הסנדמן (The Sandman) עונה ראשונה לסדרה מתחילה עכשיו*

טוני החתול

Well-known member
מנהל
*אוקי, טכנית עוד איזה 12 שעות בערך

אז למי שלא יודע הסדרה מבוססת על סדרת קומיקס שרצה מ1989 עד אמצע שנות ה90 שנכתבה כולה על ידי הסופר ניל גיימן שהיה אז יחסית לא מוכר.
מאז יצאו עיבודים לסיפורים אחרים של ניל גיימן כמו הסדרות Good Omens ואלים אמריקאים, והסרטים Stardust (אם צ'ארלי קוקס) וקורליין.

אני חשבתי לכתוב משהו באופן כללי על הסדרה, אבל אני לא בטוח מה לא יהרוס

בכל מקרה אני אשמח מאוד אם כמה שיותר מכם ינסו את הסדרה

1659642418996.png

Aranel Nenharma

Well-known member
הסדרה קנתה אותי בניל גיימן. אני מצפה לה ממש.
* באסה שאין לי זמן הסופש ומקווה שלא יהרסו לי אותה בנתיים
* זהו לא נכנסת לשרשור הזה עד שרואה את הסדרה

טוני החתול

Well-known member
מנהל
* באסה שאין לי זמן הסופש ומקווה שלא יהרסו לי אותה בנתיים
מה? למה? מי מת? לאיזו הלוויה המונית של אסון בסקייל של 9/11 את צריכה ללכת, שהיא יותר חשובה מלראות טלוויזיה בסופש שבו סנדמן יוצאת.
אל תכנסי כמובן לשרשור החל ממחר (היום עוד מותר אז זה בסדר שאת קוראת כרגע).
אבל את צריכה להיות יותר מודאגת בגורמים אחרים.

... אם כי זה מצב שזאת תוכנית שעדיין בכלל לא התחילה. את לא יודעת עליה כמעט כלום. כלומר את לא יודעת כלום עליה אז אין על מה להשפיע.
עם סדרות במצב הטרום-צפייה הזה אני מרגיש שאני חסין ספויילרים.
אם אני שומע משהו כמו "דון דרייפ בוגד עם לזלי נופ?" וזה על סדרה שאני מכיר אז זה מיד נחרט לי בזיכרון גם אם אני לא אצפה בסדרה עכשיו שנתיים. אבל אם שומעים את זה על דמויות שאתה לא מכיר בסדרה שאתה לא מכיר אז זה לא ממש יכול להקלט.
אני שמעתי (קראתי) המון ספוילרים לגבי הסדרה "האמריקאים" אבל אני לא זוכר אף אחד מהם. גם אם הייתי מנסה זה היה קשה לי. וזה בטח לא משהו כמו מידע עתידי על סדרה שאני רואה ואז אין סיכוי שאני אצליח לשכוח.

limors2

Active member

טוני החתול

Well-known member
מנהל
מאד מתכננת לנסות, אבל לא יודעת מתי זה יקרה. מחר יש לי יום שלם של D&D והיום נראה המתים המהלכים שהוסיפו לדיסני פלוס
נהיה כאן כשתסיימי שדברים לא חשובים אחרים.
ורגע, הוסיפו המתים המהלכים לדיסני+... רץ לבדוק אם הוסיפו סוף סוף את באפי
כמובן שלא

טוני החתול

Well-known member
מנהל
טוב ראיתי את הפרק הראשון למרות שאני מרגיש כאילו אני עדיין חצי ישן
אבל אולי זה בעצם מאוד מתאים בשביל צפיה בסדרה הזאת.

בכל מקרה היה מעולה ונראה לי שהיה עיבוד מעולה למה שקורה בקומיקס
היה ממש ממש יפה גם.
מהעלילה לא התלהבתי, אבל אני לא כל כך אהבתי את סיפור הפתיחה הזה גם בקומיקס.
וגם בכל זאת אני צופה תוך כדי שאני יודע מה הולך לקרות.

איזה מדהים טום סטארידג' בתפקיד הזה.
כי מאוד דאגתי לגבי איך יעבירו את מורפאוס (חלום) בתור יותר מאשר בן אדם, אבל עשו את זה מעולה. הוא מרגיש משהו אחר.

לא כל כך ברור הזמנים. אם מורפיאוס היה כלוא יותר ממאה שנה בכלוב אז הגיוני שההווה שעכשיו הגיעו אליו זה הזמן שלנו. אבל האם זה הגיוני שאלכס (הבן של רודריק) והבן זוג שלו שרדו עד להווה אם אלכס היה כבר ילד ב1916?
*פשוט בקומיקס ההווה זה 1989, כלומר מורפיאוס היה כלוא רק 70 שנה.

