הפסקת הריון פעמיים ברציפות

drdr12

New member
הפסקת הריון פעמיים ברציפות

היי בנות,
אני חדשה בפורום, חיפשתי באינטרנט הרבה על המקרה שלי וזה המקום היחידי שמצאתי בו בנות עם מקרים דומים לשלי.
אני כבר אחרי שתי הפסקות הריון רצופות בעקבות מומים במוח העובר.
עדיין אין לי ילדים ושני העוברים היו זכרים.
הפסקות ההריון היו- הראשונה בשבוע 22 והשניה בשבוע 21+4.
בראשונה לא בדיוק בדקו משהו גנטי כי חשבו שאולי זו תאונה אבל עכשיו אחרי ההפסקה השניה מתחילים לבדוק ומומלץ על בירור גנטי שכולל בדיקת אקסום.
אני בלחץ שלא ימצאו את הבעיה ונאלץ להיכנס כל פעם להריון ולקוות שהפעם לא תהיה בעיה, לא מסוגלת יותר לעשות את התהליך של הפסקת ההריון.
ראיתי בנות בפורום עם מקרים דומים של פעמיים ברציפות, מומים במוח,
רציתי לדעת אם מצאו את הבעיה ונולדו ילדים בריאים בסופו של דבר?
תודה מראש, מחכה בקוצר רוח לתשובה ממישהי שעברה מקרה דומה אני פשוט ממש חוששת מזה.

שירהד1

Member
מנהל
משתתפת בצערך על אובדני ההריון

נשמע ממש קשה ונוראי.
אודה לך אם תוכלי יותר לפרט, כדי שאוכל להבין טוב יותר-
האם בשני העוברים ראו את אותו פגם מוחי? מהו הפגם המוחי שהתגלה בכל עובר? באיזה שבוע גילו? בסקירה מוקדמת? האם הספקת לעשות סקירה מורחבת ומה ראו שם? האם עשית בדיקת מי שפיר+צ'יפ? האם שלחתם את העוברים לבדיקות כלשהם?(פרטי על כל הריון בנפרד).
וגם- כשאת כותבת שממליצים על בירור גנטי שכולל בדיקת אקסום- את מתכוונת אלייך ואל בעלך? עושים את הבדיקה בארץ? היכן?
האם הלכתם לייעוץ גנטי, ואם כן- היכן הייתם?

סליחה שיש לי כרגע יותר שאלות מתשובות. חשוב מאוד לדייק בדיווח, כדי שאולי מישהי פה תוכל להאיר משהו.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

drdr12

New member
תגובה..

היי שירה,
תודה על התגובה.
בשתי ההריונות לא הגעתי לסקירה מאוחרת, בסקירה מוקדמת לא ראו כלום ואחר כך בבדיקה שגרתית אצל הרופא נשים ראו ראש קטן והתחילו לבדוק.
בחודש מרץ האחרון ביצעתי הפסקת הריון ראשונה בשבוע 22, העובר היה זכר.
המומים שנמצאו היו: חוסר בקורפוס קלוזום, הרחבת חדרי המוח בצורה קשה, מבנה גולגולת לא תקין וכנראה שציסטה במוח. לאחר הפסקת ההריון בוצע צ'יפ גנטי, מי שפיר שיצא תקין+ נתיחת עובר שאישרה את כל הממצאים.
לאחר ייעוץ גנטי לא הומלץ משהו מיוחד, יכול להיות שמדובר בתאונה של הטבע.
לאחר מספר חודשים נקלטתי להריון שני ושוב בשבוע 21 הייתי צריכה לעבור הפסקת הריון בגלל מומים במוח העובר, הפעם למרות שהמומים היו במוח אלה היו מומים קצת שונים: מיקרוצפלייה- ראש קטן ומוח לא מפותח, כאשר אני בשבוע 20+4 הראש 18+2, בנוסף היתה גם ציסטה במוח ומבנה גולגולת לא תקין.
שוב ביצעתי מי שפיר, צ'יפ גנטי ונתיחת עובר (עדיין אין תשובות..)
הפעם הגענו לוועדות וערבנו מומחים בתחום אבל זה עוד טרי אז עדיין לא ביצענו את כל הבדיקות, מחכים לייעוץ גנטי סופי ובדיקת אקסום (עדיין לא יודעת אם לשלושתנו או רק לעובר, מחכה לייעוץ גנטי).
אני לא יודעת אם זה בסדר, אבל הגעתי לפורום בעקבות הודעה דומה ששלחו פה שתי בנות, הבעיה שאחת מהן הייתה ב2011 ועוד אחת ב2015 אז אני לא יודעת אם עוד נמצאות פה.

שירהד1

Member
מנהל
תודה על הפירוט-

אני חושבת שאתם עושים את הדבר הנכון מבחינה רפואית ונראה שאתם נמצאים בידיים אמונות. מתי יש לכם את היעוץ הגנטי והיכן?
תיארת בפירוט רב את המומים הנוראיים, ועל פניו, נראה שמדובר על דברים שונים. עד כמה שאני יודעת, מרבית המומים שתיאת במוח הינם תוצאה של חוסר התפתחות תקינה של העובר (אשר אינה על רקע גנטי), אך ייתכן שאני טועה...ולכן- טוב שאתם בודקים גם את העניין הגנטי.
מתי יגיעו התוצאות של מי השפיר והצי'פ הגנטי? ובמידה ויהיה תקין- זה מעלה את הסבירות שמדובר על משהו מקרי, נכון? (כך אני מבינה זאת, אך אודה לך אם תבהירי את הנקודה).

האם את יודעת מהם שמות המשתמש של הבנות שכתבו פה בשנת 2011 וב-2015? אם את יודעת את שמות המשתמש- ניתן לכתוב להן בגלוי או במסר, ולבקש את תגובתן ועצתן.

שירה דוד

09-7749028

drdr12

New member
תגובה

היעוץ גנטי יהיה ביום שלישי בבני ציון בחיפה, לאחר המלצה שקיבלתי שאצלהם יש מומחים בתחום.
מאמינה שבחודשיים הקרובים נקבל תוצאות של צ'יפ גנטי ומי שפיר ואז הכל יהיה יותר ברור ואחרי נקבל גם את בדיקת האקסום.. במידה ולא מגלים כלום אז יכול להיות שזה מקרי (מה שממש מפחיד, להיכנס להריון ואז עד שבוע 20 להיות באי וודאות).
השמות של הבנות היו 'אם הבנות' ו'ניוט' , ניסיתי לכתוב להן מסר אבל ללא הצלחה, מוציא הודעת error.
תודה על ההתייחסות!

שירהד1

Member
מנהל
היי-

את ניוט אני לא מכירה, אבל שלחתי לה כרגע מסר (כתבתי את שם המשתמש שלה במילות החיפוש, נכנסתי להודעה שלה ושלחתי מסר). אינני יודעת אם היא עוד בתפוז, ואם היא תראה את ההודעה, ואם היא תהיה מעוניינת שתצרי קשר. אבל ניסיתי. אם היא תשלח לי חזרה מענה במסר, אכתוב לך מיד.

לגבי אם הבנות- האם את מתכוונת לאם הבנות2? כי בשנת 2015 היא היתה פה, ומדי פעם עוד כותבת. אבל הסיפורים שלכם שונים לחלוטין. אז אולי את מתכוונת למישהי אחרת?

אודה לך אם תוכלי לכתוב לנו עדכונים לאחר היעוץ הגנטי שיהיה בשלישי.

שירה דוד

09-7749028

למעלה