הסיבה להיווצרותן של תופעות טבע - אנחנו

יוגי379

Member
מהי הסיבה להיווצרותן של תופעות טבע? שיטפונות, יובש, רעב, רעידות אדמה, קורונה....
אם פעם חשבנו שאנחנו מרכז המציאות, היום אנחנו יודעים שזו השמש.
אם פעם חשבנו שנולדנו טבולה רסה (לוח חלק ללא מידע פנימי), הרי שהיום אנו יודעים שאנו נולדים עם מבנים וגנים ייחודיים.
בקליפ הבא מצייר לנו פרדיגמה חדשה. שלכל אחד מהאטומים שבגופינו יש שורשים במפץ הגדול ובכוכבים שהתפוצצו לפני מליארדי שנה.
אך החידוש הוא בכף שאם היקום נמצא בתוכנו, הרי שאם אנחנו נשתנה אז העולם ישתנה. כלומר יש כאן איזה קשר בין מה שקורה בינינו לבין מה שמתרחש במציאותנו.

BravoMan

Active member
אה, ברור - לא פסודו מדע, ולא פילוסופיה.

רק, טיפה הפוך מר גוטה - לא היקום נמצא בתוכנו, אלא אנו נמצאים בתוך היקום.

ולא - מחשבות חיוביות לא יעצרו רעידות אדמה, או סופות טורנדו.
רבים וטובים ממך ניסו :-D

יוגי379

Member
אה, ברור - לא פסודו מדע, ולא פילוסופיה.

רק, טיפה הפוך מר גוטה - לא היקום נמצא בתוכנו, אלא אנו נמצאים בתוך היקום.

ולא - מחשבות חיוביות לא יעצרו רעידות אדמה, או סופות טורנדו.
רבים וטובים ממך ניסו :-D

BravoMan

Active member
האם אתה יכול להסביר כיצד המאמר שקישרת סותר את מה שאמרתי ו\או מאשר את מה שאתה טוען?

יוגי379

Member
האם אתה יכול להסביר כיצד המאמר שקישרת סותר את מה שאמרתי ו\או מאשר את מה שאתה טוען?
בוודאי, כתבתי בהודעתך הקודמת כך: "רק, טיפה הפוך מר גוטה - לא היקום נמצא בתוכנו, אלא אנו נמצאים בתוך היקום".
ובמאמר שקישרתי כתוב בצורה שאינה משתמעת לשני קולות ואני מצטט: "כוכבים מתפוצצים הם "בתי החרושת" שבהם מיוצרים כל החומרים המרכיבים את גופנו. במובן הזה, אנשים עשויים, למעשה, מאבק כוכבים".

BravoMan

Active member
ציטט 2 משפטים, אבל לא הסברת דבר.

אכן, המאמר שקישרת מציין שאנחנו עשויים מאותו חומר ששאר הדברים ביקום עשויים ממנו.
החומר הזה הגיע ככל הנראה מהתפוצצות ככובים.

עד כאן הכל הגיוני.

מה בדיוק מכל זה סותר את הטענה שאנו נמצאים בתוך היקום?

יוגי379

Member
ציטט 2 משפטים, אבל לא הסברת דבר.

אכן, המאמר שקישרת מציין שאנחנו עשויים מאותו חומר ששאר הדברים ביקום עשויים ממנו.
החומר הזה הגיע ככל הנראה מהתפוצצות ככובים.

עד כאן הכל הגיוני.

מה בדיוק מכל זה סותר את הטענה שאנו נמצאים בתוך היקום?
אתה קצת מתבלבל
אתה סתרת את דעתי
אני לא סתרתי את דעתך.
העובדה כי אנו נמצאים בתוך היקום היא ברורה לחלוטין.
החלק המעניין יותר כי היקום נמצא בתוכנו, הוא זה החדשני , ואתה זה שניסית לערער על קיומו.

קר לי בך

Well-known member
אתה קצת מתבלבל
אתה סתרת את דעתי
אני לא סתרתי את דעתך.
העובדה כי אנו נמצאים בתוך היקום היא ברורה לחלוטין.
החלק המעניין יותר כי היקום נמצא בתוכנו, הוא זה החדשני , ואתה זה שניסית לערער על קיומו.
סליחה שמתערב אבל לא הבנתי,
ברור שגופנו עשוי מאטומים שמגיעים מהיקום, אבל היקום לא נמצא בתוכנו, היקום הוא ענק, גופנו מכיל שברירי מאוד זעיר מהיקום.

