הפכתי למשפחה חד הורית, מה עושים?

הפכתי למשפחה חד הורית, מה עושים?

שלום לכולן! בשבוע שעבר איבדתי את אשתי יחידתי, לאחר שנת מאבק בשרטן השד. לפתע אנו לבדנו בעולם, אני והגוזלים שלי [2 קטנים]. בנוסף לכאב הבלתי-נתפס ולהלם, עלי כעת להתייצב מול הרשויות בשאלת הזכויות המגיעות לקטנים שלי. מה עושים? יש למישהי רעיון? תודה מקרב הלב! יוני

יוני היקר ../images/Emo201.gif

משתתפת בצערך העמוק . תיהיה חזק . עוד מעט מיכלי המנהלת תגיע היא תשלח לך את הקישורים המתאימים אני מניחה שבשלב ראשון צריך לגשת לביטוח לאומי עם כל הטפסים הרלוונטים שבת שלום

סיוולה

New member
אתה לא משפחה חד הורית-אתה אלמן

שתיגש כעת לביטוח לאומי ותסדיר את כל הזכויות המגיעים לך. אני משתתפת בצערך ומאחלת לך את כל הטוב שבעולם. עכשיו עליך למרות הקושי והאבל הנוראי, להיות חזק ל- 3, לעצמך כדי לשמור על כוחות הנפש ועל 2 הגוזלים. עוד פעם, למרות הצער והכאב, הרשויות יותר רגישות למי התאלמן, ולכך יש יותר חוקים והטבות רגישות, אז לך תברר ובטוחה שתשיג את הכל. מאוד עצוב לי לכתוב את זה ואני מנסה להיות כמה שיותר רגישה אליך, כי זה באמת הכאב הכי נורא לאבד מישהו קרוב כל כך, כמו אשה, אבל אתה יכול לגשת לביטוח לאומי, ויש שם חוברת עם כל הזכויות שמגיעות לך, ואם אין לך בעיה לגשת לעו"ס (עובדת סוציאלית) היא יכולה להדריך אותך יותר טוב בסבכי הבירוקרטיה. שלא תדע צער לעולם. ורד

admonit3

New member
סליחה סיוולה,הוא נחשב לחד הורי על

פי חוק משפחות חד הוריות. פרט לזכויות בביטוח הלאומי יש זכויות נוספות כמו ביטול משכנתא ועוד דברים. הוא נחשב לחד הורי יותר מאשה גרושה , אין לו לצערינו את הפריוולגיה שיש לנו הגרושות בהרבה דברים. -נחמה- משתתפת בצערך יוני,שלא תדעו עוד צער.

סיוולה

New member
זו טעות שמזמן צריך לתקן אות חד-הורי

הוא אדם שלא נישא מעולם - יענו רווק. ויש את מגזר הגרושים/גרושות. ויש את מגזר הפרודים/פרודות ויש את מגזר האלמנים/אלמנות ושלו נשכח לרגע - את היחידניות מבחירה (שהן אמהות לילדים שנולדו מתרומת זרע). זה כל ההבדל. חד הורית זו אישה שלא נישאה מעולם וילדה ילדים. אבל בשביל ההגדרה הכוללת של המגזר הזה - קוראים לנו במשותף - חד הורי: כל השאר, כבודן במקומן מונח. רק לבשורות טובות למלאך המלווה שיפתיע אותי בערב מתן התורה נס שאני מצפה ממזמן ורד

לא אוהבת להתפרץ לבית שלא שלי סיוולה

ראיתי את ההשרשור ולא התאפקתי . הנה ההגדרה ולשון החוק : משפחות חד-הוריות - מידע כללי ותיקונים בחוק התשנ"ב - - 1992תיקון 1994, 1998 ו-2001 ביום י"ג באדר ב' התשנ"ב ( 17במרס )1992נתקבל בכנסת חוק משפחות חד-הוריות,התשנ"ב- .1992החוק קובע הטבות מסויימות להורה יחיד,לרבות הטבות במסגרת חוק הבטחת הכנסה וחוק הביטוח הלאומי. חוק משפחות חד-הוריות ייקרא להלן-התיקון. א. שינויים בחוק הבטחת הכנסה (סעיף 7לתיקון) .1הגדרת "הורה יחיד" "הורה יחיד" - תושב ישראל אשר בהחזקתו ילד הנמצא עמו ואשר נתקיים בו אחד מאלה: ( )1הוא אינו נשוי ואין אדם הידוע בציבור כבן-זוגו; (2) הוא נשוי ומתקיים בו האמור באחת מפסקאות המשנה (א) או (ב), ובתנאי שאין אדם אחר הידוע בציבור כבן זוגו (א) הוא חי בנפרד מבן-זוגו תקופה של שנתיים לפחות, ופתח בהליך על פי דין להשתחרר מקשר הנישואין ופעל במסגרת הליך זה במשך שנתיים לפחות; (ב) היא עגונה - כמשמעותה בסעיף 1 לחוק הביטוח הלאומי (נוסח משולב), התשנ"ה-1995 (ג) היא חיה בנפרד מבן זוגה, שהתה במקלט לנשים מוכות 90 ימים לפחות מתוך תקופה של 12 חודש שתחילתה ביום הראשון לשהותה במקלט כאמור, פתחה בהליך על פי דין להשתחרר מקשר נישואין זה במסגרת הליך זה במשך שישה חודשים לפחות, ואולם אישה תהא פטורה מפתיחת הליך כאמור אם לשכת הסעד אישרה כי יש בכך כדי לסכן את חייה או את חיי ילדה". (החוק בתוקף מאפריל 2001) . ( )3הוא עולה חדש שנמצא בארץ למעלה משנה ופחות משנתיים ובן-זוגו לא עלה לארץ ואף אינו שוהה בה ובתנאי שאין לו בן זוג אחר.. "השר" - שר העבודה והרווחה "ילד" - ילד כמשמעותו בסעיף 1 לחוק הביטוח הלאומי שטרם מלאו לו 18 שנה. "מכל מלמדי השכלתי".

