העדרות הורה דומיננטי והשפעתה על

העדרות הורה דומיננטי והשפעתה על

הילדים... נושא שכולנו חוככים בו לא מעט
מה דעתכם
מה תהיה התוצאה הסופית של העדרויות ממושכות של אחד/שני ההורים
האם אנו מזיקים או מועילים
האם בסוף, יגיעו ילדינו לפורום הורים והוריהם ויתלוננו עד כמה ההורה בקבע "הזניח" אותם בילדותם
מבטיחה מאוחר יותר תשובות מצד ההורה(אני) ומצד הילד (כבת לאשת קבע).

מנסה להסביר את ה"צד" של הילד...

כאמור, אני בת לאשת קבע שעבדה הרבה מאוד שעות בצבא. אני אחות בכורה לשני אחים - האחד קטן ממני בשלוש שנים והשני ב 10 שנים. אימי פרשה לגימלאות כשאני הייתי בת 15. אני יכולה לומר בפה מלא, שכל אחד מאיתנו (הילדים) "לקח" את נושא אמא קרייריסטית אחרת מהאחרים. אני חושבת, ש"איך לוקחים את הדברים" מאוד תלוי באופיו של הילד ויחד עם זה - באופיו של ההורה. קצת מפרטת: אני, בת בכורה, שבשלב מסויים קיבלה אחריות על שני אחיה הקטנים (מגיל 10 בערך, אבל תמיד הרגשתי אחראית למה שקורה לאחי הקטן, עוד לפני שנולד השני), מאוד אהבתי את העצמאות בחיי. אהבתי לנהל לעצמי (ולאחיי) את לוחות הזמנים, לקבוע מה חשוב ומה ואיך עושים. אני יכולה לומר, שעבורי - היה משבר גדול כשאימי השתחררה ופתאום "נכנסה לי לחיים". אמא שלי מספרת, שהיה לי מאוד קשה שפתאום היא מטפלת באחים הקטנים ולא אני (אני לא זוכרת
). התוצאה הסופית - היום אני אישה עצמאית, אמביציונית, עושה הכל כדי להגשים את מטרותי והכל תוך נסיון להספיק את הכל גם ללא כל עזרה מוחשית (אני לא יכולה לסבול את הרעיון שמישהו אחר יסדר, יכבס, ינקה, ייתן לילדיי ערכים מוספים למע' החינוך ועוד). את הOVER עצמאות שלי הוכחתי כשנולד בני הראשון ואימי רצתה לבוא לעזור - היא תמיד הגיעה לבית נקי, מסודר, בלי כלים/כביסה לא מטופלים, ילד שבע, נקי ושמח וכל שנותר לה לעשות הוא לשתות את הקפה שהכנתי, לאכול את העוגה שאפיתי ולשכב לנוח. לעומתי... אחי האמצעי מאוד נהנה מפרישתה של אימי (ואני לא הייתי רעה/קשה איתו
). הוא היה צריך אמא אמיתית בבית (ולא אחות שגדולה ממנו ב 3 שנים). תמיד נראה (בהתנהגותו ובדבריו), שהוא נוטר לה קשות על כך שלא היתה חלק מרכזי מחייו בצעירותו. היום, הוא אבא מקסים, שמסיים לעבוד ב 17:30 (למרות העבודה בהיי טק) ומיד מגיע להיות עם אישתו והבנות. ואחרון... אחי הקטן, שעל פניו - היה אמור להיות העתק מושלם שלי (באופי ובהתנהגות). גדל מגיל 5 עם אמא בבית. היום, כשהוא כבר חייל על סף שיחרור, עדיין קשור לאמא, מתחבא מתחת לסינרה, מתקשר ומספר לה על כל אירוע/מחשבה שעוברים עליו ומוצא בה החברה הכי טובה שלו לנושאים שב
. זה סיפורים של שלושה ילדים, שגדלו באותו בית, באותם תנאים, וכל אחד לקח את ה"אמא העובדת" למקום אחר בהיותו בוגר. אני שמחה ומאושרת מהדרך בה גדלתי ומעריכה מאוד את הוריי. אני מאמינה ש"יצאתי" כזאת בזכות הבית החם שהם נתנו לי (למרות שהעצמאות הרחיקה אותי פיסית גם מהם). אני לא רואה את עצמי גדלה עם אמא בבית. אני מאמינה, שהייתי גדלה מתוסכלת וחנוקה. עבורי - אמא בקבע - היתה המתנה הגדולה ביותר שהיא יכלה לתת לי

שרה כהן1

New member
מה לגבי הילדים שלך?

הרי גם את בקבע לא? או שהם עדיין צעירים מכדי שתסיקי מסקנות לגביהם.? היה מעניין לקרוא את מה שכתבת. ותודה ששיתפת.

הפרטיים שלי....

קודם כל, אכן הם קטנים מכדי לבחון את ההשפעה של העדרויות ארוכות שלי. מה שכן ראיתי: עד שה"גדול" היה בן שנה, הייתי בתפקיד קליל והייתי איתו מדי יום אחה"צ (בערך מ 18:00). היתה שנה מופלאה (מה גם שהיינו זוג צעיר +ילד = חלום). כשהגדול הגיע לגיל שנה, התחלתי תפקיד (עד שהו היה בן 3 והקטנים נולדו) בו כמעט לא הייתי בבית. יכולתי לראות שינוי מיידי בהתנהגות. מילד שאוהב לצאת מהבית, מתן הפך לילד של בית (בשעות אחה"צ הוא היה אצל חמותי). יציאה מהבית דרשה שיכנוע ארוך והסבר למה כדאי לצאת. ממה שהרגשתי שהוא מחכה להיות בבית שלו ולהנות מהמשחקים שלו. בנוסף, שעות השינה שלו השתבשו לחלוטין - הוא עשה כמיטב יכולתו לחכות לי ער, מה שלא קרה לפני 21:00-22:00-23:00 (בימים טובים בהם הצלחתי להגיע הביתה). מאז שהקטנים נולגו, אני סטודנית (יצאתי ללימודים), מה שמאוד הקל על הגדול וסידר את שעות השינה שלו וקצת יותר קל להוציא אותו מהבית. הקטנים - לא מכירים מצב של אמא לא בבית. אין ספק שצפוייה לכולנו תקופת הסתגלות לא קלה לחזרה לשגרת השירות באוגוסט (לתפקיד נטול מסגרת שעות וזמנים). למרות שבטווח הקצר, נדמה שהיה קשה לבכור שלי, עדיין קשה לי לומר מה תהיה ההשפעה לטווח ארוך. כולי תקווה שלא ירשמו טראומות וכעסים גם אצלו וגם אצל הקטנים. שבת שלום

candybox

New member
בתור ילדה שגדלה מגיל 5 ללא אב

כל פעם שהבייבי שלי מסתכל על אבות אחרים עם ילדים שלהם ומנסה "להדחף" באמצע, הלב שלי ממש נשבר. לדעתי, ההשפעה תלויה בהורה שנמצא. אם הילד רואה את התסכול שלו ואת העצבים שלו או את העצב סביב החיסרון בבן הזוג - אז הוא מפנים את זה. אם ההורה משתף את בן הזוג ולא מראה תחושות שליליות כאשר הוא מגיע/לא מגיע הביתה, אז ההשפעה של החוסר לא שלילית כ"כ. בתמצית: לדעתי רוב הילדים אוהבים לקטר על הוריהם

למעלה