הסיפור הזה פורסם בתחרות "הקצרצרים"

Real J

New member
הסיפור הזה פורסם בתחרות "הקצרצרים"

של האגודה הישראלית למד"ב ופנטזיה, ואשמח לשמוע עליו עוד הערות. תוד מראש! בית חולים בסוף השנה הרביעית ללימודי הרפואה, רפאל אושפז לניתוח לקיצור המעיים. "המעיים שלך הם כמו צינור מחורר, קודם כל צריך לחתוך. אחר כך תקבל סטרואידים, תרופות לדיכוי מערכת החיסון, ואנטיביוטיקה. אתה תהיה בסדר!" אמר הרופא, אבל רפאל הרגיש נורא. הוא הוכנס לניתוח עוד באותו בוקר. בלילה, לא נרדם, רפאל דמיין את מעיו המנוקבים על ריצפת חדר הניתוח. צללית חמקה לתוך החדר. הוא עצר את נשימתו. זה היה חתול. החתול קפץ ברכות על המיטה, והתכרבל סמוך לבטנו. רפאל פחד שהוא יפגע בתפרים, אבל החתול היה שקט ונוכחותו מרגיעה... כשהתעורר בבקר היה לבדו. גם בלילות שלאחר מכן החתול הגיע. רפאל חיכה לביקורים אלו בכיליון עיניים: לא היה לו הסבר לכך, אבל הוא הרגיש שהחתול מבריא אותו. כשהתאושש מהניתוח, יצא לסייר במחלקה. באחד החדרים הבחין בהבזק פרוותי. חתול מנומר זינק על מיטה של אישה, שהיתה שקועה בקריאה. היא התהפכה והמשיכה לקרוא כשהחתול משתרע על גבה. רפאל היה מהופנט. "חתולים? אני מאד אוהבת חתולים", ענתה, ולתדהמתו הוסיפה, "אבל רק מרחוק". רפאל המשיך לבלוש. הוא גילה שישנם חתולים רבים במחלקה, ולהם שיגרת ביקורים מסודרת. פעם ראה אחות פותחת את דלת חדר ההתאוששות לחתול סיאמי. כששאל אותה למי שייך החתול, לא הבינה על מה הוא מדבר, ושלחה אותו למדוד חום. אבל רפאל לא הפסיק לראות חתולים, הם התרוצצו בין החדרים בזריזות כמו משתדלים לחלק את זמנם שווה בשווה בין החולים. רפאל עדיין לא הרגיש ממש טוב, אבל הוא החליט להפסיק לקחת את התרופות. הוא המשיך לחכות לטיפולים הליליים עם החתול שלו, והבדיקות הרפואיות המשיכו להראות שמערכת העיכול שלו מחלימה יפה. כשיום השחרור הגיע, הרופא אמר בסיפוק: "אמרתי לך שתהיה בסדר!" רפאל הודה לו, מביט בחתול קטן, שהתחכך במתקן האינפוזיה. למחרת בבוקר לקח את הסטטוסקופ, סמל לכך שסיים שלוש שנות לימודי רפואה, והחזיר אותו למזכירות הפקולטה. "החלטתי לעזוב את הלימודים", אמר. "ומה אתה הולך לעשות?" שאלה המזכירה, מופתעת. רפאל היה שלו: "אני הולך ללמוד להיות חתול".
 
זה חמוד, גיי.

אהבתי נורא את המשפט "אני הולך ללמוד להיות חתול". ואת הרעיון שהחתולים מרפאים את החולים. רק שאלה אחת - החתולים אמיתיים ונגלים לעין? של כולם? או אולי הוא מקרה מיוחד מאיזושהי סיבה? אה, ועוד משהו. אולי זה המחשב של או משהו, אבל הסיפור שלך מחולק למעט פסקאות. שלושה דברים מתחילים ונגמרים בכל פסקה, בערך. לדוגמא, בפסקה הראשונה אנחנו גם לומדים על מצבו של הגיבור, גם את הפחד שלו מאוחר הרבה יותר וגם את החתול. ההרגשה היא כאילו חיברו 3 סצנות באופן צמוד מדי (זו לפחות ההרגשה שלי). אבל למרות זאת, עוד זכרתי את הסיפור מאז שקראתי אותו אז, בין המון אחרים, מה שאומר שהוא עדיין מספיק טוב ומיוחד בשביל להיצרב בזכרון שלי. כמו שאמרתי, אהבתי. ________________ יום לא-הולדת שמח, גל
 

Real J

New member
הי מייפל ../images/Emo13.gif

טוב, החתולים לא גלויים לעין כל, רק לעיניו של רפאל. אנשים אחרים לא רואים אותם או יותר נכון לא מצליחים להיות מודעים להם... דוגמה לכך היא האחות שפותחת את דלת חדר ההתאוששות לחתול. היא עושה זאת בגלל החתול, אבל היא לא ממש יודעת את זה. (אני דמיינתי את החתולים כמצליחים "להפעיל" את הסביבה כדי למלא את תפקידם). אני לא לגמרי יודעת למה דוקא רפאל יכול לראות אותם, אבל אני חושבת שהטראומה של המחלה והניתוח, והמעבר אל הצד השני, כלומר מלהיות תלמיד ללהיות לחולה, קשורה לכך... לגבי החלוקה לפסקאות - יש בעקרון שלוש פיסקאות שאני רואה בהן חלוקה תוכנית. אבל כשעשיתי copy paste לא הדגשתי את המעבר ביניהן ברווח נוסף ויכול להיות שבגלל זה הסיפור נראה דחוס ועמוס. לגבי פסקאות נוספת - אני לא כל כך אוהבת חלוקה להרבה פסקאות, זה פחות "סיפורי" בעיני. ותודה על התגובה!
 
למעלה