הפחד מהבלתי נודע...

הפחד מהבלתי נודע...../images/Emo11.gif

בני אדם לא אוהבים שינויים! מוכח מדעית... פקטור הפחד שקיים בנו מזהיר אותנו משינוי וגורם לנו להישאר היכן שאנחנו עכשיו אני מגיע לשאלה... אם הייתה לכם תחושה שיש משהו טוב יותר עבורכם...האם הייתם עוזבים את הקיים בשביל לנסות את האחר? אני מדבר על כל תחומי החיים... מעבר לארץ אחרת? החלפת מאהב? עבודה חדשה? התחלה חדשה?

בת עולם

New member
ללא ספק

הבעיה היחידה שאני גיליתי היא שלעשות שינויים כאלה נעשה קשה יותר עם הגיל ואני מניחה גם שלמי שיש משפחה -ילדים- גם קשה יותר אם אני בטוחה מאה אחוז שיהיה לי טוב עם משהו חדש ללא ספק עושה את השינוי

אהממממ, מנסה להשיב.

ברור ש"נוח" יותר לקפוא במקום, ולא להשקיע אנרגיות בשינוי. אני מאמינה שמאוד קשה לדון בשאלה הזו דיון עצמי אמיתי ולהגיע לתשובות חד משמעיות. הרי העולם מכיל בתוכו תמיד גם מן ה"יותר טוב עבורנו". האם זה נכון לחפש בקביעות שינוי ושיפור? אולי זהו סוג של פרפקציוניזם שרק יותיר אותנו אומללים עקב מה שעדיין לא השגנו? (תחשוב על זה) עם זאת אני דוגלת בראייה מחודדת על החיים וברצון לשפר ולו במעט. השאלה תישאל אצלי תמיד מהכיוון ההפוך: עד כמה רע לי במקום הקיים? (אם בכלל) ברגע שהחוש הפנימי מראה כי רע, כואב, לא נוח, קשה- חייביםםםםםםםםםם לבצע בדיקה פנימית. אם זה מקום עבודה- לא דרושים סנטימנטים רבים. אפשר ורצוי מיידית לחפש חלופה. אם מדובר במערכת קשרים אנושיים- כאן דרוש אורך רוח וזהירות. בני זוג שהקימו משפחה שלמה- ראוי שיחפשו תחילה שינוי בינם לבין עצמם לפני שיברחו מן הספינה. זה אפשרי, ובמקרים אחדים אף נותן תוצאות חיוביות. אם לאחר תקופה ארוכה לא מושג השינוי המיוחל- לעזוב. ולא לכאוב לנצח.

לאיאלית

New member
תשובה שלי:

לדעתי בוירטואליות הזאת קל יותר לדחות את הסיפוק המידיי. כי נניח שאנחנו מתפתים למישהו.. עדין יש את השלב שצריך להפוך מהוירטואל למציאות. שלב המהפך הזה דורש אנרגיות, מחשבות ותהיות ולכן קשה יותר "ליפול" בפיתוי מהסוג הזה. אבל בחוץ.. זה כבר יותר מסובך. הפיתויים גדולים ורבים, בכל שלב יכול לקפוץ לעברינו פיתוי שהוא קצת יותר יפה וקצת יותר חכם וקצת יותר מאתגר עבורינו. ההחלטה שלא להחליף מאהב באה ממחשבה שבקשר איתו אני רוצה! ולכן אנטרל את הפיתויים האחרים במחשבה על אותה החלטה שבעיניי מציגת מחויבות כלשהי. במידה ואחליט שכן "ליפול" לתוך משהו כזה... אניח שההחלטה שקיבלתי היתה שגויה מלכתחילה.

תשובה יפה לאיאלית...../images/Emo45.gif ובכל זאת

איך מגיעים לזה שההחלטה שגוייה אם לא מנסים משהו אחר?

זה בדיוק כמו בקזינו

הרווחת 1000 דולר מה תעשה? תמשיך? תנסה להרוויח יותר? ואם תפסיד את מה שהרווחת? אז אולי תקום ותלך עם הרווח שלך? אם טוב לך, למה לנסות משהו אחר?