סיוולה

New member
מתנצלת - את צודקת ובגדול - פשוט

ביררתי לפני כמה שבועות משהו בלשכת הרווחה אצלנו בחולון. ואיזה בחורה שישבה שם הקשיבה לשיחה שדיברתי בפלאפון עם חברה, ובעודי מנתקת את השיחה התקיפה אותי כשאמרתי שאני חד הורית. היא התנפלה עליי ואמרה "חד הורית, אז את אף פעם לא התחתנת. נכון? חד הוריות זה רווקות". אני גרושה (אמרה את זה בכזו גאווה)." לאחר מכן דיברתי עם העו"ס שלי ושאלתי אותה אם זה נכון. אז העו"ס אמרה ש"בהתחלה זה באמת היה ככה, החד הוריות היו הרווקות, ולאחר מכן לקחו את זה ואיחדו את כולן תחת גג אחד - גם בנוסח החוקי". אבל ההתחלה, בשפת הרחוב, היא שחד הוריות היו הרווקות, כמו שאלו שיולדות מתרומת זרע קוראות לעצמן "יחידניות מבחירה". אז אם פגעתי זה לא היתה הכוונה שלי. הכוונה שלי שהוא שייך למגזר אחר שמקבל קצבה שונה (קצבת שאירים אם אני לא טועה), והוא שעכשיו נתון בצערו וביגונו, ואני מקוה שיזכה להכי טוב בעולם, תמיכה ועזרה, ושיהיה חזק לילדים שלו. לרגע, לא חשבתי לפגוע בזה או אחר, פשוט בעקבות השיחה עם העו"ס שלי הסקתי את מה שהסקתי. ואם פגעתי במישהו - אני מתנצלת בגדול - זו לא היתה הכוונה. ו ס ל י ח ה. ורד

../images/Emo46.gifלא תיקון ולא שטויות

ההורית מתבססת על המשפחה משפחה היא נקבה. או אב חד הורי כן אבל המשפחה היא חד הורית תחשבי קצת

Bavmorda

New member
../images/Emo46.gifהקלות שבה את מכתרת את ההודעה שלך

מדהימה אותי. משפחה חד הורית היא משפחה בה יש רק הורה אחד לילד/ים, ותעזבי את הסמנטיקה של למה רק הורה אחד: בנק זרע, גירושין,קשר זמני, נטישת ילדים, פרידה, התאלמנות או אם מדובר באישה עגונה. פה זה לא פורום של המוסד לביטוח לאומי, ולא צריך לקבל "רשיון" כדי להיות משפחה חד הורית. לפני שאת מנסחת בצורה כ"כ מוחלטת תחשבי שוב. לדעתי, כתבת בצורה כ"כ פוגעת.... BAV.

admonit3

New member
Bavmorda ,התכוונת אלי../images/Emo35.gif כי לי ממש

לא היתה כוונה לפגוע,ואם פגעתי - מתנצלת.

Bavmorda

New member
../images/Emo140.gif היי אדמונית...

לא, לא אליך התכוונתי, אלא לסיוולה. (אליה ד"א הייתה משורשרת ההודעה שלי).
ערב טוב, BAV.

סיוולה

New member
אם כתבתי אני מתנצלת לא התכוונתי לכך

אלא שבמקור ההגדרה למשפחה חד הורית היתה - אישה רווקה שילדה ילדים. ולשאר הנשים במגזרים השונים (גרושות/אלמונות/פרודות) מתייחסים כך בהתאם בכל המקומות האפשריים. ואם פגעתי בך יוני אני מתנצלת ומאחלת לך כל טוב.

