של נגיעה? ואיך יש מקום גם למחיצה באמצע וגם למעבר? חשבתי על מצב בלי מחיצה...שהמסדרון "מעורב" והישיבה נפרדת לגברים בצד אחד ונשים בצד השני...הרי רוב הזמן המסדרון פנוי...

יפיופה62

New member
כי זה אוטובוס ארוך

ורק דלת אחת עכשיו שעולים עוד נוסעים אז זה נוצר מחיצה כי לפעמים עוברים מקום ואז זה נוגע וזה פשוט וילון והנשים יושבות בצד אחד והגברים בצד השני

the ror

New member
הבנתי...

האמת, הוילון נראה לי קצת היסחפות... הוא גם מגביל את המקום למעבר ועלול להווצר התקלויות כשעוברים אנשים משני הצדדים וגם אם יושבים גברים בצד אחד ונשים בצד שני אז לא אמורה להיות מצב של התקלויות במבטים אלא אם כן מפנים את הראש לכיוון...

את צודקת שלרוב ההפרדה לא מכובדת

אבל זו לא הבעיה העיקרית לדעתי. הרי גם באוטובוס רגיל (מעורב) רואים עד כמה למבוגרים, ואפילו לצעירים, לא קל. אני משתוקקת ליום בו נהגי האוטובוסים ילחצו על הדוושה רק אחרי שסיימו לתת עודף וכרטיס וחיכו שהאדם יתיישב. לפחות המבוגרים או הילדים/תנוקות שבין הנוסעים.

למעלה