הערס הסקפטי יוצא כנגד יציאת מצרים וטעון העד.

marabo

Well-known member
קשקוש. כמה פעמים עוד צריך להסביר לראש החלול שלך שפירושה של אמונה היא לקבל דבר מבלי לבחון או לנסות לסתור אותו. אתאיסטים עושים בדיוק ההפך . החיים שלי הרבה יותר קלים בכך שאינני נאלץ להמציא סיפורים על דברים שאינני יודע ולקבל סמכותם של רבנים מטורללים שאינם באמת יודעים אף הם. אני יכול לשער ואז לבחון זאת. אין לי כח עליון האומר לי אסור.
אין כח עליון שאומר לך אסור? אז למה אתה לא רוצח או גונב אם זה מועיל לך ואין חשש שתיתפס? (תקן אותי אם אני טועה ואתה כן רוצח או גונב כשאפשר ולא תופסים)

ועוד איך יש לך כוחות השולטים בך, פשוט כוחות שהמצאת בתבן שבין אוזנך.

אלפיני

Well-known member
אין כח עליון שאומר לך אסור? אז למה אתה לא רוצח או גונב אם זה מועיל לך ואין חשש שתיתפס?
בראוו , סוף סוף שאלה לעניין.
לא בגלל שאני פוחד מאלוהים.

כי בני אדם יוצרים חוקים שיאפשרו להם לחיות בחברה.

לא תרצח ולא תגנוב הם שני חוקים מאוד בסיסיים בחברות. ואם שמת לב, לא רק ביהדות וללא קשר לאמונה באלוהים. גם לרומאים, יוונים, בבלים, בין היתר היו חוקים דומים כמו גם בכל חברה, שבט ומדינה כיום ללא קשר לאמונה באל זה או אחר.

marabo

Well-known member
הערס יוצא על יציאת מצריים וטיעון העד - YouTube

קלאסי. אבל מעבר לצחוקים האיש המוכשר הזה גם מעלה בסרט כמה שאלות נוקבות תוך שהוא מפרק את הטעונים של מחבת"ים דוגמת אמנון יצחק לגזרים.

למתעצלים , כמה נושאים שעלו בסרטון:
1) שום אזכור בכיתוב מצרי מהתקופה לגבי היציאה.
2) יציאת כמות אנשים שהייתה צריכה להשאיר את המאזן הדמוגרפי במצרים במצב שלישי דבר שאינו אפשרי.
3) מתן תורה - חוסר בהירות לגבי המקום כמו גם טיב העדויות והטעון המעגלי של המאמינים להצדקתו. או בקיצור: אין עוד שום מקור פרט לתנ"ך עצמו.
4) המלך יאשיהו וכתבי החצר שלו , או מתי באמת החלו ביהודה לחגוג את הפסח ? 500 שנה לפחות לאחר מתי שאמור היה להתרחש האירוע.
באמשך, כבר בקשתי ממך, דת ישראל לא באה לכם טוב? אז אל תחגגו את פסח. אתם לא עושים טובה לאף אחד.
תניחו לנו היהודים ואת הקשקושים שלכם תשאירו לעצמכם.

אלפיני

Well-known member
באמשך, כבר בקשתי ממך, דת ישראל לא באה לכם טוב? אז אל תחגגו את פסח. אתם לא עושים טובה לאף אחד.
תניחו לנו היהודים ואת הקשקושים שלכם תשאירו לעצמכם.
מה אתה רוצה מאיתנו. אתם אלו השולחים בנו מחבת"ים הזויים עם סיפורי צילי וגילי עם סבא על הענן.
אני רק עושה תפקידי ביושר ומזהיר את הציבור בפני ההשלכות הפוטנציאליות החמורות מהמעשיות שלכם.

marabo

Well-known member
מה אתה רוצה מאיתנו. אתם אלו השולחים בנו מחבת"ים הזויים עם סיפורי צילי וגילי עם סבא על הענן.
אני רק עושה תפקידי ביושר ומזהיר את הציבור בפני ההשלכות הפוטנציאליות החמורות מהמעשיות שלכם.
ולכם יש את הסיפורים שלכם עם קופים ופיצוצים.
גם אני עושה את תפקידי להזהיר את הציבור היהודי מפני השטויות שלכם.

אלפיני

Well-known member
בניגוד אליכם אילו אינם סיפורים כי אם תאוריות מגובות מדעית, כלומר מבוססות ממצאים ומסקנות.
אם וכאשר מתגלים ממצאים המפריחים תיאוריות מדעיות, הן נזנחות או לרוב מתעדכנות.

להבדיל לכם יש רק סיפור קבוע ובלתי מבוסס אותו אתם גוררים לוגית לכיוונים שונים, מוזרים , ולעתים אף מאוד מסוכנים. מבחינה זו אין שוני בינך ובין נוצרי או מוסלמי פנאט פרט להבדלי גרסאות באגדות שלכם.

marabo

Well-known member
בניגוד אליכם אילו אינם סיפורים כי אם תאוריות מגובות מדעית, כלומר מבוססות ממצאים ומסקנות.
אם וכאשר מתגלים ממצאים המפריחים תיאוריות מדעיות, הן נזנחות או לרוב מתעדכנות.

