הסרבן בן ארצי ניצח את צה"ל

הסרבן בן ארצי ניצח את צה"ל

הסרבן בן ארצי ניצח את צה"ל סרבן המצפון יוני בן ארצי שוחרר לאחר שנה וחצי בכלא וארבעה דיונים בועדות צבאיות בן ארצי: "אמשיך להאבק למען שחרור כל הסרבנים הכלואים והנהגת שרות אזרחי חלופי" סרבן המצפון יוני בן ארצי קיבל פטור מלא משרות צבאי, זאת לאחר שישב שנה וחצי במעצרים ומאסרים חוזרים, היה נאשם במשפט צבאי שנמשך קרוב לשנה והופיע ארבע פעמים בפני "ועדת המצפון" הצבאית שסירבה להכיר בכנות השקפותיו הפציפיסטיות וסירובו להיות חלק מגוף צבאי כלשהוא. את ההחלטה הסופית על שחרורו של בן ארצי קיבל תא"ל אבי זמיר, סגן ראש אכ"א, שהוא דרג גבוה בהרבה מזה בו בדרך כלל מתקבלות בצה"ל החלטות על מתן פטור. תא"ל זמיר הותיר לבן ארצי מספר ימים לערער על כך שהצבא שחרר אותו מטעמי "אי התאמה" ולא מסיבות מצפוניות. "אינני מתכוון לערער. אם 'ועדת המצפון' התעקשה לא להכיר בי כפציפיסט וכתבה עלי כל מיני השמצות, גם לאחר ששלושת שופטי בית הדין הצבאי השתכנעו בכנות עמדותי וכתבו זאת בפסק הדין, זה לא משפיל אותי - זה משפיל את חברי הועדה. השקפותי מוכרות וידועות, שילמתי מחיר כבד על דבקותי בהן, ואינני זקוק לפיסת נייר עם חותמת צה"ל המאשרת אותן" אומר בן ארצי. הפטור שהוענק לבן ארצי אינו מבטל אוטומטית את ההליך המשפטי נגדו בבית הדין הצבאי ביפו, בעוון סירוב לפקודה, ועליו עדיין להתייצב בבית הדין למתן גזר דין סופי במשפטו. "אני מצפה שזה יהיה הליך טכני בלבד" אומר בן ארצי. "השחרור שלי מהכלא ומהצבא הוא כשלעצמו צעד קטן, חלק ממאבק גדול ועקרוני הרבה יותר. אני מתכוון ליטול חלק פעיל במאבק לשחרורם של כל סרבני המצפון הכלואים, ובמיוחד של החמישה שנשפטו לשנת מאסר, וגם זה לא הכל. אני לא אשקוט עד שבמדינת ישראל יהיה שרות חלופי אזרחי לחלוטין, ללא כל קשר לצבא, כמו בכל המדינות המתוקנות, שירות לטובת החברה שיהיה פתוח לכל אזרח שהשירות הצבאי נוגד את מצפונו, בין שהוא מתנגד לכל צבא שהוא ובין שהוא מתנגד לצבא כיבוש ודיכוי. אני רוצה שסרבני מצפון בעתיד לא יצטרכו לעבור מה שאני עברתי, השפלות ע"י 'ועדת מצפון' מנוכרת ועוינת ותקופות מעצר ומאסר ממושכות" אומר בן ארצי. "הצבא מנסה לפטור עצמו מן הסרבנים, שהפכו לו לנטל ומטרד ואשר זוכים לאהדה רבה בארץ ובעולם. את יוני בן ארצי משחררים סוף סוף, אם כי בצורה מבזה וצרת אופקים. את חמשת סרבני הכיבוש מעבירים לכלא אזרחי מתוך תקוות שווא שבכך הם יעלמו מעיני הציבור. אך הצבא אינו יכול להיפטר מן הסרבנים. תופעת הסרבנות היא תוצאה בלתי נמנעת מכך שצה"ל כיום אינו צבא הגנה אלא צבא כיבוש ודיכוי, שתפקידו העיקרי לכפות משטר כיבוש אכזרי על שלושה וחצי מליון בני העם הפלסטיני. כל עוד זוהי מהותו של השירות בצה"ל, ימשיכו להופיע עוד ועוד אנשי מצפון שאינם מוכנים להיות שותפים לתועבות הכיבוש והמוכנים לשלם את מלוא המחיר על סירובם" אומרים הורי הסרבנים.
 

