הפיכת NETGEAR DGN2200 לראוטר בלבד

שלום,
יש לי (NETGEAR DGN2200v2 (Firmware V1.0.0.35_1.7.35 שקניתי מבזק מזמן, ששימש בבית כמודם-ראוטר במשך כמה שנים. לאחרונה קניתי מודם-ראוטר חדש, ואני רוצה לבטל את המודם ב NETGEAR ולהשתמש בו כראוטר למקום מרוחק בבית, ע"י חיבורו בכבל רשת (דרך זוג מתאמי רשת על חשמל) למודם-ראוטר החדש. מה אני צריך לעשות?

k-don

Well-known member
שלום,
יש לי (NETGEAR DGN2200v2 (Firmware V1.0.0.35_1.7.35 שקניתי מבזק מזמן, ששימש בבית כמודם-ראוטר במשך כמה שנים. לאחרונה קניתי מודם-ראוטר חדש, ואני רוצה לבטל את המודם ב NETGEAR ולהשתמש בו כראוטר למקום מרוחק בבית, ע"י חיבורו בכבל רשת (דרך זוג מתאמי רשת על חשמל) למודם-ראוטר החדש. מה אני צריך לעשות?
תגדיר אותו כ AP
http://mobile.dudasite.com/site/net.../RouterAsAP/RouterAsAP.htm&utm_referrer=#2736

בקטע
"חיבור נתב אלחוטי חדש לנתב אלחוטי קיים באופן קווי"

העיקרון הוא פשוט.
הראוטר שהופך ל AP
1. עדיף לתת לו IP קבוע כדי שתדע לגשת אליו אם תצטרך.
2. צריך לבצע DISABLE DHCP
3. אסור להשתמש ביציאת ה WAN שלו.

k-don

Well-known member
אפשר להוסיף לינק ישיר לנקודה הרלוונטית?

עבדתי לפי המדריך. שיניתי את ה IP מ 10.0.0.138 (מה שבזק נתנו) ל 192.168.1.200 (IP מחוץ לטווח ה DHCP של הנתב, שהוא בין 100 ל 199).
עכשיו אני לא יכול להיכנס ל NETGAR בכלל, לא דרך 10.0.0.138 ולא דרך 192.168.1.200.

מה עושים?

האם יש דרך לגלות מה ה IP הנוכחי של ה NETGEAR כדי שאפשר יהיה להתחבר אליו?

האם יש דרך להתחבר אליו דרך ה MAC ADDRESS?

נערך לאחרונה ב:

k-don

Well-known member
עבדתי לפי המדריך. שיניתי את ה IP מ 10.0.0.138 (מה שבזק נתנו) ל 192.168.1.200 (IP מחוץ לטווח ה DHCP של הנתב, שהוא בין 100 ל 199).
עכשיו אני לא יכול להיכנס ל NETGAR בכלל, לא דרך 10.0.0.138 ולא דרך 192.168.1.200.

מה עושים?

כנראה לא עבדת לפי סדר ההוראות, להקפיד לאן מחברים את החוטים, להקפיד על סדר ההוראות, ולהקפיד על ביצוע ההוראות (לדוגמא ביטול DHCP ב NETGEAR)

cheif

Member
מנהל
בהחלט. פשוט תעקוב אחרי ההוראות לחיבור אלחוטי בין הנתב "הראשי" לנתב הזה. ברמה העקרונית, אני לא ממליץ על חיבור כזה כי ה-DGN הוא מוצר אלחוטי חלש והחיבור שתקבל יהיה איטי ולא יציב.

בהחלט. פשוט תעקוב אחרי ההוראות לחיבור אלחוטי בין הנתב "הראשי" לנתב הזה. ברמה העקרונית, אני לא ממליץ על חיבור כזה כי ה-DGN הוא מוצר אלחוטי חלש והחיבור שתקבל יהיה איטי ולא יציב.

מה עושים?

arseny92

Well-known member
מנהל

מה עושים?

אין בעיה שהנתב יהיה מחוץ לטווח הקצאות DHCP אך שיהיה באותו סגמנט הרשת. כלומר אם משנים כתובת, אז יש גם לוודא לפני השמירה והפעלה מחדש שהמסכה מוגדרת נכון, וכן אפשר גם בלי DHCP ידנית להקצות כתובת מאותה הרשת (בכפוף למסכה) לכרטיס הרשת שלך..
דרך MAC לא מתחברים, זה מיתוג L2 ולא חיבור L3

בנוסף אם הנתב תומך ipv6 והחיבור הוא ישיר ללא מתגים בדרך, אז אפשר גם להתחבר דרך link-local address ולא משנה אם יש כתובת ספק או לא

cheif

Member
מנהל
אתה יכול לעשות לו RESET. זה יחזיר אותו ל-10.0.0.138. לפני זה רק כדאי לך לוודא שכתובת המחשב שלך היא באותו סגמנט.

למעלה