הפלקון וחייל החורף פרק 4🦅😎⛄

יש משהו מאוד מגעיל ואנוכי בלאמר "אז מה אם אתם סובלים, אז מה אם אהוביך נעלמו, לי כיף עכשיו ,[אז שחצי יקום ישארו מתים,כל עוד לי ולאהובי נוח" וב ENDGAME לא ממש נראה שהעולם משגשג, אז כן, ת'אנוס היה פסיכופת אדיוט
ברור שהעולם לא משגשג אבל מהסרט זה לא מובן, התמודדו עם האסון כאילו אולי אחוז אחד נעלם.
בנוקמים 3 עוד היה אפשר לתרץ שהנבל בור, ב-4 כבר אין מנוס מלהבין שפייגי בור.

Lion_Heart

Well-known member
ברור שהעולם לא משגשג אבל מהסרט זה לא מובן, התמודדו עם האסון כאילו אולי אחוז אחד נעלם.
בנוקמים 3 עוד היה אפשר לתרץ שהנבל בור, ב-4 כבר אין מנוס מלהבין שפייגי בור.
תסבירי איך ב ENDGAME לא נראה שת'אנוס בור בבקשה? הוא באמת מטורף שלא רואה את אהבת ההרג של עצמו

תסבירי איך ב ENDGAME לא נראה שת'אנוס בור בבקשה? הוא באמת מטורף שלא רואה את אהבת ההרג של עצמו
לפי הסרט, נדמה שקרתה טרגדיה והמשיכו הלאה, בלי התוצאה האמיתית: השוק מתמוטט, ומה שפורח זה רק העוני והפשע.
מכאן שפייגי חושב, כמו ת'אנוס, שבני אדם הם טפילים בלתי-יצרניים ואם יהיו פחות טפילים יישאר יותר.

Lion_Heart

Well-known member
וואי לגמרי. לא יכולה לסבול סרטונים כאלההההה. בגלל זה אני לא צופה. קראתי רק מה שמישהו תקצר.
גם פודקסטים אני לא סובלת. לפעמים אני רואה בפייסבוק כל מיני כותרות על דברים שנשמעים לי מעניין ואז רואה שזה פודקסט ואומרת "אה חבל ביי". תכתבו כתבה אני אקרא לא יכולה לשמוע אנשים מפטפטים.

|כן|

נכון, אני רוצה חברים חדשים. יש מישהי בקבוצת פייסבוק שאני רוצה להיות חברה שלה אבל אני לא כותבת שם:-(
אני על הגדר גם לגבייך עם הזמנה לחתונה (וחבל כי אנחנו מזמינים גם את כריס המסוורת')
רק שתדעי, לחתונה אני לא מגיע(אלא...אם כן יש מזנון,לא חשוב בשרי חלבי, אני אוהב מזנון)

Lion_Heart

Well-known member
אז לדעתי ווקר הוא דמות דיי טראגית, שמו אותו בתפקיד שאין לו סיכוי להצליח בו, לא מבחינת סמל, ולגמרי לא מבחינה פיזית וקיבינימט, לא עשו לו בחינות פסיכולוגיות לפני שנתנו לו את המגן? למה שלחו אותו לשדה? הוא חייל,לא חייל על! הוא היה אמור להיות סמל! הוא היה אמור להיות קפטן אמריקה בקטע של מכירת אגרות חוב , לא להיכנס לנעליים של סטיב רוג'רס שכל העולם מסכים שהיה יחודי מכל בחינה , ווקר שלא כמו רוג'רס שהיה חלשלוש ולכן התמודד עם תבוסה בצורה בריאה, פשוט פיתח חרדת ביצוע ופשוט נתן ללחץ לשלוט בו ומשם הכל התדרדר, לדעתי לא מגיע לו עונש, מגיע לו טיפול פסיכולוגי, בקשר ל זימו...באיזהשהוא שלב הוא דומה לקארלי. לשניהם יש סיבות (שבעינהם הן טובות) אבל אז הם התחילו להרוג אנשים ופה הסימפטיה שלי נגמרת , כי לכל טרוריסט בכל צד של כל סכסוך יש סיבות "טובות" לעשות את מה שהוא\היא עושה , סם ובאקי רק רוצים לסיים את הטירוף בלי נפגעים
ובאמת הסצנה הראשונה בוואקנדה ריגשה אותי, כי נראה שבאקי כל כך פחד, כי...מה אם הטיפול לא עבד? מה אם הוא יהיה ככה עד סוף ימיו...ואז זה כן עבד ובפעם הראשונה מזה כמה עשורים המח שלו היה רק שלו... אז כן, מרגש ביותר,
והנה עוד משהו , אני לא מבין איך סם שהיה מומחה בטיפול בחיילים עם PTSD(בערך) לא ראה מה קורה לווקר...הוא היה אמור לקלוט את הסימנים יותר טוב מכולם ולנסות לנטרל את המצב קודם לכן