להבדיל לכם יש רק סיפור קבוע ובלתי מבוסס אותו אתם גוררים לוגית לכיוונים שונים, מוזרים , ולעתים אף מאוד מסוכנים. מבחינה זו אין שוני בינך ובין נוצרי או מוסלמי פנאט פרט להבדלי גרסאות באגדות שלכם.
הכל אותו דבר, הרי לא הייתם לפני מיליון או מיליארד שנה וראיתם, אתם חושבים שככה היה לפי מה שאתם רואים היום, אין שום הכרח שכך היה באמת.
מה גם שלפני 300 שנה "המדע" סבר אחרת לגמרי על מה היה לפני מיליארד שנה וסביר שעוד 300 שנה הוא יגלה שכל מה שאתם חושבים היום זו טעות והדברים היו אחרת.
לכן אין לכם שום יתרון, אמונה פנאטית בהשקפות שלכם זו שגיאה עליה אנו מתריעים בפני הציבור.

אלפיני

Well-known member
הכל אותו דבר, הרי לא הייתם לפני מיליון או מיליארד שנה וראיתם, אתם חושבים שככה היה לפי מה שאתם רואים היום, אין שום הכרח שכך היה באמת.
מה גם שלפני 300 שנה "המדע" סבר אחרת לגמרי על מה היה לפני מיליארד שנה וסביר שעוד 300 שנה הוא יגלה שכל מה שאתם חושבים היום זו טעות והדברים היו אחרת.
לכן אין לכם שום יתרון, אמונה פנאטית בהשקפות שלכם זו שגיאה עליה אנו מתריעים בפני הציבור.
לא היינו שם אבל יש לנו אמצעים כמו למשל שימוש בחוקי פיזיקה , או בריאקציות כימיות על מנת למדוד גילם של סלעים ומאובנים.

ואם אתה סבור שמדובר במעשי כישוף , אני ממליץ לך להפסיק כליל לגשת לבתי החולים שאנו מספקים לכם או לצרוך תרופות , חשמל, רכבים , או כל אמצעי טכנולוגי שתוכל להעלות על דעתך שכן כולם מבוססים ומפותחים על סמך אותו רקע מדעי.

אל תדאג, גם אם תתגלה טעות בגילו של העולם היא תהיה מינורית ותתוקן ובכל מקרה לא תוכיח כי העולם נוסד לפני 5000 שנה ע"י איזה בורא שאבותינו נתנו לו שמות שהעתקיו מהאלים של הכנענים והמדיינים סביבם.

marabo

Well-known member
לא היינו שם אבל יש לנו אמצעים כמו למשל שימוש בחוקי פיזיקה , או בריאקציות כימיות על מנת למדוד גילם של סלעים ומאובנים.

ואם אתה סבור שמדובר במעשי כישוף , אני ממליץ לך להפסיק כליל לגשת לבתי החולים שאנו מספקים לכם או לצרוך תרופות , חשמל, רכבים , או כל אמצעי טכנולוגי שתוכל להעלות על דעתך שכן כולם מבוססים ומפותחים על סמך אותו רקע מדעי.

אל תדאג, גם אם תתגלה טעות בגילו של העולם היא תהיה מינורית ותתוקן ובכל מקרה לא תוכיח כי העולם נוסד לפני 5000 שנה ע"י איזה בורא שאבותינו נתנו לו שמות שהעתקיו מהאלים של הכנענים והמדיינים סביבם.
תפסיק לקשקש, אין לכם שמץ מושג מה היה לפני מיליארד שנים, אתה רואה היום ראקציה כימית, מי אמר לך שלפני מיליארד שנה זה עבד אותו דבר? באותם תנאים?

The Real Big Joe

Well-known member
לא תיתפס באמירת אמת. מעולם לא בא איש אך החרדים לשכנע אותם בשום דבר.

The Real Big Joe

Well-known member
זה בדיוק מה שכתבתי, לא באה לכם דת ישראל אז אל תקיימו אותה, רק תפסיקו לבלבל במוח.
אתה מבלבל את המוח ב"פקודות" מה לחגוג ומה לא. אז באמת כדאי שתפסיק. אני חוגג את כל חגי ישראל מלבד שנים, שהם אכן חגים דתיים נטו.

שחר 676

Well-known member
מנהל
אתה מבלבל את המוח ב"פקודות" מה לחגוג ומה לא. אז באמת כדאי שתפסיק. אני חוגג את כל חגי ישראל מלבד שנים, שהם אכן חגים דתיים נטו.
היתכן שבכל ערב פסח אתם מדליקים נר לזכרו של צבא הפרעונים "האומלל" אשר טבע בים עת ניסה לחולל שמות בבני
ישראל ?
:)

The Real Big Joe

Well-known member
אתה עושה לנו טובה? מבחינתי אני פוטר אותך גם מאלו.
אתה עף על עצמך. מי אתה שאעשה לך טובה? מי אתה שתרשה לי או תאסןר אלי שתחייב אותי או תפטור אותי. דעותיך החשוכות וטרדנותך נטולות כל השפעה.

למעלה