יוגי379

Member
אם יש לך חשק לשמוע הרצאה של 15 דקות,אני ממליץ על שני אלו (בהמשך)
וכן, היקום כן נמצא בתוכנו.
לאחר המפץ כמעט ולא היה כלום ושאר היסודות (מרבית מהטבלה המחזורית) נולדו לאחר היווצרותם של כוכבים, תהליכים מורכבים בליבותיהם (לא נפרט), ומיתה של כוכבים/סופרנובות שפיזרו את התכולה שלהן לחלל ובכוח המשיכה במשך מיליארדי שנים הם יצרו את המקום שבו אנו דורכים היום.
אך יותר מזה, גם אנחנו , כן אנחנו עצמנו תוצאה של אותו תהליך, הסידן שבעצמות שלנו, הברזל שבדם שלנו ויסודות נוספים שמצויים בתוכנו, ומי יודע מה עוד...

BravoMan

Active member
לאחר המפץ כמעט ולא היה כלום ושאר היסודות (מרבית מהטבלה המחזורית) נולדו לאחר היווצרותם של כוכבים, תהליכים מורכבים בליבותיהם (לא נפרט), ומיתה של כוכבים/סופרנובות שפיזרו את התכולה שלהן לחלל ובכוח המשיכה במשך מיליארדי שנים הם יצרו את המקום שבו אנו דורכים היום.
יש לך חוסר הבנה רציני בפיזיקה.

לקחת משפט פופולרי "אנחנו עשויים מאבק כוכבים" ורצת איתו לאשש את אמונתך, אבל אתה טועה, ובגדול.
את ההרצאות שקישרת אני מכיר.

אני צופה בהרבה חומרים מדעיים רציניים.

אם גם אתה היית מתעניין באמת איך נוצרנו, היית יודע שבנקודה שנקראת "המפץ הגדול" היה הכל - תרתי משמע - כל החומר והאנרגיה ביקום היו כבר אז, במקום אחד, בסינגולריות.
התהליך שמתרחש בליבות של כוכבים אינו מסתורי, ואפשר לתאר אותו בצורה לא כ"כ מורכבת שגם מי שאינו פיזיקאי יבין: היתוך.

כן, כוכב הוא בעצם כור היתוך טבעי ענק.
היסודות ה-"כבדים", כגון אלו שהגוף שלנו מורכב מהם, לא נוצרים יש מאין, אלא מאיחוד של יסודות קלים יותר.
מימן מתאחד בהיתוך ויוצר הליום, הליום מתאחד ויוצר פחמן, שהוא כמובן אחד המרכיבים הכי חשובים בגוף שלנו, וכך הלאה.

בין זה לבין אמירה "היקום בתוכנו", או למחשבה שאנחנו יכולים לשלוט ביקום ע"י מחשבה בלבד, אין כל קשר.
ולא נראה שאחד הסרטונים שלך גם מנסה להסביר את הקשר, אלא רק מבקש מהצופה לדמיין אותו...

יוגי379

Member
יש לך חוסר הבנה רציני בפיזיקה. - פרשנות סובייקטיבית מהסוג שאתה כל כך אוהב. למען האמת קשה לך להתסכל לתוכך והרבה יותר קל לך לתייג את כל מה שמחוצה לך.

לקחת משפט פופולרי "אנחנו עשויים מאבק כוכבים" ורצת איתו לאשש את אמונתך, אבל אתה טועה, ובגדול.
את ההרצאות שקישרת אני מכיר. - לא עושה רושם שכך הוא.

אני צופה בהרבה חומרים מדעיים רציניים. - אני שמח בכך.