מטרניך

New member
'מוכנים לשלם את מלוא המחיר'?

הרי רק עכשו הם התבכיינו שלא יעבירו אותם לכלא אזרחי, וכשהתברר להם שבכלא הצבאי הם עלולים לא לקבל הורדת שליש מיהרו התבכיין שכן יעבירו אותם לאזרחי. 'סרבני מצפון' שאינם אלא נפולת של נמושות וכלים מרצון בידי הוריהם הקומוניסטים ואויבי ישראל שמשתמשים בהם כמכשיר פוליטי ותעמולתי נגד המדינה.
 
קצינים בכירים איימו

סגן מפקד המשטרה הצבאית איים לשלוח אותם מהכלא לבנות את גדר האפרטהייד וברור אשאז היו מסרבים ונשפטים לעוד ועוד תקופות מאסר. המקום שלהם לא בכלא - לא צבאי ולא אזרחי.
 

מטרניך

New member
אצלי היו מקבלים מאסר עם עבודת פרך

ודווקא בגדר ההפרדה, לעזור להגן על המדינה.
 

מטרניך

New member
אם רצחו אותו - מאסר עולם.

אם זו היתה הריגה - בהתאם לחוק ולנסיבות. אם, לעומת זאת, הילד נהרג כי הופעל בידי אירגוני הטרור הפלסטיניים כמגן אנושי בתוך סביבה שבה מתנהלת לחימה או כדי להפכו ל'שהיד' (כמתואר בכתבתה של עמירה הס שהבאתי באחת מהודעותי) הייתי מקצר את המנהיגים שלהם בראש. מה דעתך?
 

Haemek

New member
כאמור, הקורלציה בין החמאס לשמאל

מאוד גבוהה. גם אלה וגם אלה לא מהססים להקריב את הילדים שלהם תמורת השגת מטרותיהם. ילד, שטוחנים לו את הראש (וכלל לא חשוב אם אומרים לו כי להתאבד זה קדוש או שלסרב לצבא "הכיבוש" זה חשוב), הוא בעל ראש טחון וכלל לא ניתן לו לגבש את דעותיו העצמאיות. ואתה לא יכול להגיד לי שיש בזה יותר משמץ של אמת. ובכדי להוכיח זאת, שכנע את עצמך: בדוק מה דעותיהם של הוריו של בן ארצי... אתה תופתע מההתאמה לדעותיו של הילד המסכן. אגב, יש ילדים שהם קצת יותר חזקים באופיים ומסוגלים לגבש לעצמם דעות עצמאיות למרות לחץ פיסי מתון של ההורים: ראה ילדו של גדעון לוי...
 

Haemek

New member
הקורלציה בין השמאלנים והחמאס

שניהם לא חוששים להקריב את ילדיהם על מזבח "המאבק" שלהם: - החמאס שולח את הילדים למות ראשונים - והשמאלנים שולחים את ילדיהם שילחמו את מלחמתם האבודה. אז מה אם זה דופק את הילד לחיים? מה אכפת להם הילד? האמת, אני די מרחם על הילד בן ארצי. הוא קובל סט רעיונות מהוריו והוא כלל לא מודע לכך שהוא הכלי. צר לי עליו.
 

Haemek

New member
אם יש לך בת דודה שם

זה יסביר לי הרבה דברים. אני לא רוצה לפרט כי לך המספרים ואתה חותך ללא הכרה. כל מה שנותר לי לעשות הוא לחייך אליך ולאחל לך לילה טוב.
 
תודה על האיחול

בת דודתי אכן שם... לא ממש הבנתי את החלק על המספרים והחיתוך... 'צטערת... אשמח להסבר. שחף
 

yeshgvul

New member
עמיד זהאד הצטרף לאומץ לסרב

וזוכה לתמיכה סרבנים דרוזים היו ויש גם כיום, אבל סרבני שטחים היו מעט. דיווח מפורום הורי הסרבנים: Amid Zahad from the town of Dalyat El-Karmel belongs to that section of Israeli Druze who have opted for military service. Therefore, his decision to join the Israeli refusal group, Courage to Refuse, was newsworthy and led to his designation as the first Druze refusenik. Zahad told the media that his action met with general approval in his community.
 
למעלה