העסקת מטפלת מעבר לשעות שמשלם ביטוח לאומי

העסקת מטפלת מעבר לשעות שמשלם ביטוח לאומי

שלום
אמי חולת אלצהיימר,בת למעלה מ-85.היא גרה איתי ויש לה מטפלת 22 שעות בשבוע במימון ביטוח לאומי.
עד היום היה מי שישגיח על אמא בשעות שהמטפלת איננה ואני בעבודה,אך עכשיו אני צריכה להעסיק מטפלת יותר שעות.
בחברת הסיעוד נאמר לי שבשעות הנוספות אנו נהיה המעסיקים של המטפלת.
מכיוון שתמיד עבדתי כשכירה ומעולם לא שימשתי כמעסיקה,אני אודה מאד אם מישהו יוכל להסביר לי בצורה מפורטת מה עלי לעשות ואיך
על מנת להעסיק את המטפלת לפי חוק.

shushino

New member
מטפלת

שלום לך,

האם יש לה עובד זר/ה ?

או מטפלת ישראלית.?

בשעות שיש לאימך את יכולה להעסיק עובדת זר/ה היא תהיה במשך היום.

ביטוח לאומי משתתף בשכר,והמשפחה משלימה

בתודה
שושי נוחי

שלום וברוכה הבאה לפורום שלנו

אני צריך להבין - חברת הסיעוד ביקשה שתעסיקו את המטפלת בעצמכם ? לא דרכם ?
כיוון שבד"כ כשמשפחה מקבלת שעות מביטוח לאומי דרך חברת סיעוד - ורוצה לרכוש שעות מוספות של אותה מטפלת - חברת הסיעוד "מוכרת" למשפחה בכסף שעות נוספות של אותה מטפלת בתעריף של בין 40 ל 45 ש"ח לשעה.
אם הציעו לכם להסתדר בינכם לבין המטפלת זה מאד הוגן מצידם כיוון שניתן להסתדר ישירות מול העובדת בהרבה פחות (היא מקבלת לשעת עבודה מהחברה שלה כ - 24 ש"ח).
אם זה מעמיד אותך כמעסיקה - זה ממש לא מסובך - את הולכת לביטוח לאומי ופותחת לה תיק כמנקה - משלמת את מה שנדרש - סכום קטן ולא רציני - וזהו.
אם תעסיקי אותה כמו שמעסיקים עוזרת בית למספר שעות - אינך חייבת בשום הוצאות או דיווח נוסף.
בהצלחה

אני מציע לך בנוסף

שתשקלי העסקת עובדת זרה ל 24 שעות - זה יהיה יותר פשוט בסך הכול, ולא יותר יקר מאשר לרכוש מהעובדת הישראלית שעות נוספות.
אינני יודע מה מצבה של אמך - ובאיזה שלב של המחלה היא נמצאת - אבל ברוב המקרים הללו דרושה השגחה של 24 שעות !
אם את רוצה לדעת איך ובמה כרוכה העסקת עובדת זרה - את מוזמנת לשאול.

למעלה