הסרת מכפלת - טשטוש חורים...

Liron Limonero

New member
קחי בחשבון

שאם מתכננים לקצר שמלת סריג (כותנה לייקרה זה סריג) שהיא יחסית ארוכה, לפעמים אם מקצרים כמתוכנן, זה יוצא בסוף יותר קצר משום שהכובד של הבד (בשמלה הארוכה) מושך אותה כלפי מטה. וברגע שמקצרים, היא קופצת למעלה כי אין לה את כל המשקל שהיה לה קודם.

פעם הבאה, אם יש לך קיצור, קחי שמלה שלך שאת אוהבת מבד דומה, ותמדדי אותה שטוח על שולחן מכתף ועד מכפלת. תוסיפי 2 ס"מ ותעשי סימון בעצמך.
לא אומרת שהתופרת לא טעתה, אבל יכול להיות שהיא עשתה בדיוק את מה שרצית ועדיין יצא קצר יותר. זה קורה לא מעט בסריגים.

שש שבע

New member
מה שנכון לא רק לגבי סריגים כבדים אלא

גם לגבי תחרות עם אבנים, שהמשקל מושך כלי מטה , וכשמקצרים צריך לקצר "בתשלומים"
בדיוק בגלל הענין שהמשקל כבר מושך פחות למטה.

deni78

New member
תודה רבה על המידע החשוב! בהחלט השכלתי!

חבל שהתופרת לא ציינה זאת.. נראה לי מידע שחייבים לציין בפני הלקוח ולפעול לפיו. בכל מצב, הייתי מוסיפה יותר מ-2 ס"מ לשמלה..

Liron Limonero

New member
השמלה יכולה להתקצר גם ב5 סמ

התכוונתי שלהבא תמצאי את האורך הרצוי לך בשמלת טריקו על ידי מדידת שמלה אהובה במקום קבוע (נניח ממרכז כתף עד המכפלת, כשהשמלה שטוחה), וכך תוכלי לסמן את השמלה המתוקנת לאורך הרצוי כשהיא גם כן מונחת שטוח. וקחי בחשבון 2 סמ בנוסף לאורך הרצוי למכפלת.
בשבילי למשל 90 סמ זה אורך אהוב למעל הברך, 95-97 למתחת לברך, 130 סמ למקסי- שלא ייתפס לי בנעליים.

שש שבע

New member
הבעיה עם שמלה קימת, שהיא עברה כביסה

מה שאומר שרצוי להוסיף מעט על האורך שלה...

שש שבע

New member
שהיה מצוין, כמובן ונכון ביותר

רק מה, כשלוקחים דוגמא משמלה
מכובסת רצוי להוסיף עליה סנטימטר או שנים.

Liron Limonero

New member
אה ברור שלא מקצרים לפני כביסה ראשונה

וכמה שהבגד כהה יותר סיכוי שיתכווץ יותר
פעם סימנו עלי קיצור למכנס שחור ואחרי כביסה הוא הגיע לי עד הקרסול מרוב שהתכווץ. אסור להתפתות לקצר בחנות.

למעלה