אם גם אתה היית מתעניין באמת איך נוצרנו, היית יודע שבנקודה שנקראת "המפץ הגדול" היה הכל - תרתי משמע
אין כיום בנמצא תיאוריה שמצליחה לתת הסבר סיבתי מניח את הדעת להיווצרותו של המפץ הגדול שבו נוצרו החומר, האנרגיה, הזמן והמרחב שאנו מכירים, אל תנסה להמציא את מה שעדיין לא השיגו.
- כל החומר והאנרגיה ביקום היו כבר אז, במקום אחד, בסינגולריות.
התהליך שמתרחש בליבות של כוכבים אינו מסתורי, ואפשר לתאר אותו בצורה לא כ"כ מורכבת שגם מי שאינו פיזיקאי יבין: היתוך. - נכון

כן, כוכב הוא בעצם כור היתוך טבעי ענק. - נכון
היסודות ה-"כבדים", כגון אלו שהגוף שלנו מורכב מהם, לא נוצרים יש מאין, אלא מאיחוד של יסודות קלים יותר.
מימן מתאחד בהיתוך ויוצר הליום, הליום מתאחד ויוצר פחמן, שהוא כמובן אחד המרכיבים הכי חשובים בגוף שלנו, וכך הלאה. - נכון

בין זה לבין אמירה "היקום בתוכנו", או למחשבה שאנחנו יכולים לשלוט ביקום ע"י מחשבה בלבד, אין כל קשר. - את האמירה "היקום בתוכנו" לא אני ביססתי אלא האסטרופיזיקאי אולי הגדול והנחשב ביותר כיום: ניל דה גראס טייסון.
ולא נראה שאחד הסרטונים שלך גם מנסה להסביר את הקשר, אלא רק מבקש מהצופה לדמיין אותו... - גם ג'ורדניו ברונו חזה בעייני רוחו או כמו שאתה מנסח "דמיין" http://humanist.co.il/גורדנו-ברונו-הנזיר-שחזה-בדמיונו-עולם/

BravoMan

Active member
אין כיום בנמצא תיאוריה שמצליחה לתת הסבר סיבתי מניח את הדעת להיווצרותו של המפץ הגדול שבו נוצרו החומר, האנרגיה, הזמן והמרחב שאנו מכירים, אל תנסה להמציא את מה שעדיין לא השיגו.
אפה בכל מה שכתבתי ראית "הסבר סיבתי להיווצרותו של המפץ הגדול"?

אבל אולי אתה צודק.
פרשתי את דבריך בתור חוסר הבנה, אבל אולי אתה בעצם מבין, ובכוונה מעוות את הדברים כדי שיתאימו למטרה שלך, למרות שבפועל הם לא.

אז או שתפסיק לשקר, או שתלך ללמוד את מה שאנחנו כן יודעים על המפץ הגדול.
ומה שאנחנו יודעים, זה ששום דבר לא "נוצר" בו, אלא שזו הייתה נקודת זמן שבו כל המסה והאנרגיה ביקום היית בתוך סינגולריות בודדת.

אתה יכול כמובן להתחיל להתווכח על משמעות המילה "נוצר".
האם כאשר מימן עובר היתוך ומתקבל אטום של הליום, אז "הליום" נוצר?

במובן מסוים כן, אבל במובן הדתי הרגיל - לא היה כלום, אלוהים עשה "פוף" ויש משהו - בוודאי שלא.

את האמירה "היקום בתוכנו" לא אני ביססתי אלא האסטרופיזיקאי אולי הגדול והנחשב ביותר כיום: ניל דה גראס טייסון.

יש לך מקור לזה?
אגב, לפי מה קבעת שהוא האסטרופיזיקאי הגדול והנחשב ביותר כיום?
הוא אומנם מאוד פופולרי ומוכר בקרב האנשים הרגילים, כי הוא עוסק הרבה ב-"הסברים מדעיים לפשוטי העם" (הוא אף מגדיר את עצמו כ-science communicator) אבל אני לא בטוח עד כמה הוא נחשב בסצנה המדעית, וכמה גילויים רשומים על שמו.

אבל תחלס זה גם לא העניין.
אני בטוח שאם תביא את המקור ממנו לקחת את הציטוט כביכול שלך, נראה שמדובר באי הבנה.

גם ג'ורדניו ברונו חזה בעייני רוחו או כמו שאתה מנסח "דמיין"
שזה נחמד, אבל שום דבר במדע המודרני לא בנוי על דמיונות שלו בלבד.