Lhuna3

Well-known member
טוב ראיתי את הפרק הראשון למרות שאני מרגיש כאילו אני עדיין חצי ישן
אבל אולי זה בעצם מאוד מתאים בשביל צפיה בסדרה הזאת.
מעניין, אני הלילה והבוקר סבלתי מסיוטים נוראיים, עד כדי שקמתי עייפה כאילו לא ישנתי, ואחרי הפרק הראשון התחלתי את השני והרגשתי שהעיניים נעצמות לי ואני חייבת לישון עוד קצת וסוף סוף היה לי חלום לא סיוטי ורק אז קמתי והשלמתי את הפרק השני.
איזה מדהים טום סטארידג' בתפקיד הזה.
כי מאוד דאגתי לגבי איך יעבירו את מורפאוס (חלום) בתור יותר מאשר בן אדם, אבל עשו את זה מעולה. הוא מרגיש משהו אחר.
|כן| הוא נהדר וזה גם לא מזיק שהוא יפיוף...
לא כל כך ברור הזמנים. אם מורפיאוס היה כלוא יותר ממאה שנה בכלוב אז הגיוני שההווה שעכשיו הגיעו אליו זה הזמן שלנו. אבל האם זה הגיוני שאלכס (הבן של רודריק) והבן זוג שלו שרדו עד להווה אם אלכס היה כבר ילד ב1916?
*פשוט בקומיקס ההווה זה 1989, כלומר מורפיאוס היה כלוא רק 70 שנה.
חשבתי על זה גם.
אגב תהיתי אם פול הבנזוג הוא תוספת חדשה או שהיה קיים במקור (מכך שלא הערת על זה אני מבינה שהיה במקור).

קין והבל חמודים, ועוד יותר חמודים הדרקונים או יותר נכון גרגוילים.
אלת/אלות הגורל היו מעצבנות כי הן ענו תשובות לא שלמות ולא מדויקות (כאילו איך "הוא הועבר מאם לבן" זה תשובה לשאלה "איפה התליון עכשיו?") ואז התקטננו על החוקים שאסור עוד שאלות!
את'ל / גברת D מפתיעה ומעניינת ומסקרן מה היא עשתה בדיוק לג'ון הבן המסכן שלה ולמה היא מחזיקה אותו אסיר.
אין לי עוד הרבה מה לכתוב מעבר לזה שההפקה מאוד יפה, אני אראה פרק 3.

dilia snake

Well-known member
ראיתי פרק ראשון ואהבתי.

*עושה קולות של השטיח ונעלמת בתוך סופת חול*

טוני החתול

Well-known member
מנהל
כנראה בעקבות ההרפתקאות של אתמול הייתי מאוד עייף אז אחרי פרק 2 במקום לכתוב עליו הלכתי לישון לכמה שעות.
כשקמתי ראיתי את פרק 3 ואז התחלתי לכתוב כאן אבל אז היה ארוחת ערב משפחתית (בערך, איכשהו היינו רק 3 אנשים היום)
ראיתי פרק ראשון ואהבתי.

*עושה קולות של השטיח ונעלמת בתוך סופת חול*
מי זאת ומה זאת?
מאוד שמח שנהנית. אני קולט שאני לא מצליח להיות אובייקטיבי ממש לגבי הסדרה כי אני מרגיש שאני מתרגש לראות דברים שאני מכיר. אז קשה לי לשפוט אם זה באמת ירגיש מעניין או ברור לצופה שלא מכיר את הסיפור.

אגב תהיתי אם פול הבנזוג הוא תוספת חדשה או שהיה קיים במקור (מכך שלא הערת על זה אני מבינה שהיה במקור).
גם בקומיקס היה לבן של רודריק בן זוג רומנטי ארוך שנים. ההבדל היחיד הוא שבקומיקס הוא היה לבן.
יש כל מיני דמויות ששינו "אתניות"/מראה חיצוני. וכמה שגם החליפו מין - למשל לוסיין בקומיקס הוא גבר לבן בעוד כאן הוא אישה שחורה.
מה שכן, כמו אלכס ופול, הקומיקס הזה יחסית מלא בדמויות קוויריות (יחסית לזה שהוא יצא ב1989).

קין והבל חמודים, ועוד יותר חמודים הדרקונים או יותר נכון גרגוילים.
הקיום שלהם שם הוא לא ברור. ואני גם לא ממש זוכר.
הם גרים בממלכת החלומות (The Dreaming) אבל כנראה שניהם הם לא חלומות שמורפיאוס יצר, כי הוא אומר שהוא צריך לקחת את הגרגויל כי הוא צריך משהו שהוא יצר.
הגרגויל התינוק במצטרף בסוף גם חמוד מאוד, אבל אהבתי יותר את הבוגר.
אלת/אלות הגורל היו מעצבנות כי הן ענו תשובות לא שלמות ולא מדויקות (כאילו איך "הוא הועבר מאם לבן" זה תשובה לשאלה "איפה התליון עכשיו?") ואז התקטננו על החוקים שאסור עוד שאלות!
כן, הן די מניאקיות ומקשות. עשו עבודה טובה בלעשות אותן אחת שהיא שלוש ושלוש שהן אחת - זה שכל פעם מי מדברת היא זאת שהוא רואה במרכז.

לפני שהוא קורא להן לוסיין מנסה לשכנע אותו לפנות לאחים שלו במקום, אבל הוא מסרב. ויש קטע מעניין שהוא אומר שהם ידעו שהוא כלוא כל המאה שנים האלו ובחרו לא לעזור לו. זה משהו שאני לא זכרתי שהוא מתייחס אליו.
את'ל / גברת D מפתיעה ומעניינת ומסקרן מה היא עשתה בדיוק לג'ון הבן המסכן שלה ולמה היא מחזיקה אותו אסיר.
דמות מאוד מגניבה. ממש לא זיהיתי שזאת את'ל מהפרק הראשון עד שהקורינתיאן אמר את זה.
ואגב, איזה קריפי הקורינתיאן. מצליח להיות מאוד גם כשהוא עם משקפיים, אבל עשו גם יפה מאוד את האפקט שמקום עיניים יש לו עוד שני פיות עם שיניים.
אין לי עוד הרבה מה לכתוב מעבר לזה שההפקה מאוד יפה, אני אראה פרק 3.

