הסכם עבודה חד צדדי

מצב
הנושא נעול.

ShayHk

New member
הסכם עבודה חד צדדי

הסכם עבודה חד צדדי
שלום . אני עובד במסעדה במשך תקופה של 3 שנים כמלצר . במשך כל ימי עבודתי במסעדה לא קיבלתי שכר קבוע אלא השתכרתי רק מטיפים ובמקרה שלא עברתי את השכר של 18 ש"ח לשעה הושלמה לי המשכורת . לפני מספר ימים הביאו לנו הסכם עבודה אשר נכתב ע"י הממונים עלינו ובו מצויינים העובדות שאני מסכים לעבוד במקום בתנאים של השתכרות מטיפים אלא אם אצטרך לקבל השלמה למינימום וכי אני מסכים ששיעורי האיפים יזקפו על חשבון השכר היומי שלי . הממונים שלי טוענים שהדבר הינו חוקי ונבדק ע"י עו"ד ומי שלא יחתום על הסכם העבודה יפוטר אך לפי דעתי הסכם זה אינו חוקי ... איני יודע כיצד לפעול ... אודה לעזרה ...

זה חוקי - אבל

הסכם עבודה חד צדדי
שלום . אני עובד במסעדה במשך תקופה של 3 שנים כמלצר . במשך כל ימי עבודתי במסעדה לא קיבלתי שכר קבוע אלא השתכרתי רק מטיפים ובמקרה שלא עברתי את השכר של 18 ש"ח לשעה הושלמה לי המשכורת . לפני מספר ימים הביאו לנו הסכם עבודה אשר נכתב ע"י הממונים עלינו ובו מצויינים העובדות שאני מסכים לעבוד במקום בתנאים של השתכרות מטיפים אלא אם אצטרך לקבל השלמה למינימום וכי אני מסכים ששיעורי האיפים יזקפו על חשבון השכר היומי שלי . הממונים שלי טוענים שהדבר הינו חוקי ונבדק ע"י עו"ד ומי שלא יחתום על הסכם העבודה יפוטר אך לפי דעתי הסכם זה אינו חוקי ... איני יודע כיצד לפעול ... אודה לעזרה ...
זה חוקי - אבל
פסק דין חדש של בית הדין הארצי קבע שבכדי שהשתכרות מטיפים + השלמה למינימום תהיה תקינה - על הטיפים לעבור אצל המעסיק והוא אמור לפקח על כך שתקבלו שכר מינימום לפחות. אם הטיפים לא עוברים אצל המעסיק - הם נשארים בגדר טיפים ובנוסף להם, המעסיק צריך לשלם שכר מינימום.

שיר ורד

New member
הערה לגבי המינוח

הסכם עבודה חד צדדי
הערה לגבי המינוח
לא מדובר בהסכם עבודה חד-צדדי, אלא בהסכם עבודה בכתב בדיעבד. מאחר והתנאים בהסכם המוצע לך תואמים את תנאי עבודתך בפועל עד כה, ההסכם איננו חד-צדדי , אלא שהמעסיק רוצה להעלות על הכתב את מה שמוסכם ביניכם בעל-פה. נקודה נוספת לתשומת לבך. בבתי הדין נקבע כי בהסכמים כאלו, המעביד יכול לקזז את התוספת שנתן בגין שכר מינימום בחודש מסוים מעודף שנצבר בטיפים בחודש אחר. מאחר, וזה כנראה לא היה המצב אצלך , צריך לוודא שהניסוח של החוזה, ישאיר את נושא ההשלמה לשכר מינימום ברמה החודשית ולא יפרוש אותו על כל תקופת העסקה. אם ההשלמה, נעשתה עד כה ברמה יומית, תוודא כי הניסוח בחוזה הוא כזה שההשלמה תעשה ברמה היומית.

מצב
הנושא נעול.
למעלה