העברת סיום כתיבת התזה וההנחיה מישראל ללונדון

העברת סיום כתיבת התזה וההנחיה מישראל ללונדון

סיימתי חובות השמיעה באונ' חיפה למעט סמינר מקוון אחד שאני שוקל לוותר עליו וכתיבת התזה.
היגרתי ללונדון ובכל מקרה אני לא מרוצה מהקורס המקוון וההנחיה אינה מספקת אותי (עוד כשהייתי בישראל, מאז המעבר לא נגעתי בתזה אז אין קשר להגירה).
האם אפשרי לקחת כאן קורס אחד ולקבל הנחיה (נוספת?!) לתזה?
מוסד מומלץ בלונדון (רמת היוקרה לא חשובה)?
מה הפרוצדורה?
התחום הוא פילוסופיה בחינוך והנושא אגפה (סוג של אהבה) בבית היתומים של יאנוש קורצ'ק.
תודה על העזרה - גידי

just Orli

New member
צריכים לקבל אותך למוסד אחר

אם כבר התחלת תזה זה יכול אולי לעזור לך (למשל למצוא מנחה ו/או תכנית לימודים במוסד כלשהו שמתאימים לנושא הזה), אבל זה עניין של מזל, יכול גם לא להיות כזה. אם תתקבל למוסד אחר, סביר להניח שתצטרך להשלים שם כל מיני קורסים שרלוונטיים לתכנית שאליה התקבלת, ולסטנדרטים של האוניברסיטה, וזה שכבר סיימת חובות שמיעה באוניברסיטת חיפה שבישראל לאו דווקא יעניין מישהו. מקום חדש - חוקים חדשים. אני לא יודעת באיזה שלב נמצאת התזה שלך, אבל ייתכן מאוד שתצטרך קודם לסיים חובות שמיעה של המוסד, ואח"כ (או תוך כדי) לשנות את נושא התזה במידה מסוימת, או לשנות כיוון מחקר, או תיאוריה, או כל דבר אחר שיציע לך המנחה שם. מה שבטוח, אל תצא מנקודת הנחה שאתה כבר בא "כמעט מוכן" והמוסד הלונדוני יקח אותך כמו שאתה אל קו הגמר. אם אתה רוצה להתחיל תואר שני במקום חדש - ומנקודת מבטם אתה מתחיל תואר שני, ולא "כמעט מסיים" - תהיה מוכן להתייחסות של תלמיד חדש.

אם ממש בא לך לסיים עם זה כבר ולעבור לחיים הסוערים בלונדון, אני ממליצה לך בחום לעשות את הקורס המקוון של אוניברסיטת חיפה ולסיים את התזה איכשהו עם הנחיה מעטה דרך המייל והסקייפ. זו תהיה כמעט בודאות הדרך הקצרה יותר עבורך.

אור302

New member
דווקא קורס אולי ניתן לקחת

פשוט כסטודנט מן החוץ, לשלם פר-קורס ולקבל ציון. יכול להיות שיהיו מוסדות שאיפשרו את זה אבל חובה לבדוק עם המוסד בארץ מה הם מאשרים ומקבלים במסגרת העברת/המרת קרדיט.

just Orli

New member
אולי... אבל נראה לי שהבעיה העיקרית פה היא דווקא התזה

אף מנחה לא יסכים לקחת על עצמו עבודה כזו בלי מחויבות של הסטודנט למוסד.

just Orli

New member
ומאידך, המוסד החדש צריך גם לקבל

את כל הקורסים שנעשו באוניברסיטת חיפה כדי לתת לתלמיד הזה תעודת מוסמך מטעמם.
נשמע לי כמו משהו שאם בכלל יכול לקרות, זה יקרה במוסד מפוקפק במיוחד. איזה מקום שמכבד את עצמו יתן תעודת מוסמך לתלמיד שלא עשה אצלם אף קורס, ורק נעזר באחד מאנשי הסגל שלהם לסיים תזה חצי גמורה? לדעתי האפשרות הסבירה יותר לסיים את התזה, היא לסיים אותה כבר תחת המסגרת של אוניברסיטת חיפה. שם הוא כבר רשום, השלים כמעט את כל הקורסים, קיבל אישור לעבודת המחקר, יש לו מנחה וכו'. הקורס היחיד שנותר לו לסיים הוא קורס שאפילו לא דורש נוכחות בכיתה. כל נסיון "לסיים" את התואר בלונדון יקח הרבה הרבה יותר זמן ומאמץ.

אם המנחה שלךיסכים, אולי תוכל לצרף עוד מנחה מלונדון.

ואז התואר הוא של אוניברסיטת חיפה. . .
אני יודעת שיש אנשים שכותבים דוקטורטים בארץ ויש להם מנחה מהארץ ומנחה מחוצלארץ.
בעיקר אנשים שעשו LLM (תואר שני במשפטים) בחוצלארץ והחליטו להמשיך ללימודי דוקטורט בארץ.
וזה תלוי ברצון של המנחה שלך, וברצון של מנחה מלונדון להנחות במסגרת אוניברסיטת חיפה.
אני יודעת שיש מנחה מאוניברסיטת חיפה שמנחה דוקטורנט של אנגליה(והתואר של אנגליה).
השאלה אם מנחה מאנגליה ירצה להנחות דוקטורט מהארץ. זה תלוי בקשרים שלו עם המנחה שלך, אולי הוא בא לארץ לכנסים וכו'.
בכל מקרה לא פשוט ואכן יותר טוב איכשהו לסיים בלי לחפש עוד מנחים ולחשוב איך להיכנס לראש שלהם/לעבור מוסד.

למעלה