העיתונות בבוידאם

א מ ש ל

New member
העיתונות בבוידאם

דבר ידוע הוא שחלק מתפקידיה של העיתונות הוא הבאת נושאים אל תוך סדר היום הציבורי. לצערי העתונות בארץ למרות השיפור שחל בשנים האחרונות עדין מאופיינת בריכוזיות.בכל עיתונים הגדולים נשמעים אקורדים תואמים כאילו מדובר בו ביצירה של מוצראט ולא בתחום שבו מגוון הדעות הכרחי.כיום לא משנה אם תפתח מעריב ידיעות או גלי צה"ל בכל אחד מהם ישבו לך על אותם זוויות בדיוק אותם אנשים ואותם שמות. נדמה שהעיתונות בארץ בניגוד לשאר העולם המערבי עדין לא התאוששה לחלוטין מהשליטה המוחלטת של הממסד. דומה שרוחו של בן גוריון מרחף מעל ראשי השדרנים ברדיו הממלכתי כאילו רק אתמול ישבנו את הנגב. כל תחום העיתונות בארץ עטוף חזק בניר צלופן ומוחבא עמוק בבוידאם התקשורתי העולמי ביחד עם שאר המדינות המתפתחות. חבר'ה תתעוררו.
 

rshamir

New member
צריך למצוא את החריגים

אם ידיעות ומעריב לא לטעמך, יש לך את הארץ או מקור ראשון שמביאים דברים שלא תקרא בשני העיתונים הגדולים. חדשות ערוץ 10 משחקים את אותו תפקיד בטלוויזיה, כך שאתה צריך להחליט מה את אתה צורך כדי לקבל את המידע שאתה רוצה.
 

א מ ש ל

New member
אין חריגים גם שם

במקור ראשון יש שמרנות לא פחות ממעריב כנ"ל גם בהארץ. זה שהם מיועדים לקהלים מוגדרים יותר לא פוסל אותם מגישה שמרנית השומרת מכל משמר על אופיו המוגדר מאוד של העיתון.
 
אני לא מבין מאיפה

הרעיון שבעולם זה אחרת - גם בעולם יש ריכוזיות גדלה והולכת של העיתונים , הטלווזיה והתקשרות בכללה. 6-7 חתאגידים מפיקים את רוב החומר שאנחנו רואים ושומעים עליו - רוב החומר הטלווזיני הפיצ'רי, רוב מוחלט של סרטי הקולנוע, ידיעות עיתונאיות, ספרים, עיתונים - כל אלו נכנסים לדיי בעלות יותר ויותר צרה. ממסד , זה לא רק ממשלה, אלא גם החברות הגדולות (או כל צורה של כוח ריכוזי, שאינו נתון למרות דמוקרטית) , לכן כשאתה אורמ שהעיתונות היא שמרנית - היא לא צריכה את בן גוריון שיעמוד לה על הראש - מספיק שהאינטרס הכספי , כמות הקוראים וכמות הפרסומות שהעיתון צריך למכור יעמדו לה על הראש. מה גם אם בעל המאה או גם בעל העיתון.
 
למעלה