פרק 3:
מורפיאוס יוצא למשימה של להשיג חזרה את הראשון מבין החפצים שלו שנגנבו - שק החול שהוא גילה שנמכר לג'ואנה קונסטנטין.
(*אגב בקומיקס זה הדמות הגברית של ג'ון קונסטנטין, שהוא דמות קומיקס ידועה. היה בעבר סרט עליו בכיכובו של קיאנו ריבס, אבל יותר לאחרונה הוא כיכב בסדרה משלו בכיכוב מאט ריאן, ואחרי שהסדרה בוטלה מאט ריאן המשיך לגלם את הדמות בArrowverse, ובעיקר בסדרה האגדות של מחר.)
מורפיאוס מציין שהוא הכיר את אחת מאבותיה לפני מאות שנים.
ג'ואנה נקראית לגירוש שדים עבור נסיכה, אבל בסוף מגלה שזה הארוס שלה שיש בתוכו שד. מורפיאוס מופיע בכנסייה כשג'ואנה מתחילה את גירוש השדים והשד מזהה את מורפיאוס ואפילו מציע לומר לו איפה הוא יוכל למצוא את הקסדה שלו (שגילינו רק שנמכרה לשד כלשהו). אבל לג'ואנה זה לא מזיז, גם לא כשאדון החלומות אומר לה להפסיק. אז השד נעלם לפני שמורפיאוס יכול להוציא ממנו תשובה.
בחוץ נמצאת גם מאד הטי - אישה (נראית הומלסית) שחיה כבר 250 שנה (או משהו כזה) שהיא יודעת על מורפיאוס. יש קטע שג'ואנה מדברת עם הכומרית ורואים ברקע את מורפיאוס מדבר עם מאד הטי והייתי מעדיף בהרבה לשמוע על מה הוא דיבר איתה.
ג'ואנה נזכרת שהיא השאירה את שק החול אצל האקסית שלה. היא נפרדה מהאישה הזאת כי היא רצתה להגן עליה כי כל מי שקרוב אליה בדרך כלל נפגע. לרוע המזל זה יוצא הפוך וזה שהיא עזבה אותה והשאירה אצלה משהו זה מה שהרג את החברה שלה.

תוך כדי הפרק מורפיאוס מגלה שלוסיין שלחה אליו עורב עוזר - מישהו בשם מת'יו שהיה בן אדם עד שהוא מת כמה שעות מוקדם יותר ועכשיו הוא חי בתור העורב של מורפיאוס. וזה פאטון אוסוולט מדבב אותו.
מורפיאוס לא רצה עוד עורב אחרי שהעורבת הקודמת שלו נהרגה על ידי אלכס ב1926.

Lhuna3

Well-known member
גם בקומיקס היה לבן של רודריק בן זוג רומנטי ארוך שנים. ההבדל היחיד הוא שבקומיקס הוא היה לבן.
יש כל מיני דמויות ששינו "אתניות"/מראה חיצוני. וכמה שגם החליפו מין - למשל לוסיין בקומיקס הוא גבר לבן בעוד כאן הוא אישה שחורה.
תיארתי לעצמי.
מה שכן, כמו אלכס ופול, הקומיקס הזה יחסית מלא בדמויות קוויריות (יחסית לזה שהוא יצא ב1989).
זה בהחלט נחשב מאוד חתרני אז לדעתי.

דמות מאוד מגניבה. ממש לא זיהיתי שזאת את'ל מהפרק הראשון עד שהקורינתיאן אמר את זה.
אני כן הנחתי שזאת היא.
ואגב, איזה קריפי הקורינתיאן. מצליח להיות מאוד גם כשהוא עם משקפיים, אבל עשו גם יפה מאוד את האפקט שמקום עיניים יש לו עוד שני פיות עם שיניים.
אה, אני לא הבנתי בכלל שזה פיות עם שיניים. חשבתי שזה חלול כאילו שפשוט אין לו עיניים.

פרק 3:
מורפיאוס יוצא למשימה של להשיג חזרה את הראשון מבין החפצים שלו שנגנבו - שק החול שהוא גילה שנמכר לג'ואנה קונסטנטין.
קלרה! |מאוהב| כלומר ג'ינה קולמן.
בחוץ נמצאת גם מאד הטי - אישה (נראית הומלסית) שחיה כבר 250 שנה (או משהו כזה) שהיא יודעת על מורפיאוס. יש קטע שג'ואנה מדברת עם הכומרית ורואים ברקע את מורפיאוס מדבר עם מאד הטי והייתי מעדיף בהרבה לשמוע על מה הוא דיבר איתה.
זה כומרית גם במקור או שזה היה כומר?
(אגב בהתחלה חשבתי שהטי זאת גם אלת הגורל המשולשת כי מורפיאוס קרה לה גם באיזה שם דומה, אבל אני מבינה שטעיתי).
ג'ואנה נזכרת שהיא השאירה את שק החול אצל האקסית שלה. היא נפרדה מהאישה הזאת כי היא רצתה להגן עליה כי כל מי שקרוב אליה בדרך כלל נפגע. לרוע המזל זה יוצא הפוך וזה שהיא עזבה אותה והשאירה אצלה משהו זה מה שהרג את החברה שלה.
לא הבנתי את הקטע שג'ואנה כאילו נפגשת איתה והן מדברות ומתנשקות וכאילו מתפייסות אבל אז זה היה חלום שלה והחברה שלה בכלל ישנה. מתי ג'ואנה נרדמה בשביל לחלום את זה ולמה מורפיאוס עשה את זה?
תוך כדי הפרק מורפיאוס מגלה שלוסיין שלחה אליו עורב עוזר - מישהו בשם מת'יו שהיה בן אדם עד שהוא מת כמה שעות מוקדם יותר ועכשיו הוא חי בתור העורב של מורפיאוס. וזה פאטון אוסוולט מדבב אותו.
יואו נכון הייתי בטוחה שזה מישהו מוכר לי מהדיבור ולא הצלחתי להזכר!
זה חמוד מצד אחד, מצד שני הפער הזה בין הדרמתיות של מורפיאוס והאווירה הכללית בסדרה, לבין הוייב הקומי של מת'יו (וגם של קיין והבל האמת) נורא מרגיש לי משונה.

