העוזרת לא מסכימה לתת את פרטיה האישיים

נֵנָה

New member
העוזרת לא מסכימה לתת את פרטיה האישיים

מה לעשות? יש לי עוזרת חדשה, שאינה מוכנה בשום אופן למסור את פרטיה האישיים ואינה מוכנה שאדווח עליו לביטוח לאומי. במידה וארצה לעשות זאת היא תעזוב אותי. תקופה ארוכה הייתי בלי עזרה, ובקושי מצאתי את העוזרת הזאת. מה אפשר לעשות כדי לא להסתכן, במידה ותקרה לה תאונה חו"ח או תחלה, שלא אצטרך לשלם לה פיצויים או משכורת באופן פרטי? אודה על תשובה מהירה ככל האפשר. בתודה ננה

אלבה

New member
לפטר אותה

אם לא תדווחי עליה יעמידו אותך לדין. חוץ מזה, היא עלולה לגנוב ממך ולהיעלם.

נֵנָה

New member
זה קל להגיד "לפטר אותה" אני מבינה

היטב את מה שאת כותבת, אבל השגתי אותה אחרי תקופה ארוכה לא הצלחתי למצוא עוזרת וזה היה בהחלט לא קל... בקשר לגנבה אני לא חוששת, כי קודם כל קיבלתי עליה המלצה מחברה שהיא עובדת אצלה ואצל עוד כמה מוכרים, ואני גם יודעת היכן היא גרה... השאלה, אם אין דרך להחתים אותה על התחייבות כלפי, שבמידה ויקרה לה משהו, היא פוטרת אותי מכל אחריות ולא תהיינה לה כל טענות או דרישות ממני.., או משהו כזה..., באף מקום לא נכתב או נאמר, שלהעסיק עוזרת ללא דיווח זו עבירה. זו אינה עובדת זרה לא חוקית, אלא יהודיה ישראלית ותיקה... הסיכון היחיד שאני חוששת בפניו, זה במידה ויקרה לה משהו, שלא תתבע ממני פיצויים או משהו כזה...

אים היא תישבור אצבע

היא תלך לביטוח לאומי . או שמישהוא ילשין לביטוח לאומי שאת מעסיקה . זה לחם טוב בישביל ביטוח לאומי . יתבעו הרבה כסף . זה שיקול שלך ושום חתימה שלה לא תעזור . כי אים תהייה חלילה פגיע קשה היא מבוטחת אוטומטית בביטוח לאומי . וישאלו אותה איפו ניפגעת כי ביטוח לאומי מחסה את האישפוז . גם אני לקחתי סיכון העסקתי נערים ליום יומים . אבל כול אחד והמזל שלו

לבדוק אם ביטוח לאומי מבטח גם ללא שם מלא

למיטב ידיעתי, ביטוח לאומי מבטח גם ללא שם מלא, כך שאם היא תיפגע, את מכוסה. כך או אחרת, אין כל אפשרות חוקית להחתים עובד שהוא מוותר על זכויותיו. זה פשוט לא תופס ואינו חוקי. לא עורך דין.

שינו את ההסדר . לא ניתן לבטח

ללא שם ופרטים . אחרת כול מי שניפגע סתם ברחוב יטען ניפגע תוך כדי עבודה אצלי

למעלה