העליה השבועית לילד והפעם אל מפרץ היהלום

ravivka

New member
העליה השבועית לילד והפעם אל מפרץ היהלום

שלום לכולם מקווה שאתם ויקירכם בסדר,
קצת תמונות להרפיה מרכיבת הבוקר ונתחיל עם תמונה של הירידה אל המפרץ של ליטלטון מפרץ היהלום ממול

ravivka

New member
מבט ממפרץ היהלום

מבט ממפרץ היהלום לגבעות שבין ליטלטון וקריסטצרץ משמאל לאנטנה נמצא מעבר הקיווי שהוא הסוף של העליה השבועית

ravivka

New member
העליה השבועית

פוראו הוא מפרץ אחד אחרי מפרץ היהלום – אבל נשארו עוד כ25 דקות עד למעבורת אז רוכבים עוד 5 קמ עם 130 מטר מצטבר

ravivka

New member
00

בניוזילנד את הכסף שחוסכים בבנית גשרים צרים (ברוחב של מכונית אחת) בשקיעים בשרותים ציבוריים

ZeevRozenek

New member
חבר יקר מניו זילנד:

תמשיך לרכב ולהביא תמונות יפות , "תגמור את המלאי" ואז, שאצלנו באיטליה יחזור מז"א אביבי נעשה PLAY OFF של תמונות .

המעבורת במקום הקפצות?

ידידי, אם תשרשר את ההודעות שלך לתגובה הראשונה אז נוכל להגיב לכל הודעה בנפרד

ravivka

New member
הקפצה ע"ח משלם המיסים

המעבורת היא חלק ממערך התחבורה הציבורית
לגימלאים (שאר חברי הקבוצה) הנסיעה היא חינם
העלות שלי היא שלושה וחצי דולר (כ12 ש"ח) וזה כולל את האוטובוס דרך המנהרה חזרה לעיר.

העליות מכיוון הנמל הן תלולות ועדין לא פיתחתי את כח הרצון להתמודד איתן- אולי יותר מאוחר בקיץ.
כמו שהחתימה שלי מעידה אני רוכב יומיומות שהצטרף לעולם הכבישונים לפני שנה
בעבר היתי רוכב כ3000 קמ בשנה במהירות של 22-25 קמש
השנה רכבתי 6000 קמ ושבוע שעבר לראשונה החזקתי חצי שעה עם פלוטון במהירות של 38 קמש
ה Surly שלי שוקל 15 קג ואני 106 (לאחר שהורדתי בשנה וחצי 30 קג)

בשבועות האחרונים אני רוכב כ 180-200 קמ בשבוע כ 60 ביומיום (עבודה קניות וכדומה) ופעמיים בשבוע עם קבוצה שרובה גימלאים שבעברם היו רוכבים מקצועיים - ביום רביעי רכיבה של כשעתיים שלוש כ75 קמ, וביום שלישי או שישי העליה השבועית כ50 קמ נוספים.
רביב

YotamKa

New member
אצלנו ביו"ש כולם גמלאים, אני מקבל הקפצה

עם אוטובוס ממוגן ירי מחברון לירושלים או מבית-אל לירושלים בסכום הנמוך מעשרה ש"ח - וזה כולל ת'אופניים ואת דברי התורה שנאמרים לעתים באבטובוס עצמו. בסכום הזה מקבלים גם 'נסיעת המשך' בתוך ירושלים עצמה, אבל יותר קל בעיר עם אופניים.

אה, וזה כולל את שתי המנהרות של כביש המנהרות. ישראל 2 - ניוזילנד 1.
נדמה לי שהיו פעם בתקופתו של אוחנה (והתנועה המגונה) משחקים כאלה.

ZeevRozenek

New member
רביבי(לאחר שהורדתי בשנה וחצי 30 קג)

איך עשית את זה ? (אני מסתפק בחצי מזה)

ravivka

New member
לא אוכלים סוכר (הרעל הלבן), לחם ופסטה

כן ליוגורט, פירות, ירקות, קיטניות ביצים.
גבינות מחלב מלא ולא מפוסטר (עושים לבד)
בשר ירד בכמות מדאגה לסביבה - רוב הבשר מגיעה מחברים ציידים בתמורה לגבינות תוצרת בית
רביב

תמונות יפות

כיף לך. עד עכשיו ניו זילנד עושה רושם של המקום היפה בעולם. כולי תקווה שהתושבים לא ישחיתו את גן העדן הזה כמו שבני האדם משחיתים במקומות אחרים.

ravivka

New member
יפה אבל רואים השפעת האדם

ניו זילנד יפה מאוד אבל האדם השפיעה גם כאן
המאורים שהגיעו ב1250 לספירה שרפו יערות והביאו כ30 סוגי ציפורים לכדי אבדון, האירופאים הצטרפו לפני 200 שנה צדו לוויתנים, פינגווינים וכלבי ים בכדי להפיק שמן מכונות למהפכה התעשיתית.
בארו שטחי יער למרעה ובכך הביאו כ30 סוגי ציפורים נוספות לכדי אבדון, לניו זילנד כ2000 מיני צמחים- האדם יבא 200000 מינים מתוכם 2000 פולשים (מתבסיסם בשטח באופן ומתחרים עם הצמחיה הטבעית). רוני עובדת בהדברה ביולוגית של צמחים פולשים דרך מכון מחקר ממלכתי, אני עובד חצי משרה כקצין מבחן - אחרי על עבודות שרות לקהילה בהן אנו עושקים בשחזור היער הטבעי
כך שיש השפעה של האדם אבל אנו נלחמים בכך
רביב

ZeevRozenek

New member
מה שאני אוהב בניו-זילנד

(לא הייתי שם)
זו "זעקת הקרב" המאורית של נבחרת הרוגבי .
אבל גם את התמונות שלך .
שבת שלום (אצלך כבר שבת )

nachshon4

New member
לא ישחיתו בקרוב

קיווים מאד מודעים לעניין שמירת הטבע.
כשאתה נכנס לניו זילנד בודקים בחריצי סוליות הנעליים שלך שלא הבאת גרגירי אדמה מארץ אחרת.
בנוסף, התיירות היא ענף חשוב מאד בכלכלה שלהם, והם יודעים שכדאי להם לשמור על אוצרות הטבע שלהם היטב.

למעלה