העמסת סוכר 50 גר, יצא לי 135 - זה תקין????

yulilior

New member
לי יצאה 133

הרופא שלי אמר שתקין אבל אני יודעת שיש רופאים מחמירים ששולחים ל100 בתוצאות מעל 130

OrlyNL

New member
ממש לא גבולי

עד 140 זה תקין. אם היה יוצא לה 138 אז אולי זה היה גבולי, אבל על תוצאה של 135 לשלוח להעמסה של 100? אין שום סיבה.

תלוי איזה רופא את שואלת

הרופא שלי שולח להעמסת 100 מ-130 וזו היתה הנורמה בהריון הראשון שלי לפני 5.5 שנים

OrlyNL

New member
זה ממש חריג עינב

וממש לא מעיד על הכלל עד כמה שאני יודעת.
באופן אובייקטיבי אין שום סיבה לשלוח להעמסה של ה 100 אם יוצאת תוצאה תקינה. לא סתם קבעו פרמטרים לתקינות של הבדיקה.

בהריון הקודם יצא לי 138 והייתי צריכה להתווכח עם הרופא שלי שישלח אותי ל 100 בגלל שלאחותי היתה סכרת הריון ורציתי להיות בטוחה שאין לי.

בהריון הזה יצא לי 132 ואף אחד לא דיבר איתי בכלל על עוד בדיקה.

Dormicum

New member
130-140

נחשב גבולי ומקובל לעשות העמסה של 100 ג' גלוקוז. חלק מההנחיות המקצועיות לביצוע מבחן העמסה מלא מתייחסות ל-130 וחלק ל-140. הסיבה היא שסף של 130 הוא סף רגיש יותר שניתן לאתר באמצעותו יותר נשים עם סוכרת הריון (במחיר של ביצוע בדיקה לא נעימה ליותר נשים בריאות), מאשר 140 שיחסוך את ביצוע הבדיקה לחלק מהנשים, אבל יגרום לפספוס של חלק מהנשים עם מאזן סוכר לא תקין.
תוצאה של 130-140 אחרי 50 ג' העמסה היא לא תוצאה תקינה לחלוטין (גם אם בסוף העמסה של 100 ג' תקינה) ולכן גם הנשים האלה יכולות להרוויח מאיזון טוב יותר של התזונה שלהן ומעקב קפדני יותר (סה"כ ברב המוחלט של המקרים של סוכרת הריון מדובר בשינוי תזונתי ומעקב, לא בביצוע פרוצדורות פולשניות), ולכן הגישה של להגדיר 130-140 כערך גבולי היא גישה בהחלט מקובלת.

kita1000

New member
ואם...

בהעמסה הנוכחית קיבלתי 130 אחרי שני הריונות של כ80.
כמו כן גלוקוז בצום 100 בתחילת הריון עם מגמת עליה לאורך השנים...

האם כדאי להתעקש לעשות העמסה?
או לחכות להערכת משקל ואז להחליט?
בסקירה שנייה ילד ממוצע לחלוטין כמו קודמיו.

Dormicum

New member
סוכרת הריון

במעל 90% זה אומר איזון דיאטה ומעקב. בד"כ לא מעבר. אז אני לא הייתי מחכה להערכת משקל בשביל שינוי תזונתי (סה"כ תזונה מאוזנת מבחינת סוכר זה משהו שמומלץ לכולם, סוכרת או לא סוכרת, הריון או לא הריון). את יכולה להתעקש על ביצוע העמסה, אבל גם אם ההעמסה השנייה תקינה, לא הייתי רואה בזה אור ירוק לפשוט על מקס ברנר
היום מתייחסים לסוכרת הריון (וסוכרת בכלל) כעניין של סקלה וטווח ולא חד משמעי כ-"כן" או "לא".
ערך של 100 בצום הוא לא ערך של סוכרת אבל כן מצביע על מטבוליזם לא לגמרי תקין של סוכר וסיכון *בעתיד* לסוכרת. אם אפשר להתחיל כבר מעכשיו בשינוי תזונתי, את והילד/ה רק תרוויחו.

kita1000

New member
זה בעקבות שינוי תזונתי שלילי שלי

הילדים עברו לתזונה נטולת גלוטן ועדיין לא הצלחתי למצוא תזונה מבוססת ערכים גליקמיים מתאימים.
במקום לחם שיפון אוכלים לחם תירס ותפוא...
וזה במקרה שאני לא קונה סנדוויץ בארומה כפיצוי על הטעמים שחסרים לי בבית.

תודה על התגובה. אבקש מרופאת המשפחה או מרופא הנשים להתייחס בהקדם.

תוצאה כמו שלה

זה האמא של הגבולי
לא חייבים להיות נקודה לפני 140 כדי שיהיה גבולי
היום שולחים גם מ 130 (תלוי ברופא כי יש כאלה שגם ב 139 לא ישלחו)
ואמרתי ש*אני" הייתי מבקשת לעשות את ההעמסה המלאה...
מכירה מישהי שקיבלה 135 ולא נשלחה למלאה עד שרופא אחר שלח אותה בתחילת תשיעי וגילו לה סוכרת, אני מניחה שעדיף היה לה לגלות את זה קודם...

למעלה