מורפיאוס מגיע לגיהינום להשיג בחזרה את המסיכת אב"כ שלו שבתרגום נקראת קובע, ובדקתי - מסתבר שזה לא המצאה של המתרגמים אלא באמת יש מילה כזאת בעברית, והיא "קסדה, כובע מתכת (ספרותי)" אז די מתאים סה"כ.

הוא מנצח בדו-קרב סימבולי מעניין את לוציפר כוכב-הבוקר, שפה הוא בדמות אישה (ובמקור?), וזוכה בחזרה בקובע מהשד שהחזיק בו.

בעלילה היותר מותחת: ג'ון ואימו התפייסו וגילינו שהוא גנב ממנה את התליון שהופך חלומות למציאות אבל השתמש בו לרעה והרג אנשים, היא נותנת לו את תליון ההגנה ואז מתה מזקנה כי זה מה שהחזיק אותה בחיים והוא יוצא משם ותופס טרמפ עם אישה למקום שבו החביא את התליון. בדרך הוא מספר לה שהוא רוצח והיא מנסה להזעיק עזרה אבל נכשלת ונאלצת להביא אותו ליעדו, ומשום מה עוד נשארת להציע לו טרמפ נוסף. ממש פחדתי עליה, אבל בתמורה לעזרה והטוב שגילתה כלפיו הוא מעניק לה את תליון ההגנה.
שהוא כבר לא צריך כי יש לו את תליון החלומות.
רגע לפני כן מורפיאוס הגיע אל התליון אבל גילה שמישהו שינה אותו, כמו שג'ון אכן סיפר לאמא שלו, שהוא עכשיו נענה רק לפקודתו ולכן מורפיאוס לא יכול היה לקחת אותו.
והקורינתי עקב אחרי ג'ון ככל הנראה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אה, אני לא הבנתי בכלל שזה פיות עם שיניים. חשבתי שזה חלול כאילו שפשוט אין לו עיניים.
אז כנראה לא הראו את זה מספיק טוב
קלרה! |מאוהב| כלומר ג'ינה קולמן.
כן, זה מגניב לראות אותה באמת.
זה כומרית גם במקור או שזה היה כומר?
אני בכלל לא זוכר שהייתה סצנת גירוש שדים כזאת. ייתכן שזה רק בסדרה.
לא הבנתי את הקטע שג'ואנה כאילו נפגשת איתה והן מדברות ומתנשקות וכאילו מתפייסות אבל אז זה היה חלום שלה והחברה שלה בכלל ישנה. מתי ג'ואנה נרדמה בשביל לחלום את זה ולמה מורפיאוס עשה את זה?
זה באמת לא היה ברור.
אני חושב שזה היה חלום של האקסית של ג'ואנה שקם לתחיה מסביב לג'ואנה. כלומר שג'ואנה לא חלמה את זה.
יואו נכון הייתי בטוחה שזה מישהו מוכר לי מהדיבור ולא הצלחתי להזכר!
זה חמוד מצד אחד, מצד שני הפער הזה בין הדרמתיות של מורפיאוס והאווירה הכללית בסדרה, לבין הוייב הקומי של מת'יו (וגם של קיין והבל האמת) נורא מרגיש לי משונה.
גם בקומיקס זה ככה שהכל אפל מאוד, אבל יש דמויות לפעמים שהן כמו אתנחתא קומית. אני חושב שהעירוב עובד טוב אם הוא נעשה נכון.

*נזכרתי שגם רציתי לציין על זה שג'ואנה סובלת מסיוט חוזר על משהו שקרה עם הילדה ההיא אסטרה.
אבל כמתנה על העזרה שלה מורפיאוס אומר שהיא לא תחווה את הסיוט הזה שוב.

אני אתחיל עם תגובות כי אני עצלן.
מורפיאוס מגיע לגיהינום להשיג בחזרה את המסיכת אב"כ שלו שבתרגום נקראת קובע, ובדקתי - מסתבר שזה לא המצאה של המתרגמים אלא באמת יש מילה כזאת בעברית, והיא "קסדה, כובע מתכת (ספרותי)" אז די מתאים סה"כ.
אה מעניין.
הוא מנצח בדו-קרב סימבולי מעניין את לוציפר כוכב-הבוקר, שפה הוא בדמות אישה (ובמקור?), וזוכה בחזרה בקובע מהשד שהחזיק בו.
מאוד אהבתי את הדו קרב המילולי-סימבולי שהם עשו. בדבר כזה ברגע שהוא מציין לחימה אז מניחים משהו פיזי, אבל זה משהו שהוא לא זה, אבל איכשהו גם יותר. כי המילים משפיעות עליהם חזק מאוד. ובסוף כשללוציפר אין משהו שיכול לנצח תקווה זה יפה.

