העדרות ארוכה מלימודים תיכוניים

yael 1969

New member
העדרות ארוכה מלימודים תיכוניים

בעקבות אבחון של דפרסיה והפניה לפסיכיאטר נוטלת כדורים אשר החזירו אותה בהדרגה למסלול. בת 16. בעקבות האבחון, נעדרה מהלימודים (כיתה י') במשך 3 חודשים. כעת מתקשה לחזור לשגרת הלימודים בעקבות ההעדרות הארוכה. האם קיימות זכויות כלשהן בהקשר זה מטעם משרד החינוך/ביטוח לאומי? שעורים פרטיים?
 

מיכל שב

New member
קודם כל אני שולחת לביתך ולך

חיבוק גדול ומאחלת לה שלוות נפש גדולה
אני מודה שעדיין לא הצלחתי למצוא התייחסות של משרד החינוך לילד חולה (ילד חולה=ילד שנעדר מעל 21 יום מבית הספר) שאינו לומד תחת חוק חינוך חובה. כיון שביתך בת 16 ואינה שייכת לחוק החינוך החובה, אני חוששת שהחוק אינו מתייחס אליה
אבל בכל זאת אני מצרפת לך קישור לחוק: http://www.education.gov.il/zchuyot/download/chukim17.doc מה בית הספר אומר? האם הם מעוניינים לעזור? האם הם היו בקשר עם הילדה? אשמח אם תעדכני אותי בהמשך
 

א רויטל

New member
מה יודעים בבי"ס?

האם המחנכת ו/או המנהלת יודעות את מצב הילדה וסיבותיו? במידה וכן ניתן לקבוע איתן שיחה אישית , להסביר את הקושי ולבקש את סיוען בהקלה על העומס והנחיית המורים המקצועיים בהתאם.
 

זהבה נ

New member
כאשר ההעדרות מפאת מחלה או אשפוז

אזי אתם זכאים לכנס ועדת השמה (שלא מן המניין) כדי לקבל עבורה את התוכנית המתאימה לה או בחינוך הרגיל או במיוחד ושנים יכולים לענות על הצרכים שלה וזה תלוי מאוד גם בהמלצות הרפואיות. יש לביתך זכויות ולעתים הרבה מאוד ואם אתם מעונינים שהיא תשוב ללימודים ואתם מאמינים שזה הדבר הנכון עבורה ואם גם הצוות הרפואי המטפל חושב כך אז מהרי ובקשי ועדת השמה כבר מאתמול במחלקת החינוך שברשות המקומית שבתחומה אתם מתגוררים. מגיעות לכם זכויות וחשוב שתדעו אותם. מבחינת הביטוח הלאומי אתם אמורים לפנות ולבקש"גמלה לילד נכה" בסניף שנותן לכם שירות אתם אמורים לקחת טפסים או להוריד מהרשת ולצרף את כל המסמכים הרלוונטיים הרפואיים וכדו'.. לאחר מיכן אתם מגישים את הטפסים עם החומר הרלוונטי לביטוח הלאומי וממתינים לזימון לוועדה רפאוית בה ייקבעו אחוזי נכות אם בכלל לפי אותם אחוזים תהיו זכאים לגמלת נכות המתורגמת לכסף בכל חודש עד גיל 18 לאחר גיל 18 אתם אמורים לפנות שוב לבקש גמלת נכות כללית ( אותה פרוצידורה רק הפעם למבוגרים), מאוד חשוב שבכל התהליכים תשתפע את העובדת הסוציאלית של לשכת הרווחה של היישוב בו אתם מתגוררים כי היא אמורה ללות אותך בהכוונה לכל התהליכים החשובים הללו, יש גם זכויות בהנחה במיסי עירייה וממס הכנסה וכדו'... בהצלחה.
 
למעלה