הספירה לאחור: 5 שנים

Sophalin

New member
אני לא אמרתי שיש בורא לעולם

יהוה הוא לא בורא עולם. אבל אני כן יודע שהוא לא אוהב שמשקרים בשמו... (דיבר 7 אם אני לא טועה).

זאת לא הוכחה

ספר תורה הוא לא ספר מדעי. ושאר הדברים שכתבת - יש להם הסברים פשוטים, לא על-טבעיים.

אני מצטער, אבל אין לך מושג מהי הוכחה ומה זה מדע. רק סיפורי סבתא.

cwen

New member
כתבת פה דבר נורא ואיום

את אומרת שהחיילים שהחברים שלהם נפלו סביבם יודעים שיש בורא לעולם.
מה לגבי החברים שנפלו?

אה, הם כבר מתים.

קלריס110

New member
תאמין לי doughnuts

אם האל היה נותן לך כישורי משחק כמוהו-ועיניים מטריפות כמוה-האמן לי תמונתך היתה אצלי בדף הפרטי שלי(כמובן בהסכמתך)נו אז מה אם הוא נוצרי לא מאמין ,בנינו נכון שהוא חתיך הורס?!!!!

פשוט מצחיק שהאוז לעג כל הזמן לאנשים כמוך

ואת שמה את תמונתו. האירוניה במיטבה.

רפפם

New member
יעלמו בגלוי אבל יתרבו ויפרצו בסתר

מי שמכיר את חיי הלילה בת"א יודע שבני ברק וי-ם מתפוררות.
יחסית יש הרבה חרדים שחיים בחברה החרדית רק מחוסר ברירה.
וזה עוד בלי לקחת בחשבון את כל הדתיים שהפסיקו להאמין ולא יוצאים בלילות ולא אף פעם אלא נשארים עם התחפושת כל הזמן לצערם

קלריס110

New member
לא נראה לי, ההפך

אני מכירה הרבה אנשים שהם בהאמת דתיים ומאמינים שיש אל אחד.
אני בעד שהזכויות והחובות במדינה יהיו שווים וכל אחד יכבד את האמונה של השני מבלי לפגוע אחד בשני
כל הדתיים שאתה מדבר עליהם יהי רצון שיפסיקו להתחפש ויפסיקו להיות צבועים כי בסה"כ החיים בכדור הם מוקצבים

deathcaster

New member
האם קראת בכלל מה שהוא כתב?

כי ה"הפך" שלך בכלל לא סותר את מה שהוא כתב.

ולגבי השורה האחרונה של הודעתך, היא בכלל לא קשורה לכלום.

קלריס110

New member
סותר ועוד אייך שסותר

יש דתיים שמאוד מרגיז אותי שטוענים שהם דתיים והם כופרים ועוברים על כל החוקים,מישהו מהצד ישר יחשוב ויגיד איזה דתיים אלה-בטח כל הדתיים הם כאלה-ולך תגיד ליהודי הזה,שהם סתם קומץ (אם בכלל יש כאלה יהודים)מושחת
תאמין לי שבמדינה שלנו יש עוד נשמות טובות ,לא כולם מושחתים

Sophalin

New member
את מבלבלת

בין להיות דתי לבין להיות צדיק.
דתי אינו שוה לצדיק.

להיות דתי זה לחיות לפי אורח חיים מסוים. זה הכל. אם אתה כופר או לא לא אומר שאורח החיים שלך לא דתי.
אגב רוב הכופרים במדינה הזו הם דתיים.

למשל כל החרדים הם בעצם כרתים ומתייוונים.

קלריס110

New member
הבבא סאלי לא צדיק?

הרב אפרגן הוא לא צדיק? הרב רפאל מאמו לא צדיק? המרן הרב עובדיה יוסף הוא לא צדיק?
אתה יודע כמה צדיקים יש לנו במדינה? דתי אמיתי שנזהר מלחטוא ויודע את ההלכות של מה מותר ומה אסור ויודע להתנהג עם בני אדם ולא לפגוע בהם - זה בזכות התורה שממנה הוא לומד והיא מאירה את עיניו - זה נקרא צדיק. אתה יודע כמה דתיים באים ללוויה של צדיק שנפטר? איזה כבוד הם חולקים לו?
אדם מושחת בלי כל קשר לתורה, זה אדם שמטבעו חומד, משקר, מרמה, גונב ואז, כשהוא מחליט לחזור בתשובה, קשה שהתורה תשנה את טבעו, אולי אחרי הרבה הרבה שנים ולא פלא שאתה קורא בעיתון או שומע ברדיו שדתי כזה או אחר עבר עבירה של ניאוף או גזל או כל עבירה אחרת.
התורה הוכיחה את עצמה שהיא אמת ומאחורי מי שכתב את החוקים יש ישות שהיא לא בשר ודם, אבל מודעת למגבלות שהוא יצר באדם ולכן " אין צדיק אשר לא יחטא" - גם צדיקים עושים טעויות בשגגה ולא במזיד, כי בסך הכל גם הם ניבראו בצלם ולא נבראו כמלאכים.
הכופרים שהם דתיים לדעתך - בשבילי הם לא דתיים, אבל אני יכולה להראות לך דתיים שאני כן מכירה שלא מופיעים בתקשורת, אנשים פשוטים מקיימים אורך חיים פשוט וצנוע. אנשים בעלי אמונה שאתה יכול לסמוך עליהם בכל דבר ודבר - הם אנשים שאם היית חי בקרבתם, בטוחני שאם הם לא היו מחזירים אותך בתשובה, בטוח שהיה לך כבוד להם.
המשפט האחרון שכתבת לדעתי הוא לא נכון. רוב הדתיים והחרדים שאני מכירה הם לא כרתים ומתיוונים

