הפיגוע במסעדת מצה בחיפה

הפיגוע במסעדת מצה בחיפה

אתמול הייתה תוכנית בערוץ 8 על אמהות ששרדו את הפיגוע הנורא הזה במצה שבו נכחדו משפחות שלמות. התוכנית עסקה ב- 5 אמהות שכל משפחתן לא שרדה את התופת ההיא.. 5 אמהות שנותרו בלי בעל בלי ילדים ובלי עתיד. אמא אחת אמרה שם: אני אישה נורא אסטטית, אישה של בית נקי ומסודר, כשהייתי מגיעה פעם מהעבודה מייד הייתי נכנסת להילוך גבוה, כלים, כביסה, לסדר את המפה בסלון ולנגב את השולחן במטבח... והיום? היום הבית מסודר תמיד ואני מוצאת את עצמי מבלגנת פה ושם כדי שיהיה לי אח"כ מה לסדר. והשקט.... השקט הנורא הזה שמוציא אותי מדעתי... לא מעט פעמים חשבתי לסיים את חיי ולהתחבר אל אהוביי... הטלפון מצלצל שעות ואני לא עונה.... הן דיברו על כך שהן לא מסוגלות לחשוב על עתיד... לגביהן העתיד נגמר שם במצה... הן לא יכולות לתכנן כלום.. לא בר מצווה לילד, לא מסיבת סיום יב', לא עוד טיול משפחתי..... כואב הלב...

עצוב

במסגרת עבודתי באמנות,מפנים אלי המון אמהות שכולות. יש לי את צילה,האשה החייכנית בעלת העיניים הכי עצובות בעולם,שבנה נהרג בהתקלות עם מחבלים. כשסיפרתי לה על בני שעושה פה ושם בעיות ולא רוצה להגיע לתיכון ללמוד.היא אמרה לי את המילים שמהדהדות עד היום בראשי:תרפי...תתני לו לעשות מה שהוא רוצה.מי יודע מה יהיה?וכך עשיתי .(בדיעבד ההחלטה הכי נכונה שלי,כיום הוא חייל מצטיין) ------ ואת אורלי זוהר,שבעלה אהובה,היה החלל הראשון של האינתיפיאדה,אל"מ זוהר הי"ד,חייל מילואים שדובר בו רבות.אמש,פעם ראשונה היא לא השתתפה בטכס בהר הרצל.היא רצתה להיות איתי ולא להפסיד את החוג שהיא כל כך מתחברת אליו.שמענו מוסיקה שקטה והעברנו את הערב בשיחות נפש על השכול שלה. ----- את עידית היקרה שלי,שאחיה יוסי ,נהרג בינואר השנה בהתקלות עם מחבלים. ואת אותן נשים שהכרתי מקרוב בכל השנים הארורות של הטרור שבילו איתי כמה שעות בשבוע...זוכרת היטב את האם ,שלא הבנתי למה היא כל כך קשוחה ולא מתפשרת,עד שסיפרה לי ששכלה את בנה בפיגוע במעבר החציה בדיזינגוף. את הפצועות ,את הצלקות שנשארו על גופן ופניהן יודעת שאני נותנת להם כמה שעות ספורות של שכחה וכוח להתמודד עם עוד שבוע,אך מודעת לעובדה שעל הכאב הרב אני לא מסוגלת להקל,אפילו מעט. ----

vered 37

New member
גם הזמן

לא מרפא במקרה שלהן הן קמות כל בוקר לחיים אבל המוות שורר בעורקיהן. מי שחווה אבדן רק יכול להבין זאת.. קשה לראות בית ריק כלומר בלתי אפשרי... השקט מטריף ... קשה לראות אנשים צוחקים ברחוב זה משהו לא מובן... המוסיקה זו לא אותה המוסיקה... המראה של הים הוא לא אותו מראה שהיה לפני כן... השמש שזורחת לא עושה להן את זה... כל עולמן התמוטט ואין נחמה... זה כאב עמוק חזק שלא יעבור לעולמי עד !!!!!!!!

למעלה