העיקר הבריאות
-שאלה

העיקר הבריאות
-שאלה

כשמישהו חולה אצלכם בבית-ילד/הורה- הוא מורחק משאר בני המשפחה כדי שלא ידבקו

ובמידה וזה בן/ת הזוג-האם ישנים במקום אחר כי הוא/היא חולה
האם מתרחקים מהם ולא מנשקים כדי לא להידבק

לא

אולי לא נשתה ונאכל ישירות מאותם כלים, אבל בסך הכל מתנהגים כרגיל.
כמעט תמיד חולה אצלי רק מישהו אחד והאחרים לא נדבקים.

לא ממש

אם אחד מאיתנו חולה כן נבקש מהילדים לא לבוא לשכב איתנו במיטה, ומניחה שנשתדל לא לשתות מאותה כוס וכו', אבל אף אחד לא ינודה ממיטתו ולא מתרחקים זה מזה. זה לא נראה לי ישים (אם אני חולה, אני לא אטפל בילדים שלי?) ולא נראה לי מועיל (ממילא בד"כ אפשר להדביק עוד לפני שיודעים שחולים, בעיקר אנשים שנמצאים אתם במגע צמוד כמו בני משפחה).

מסייגת ואומרת שכל זה נכון למחלות שגרתיות (שפעת/דלקת גרון/וירוס בטן ושאר הדברים שאנחנו רגילים להם). אני מניחה שאם מישהו יחלה במשהו מידבק יותר רציני ומסוכן זה יהיה שונה, אבל אז בטח גם נקבל הנחיות בנושא.

פרמלה

New member
אני לא, הבעל ההיפוכונדר שלי כן

הלילה הוגליתי לחדר של צעירית והוא ושתיהן ישנו בחדר שלנו, כי אני חולה.

keren310

New member
כשהילדים חולים - אין הפרדה

אני בדרך כלל נותנת לילד החולה לשכב בסלון לידינו, כדי שיהיה לו נעים. החלון פתוח ואני לא פוחדת שהאחרים ידבקו.
כשבעלי חולה אני אומרת לו להשאר בחדר שינה, כביכול כדי שלא ידביק את הילדים, אבל בינינו זה רק כי הוא כזה נודניק כשהוא חולה, אז עדיף שיהיה רחוק.

אשרז4

New member
בדיוק דיברנו על זה בעקבות תוכנית של ארתור

בעקרון לא מוגלים.
כשאני חולה (והכוונה לחולה עם חום ולא יכלה לקום מהמיטה אז לרב בעלי הורי עם הילדות
לי יש מעט אינטראקציה איתן והן מונחות ללא הרף (ע"י בעלי לא להתקרב יותר מיד בטח לא נשיקות וכד' (וזה מאוד קשה.)

כשהוא חול אז באמת יש ט מאוד אינטראקציה איתן.

לרב נמשיך לישון באותה מיטה למרות שכשאני חולה אני הרבה פעמים עוברת לסלון פחות בגלל הדבקה יותר בגלל ששם נח לי עם התזוזות שלי והשיעול וכד' שאני לא מפריעה לו
הוא לא יכול לישון בשום מקום אחר.

כשאחת הבנות חולה הן ממשיכות לישון באותו חדר אבל גם משתדלים לא יותר מידי חיבוקים וכד'

מה שכן כשמישהו חולה מוקצים לו שירותים משלו.
ומקפידים יותר על "לא מפה לפה" (בעלי בפאנטיות)

והכי הכי מצחיק שלרב כשאני חולה אחרי יומיים כשכבר החום יורד אבל עדיין חלשה וזה החלק היותר "נעים " של המחלה. שכבר מרגישים יותר טוב אבל עדיין מתפנקים
ב90% מהפעמים זה השלב שבעלי מודיע שהוא חולה ושר אני צרכה להכנס לעניינים.
זה כל כך מעצבן

לא אבל זה גם תלוי נסיבות

אם יש אירוע חשוב (בחינה, טיסה לחו"ל) אז אני אנקוט משנה זהירות, אבל לא בידוד או משהו כזה.

למעלה