העלתי גם בפורום השכן ושאלתי אם זה

orinu

New member
העלתי גם בפורום השכן ושאלתי אם זה

חרטא ברטא...? צולם ב-G5 ללא כל עיבוד פרט להקטנה ומסגור. מה דעתכם? (מצטער שאני "מבזבז" לתפוז דיסק ספייס. כמה מחברי הטובים ביותר נמצאים כאן...)

אמנות לשמה

תחושת ריחוף אל עבר פני המלאך הנשקפים מתוך מצע ירוק המסמל את התקוה . ירוק הוא הטבע ופני הילד נמוגים במעטפת הרוך שנוצרה בתמונה. תחושת צבעי פסטל רכים שנעים במעגלים מסביב לדמות הילד . אכן תמונה של יצירת מופת אמנותית. רגע אני פתאום רואה שזה בכלל צילום. אתחיל מחדש. צילום דרך פילטר ירוק עם תוספת סופט פוקוס? אולי מוטב לומר את השורה הראשונה צילום חרטה ברטה,אתה אמרת .

ירוק

אני מצטער אורי, אך הירוק הזה ממש לא מדבר אלי. זה מזכיר לי משהו חייזרי - וההיפך הוא הנכון, כלומר: מעדיף לראות את הרוך והיופי של התינוק בדרכים אחרות.

היי אורי

אני אוהב לראות דברים כאלה, לא תמיד מתחבר והפעם כן. תגובתו של אופק חדש יכולה להסביר למה. יש שיתעקשו על הדרך, ויגידו "אה... בצילום זה לא חוכמה", ואם זה ציור, יפרגנו ב"בראבו" וניתוח מעמיק, ויש שיבחנו את התוצאה , התחושה, הרושם החזותי. אני העדפתי את הדרך השניה לפחות הפעם. (אגב, לאופק חדש, לא הבנתי אם השורה התחתונה שלך נכתבה בציניות או ברצינות) מבחן הקיר - קח את הצילום הזה, הגדל אותו לגודל תמונה גדולה על קיר. יהיו מתעניינים ? אני מאמין שכן. הערה יחידה לגבי מיקום הדמות - הייתי מעדיף את הילדון מעט יותר נמוך בפריים. הזכרת לי - (להבדיל אלף הבדלות), צילום "מפוקשש" שיצא לי במועדונים בשעתו, כשעוד צילמתי במצלמה אוטומטית קטנטונת של סוני, ללא יכולות כיוונון מרובות. הייתי "מתחמן" בעזרת פריסטים קסועים שנמצאים בתפריטים של המצלמה והיו יוצאות חשיפות מוזרות לפעמים. אחת מהם הפכה ל"תמונה האדומה" ...

bonle

New member
מיוחדת ויפה

הרכות בפנים משתלב עם הצבע המרוח. חבל שהראש חתוך למעלה ובצדדים העליונים של התמונה רואים את סימני הפילטר.

Bavmorda

New member
בעקרון מעניין, אבל הצבע הירוק פשוט

לא עושה לי את זה.... מזכיר לי ג'לי....

orinu

New member
זה לא פילטר אלא קערת פירות ריקה

של ענבי טלי (כל עינב זהב...) הילדה שחקה עם הקערה וצילמתי אותה דרך זה. מבחינתי זה רק משחק עם המצלמה

זמשוש

New member
מציק בעין

כנראה בגלל שיותר מדי ירוק וקצת מדי מהילדה, אולי אם הירוק היה יותר רך אז זה היה מסתדר לי בעין...

s h l o m i x

New member
אורי - תוצאה מעניינת,

כתבת: "צולם ב-G5 ללא כל עיבוד" אמנם המריחה והטשטוש התקבלו מהאופן המעניין בו צילמת, איך התקבל הגוון הירקרק? האם ה- WB נבחר במכוון כלא מתאים לתאורה? באיזה תאורה צולם? בהתאם לתוצאה הלא ריאליסטית, נראה שהעיבוד ובעיקר הצבע שהתקבל, בוצע במקום במחשבך, במחשב המצלמה... יכול להיות שבש/ל זה יתקבל טוב יותר. על כל פנים - מבחינתי - התוצאה שווה!
שלמה.

זמשוש

New member
שלומק'ה

אורי רשם שזה צולם דרך קערת פירות ירוקה ולכן הגוון... נראה לי שפספסת את הודעת ההסבר שלו

s h l o m i x

New member
אהה - תודה זמשוש, צודקת,

מצטער שלא שמתי לב, ראיתי רק עכשיו...
שלמה.

vmkni

New member
בעיני זו תמונה ממש עצובה

הירוק הזה לא נקי, מזכיר מים עכורים כמו בביצה. נותן תחושה של תינוק שטבע (חס וחלילה)והוא נמצא עדין מתחת למים אבל במבט רגוע, כאילו השלים עם גורלו מדהים, אבל עוכר שלווה

למעלה