Sophalin

New member
לא הוא לא

טוב את הבבא-סאלי אני לא מכיר
אבל אפרגן צדיק? מאמו צדיק? עובדיה יוסף?? לאדיוט הזה את קוראת צדיק?
עובדיה יוסף שכל משפט שני שלו מעורר שנאה וזעם? הלזה תקראי צדיק.
בושה וחרפה שאדם שפוי בארץ חושב ככה.

המשפט האחרון שכתבת לדעתי הוא לא נכון. רוב הדתיים והחרדים שאני מכירה הם לא כרתים ומתיוונים טוב שאני לא מתחשב בדעתך. אבל אין מה לעשות. אדם שהופך יותר חרדי מתרחק מאלוהים וכפועל יוצא מכך - מתרחק מהיהדות ולכן הוא מתייוון.

קלריס110

New member
הסתכלתי בגוגל בויקפדיה וכך כתוב

התייוונות (מן "יוון") היא כינוי לתהליך בו יהודי ממיר את תרבותו, ולעתים גם את דתו לתרבות ההלניסטית (שמקורה ביוון העתיקה), דתה, לשונה ומנהגיה.
דתי זה אדם שמאמין בתורה, מתפלל לבורא עולם שישמע את תפילתו, מבקש את מה שחסר לו ואם הוא דתי אמיתי אז תפילתו מתקבלת.
לא הבנתי מה פירוש ככל שבן אדם ניהיה יותר חרדי הוא מתרחק מבוראו? שאם כן, לא היינו שומעים על צדיקים ובכלל לפי התאוריה הזו לא היו צדיקים.
הרב עובדיה יוסף לדעתי הוא צדיק, אבל מרגע שנכנס לפוליטיקה אז הוא לא מקובל אצל החברה החילונית כיוון שלא מבינים אותו
אני מופתעת מזה שאתה לא מכיר את הבבא סאלי, כל שושלת אבוחצירא מאמינים בני מאמינים. מה דעתך על הרב יצחק כדורי זצ"ל? הוא לא מספיק טוב בעיניך להיקרא צדיק?
אתה יודע שהרב חיים קנייבסקי שליט"א- צדיק שמתגורר בבני ברק, בנו של הסטפלר זצ"ל- נותן ברכות ומראה את הדרך לכל יהודי בלי כסף - וכמוהו יש עוד בארץ הקטנה שלנו

Sophalin

New member
אז מה שכתוב בויקיפדיה הוא לא מדוייק

במקור זה נכון שהתייוונות הוא תהליך שבו הופכים ליוונים אך כיום מתייוון נחשב כל אדם שממיר (או המיר) את תרבותו ודתו לתרבות אחרת - שונה כולל לשונה ומנהגיה.
נו? זה תיאור מדויק של חרדי מצוי.

היזהר מתביעת לשון הרע/דיבה

ולא ממני.

"עובדיה יוסף?? לאדיוט הזה את קוראת צדיק?"
לכנות את הרב אדיוט?

"בושה וחרפה שאדם שפוי בארץ חושב ככה."
לא רק השפויים חושבים כך אפילו מעבר לזה
חכמים ממך (חילונים) מעריכים את חכמתו וחולקים לו כבוד.

דוגמה קלאסית של שנאה מעוורת ופוגעת בשיקול הדעת.

deathcaster

New member
עובדיה יוסף צריך להיזהר מתביעת דיבה

"דוגמה קלאסית של שנאה מעוורת ופוגעת בשיקול הדעת"- משפט נהדר שמתאר דווקא הרבה התבטאויות של עובדיה יוסף

Sophalin

New member
מצד מי?

עובדיה יוסף האדיוט? הוא לא רב. (אני אעשה כמו קלריס - לדעתי הוא לא רב)

חכמים ממך (חילונים) מעריכים את חכמתו וחולקים לו כבוד. זה שהם חילוניים לא הופך אותם לחכמים - ואם הם מעריכים את חכמתו אז הם כנראה לא באמת חכמים ממני.

דוגמה קלאסית של שנאה מעוורת ופוגעת בשיקול הדעת. ממממ אני לא יודע למה אני צריך להרגיש סימפטיה לאדם שמייחל למותי בלי שהוא מכיר אותי - אותו לפחות אני מכיר...

למעלה