לוציפר בקומיקס נראה כמו גבר והיו הרבה טענות על כך שבסדרה ליהקו שחקנית. אבל ניל גיימן הגיב יפה שלוציפר הוא מלאך וזה ידוע שלמלאכים אין מגדר. דווקא חיצונית איך שלוציפר נראית בסדרה זה ממש ממש דומה לאיך שהוא נראה בקומיקס.
חוץ מזה שגוונדלין כריסטי (שהתפרסמה בעיקר בסדרה משחקי הכס) עושה תפקיד מדהים שם.
מאוד אהבתי את הסוג של מאבק שמתרחש כל הפרק בין לוציפר ומורפיאוס. אפילו החל מזה שהשד של לוציפר מוליך אותו בכוונה כך שהוא יפגוש את האהובה לשעבר שלו שהוא בעצמו כלא לפני עשרת אלפים שנה בגהנום כעונש על משהו (והסצנה הזאת שהוא מדבר איתה ואומר שהוא עדיין אוהב אותה, אבל עדיין לא סלח לה, הייתה יפה). ועד בסוף שלוציפר מאיים שלא יתן למורפיאוס לעזוב כי אין לו כוח בגהנום, ומורפיאוס מעלה את זה שגהנום לא יהיה גהנום בלי שאנשים בו יחלמו על גן עדן.

בעלילה היותר מותחת: ג'ון ואימו התפייסו וגילינו שהוא גנב ממנה את התליון שהופך חלומות למציאות אבל השתמש בו לרעה והרג אנשים, היא נותנת לו את תליון ההגנה ואז מתה מזקנה כי זה מה שהחזיק אותה בחיים והוא יוצא משם ותופס טרמפ עם אישה למקום שבו החביא את התליון. בדרך הוא מספר לה שהוא רוצח והיא מנסה להזעיק עזרה אבל נכשלת ונאלצת להביא אותו ליעדו, ומשום מה עוד נשארת להציע לו טרמפ נוסף. ממש פחדתי עליה, אבל בתמורה לעזרה והטוב שגילתה כלפיו הוא מעניק לה את תליון ההגנה.
שהוא כבר לא צריך כי יש לו את תליון החלומות.
רגע לפני כן מורפיאוס הגיע אל התליון אבל גילה שמישהו שינה אותו, כמו שג'ון אכן סיפר לאמא שלו, שהוא עכשיו נענה רק לפקודתו ולכן מורפיאוס לא יכול היה לקחת אותו.
והקורינתי עקב אחרי ג'ון ככל הנראה.
אני דווקא פחות אהבתי את קו העלילה הזה והפריע לי שעשו אותו במקביל לזה שמתרחש בגהנום. כי כל הזמן רציתי לחזור לגהנום (כלומר בסדרה, זה לא שאני שד שרוצה לחזור לגהנום).
אבל זה בהחלט היה מותח כי כל הזמן פחדתי שג'ון יהרוג את האישה הזאת.
לחלוטין הפתיע אותי כשבסוף הוא נותן לה את תיליון ההגנה שלו. אני חשבתי שלמורפיאוס יהיה קשה להתמודד איתו גם בגלל שיש לו את תיליון ההגנה הזה.
אני כמעט לא זוכר מה קרה בקו עלילה הזה בקומיקס.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
הפרק שהכי מרגיש כמו אימה עד כה בסדרה.
אני זוכר את הפרק הזה בקומיקס שמתרחש בדיינר שבו אנשים לאט לאט מאבדים את זה בגלל ג'ון די. אני גם זכרתי שהייתה מלצרית שכותבת סיפורים ובחורה לסבית (כמו שאמרתי, היו לא מעט דמויות קוויריות עוד במקור). לא זכרתי יותר מזה, אז כן הייתי במתח וכן הופתעתי מרוב האירועים.
במיוחד לא זכרתי את הסוף כשהFates מופיעות בפני ג'ון די בתור שלושת הנשים שרצחו את עצמן שם ונותנות לו נבואה על העתיד שלו (שאחר כך מתגשמת כבר).
והעימות עם מורפיאוס שבו הוא מסביר שהשקרים שאנשים אומרים לעצמם זה החלומות שלהם שגורמים להם להמשיך לחיות.
דווקא כן זכרתי חלק מהסיום שבו בסופו של דבר כשהתכשיט נהרס כל הכוח חוזר אל מורפיאוס. נראה לי שאפילו הסצנה הזאת שהוא כאילו מחזיק את ג'ון די ביד הענקית שלו זה משהו שהיה בקומיקס.

אהבתי את זה שהסדרה פתוחה למשהו כזה - כמו שהיה בקומיקס - פרק שהוא כמו פרק בקבוק, שבו הכל מתרחש במקום אחד (אם כי יש שם איזה 3 חדרים). וגם עושים את זה עם דמויות חדשות לחלוטין.

מסתיים עם מישהו שמסתכל על מורפיאוס ואני כולי תוהה מי זה
ואז רואים...
טוב אני לא אגיד מי
אבל נאמר I'm watching you, big brother

טוני החתול

Well-known member
מנהל
תכננתי ללכת לישון אחרי פרק 5, אבל חשבתי שלא יזיק לראות שניה מפרק 6, ואז נשאבתי לחלוטין.
כמה הייתי רוצה שתהיה לי היכולת לראות את הפרק הזה בלי לדעת מראש מה יקרה.
אז הפרק הזה הוא בעצם די שני סיפורים נפרדים. בקומיקס אלו שני גיליונות נפרדים שאפילו לא נמצאים אחד אחרי השני.
אבל היה חכם כנראה לשלב אותם בפרק אחד כי כל אחד מהם בעצמו לא מצדיק אורך של פרק שלם.
וגם הרגיש לי שכן עשו עבודה טובה בלאחד אותם בגלל ששניהם עוסקים במשמעות של מוות ושניהם גם עוסקים באושר או משמעות של מורפיאוס.