לברונו היו חסרים כלים להוכיח את נכונות הדמיונות שלו, וזו אחת הסיבות שלרוב מייחסים את המודל הגאוצנטרי לגלילאו ולא לברונו.
לא שאני חלילה מנסה להוריד מכבודו, אבל יש אמרה חשובה שאתה, ואנשים אחרים שמנסים את אותם תכסיסים כמוך, צריכים ללמוד:

But the fact that some geniuses were laughed at does not imply that all who are laughed at are geniuses. They laughed at Columbus, they laughed at Fulton, they laughed at the Wright Brothers. But they also laughed at Bozo the Clown.

אמר את זה קארל סייגן. אני בטוח שאני לא צריך לספר לך מי הוא.

ולמקרה שלא הבנת:
זה שג'ורדנו ברונו חלם חלומות נכונים (פחות או יותר) על מבנה מערכת השמש, לא אומר דבר על נכונות החלומות שלך.

יוגי379

Member
אפה בכל מה שכתבתי ראית "הסבר סיבתי להיווצרותו של המפץ הגדול"?

אבל אולי אתה צודק.
פרשתי את דבריך בתור חוסר הבנה, אבל אולי אתה בעצם מבין, ובכוונה מעוות את הדברים כדי שיתאימו למטרה שלך, למרות שבפועל הם לא.

אז או שתפסיק לשקר, או שתלך ללמוד את מה שאנחנו כן יודעים על המפץ הגדול.
ומה שאנחנו יודעים, זה ששום דבר לא "נוצר" בו, אלא שזו הייתה נקודת זמן שבו כל המסה והאנרגיה ביקום היית בתוך סינגולריות בודדת.

אתה יכול כמובן להתחיל להתווכח על משמעות המילה "נוצר".
האם כאשר מימן עובר היתוך ומתקבל אטום של הליום, אז "הליום" נוצר?

במובן מסוים כן, אבל במובן הדתי הרגיל - לא היה כלום, אלוהים עשה "פוף" ויש משהו - בוודאי שלא.

יש לך מקור לזה?
אגב, לפי מה קבעת שהוא האסטרופיזיקאי הגדול והנחשב ביותר כיום? - לא קבעתי, רשמתי אולי
הוא אומנם מאוד פופולרי ומוכר בקרב האנשים הרגילים, כי הוא עוסק הרבה ב-"הסברים מדעיים לפשוטי העם" (הוא אף מגדיר את עצמו כ-science communicator) אבל אני לא בטוח עד כמה הוא נחשב בסצנה המדעית, וכמה גילויים רשומים על שמו. - כרגיל אתה לא בטוח בכלום אבל מאוד בטוח בעצמך , שוב כל כך פתטי.

אבל תחלס זה גם לא העניין. תחלס??? תכלס! מה יהיה איתך???
אני בטוח שאם תביא את המקור ממנו לקחת את הציטוט כביכול שלך, נראה שמדובר באי הבנה. אז הינה המקור:
עכשיו שוב בוא תתחיל עם כל האמירות הנבובות שלך על כך שאתה מבין ואני לא.
נ

שזה נחמד, אבל שום דבר במדע המודרני לא בנוי על דמיונות שלו בלבד.

לברונו היו חסרים כלים להוכיח את נכונות הדמיונות שלו, וזו אחת הסיבות שלרוב מייחסים את המודל הגאוצנטרי לגלילאו ולא לברונו. - ועדיין הוא נחשב לענק למרות שברונו לא הגיע לתוצאות אמפיריות. ואתה? תמשיך לקלל את כל העולם ולהיות בטוח בצדקתך. מדוע? כי הרובוטיות שבתוכך יצרה לה בועה שחושבת שהיא מאוד מאוד חכמה צודקת ומעל כולם. צא מזה, אתה לא שם.

לא שאני חלילה מנסה להוריד מכבודו, אבל יש אמרה חשובה שאתה, ואנשים אחרים שמנסים את אותם תכסיסים כמוך, צריכים ללמוד:

But the fact that some geniuses were laughed at does not imply that all who are laughed at are geniuses. They laughed at Columbus, they laughed at Fulton, they laughed at the Wright Brothers. But they also laughed at Bozo the Clown.

