העברה/פתיחה מחדש של ביטוח מנהלים

et124

New member
העברה/פתיחה מחדש של ביטוח מנהלים

שלום לכולם חדש בפורום מזה זמן רב יש לי ביטוח מנהלים עם מרכיב חסכון בלבד שהוצע ע"י הסוכן שהמעסיק עובד עימו בשנתיים האחרונות גיליתי שאני משלם פרמיה/עמלות מוגזמות מבלי לקבל דבר מעבר לקופת גמל (ביטוח עם מרכיב חסכון בלבד) נפגשתי עם סוכן ביטוח שהציע לי ביטוח מנהלים בעל תנאים משופרים ובעמלות/פרמיה נמוכות יותר ברצוני לפתוח ביטוח מנהלים חדש ולא להעביר את הישן (1. על מנת לשמור על התנאים אם בכלל היו בחברה הישנה, 2. מכיוון שכך אני מפזר את כספיי=סיכוניי בין מס' גופים, 3. שילמתי כבר את הפרמיה המנופחת אבל דמי הניהול סבירים יחסית) האם הדבר אפשרי? סוכן הביטוח הביא לי טופס "סילוק פוליסה". המעסיק סירב לחתום אמר שזה כמו טופס 161 (סיום עבודה) השאלה לכם המומחים היא אם כן- כיצד המעביד (והאם אפשרי) פותח לי ביטוח מנהלים חדש בגוף חדש אך בו בעת כספי הפיצויים שהופקדו על שמי בישנה ישארו בישנה (או שיעברו רק הם לחדשה)? תודה

מדון

New member
יש למהל משא ומתן אם חברת הביטוח שלך

לשינוי ביטח המנהלים הישן למה שאתה רוצה במידע ולא יש אפשרות להוציא מכתב אם המעביד שבו אתם מודיעים לחברת הביטוח כי הוחלט לעצור את הפוליסה הנ"ל ומעונינים לקבל את הטפסים להעברה של הפיצויים והתגמולים לפוליסה חדשה בחברה מסוימת שמספרה הוא........ אתה חתום והמעביד חתום ואז פתח את הקרן החדשה ובמקבל אחרי פתיחת הפוליסה החדשה שלח את החומר לחברה הישנה אם אישור מסירה או דבר אם הסוכן החדש שלך שיטפל בנושא

et124

New member
תודה על התשובה, אבל אני מעדיף

פתיחת פוליסה חדשה בכל מקרה מכיוון שמה שבעיקר הפריע לי זה הפרמיות המוגזמות ומאחר שאלו כבר שולמו אני מעדיף להשאיר את הישנה כדי לא להשאיר הכל תחת אותו גוף מנהל האם זה אפשרי? כלומר בלי להעביר את הפיצויים והתגמולים לחדשה או להעביר רק את הפיצויים (כי יתכן שהפסקת הפקדה לפיצויים כמוה כסיום יחסי עובד-מעביד)? תודה

מדון

New member
חבל שאתה עומר דברים שאין להם כל בסיס

במציאות אבל ניראה לי שאתה מבין יותר מסוכני ביטוח אז בהצלחה כאשר יהיה מצב של פטירה ואשתך והילדים יקבלו רק מה שיש בקרן לא לפי שכר שאמור לתת לך כיסוי ביטוחי זה יהיה מאוחר בהצלחה

et124

New member
מה הקשר, להיפך .לא ביקשתי לבטל את הביטוח אלא

במקום להעבירו לפתוח פוליסה חדשה דווקא על מנת להקטין את הסיכון אני נותן אמון בסוכני הביטוח ואני לא מתיימר להבין יותר טוב מהם פשוט מסתבר שזה כנראה לא כל כך סטנדרטי *לפתוח ביטוח חדש אצל מעסיק ישן* מה שאני מבין הוא שלגבי מרכיב החסכון (שכאמור בעת שפתחתי את הביטוח הוא היה המרכיב היחיד) הפרמיה ודמי הניהול רק גוזלים ממנו וצריך לדאוג להקטנתו. לא דיברתי על מרכיב ריסק (למרות שאני עכשיו כן אקח מרכיב אובדן כושר עבודה) *כל מה שאני מבקש הוא לשמור על התנאים שיש לי בפוליסה הישנה ולפתוח חדשה (בחברה אחרת) עם תנאים חדשים * תודה על ההתייחסות ומקווה שהבהרתי את אי ההבנה