זה מתחיל כשמופיאוס יושב על ספסל מהרהר ועצוב ומאכיל את היונים בעוד מישהי באה ומתיישבת לידו.
עכשיו אני תוהה איך זה לצפות בזה בלי לדעת שהיא מוות. מתי קולטים שהיא מכירה את מורפיאוס? מתי קולטים שהיא מוות?
גם במקרה של הליהוק של השחקנית שמשחקת את מוות היו אנשים כועסים כי בקומיקס מוות היא אישה לבנה חיוורת (כמו גרסה נשית של מורפיאוס). אבל כמובן שאין לEndless באמת גזע, כי הם לא אנושיים. (דווקא כן יש להם מגדר)
בכל מקרה השחקנית עשתה עבודה מצוינת עם הדמות הזאת. מה שהזוי עם מוות זה שבשלב הזה של הסדרה (או הקומיקס) אנחנו כבר מכירים לא רע את חלום (מורפיאוס) ואנחנו יודעים שהוא אפל, רציני ומורבידי. אז ההנחה היא שמוות תהיה אפילו יותר כזאת. אבל במקום זה מוות היא אופטימית, שמחה, מרוצה בתפקידה.
זה גם נחמד לראות את מורפיאוס איתה כשהוא סוף סוף לא בקשר עימותי עם מישהו (כמו לוציפר או ג'ון די) או בקשר של סמכות (כמו עם לוסיין וקין והבל). זה פשוט אח מדוכא שמקבל עזרה מאחותו.
ונראה שזה גם עזר באמת.

הסיפור השני חוזר ל1389 ועוסק במערכת היחסים ארוכת הטווח בין מורפיאוס ובן אדם בשם הוב גלדינג שמקבל מתנת אל-מוות ממוות עצמה כחלק מניסוי שהיא ומורפיאוס עושים. הם נפגשים באותו פאב כל 100 שנה. מורפיאוס לכאורה נשאר זהה, בעוד הוב משתנה, נעשה עשיר, נעשה עני, נכנס לסחר עבדים. במקביל רואים התפתחויות קטנות בעולם, התלבושות של אנשים, הדברים שהם מדברים עליהם, אם כי במקביל גם אפשר לראות איך דברים רבים לא משתנים (ב1989 מתלוננים על מיסים בדיוק כמו ב1389). תוך כדי גם פוגשים אנשים מסויימים כמו וויליאם שייקספיר שמורפיאוס מגלה בו עניין אחרי שהוא אומר שהוא רוצה להשפיע על חלומות של אנשים. וגם ג'ואנה קונסטנטין אחרת, כנראה מאבותיה של ג'ואנה קונסטנטין שהכרנו בהווה.
ואז ב1889 הוב אומר שהוא יודע למה מורפיאוס ממשיך להפגש איתו כל מאה שנה - וזה בגלל שהוא מחפש חברה. שזה קונספט מצחיק במידה מסויימת שהוא חושב שמפגש חוזר כל מאה שנים יכול להחשב כחברות. אבל מה שמעולה זה כשבסוף מורפיאוס מוצא את הוב בהווה אז הוא אומר לו שהוא מצטער שהוא איחר בגלל It's not nice to make your friends wait. ואז יש לו את החיוך הכי מלא שראינו ממנו עד כה.

מסיימים כששוב רואים את Desire שראינו גם בסוף הפרק הקודם, עכשיו זה יותר ברור שיש פעילות נגד מורפיאוס.

Lhuna3

Well-known member
קריפי!! |קר|

אני אוהבת מאוד פרקים מיוחדים כאלה, וזה היה יפה (ואז מחריד).

[מעניין אותי אם במקור גם היתה המנהלת הבכירה והבעל trophy שלה, או שזה היה מנהל ואישתו.]