אמר את זה קארל סייגן. אני בטוח שאני לא צריך לספר לך מי הוא.

ולמקרה שלא הבנת:
זה שג'ורדנו ברונו חלם חלומות נכונים (פחות או יותר) על מבנה מערכת השמש, לא אומר דבר על נכונות החלומות שלך. -אני מעדיף חלומות מאשר להיות מקובע בתוך מחשבה מקולקלת שמחשיבה את עצמה יותר ממה שהיא.

BravoMan

Active member
נו, נראה שהתבלבלת.
בתחילת הסרטון שקישרת מדבר אדם אחר, עם קול די שונה מניל דגראס טייסון.

הוא זה שמקשקש על "כוכבים עשו לנו טובה והתפוצצו", והוא מדבר על כך ש-"היסודות נוצרו".

אלא שמאוחר יותר נכנס קול אחר, כנראה של ניל, אבל אני לא 100% בטוח, והוא משתמש במלה "cooked" התבשלו, ולא נוצרו, כי הוא מבין את התהליך, וזה שמקשקש בפתיחה, לא.

אבל מאוד בטוח בעצמך , שוב כל כך פתטי.
ואתה לא בטוח בעצמך? אתה מסוגל לקבל את האפשרות שכל מה שאתה מאמין לגבי היקום בתוכך זה שטויות?
איכשהו, אני בספק...

תחלס??? תכלס! מה יהיה איתך???
אם זו הטעות היחידה שאתה מוצא בדברי, אני חושב שהתקדמנו! :-D :ROFLMAO:

ועדיין הוא נחשב לענק למרות שברונו לא הגיע לתוצאות אמפיריות
רק שהן כן.
הסיבה שג'ורדנו ברונו נחשב לענק, היא שאת הרעיונות שלו, אוששו אחרים מאוחר יותר עם תצפיות אמפיריות.

ללא התצפיות האלה, איש לו היה זוכר אותו, וגם אם כן, הוא היה רשום בספרי היסטוריה בתור עוד סתם חולה נפש שהכנסייה שרפה כי הם לא אהבו את ההזיות שלו.

אגיד לך מה - כשתמצא מישהו שיאושש אימפרית את הטענו בסרטונים שאתה מביא פה, (ואני לא מתכוון לאלה מ-TED כמובן), אשמח לתת לך את הכבוד הראוי.
עד אז, אני אחזור על אמירה של קארל סייגן - גם על ליצנים צוחקים.

-אני מעדיף חלומות מאשר להיות מקובע בתוך מחשבה מקולקלת שמחשיבה את עצמה יותר ממה שהיא.
אתה מוזמן לחיות אפה שאתה רוצה, איך שאתה רוצה.
הבעיה מתחילה כשאתה מנסה לשכנע אחרים שחלומות שלך גוברים על המציאות.

בכל מקרה, יש הבדל משמעותי בין חולמים כמוך, לחומים שקידמו את האנושות.
גם הליכה על הירח היית פעם חלום של מישהו, אבל המישהו הזה והרבה אחרים עבדו להפוך את החלום הזה למציאות וזה הצליח, תוך פחות מ-100 שנה.

חלומות כמו שלך אנשים מכרו בהרבה כסף אלפי שנים, וכלום חוץ מרמאות לא יצא מזה.
מעניין מדוע?

יוגי379

Member
נו, נראה שהתבלבלת.
בתחילת הסרטון שקישרת מדבר אדם אחר, עם קול די שונה מניל דגראס טייסון.