s2900

New member
תשובה

הי לא הבנתי מה הבעיה אם אכן בדקת והחלטת בצורה מושכלת שזה מה שמתאים לך ולמשפחתך אז אין בעיה אתה והמעסיק חותמים על מכתב סילוק מלא לפוליסה ( קרי המעסיק מאשר את בקשתך ) הפוליסה "מוקפאת " מסולקת ערכי הפידיון שלה נשמרים וצוברים רווחים /הפסדים לפי קרן השקעות של הפוליסה ולפי המסלול אותו בחרת קח בחשבון שבדרך כלל בסילוק יש קנס בגין הסילוק שלא בעת עזיבת עבודה ברם מניח שבשחלוף הסבירו לך את זה בפרוטרוט לאחר מכן פותח פוליסה חדשה באותה חברה שבחרת על מלוא השכר ועם התנאים שסוכמו היום לפי תקנה20 רשאי העובד לבחור את סוג התוכנית /חברת הביטוח/קרן פנסיה בעצם הדבר היחידי שהוא לא יכול לבחור זה את סוכן הביטוח שלו ..וכמובן את אחוזי ההפרשה ( חובה /הסדר מיטב /צו הרחבה ) אבל זה כבר לשאלה אחרת בהצלחה

et124

New member
גם אני לא הבנתי מה הבעיה. המעסיק שלי טוען

שתיתכן - כספי הפיצויים מוקפאים וככה סתם להפסיק להפקידם יכול להראות כמו סיום יחסי עבודה (המעסיק אמר שבסילוק צריך טופס 161 סיום יחסי עבודה) אם זה אכן לא כך אז זה מצוין יש לך אולי הפניה לחוק בכתב כדי שאראה לו שזה אכן כך, כלומר שניתן לפתוח פוליסה חדשה של ביטוח מנהלים הכוללת פיצויים ולא להעביר את הישנה . לתת לה להישאר ולצבור רווחים/הפסדים בהתאם לכספי הפדיון וכשמסיימים לעבוד אפשר למשוך את כספי הפיצויים (ואז אני מניח צריך להעביר טופס 161 ל-2 מקומות ולא רק ל-1) לגבי קנס נראה לי קצת מוזר שכן אין הבדל בין עזיבת עבודה לבין המשך עבודה (אני לא מושך את הכספים) ואם כבר זה היה מס על משיכת כספי הפיצויים, אבל כמובן שאיני מבין בביטוח ואולי מה שנראה לי מוזר לאחרים נראה הגיוני. בכל מקרה עם כל עיכוב אני כבר משלם קנס רב למדי בגלל ההפרש בפרמיות (כאשר בחברה החדשה התנאים גם יותר טובים) ולסיום, כמובן, תודה רבה רבה על העזרה!

מדון

New member
המעסיק שלך יכול להוציא מכתב לחברה הישנה שבה

מפסקים את התשלום בפפוליסה עקב מעבר לחברהאחרת ואז אתה מצרף את אשורך למכתבו ופותח פוליסה חדשה אין צורך בשלב זה בטופס 161 ואז הפוליסה עקב פיגור בתשלומים תסולק אוטמטי

et124

New member
תודה, אבל ביררתי איתו. הוא רוצה שאביא אישור

פורמלי שהדבר אפשרי . אם למישהו יש את הפיסקה בחוק שאפשר לפתוח פוליסה חדשה בלי העברה זה יהיה מצוין. אם לא - אצטרך לפנות למשרד האוצר (נציג שירות בחברת הביטוח גם לא ציטט לי את החוק)

מדון

New member
זה לא קיים בחוק זה לפי רצונו של העובד ושתוף

אם מעביד כמו כן אתה יכול לכתוב מכתב למעביד על העינין ושלא יהיו לך כל תביעות אליו בנושא

למעלה