Lhuna3

Well-known member
זה מתחיל כשמופיאוס יושב על ספסל מהרהר ועצוב ומאכיל את היונים בעוד מישהי באה ומתיישבת לידו.
עכשיו אני תוהה איך זה לצפות בזה בלי לדעת שהיא מוות. מתי קולטים שהיא מכירה את מורפיאוס?
קצת אחרי שהיא מתיישבת ושואלת אותו מה קרה, אז כשהיא אומרת לו "אתה יושב פה וזועף לעצמך, זה לא מתאים לך".
מתי קולטים שהיא מוות?
כשהם באים אל הזקן שמנגן שוברט ונכנסים אליו הביתה, ואחרי כמה מילים היא שואלת אותו "אתה יודע מי אני?" והוא מבין במבט שלו - אז גם אנחנו מבינים (אני לפחות).
גם במקרה של הליהוק של השחקנית שמשחקת את מוות היו אנשים כועסים כי בקומיקס מוות היא אישה לבנה חיוורת (כמו גרסה נשית של מורפיאוס). אבל כמובן שאין לEndless באמת גזע, כי הם לא אנושיים. (דווקא כן יש להם מגדר)
בכל מקרה השחקנית עשתה עבודה מצוינת עם הדמות הזאת. מה שהזוי עם מוות זה שבשלב הזה של הסדרה (או הקומיקס) אנחנו כבר מכירים לא רע את חלום (מורפיאוס) ואנחנו יודעים שהוא אפל, רציני ומורבידי. אז ההנחה היא שמוות תהיה אפילו יותר כזאת. אבל במקום זה מוות היא אופטימית, שמחה, מרוצה בתפקידה.
יש משהו חצי-מנחם בדמות הנעימה שלה... כולנו הרי רוצים את הנחמה הזאת לחשוב על המוות כמשהו נעים ולא מפחיד.
הסיפור השני חוזר ל1389 ועוסק במערכת היחסים ארוכת הטווח בין מורפיאוס ובן אדם בשם הוב גלדינג שמקבל מתנת אל-מוות ממוות עצמה כחלק מניסוי שהיא ומורפיאוס עושים. הם נפגשים באותו פאב כל 100 שנה. מורפיאוס לכאורה נשאר זהה, בעוד הוב משתנה, נעשה עשיר, נעשה עני, נכנס לסחר עבדים. במקביל רואים התפתחויות קטנות בעולם, התלבושות של אנשים, הדברים שהם מדברים עליהם, אם כי במקביל גם אפשר לראות איך דברים רבים לא משתנים (ב1989 מתלוננים על מיסים בדיוק כמו ב1389).
אבל הכי מעניין לראות את הקפיצה האדירה של המאה ה-20, כשהחושך התמידי (והמעצבן בעיניים) של סצינת המפגש הופך למואר יותר (ממשית וסימבולית - העולם הופך או מתחיל להפוך למואר/נאור במובנים רבים).
גורם להעריך במיוחד את המזל של להיוולד בעידן שלנו לעומת רוב-רובה של ההיסטוריה האנושית עד היום.
(כמובן שאפשר להניח שבעתיד יהיה יותר טוב, אבל עדיין אחת הקפיצות הכי משמעותיות היתה רק קצת לפנינו).

תוך כדי גם פוגשים אנשים מסויימים כמו וויליאם שייקספיר שמורפיאוס מגלה בו עניין אחרי שהוא אומר שהוא רוצה להשפיע על חלומות של אנשים.
אבל רציתי לדעת מה הוא דרש ממנו בתמורה.
וגם ג'ואנה קונסטנטין אחרת, כנראה מאבותיה של ג'ואנה קונסטנטין שהכרנו בהווה.
ואז ב1889 הוב אומר שהוא יודע למה מורפיאוס ממשיך להפגש איתו כל מאה שנה - וזה בגלל שהוא מחפש חברה. שזה קונספט מצחיק במידה מסויימת שהוא חושב שמפגש חוזר כל מאה שנים יכול להחשב כחברות.
כשאתה חי לנצח אז אתה כל הזמן מאבד את החברים שלך והיקירים שלך, אז אני חושבת שיש משמעות גדולה לחבר שתמיד נשאר כי גם הוא לא מת, גם אם המפגש איתו רק פעם ב-100 שנים (אולי אפילו עדיף ככה, כי אחרת בטוח היו נמאסים אחד על השני מזמן).
אבל מה שמעולה זה כשבסוף מורפיאוס מוצא את הוב בהווה אז הוא אומר לו שהוא מצטער שהוא איחר בגלל It's not nice to make your friends wait. ואז יש לו את החיוך הכי מלא שראינו ממנו עד כה.
אבל מה, הוב ישב וחיכה לו בפאב הזה כל יום מאז 1989? זה המון שנים... ואם הבנתי ממך נכון אז בקומיקס הוא משתחרר מהשבי ב-1989 אז זה לא היה ככה.
מסיימים כששוב רואים את Desire שראינו גם בסוף הפרק הקודם, עכשיו זה יותר ברור שיש פעילות נגד מורפיאוס.
זה היה הניחוש הראשון שלי לגבי הזהות שלה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
רוז ווקר נכנסת לתמונה.
זיהיתם אותה בתור מי שהלסבית מפרק 5 דיברה איתה בטלפון?

והיא נינה של מי שהייתה ילדה כשהיא חלתה במחלת השינה - שכפי שראינו בפרק הראשון התחילה בגלל שכלאו את מורפיאוס.
ומסיבה שלא לחלוטין הבנתי היא הופרדה מאחיה ועכשיו ששני ההורים שלה מתו היא מנסה למצוא אותו.
ולפי הסצנה בסוף הוא מוחזק על ידי אדם נוראי.
משום מה ג'ד גם מופרד מהDreaming.

אז רוז ווקר היא הVortex שזה לא ממש ברור מה הכוונה, אבל זה אומר שהיא אמורה למשוך אליה חלומות.
אחרי שהיא פוגשת את הסבתא רבא שלה היא עוברת לB&B בפלורידה כדי לנסות למצוא את אחיה.
הB&B מלא טיפוסים, כולל הבעלים שהוא דראג קווין, זוג נשים שלא ברור אם הן אחיות, אמא ובת או מאהבות, זוג בשם ברבי וקן, וסטיבן פריי בעליית הגג.

במקביל מורפיאוס מגלה על כך שרוז היא וורטקס ומחליטים לשלוח את מת'יו העורב לעקוב אחריה

עלילה מקבילה עוסקת בשלושה שמארגנים כנס של רוצחים סדרתיים ורוצים להשיג את הקורינתיאן להיות אורח הכבוד. ולצורך תפיסת תשומת הלב שלו הם מחקים את דרך הפעולה שלו.
הקורינתיאן מגלה על זה כשהוא נמצא בדירה של רוז ווקר ואחרי שהוא שכב עם הבחור ששומר עליה.