Lion_Heart

Well-known member
לפי הסרט, נדמה שקרתה טרגדיה והמשיכו הלאה, בלי התוצאה האמיתית: השוק מתמוטט, ומה שפורח זה רק העוני והפשע.
מכאן שפייגי חושב, כמו ת'אנוס, שבני אדם הם טפילים בלתי-יצרניים ואם יהיו פחות טפילים יישאר יותר.
מצד אחד זה נכון חלקית , בסרט רואים בצורה מוגבלת את החור האנושי שנפער, האנשים שנשארו מאחור ואיך ההיעלמות השפיעה על אנשים, בצורה שלילית אבל לא ראו שום השפעה חיובית... ות'אנוס...מתי בסרטים הוא אמר את זה על בני אדם? ? ת'אנוס השמיד חצי יקום כי לדעתו אין מספיק משאבים , לא היה לזה קשר ל בני אדם(HUMANS)

מצד אחד זה נכון חלקית , בסרט רואים בצורה מוגבלת את החור האנושי שנפער, האנשים שנשארו מאחור ואיך ההיעלמות השפיעה על אנשים, בצורה שלילית אבל לא ראו שום השפעה חיובית... ות'אנוס...מתי בסרטים הוא אמר את זה על בני אדם? ? ת'אנוס השמיד חצי יקום כי לדעתו אין מספיק משאבים , לא היה לזה קשר ל בני אדם(HUMANS)
ההשפעה השלילית לא מתבטאת בכלכלה שגם אחרי 50 שנה לא אמורה להתאושש ממכת מחץ כזאת.
איפה הרעב? השוק הכלל-עולמי קרס!
בני אדם בעיני פייגי, יצורים תבוניים בעיני ת'אנוס, הבנת את הכוונה. מבחינתם השורדים מתענגים עכשיו על המשאבים שהאוויר מייצר.

Lion_Heart

Well-known member
בני אדם בעיני פייגי, יצורים תבוניים בעיני ת'אנוס, הבנת את הכוונה. מבחינתם השורדים מתענגים עכשיו על המשאבים שהאוויר מייצר.
יש צדק בדברייך

רוב הזמן נח

Well-known member
אז לא הראו, אבל נראה שלקח את זה. אבל חשבתי שזה לא משהו שפשוט בולעים.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
יש משהו מאוד מגעיל ואנוכי בלאמר "אז מה אם אתם סובלים, אז מה אם אהוביך נעלמו, לי כיף עכשיו ,אז שחצי יקום ישארו מתים,כל עוד לי ולאהובי נוח" וב ENDGAME לא ממש נראה שהעולם משגשג, אז כן, ת'אנוס היה פסיכופת אדיוט שאם היה ממש מעונין בטובת היקום היה מכפיל את המשאבים ביקום במקום להשמיד חצי ממנו, ושבסוף רצה להשמיד אותו כולו,אגב
מעניין
אולי בעצם מה שת'אנוס עשה עם הכפפה זה לא להרוג חצי מהחיים ביקום, אלא לשכפל את היקום כפי שהוא, אבל חצי מהיצורים החיים חיים באחד והחצי השני חי באחר. ואז אף אחד לא מת, אלא פשוט המשאבים מוכפלים.

את אומרת את זה בביטחון מאוד גדול. אבל אנחנו לא יודעים מה היה קורה אם חצי מהאוכלוסיה היה נעלם בבת אחת.
ממה שהבנתי גם את ההשפעה של הקורונה על הכלכלה הגלובלית לא הצליחו להבין באופן מלא. כלומר עדיין לא מצליחים להבין מה יקרה בעצם מבחינת השפעה עתידית.

לי אישית דווקא נראה הגיוני שתהיה גם השפעה חיובית גדולה של מצב כזה. פשוט מבחינת כמות חיטה שמיוצרת בשנה לעומת כמות אנשים שצריך להאכיל. וכמות מיטות חולים לנפש.
אולי אני טועה וזה יותר הרסני ממה שאני חושב. אני בהחלט לא מומחה.
אבל הרבה יותר הרסני נראה לי שאחרי 5 שנים פתאום האוכלוסייה מכפילה את עצמה בבת אחת.

