הפיכה לנכס הבסיס

מצב
הנושא נעול.

305868812

New member
הפיכה לנכס הבסיס

הפיכה לנכס הבסיס
הבנתי שמי שמשקיע בתעודות סל שורט על מדד מסויים יכול להחליף אותה בנכס הבסיס כלומר במדד עצמו מישהו יכול להגיד לי איך התהליך מתבצע ?
 
לא בדיוק...

הפיכה לנכס הבסיס
הבנתי שמי שמשקיע בתעודות סל שורט על מדד מסויים יכול להחליף אותה בנכס הבסיס כלומר במדד עצמו מישהו יכול להגיד לי איך התהליך מתבצע ?
לא בדיוק...
תעודת סל "רגילה" על מדד מסוים (צפי לעליות) ניתן למכור בכל רגע בשוק לפי מחירה שם, או לחילופין להמיר אותה למניות המדד תחת נוסחת המרה שמצויינת בתשקיף. בתעודות סל בשורט המצב שונה. כאן המנפיק לא קנה עבורך את המניות (כמו במקרה הקודם), אלא השאיל מניות מצד ג' ומכר אותן עבורך. המניות וכל הזכויות בהן (כולל דיבידנדים) שייכות לצד ג'. זו גם הסיבה שאתה מקבל ריבית בתעודות כאלה (כי תמורת המכירה נושאת ריבית, ממנה מורידים את עלות ההשאלה). ולכן המרה של תעודה בשורט נעשית באמצעות התחשבנות כספית והשבת המניות לבעליהן. יש גם מנפיקים ש"מתכסים" בדרכים שונות על השורט הזה. להרחבה קרא את המופיע בתשקיף, לדוגמה בתשקיף של קסם שורט את סעיף 3.12 : http://www.xnes.co.il/_Uploads/19short_tashkif.pdf
 
מצב
הנושא נעול.
למעלה