הוא זה שמקשקש על "כוכבים עשו לנו טובה והתפוצצו", והוא מדבר על כך ש-"היסודות נוצרו".
הוא זה שמקשקש? אתה אחד הקשקשנים הגדולים. אתה עושה רושם של מישהו שמטיל ספקות, אינטליגנט, רהוט. אבל חברה, אל תתבלבלו.
אתה בדיוק אותו אחד שגם כשמוכיחים לו שהוא טעה, הוא לא מוכן להודות. הוא אוחז בשטיח שנותן לו ביטחון ולא מרפה. הוא מפחד שהגישה הכל כך "לא הגיונית" שמוצגת לפניו, תתגלה לבסוף כנכונה.
אני מצטט את ניל דה גראס מתוך ספרו "אסטרופיזיקה למי שאין לו זמן":
"לכל אחד מהאטומים בגופנו יש שורשים במפץ הגדול ובכבשנים התרמו גרעיניים בתוך הכוכבים רבי המסה שהתפוצצו לפני יותר מחמישה מיליאד שנים. אנחנו אבק כוכבים שניעור לחיים, ואז קיבל מהיקום כוחות כדי להבין את עצמו - ואנחנו רק בהתחלה".
בראבו, אתה רוצה להמשיך לפקפק ביחסו של דה גראס לקשר שבינינו לבין אותו אבק כוכבי?
האם צריך עוד משהו? לשלוח לך משהו שתטעם? תשמע? תרגיש?
או שגם אחרי זה תמשיך בגישתך העיוורת?

אלא שמאוחר יותר נכנס קול אחר, כנראה של ניל, אבל אני לא 100% בטוח, והוא משתמש במלה "cooked" התבשלו, ולא נוצרו, כי הוא מבין את התהליך, וזה שמקשקש בפתיחה, לא.

ואתה לא בטוח בעצמך? אתה מסוגל לקבל את האפשרות שכל מה שאתה מאמין לגבי היקום בתוכך זה שטויות?
איכשהו, אני בספק...

אם זו הטעות היחידה שאתה מוצא בדברי, אני חושב שהתקדמנו! :-D :ROFLMAO:

רק שהן כן.
הסיבה שג'ורדנו ברונו נחשב לענק, היא שאת הרעיונות שלו, אוששו אחרים מאוחר יותר עם תצפיות אמפיריות.
כמה זמן לקח לרעיונותיו לקבל אישוש???
ללא התצפיות האלה, איש לו היה זוכר אותו, וגם אם כן, הוא היה רשום בספרי היסטוריה בתור עוד סתם חולה נפש שהכנסייה שרפה כי הם לא אהבו את ההזיות שלו.

אגיד לך מה - כשתמצא מישהו שיאושש אימפרית את הטענו בסרטונים שאתה מביא פה, (ואני לא מתכוון לאלה מ-TED כמובן), אשמח לתת לך את הכבוד הראוי.
עד אז, אני אחזור על אמירה של קארל סייגן - גם על ליצנים צוחקים.
אז אתן לך עצה קטנה. בכל פעם שאתה רוצה לצחוק/להעליב/לקלל/ללכלך - ספור עד עשר, זה עזר מאוד לבן דודתי (למרות שהוא בכיתה ה).
אתה מוזמן לחיות אפה שאתה רוצה, איך שאתה רוצה.
הבעיה מתחילה כשאתה מנסה לשכנע אחרים שחלומות שלך גוברים על המציאות.
אני לא מנסה לשכנע, אני נמצא בפורום שהיא זירה שלכל אחד מותר להביע את משנתו.
בכל מקרה, יש הבדל משמעותי בין חולמים כמוך, לחומים שקידמו את האנושות.
גם הליכה על הירח היית פעם חלום של מישהו, אבל המישהו הזה והרבה אחרים עבדו להפוך את החלום הזה למציאות וזה הצליח, תוך פחות מ-100 שנה.

חלומות כמו שלך אנשים מכרו בהרבה כסף אלפי שנים, וכלום חוץ מרמאות לא יצא מזה.
מעניין מדוע?
רמאות? כל הפוסל במומו פוסל. שוב אתה יורה מהמותן, אתה מקלל, מנסה להעליב ולכסח את כל מי שתחום הידע שלו והתפיסה שלו שונה משלך.
תעשה לי טובה , בוא נפסיק כאן את הדיון. מבקש ממך פעם אחת לשתוק.
האם אתה מסוגל?

BravoMan

Active member
בראבו, אתה רוצה להמשיך לפקפק ביחסו של דה גראס לקשר שבינינו לבין אותו אבק כוכבי?
פעם חשבתי שלאנשים כמוך יש בעיה בהבנת הנקרא, אבל אז הבנתי שכלל אין שום בעיה - אתם פשוט מצפים שמי שמולכם יהיה מטומטם ברמה מסוימת, כדי שלא ישים לב שכל מילא מפיכם היא קשקוש גמור.