s h o o s h a

New member
ליוני

מבקשת להביע את השתתפותי בצערך העמוק ולקוות עבורך ועבור ילדיך כי מעתה ואילך לא תדעו עוד צער, כי תצליחו להתגבר ולעבור את התהום העמוקה שנפערה בחייכם. מעבר לסיוע המדינה, אשר פרטים לגביה תוכל לקבל בסניף הביטוח הלאומי וברשות המקומית בעיר מגוריך, חשוב מאד שתהיה מוקף בבני משפחה וחברים שיתמכו בך מבחינה מוראלית. חשוב שהילדים יהיו מוקפים באנשים מוכרים ואהובים (סבים וסבתות, דודים ודודות), לפחות בתקופה הראשונה, תקופת ה'הסתגלות' למחסורה של האם. מצ"ב קישור לאתר ביטוח לאומי אשר מסביר לענין קיצבת שארים (בשיטת שאלות ותשובות), טבלת שעורי קצבת הילדים, תנאי זכאות למענק לימודים וכן הפניה לקבלת מידע לגבי מעונות ויצ"ו ונעמ"ת. חשוב שגם אתה לא תבודד את עצמך ותמצא לעצמך פנאי לפנאי. (עדין מאד מוקדם לכך, כל כך טרי וכואב, אבל מאחר ומדובר בך, אדם צעיר ואב לשני פעוטות, חשוב מאד שתנסה לחזור לאיזושהי סוג של שיגרה בהקדם). מחזקת את ידיך ומאחלת לך את כל הטוב שיש לחיים להציע לך ולשני ילדיך ומקווה כי תהיה חזק ואיתן ולעולם תזכור את זוגתך באהבה גדולה ודרך עיניהם של ילדיך לעולם תחיה עמכם בזכרונכם. שוש

|חייוני,החיים חזקים יותר מהכול,,,,,

שלום לך, הצטערתי מאד לקרוא כאן את הידיעה המצערת,מאחלת ורוצה לחזק אותך מאד, לא קל פתאום כשכול החיים משתנים,ואתה בעצם הופך להיות גם אימא וגם אבא ולא מתוך בחירה, תהיה חזק למען הילדים,אגב,בני כמה ילדייך?? אני בטוחה שהזמן יעשה את שלו,ומה שבאמת חשוב זה להמשיך הלאה(חוכמה להגיד)ולעסוק במה שבאמת חשוב, האושר שלך ושל הילדים, אני מגדלת שני בנים,האחד תינוק ,והשני בן 8+ וזה לא פשוט ומבחירה,אבל,מאד מאושרת על ההחלטה שלי ומקווה שיהיו ימים קלים יותר, תתייחס למה שכתבה מנהלת הפורום,ובאמת תבדוק מהם זכויותייך כי אתה חד הורי לכל דבר. בהצלחה אילנה

לא התכוונתי לעורר ויכוח אקדמי בשאלת

שלום לכולן! באמת שלא התכוונתי לעורר ויכוח בשאלת ''מי הוא חד-הורי''... פשוט הנחתי שכעת אני כזה. אולי טעיתי. לא ממש משנה לי איך אוגדר כעת. מצידי שיהיה ''אלמן חד-הורי אינטר-דיסציפלינארי''. אך באמת תודה לכן המחזקות, מילותיכן חיזקו אותי. האמפטיה שגיליתן באמת מעודדת בימים אפלים אלו העוברים עלי ועל הגוזלים. תודות מכל לב! ואם יש לכן טיפים נוספים אשמח תמיד לקבל. יוני

יוני בוקר טוב וכמובן לכולן ..

אתה תמיד מוזמן להשאר עמנו .. בד"כ משתפים כאן בכל מיני בעיות שצצות וכשרוצים תמיכה או " אוזן " קשבת לפעמים אנחנו נכנסים למצבים שמסבכים לנו את החיים , וכל אחד מנסה לתת כאן עצות מינסיונו האישי בני כמה הגוזלים שלך ? אם אפשר לשאל ? בכל מקרה מקווה שתשאר .

Bavmorda

New member
../images/Emo13.gif לא עוררת ויכוח

אתה האחרון כאן לקחת עליך אשמות. רק עשינו קצת סדר פה בהגדרות, עם הצטרפותך. אתה אכן חד הורי. BAV. נ.ב. שלחתי לך מסר אתמול.

mishimashu

New member
יוני האבוד

משתתפת בצערך ואשמח להיות לעזר, אולי אפילו ב"בדיחה קטנטנה"...כששואלים אותי מה הגדרתי....אני עונה חד קרנית דו ערכית... שבוע טוב לך ולילדים

m i c h a l i

New member
ברוך הבא (בנסיבות מצערות) ../images/Emo201.gif

צר לי לשמוע כי איבדת את אשתך ואם ילדייך התקופה הקרובה וודאי תהיה רצופה בקשיים ואני מקווה שתוכל להתגבר ולעבור אותה עם כמה שפחות משברים. (אין לי ממש מילים לנחמה.... זה עצוב) שושה צירפה לך מספר קישורים לגביי הזכויות המגיעות לך ע"פ החוק. אתה מוזמן לעיין גם בקישורי הפורום ובשאלות הנפוצות (בסרגל הכחול) נשמח אם תישאר איתנו כאן... שלא תדעו עוד צער

למעלה