ואם כבר מדברים כל כל זה:
יש בעייתיות באיך מגדירים חיים. האם גם חצי מהצמחים נעלמו? האם חצי מהחיידקים נעלמו? מה קרה עם נשים בהריון?

ומשהו שהוא יותר בעייתי מבחינתי באיך שהמצב הוצג בסרט הנוקמים: אנדגיים. יש כאילו חוסר תאימות בין קטעים שונים:
מיד אחרי קפיצת הזמן של חמש שנים נראה כאילו העולם במצב נוראי. רואים את סטיב מדבר בקבוצת תמיכה של אנשים. זכורה לי סצנה שנראה שיש הרבה ספינות צמודות לאי של פסל החירות (מה הקטע בעצם? אולי אני לא זוכר נכון). וכשסקוט חוזר הוא הולך לשכונה שלו ורואה בתים מוזנחים וילד שעובר באופניים נראה כאילו עובר עליו היום הכי נוראי אי פעם. ונראה כאילו מסמלים שככה זה עבור כל אדם כבר חמש שנים.
אבל זמן קצר אחר כך אנחנו בדיינר עם הענק הירוק ויש שם ילדים מאוד שמחים.
טוב, בעצם לא רואים עוד הרבה דברים, אבל כבר אין את ההרגשה הכללית שהעולם הוא מקום נוראי לחיות בו.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
תחזרו אחריי: בני אדם מייצרים משאבים.
אני לא חוזר אחרי אנשים. אני תמיד מקורי לחלוטין.
קנקן מעופף בצבע שרציגם!

נראה לי שבמצב של פיצוץ אוכלסין יש בעיה שחלק גדול מהאוכלוסיה הוא לא יצרני (בין אם בגלל אבטלה או אבטלה סמויה)

נראה לי שבמצב של פיצוץ אוכלסין יש בעיה שחלק גדול מהאוכלוסיה הוא לא יצרני (בין אם בגלל אבטלה או אבטלה סמויה)
השמדה של חצי מהאוכלוסיה משמידה גם:
חצי מהאוכלוסיה היצרנית
מקורות פרנסה
קשרי מסחר
מקומות תעסוקה

didalf

Well-known member
אני לא חוזר אחרי אנשים. אני תמיד מקורי לחלוטין.
קנקן מעופף בצבע שרציגם!

כן?
אבל מפעלים לא מושמדים.
אם חצי מהאוכלוסייה נעלמת האם לא פשוט מתפנים חצי ממקומות העבודה במפעל?

כמו שאמרו בפרק בגלל החוסר באנשים בכל מיני מקומות פתאום נפתחו מקומות עבודה לאנשים שהיו פליטים בלי מקום בעולם או לא הצליחו למצוא עבודה בגלל עודף אנשים וכו'. זה בדיוק הסיפור של האנשים של קרלי.
ויש פחות אנשים לייצר אבל גם פחות אנשים שצריך לכלכל.
אז אני מניחה ששדווקא בקטע הזה העולם הצליח לאזן את עצמו.
המשבר היותר גדול קורה כשכולם חוזרים.

Lhuna3

Well-known member
זה דיון מעניין...
בטווח הקצר, לדעתי לפחות שנה-שנתיים, יש כאוס מוחלט, ביזה, אולי הפיכות שלטוניות אפילו.
כמובן המון ילדים יתומים וכל האוכלוסיה באבל כבד בשוק.
ובכל מקרה אני בעקרון די עם מאיה אלון בהנחה שהרבה מאוד מקומות עבודה היו נסגרים, גם בגלל הכאוס וגם כי הביקוש נחתך בחצי.
בסוף כן המצב והכלכלה יתאזנו בחזרה, אבל בניחוש שלי זה היה לוקח יותר מ-5 שנים.
אבל כן לחסרי בית ופליטים היו כנראה דירות ריקות לפלוש אליהן.
הרווח מהקטע של פחות ניצול משאבים, פחות צריכה, זה משהו שהיה לוקח המון שנים לבני אדם להרגיש את התוצאות שלו לחיוב, אם בכלל, כי האוכלוסיה תמשיך לגדול.
מה שכן מיידי זה שיהיו פחות פקקים.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אגב, קשה לי שלא לחשוב על הסדרה הנותרים בהקשר לזה.
למרות שזה קצת מגוחך להשוות כי שם נעלמו רק 2% מהאוכלוסייה

למעלה