הרי בשום מקום בשרשור הזה (או שרשורים אחרים כאן) לא פקפקתי בכל עניין "אבק כוכבים". עם או בלי קשר לטייסון.
אתה לאומת זאת, לא הצגת שום הוכחות לכלום.

הזכרת כדרך אגב עובדות מדעיות מוכרות: מה קורה בתוך כוכבים, ממה מורכב גופנו, וכו'.
עד כאן טוב ויפה, אבל מה בין כל זה לעניין "התבוננות פנימה" שממנו התחלת?

הרי אסטרופיזיקה היא התבוננות החוצה, אז מה אתה כל הזמן מנסה לפנות לשם?

כמה זמן לקח לרעיונותיו לקבל אישוש???
האמת, אין לי מושג.
לפי וויקיפדיאה, ברונו גם טען שליקום אין מרכז, ועד היום אנחנו לא יודעים אם זה באמת נכון או לא.

אבל תפסיק בבקשה להשוות את עצמך לג'ורדנו ברונו.
לא אתה, ולא מי שלמדת ממנו את ההזיות שלך, הם לא כמוהו.
גם אם לא היו בידיו הכלים לאשש את ההשארות שלו, הוא עדיין לא בידע אותן יש מאין.

הוא למד, וחקר, ובנה גם על מי שבאו לפניו.
והכי חשוב - הוא כן ניצל את הכלים שהיו זמינים לו בתקופתו!

אתה ושכמותך לאומת זאת, בונים בנייני קלפים על בסיס המצאות שכביכול לא ניתן לחוש בחושים, לא ניתן למדוד במכשירים, ובכלל אין דרך אפילו לחשוב על דרך לבדוק אם הם באמת קיימים או נכונים.

וזה בעצם מה שחשוב לך נכון? שיאמינו לך בלי לבדוק.
וכל מי שלא מוכן להאמין לסיפורים שלך, הוא "צר מוח", "טיפש", "לא מבין כלום", וכו'.

נשמע לי מוכר... אני חושב שהיה איזה סיפור על איזה מלך והבגדים שלו, או משהו כזה.. |יעני|

וכן, אני לחלוטין מצפה שתכף תבוא להשתמש בזה בהפוכה כדי להוכיח שאני זה שמדמיין את הבגדים כדי לא להראות טיפש.
נו טוב, זה לא שיש לך משהו חוץ מעלבונות להטיח בי...

בכל פעם שאתה רוצה לצחוק/להעליב/לקלל/ללכלך - ספור עד עשר, זה עזר מאוד לבן דודתי (למרות שהוא בכיתה ה).
פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח.

יש לי הצעה בשביל - לך תשקיע ב-NFT.
לפחות מאחורי הרמאות הזו יש טכנולוגיה שימושית ומוצקה.

ועכשיו ברצינות - מה עוד יש לי לעשות אתך חוץ מלגלג ולהטריל?
הרי בכל פעם שאני מנסה לדון איתך לעניין ולהבין מה בדיוק אתה מוכר ואלו ראיות יש לכך שזה אמתי, אתה רק מתחמק.

אני לא מנסה לשכנע, אני נמצא בפורום שהיא זירה שלכל אחד מותר להביע את משנתו.
אכן, לכל אחד מותר להביע את משנתו בפורום, אך הצד השני של זה הוא שלכל אחד מותר ללגלג על משנה שהוא מוצא אותה מטומטמת וחסרת שחר.
חופש הביטוי עובד לכל הכיוונים, אחרת הוא לא היה חופש.

כל הפוסל במומו פוסל
זה בדיוק מה שרמאי יגיד - הרי אינך יכול להוכיח שאתה לא רמאי, אתה יכול רק להשתיק את אלה שחושפים את רמאותך...

תעשה לי טובה , בוא נפסיק כאן את הדיון. מבקש ממך פעם אחת לשתוק.
לא הרווחת טובות ממני.
אין בכוונתי לשתוק כשאני שומע מישהו מנסה לרמות אנשים.

אם אתה לא רוצה דיון איתי, אתה מוזמן להפסיק להגיב להודעות שלי.

למעלה