לאיאלית

New member
קשר לפעמים.. אין הרבה מקום למחשבה

וההחלטות צריכות לבוא אינסטניקטיבית, מהבטן. בקזינו, אחרי שקיבלת את ה- 1000 $ אתה יכול ללכת החוצה לעשן סיגריה או לשתות קפה לספור את השטרות, להתמוגג על ליטופן ולהחליט מתוך מחשבה האם להמר ולהסתכן בעוד אתה עשוי לאבד את אותן שטרות שכעת נמצאים בידך. המציאות קצת שונה. הכל מורכב מניואנסים קטנים, מטיזריות מקפיצה, ממילים עמוקות מפיקים של אינטיליגנציה, מסוביקטיביות מוחלטת שלנו ביחס ישיר לmode בו אנחנו נמצאים באותו יום, באותו רגע, שלא לא לאמר באותה שניה ממש.... בו מישהו אחר חדש ומפתיע משדר לנו "pick me"

לא כל כך מסכים

כי אפילו אם מגיעה ההזדמנות תמיד צריך לחשוב אם כדאי "לקחת" אותה, או שלא. צריך לקחת את הזמן, לבחון לעומק ובשיקול דעת, האם טוב לי או שלא מספיק כדי שאלך על ההזדמנות החדשה. בדיוק כמו ללטף את ערמת השטרות שבידי ולחשוב מה אני עושה הלאה...

../images/Emo45.gif וואו...איזו תשובה!

ההשוואה לקזינו היא יפה משום שאם אין מה להפסיד, אז ברור שמהמרים על התחלה חדשה, מוכנים לנסות, להעז....מקסימום נכשלים ולא קרה כלום, אף אחד לא נפגע וממשיכים הלאה. הבעיה מתחילה במידה ואנו לוקחים סיכון שנאבד משהו טוב, למשל עבודה טובה או חיי נישואין סבירים אך לא מדהימים.... במקרה כזה קשה לענות, אלא רק כשנמצאים באמת מול הדילמה ונדרשים להחלטה...

לאיאלית

New member
זה בדיוק הפוך מאיך ששאלת את זה

תחליף בין החלק הראשון של השאלה לחלק השני
אם ניסיתי משהו אחר... בדיעבד אדע שההחלטה שהחלטתי לא היתה נכונה עבורי. לפשט את זה יותר
: אם אתפתה למישהו למרות כל ההבטחות ההצהרות ההחלטות והחשיבה שהיו שם קודם... אז כנראה שכל הנ"ל היו מוטעים עבורי מלכתחילה.

פ ר ח בר1

New member
תלוי באיזה תחום

מעבר לארץ אחרת..
עבודה חדשה....
החלפת מאהב?.:..תלוי..אם הוא טוב ומדהים וגורם לי לתחושות עילאיות, ארצה להישאר עוד קצת לטעום עוד ועוד..כשהריגוש ידעך אני אחשוב על שינוי.

sexy venus

New member
לט אוהבת לקחת סיכונים , ואם כבר ,

העזתי, זה תמיד הסתבר לי ככישלון. ככה קרה לי! אז אני הולכת על בטוח. איך אומרים עדיף ציפור אחת ביד משתיים על העץ.

השאלה עד כמה המצב הנוכחי רע

שהמצב הנוכחי רע רמת הסיכונים שמוכנים לקחת היא גבוהה יותר, שהמצב הוא בסדר, לא מזהיר אבל סביר ומעבר לפינה מחכה משהו שיכול להיות מזהיר אז מוכנים לקחת פחות סיכונים

מחשבות1

New member
בני האדם זה לא שלא אוהבים שינויים

הם פוחדים פחד מוות משינויים...גם אם מאוד רע להם במצב קיים, הם חרדים לשנות אותו שמא יהיה להם שם עוד יותר רע...איך אמר לי פעם מישהו...את הצרות שלי אני כבר מכיר...:) אבל אני חושבת שבשנה האחרונה די הסרתי מעצמי את אפקט הפחד משינויים ואינני סובלת..:)

למעלה