Lhuna3

Well-known member
רוז ווקר נכנסת לתמונה.
זיהיתם אותה בתור מי שהלסבית מפרק 5 דיברה איתה בטלפון?
ממש לא. לפי מה הייתי אמורה לזהות אותה? (אולי ראו לאיזה שניה תמונה שלה בטלפון של ההיא? גם אם כן אין שום סיכוי שהייתי מזהה.)
והיא נינה של מי שהייתה ילדה כשהיא חלתה במחלת השינה - שכפי שראינו בפרק הראשון התחילה בגלל שכלאו את מורפיאוס.
ומסיבה שלא לחלוטין הבנתי היא הופרדה מאחיה ועכשיו ששני ההורים שלה מתו היא מנסה למצוא אותו.
זה באמת סיפור קצת מוזר.
עלילה מקבילה עוסקת בשלושה שמארגנים כנס של רוצחים סדרתיים ורוצים להשיג את הקורינתיאן להיות אורח הכבוד. ולצורך תפיסת תשומת הלב שלו הם מחקים את דרך הפעולה שלו.
איזה קריפיים!!

ולא הזכרת את ראש-הדלעת שגם הייתי בטוחה שאני מכירה את הקול, אבל כשגיגלתי זה ממש לא מה שציפית למצוא!
Merv Pumpkinhead is voiced by none other than actor Mark Hamill

dilia snake

Well-known member
ראיתי כבר שש פרקים, אם תהיתם. פשוט אין לי כוח לכתוב על כול פרק. אבל זה יותר טוב ממה שחשבתי בינתיים, יש דברים שמציקים לי אבל זה מהנה רוב הזמן.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ראיתי כבר שש פרקים, אם תהיתם. פשוט אין לי כוח לכתוב על כול פרק. אבל זה יותר טוב ממה שחשבתי בינתיים, יש דברים שמציקים לי אבל זה מהנה רוב הזמן.
אני מאוד שמח שאת נהנית

פרק מצוין.
אולי כי הוא יחסית ממוקד, כלומר אין ממש עלילות משנה כמו בחלק מהפרקים. אפילו שיש דמויות שלא ממש נפגשות.

ג'ד בחלומות שלו הוא גיבור על בשם הסנדמן. הנבלים שלו הם נבלי DC קלאסיים כמו הפייד פייפר. מי שמנהלת את החלומות שלו היא הסיוט גולט.
אני חושב שהחלק שהכי אהבתי בפרק היה עימות בסוף בין מורפיאוס וגולט כשהיא מסבירה שהיא לא רצתה לשלוט בחלומות, היא פשוט רצתה להיות חלום ולא סיוט. ומהצד השני מורפיאוס מסרב לקבל את הרעיון של שינוי. מבחינתו כל יצור הוא מה שהוא נוצר להיות, כולל הוא עצמו. הוא מסביר שסיוטים הם חיוניים כי הם נותנים לאנשים הזדמנות להכיר את הפחדים שלהם.
הוא מעניש את גולט בכך שהוא שולח אותה לחושך על מנת שתחווה פחד בעצמה והיא אומרת שהיא מעדיפה את זה על פני להיות סיוט.
בסוף לוסיין אומרת שהיא מסכימה עם גולט לגבי שינוי ומורפיאוס שולח אותה חזרה לנהל את הספרייה.

קטע אחר יפה הוא כשרוז עוברת דרך החלומות של שוכני הB&B, חלקם יותר אימתיים וחלקם פנטסטיים לחלוטין, כמו זה של ברבי.
וככה היא מצליחה למצוא את החלום של ג'ד שאז נותן לה מספיק מידע כדי למצוא אותו בעולם הערים.
לרוע המזל היא מגיעה לשם מאוחר יותר, אחרי שהקורינתיאן כבר לקח את ג'ד.
אם כי קשה שלא להרגיש איזושהי הוכרת תודה לקורינתיאן על כך שהוא הרג את שני הורי האומנה שלו.

הקורינתיאן מתחיל גם עם בעל הB&B. זה כאילו השיטה הקבועה שלו עם בנים.

היה קטע מצחיק שבו רוז מדברת עם עורב שהיא חושבת שהוא מת'יו וזה נראה כאילו הוא לא עונה לה, אבל אז מת'יו האמיתי נמצא בצד ואומר לה That's a crow, not a raven.

אה ומשהו חשוב ששכחתי זה שליטה כנראה נכנסת להריון מבעלה המת בתוך חלום. אבל ההריון קיים גם בעולם האמיתי.

ולא הזכרת את ראש-הדלעת שגם הייתי בטוחה שאני מכירה את הקול, אבל כשגיגלתי זה ממש לא מה שציפית למצוא!
Merv Pumpkinhead is voiced by none other than actor Mark Hamill
אני ידעתי שזה מארק האמיל עושה את הקול שלו, אבל דווקא זה לא נשמע לי מוכר כשהוא דיבר.
ממש לא. לפי מה הייתי אמורה לזהות אותה? (אולי ראו לאיזה שניה תמונה שלה בטלפון של ההיא? גם אם כן אין שום סיכוי שהייתי מזהה.)
נראה לי שדווקא ממש ראו אותה מדברת דרך המסך של הטלפון. אבל זה עדיין היה שניות בודדות אז הגיוני שלא שמת לב. זה לא שזה חיוני לשים לב למשהו כזה.
יש בקומיקס כל מיני חיבורים קטנים בין עלילות שונות שהם הרבה פעמים קצת כמו איסטר-אגס.

למעלה