הסבר קצר (ספירת העומר למתקשים)

מצב
הנושא נעול.

Harrington

Well-known member
מנהל
מניח שכולם ראו (גם אם לא קראו) את הדיונים המתישים בנוגע לטעויות בספירה וכו'. ברי לכל בר דעת שלפחות חלק מהטענות או אם תרצו, טענות חלק מהטוענים, נובעות אך ורק מהתקטנות, רצון לנגח, להשמיץ ולתקוף. אולם אתמול לקריאת דברי אחת הטוענות, לפתע היכתה בי המחשבה שיתכן שהיא באמת לא מבינה. זה היה לאחר שציינה את ההבדל בין אותו פוסט מוטעה כביכול (למען הסר ספק, אין בו שום טעות כמובן) לתזכורת של אתמול. הרי אם היא סבורה ש'תיקנתי' בין יום שישי ליום ראשון, המשמעות היא שהיא באמת לא הפנימה/הבינה את העניין. זאת בניגוד ללפחות חלק מחבריה לקבוצת ההשמצות הפבלובית, שברור לגביהם שהם הבינו מצוין וסתם חיפשו איך לתקוף.

על כן ולאחר שממילא באותם שרשורים כבר הופיעו הסברים, גם מפי וגם מאחרים, אולם חלקיים יחסית, להלן הסבר קצר על העניין. ברור שהוא לא ירצה את התוקפות הפבלוביות וברור גם שאף אחת מהן לא תצהיר שהיא (עדיין) לא הבינה ועל כן עדיין סבורה שהייתה שם טעות. אבל בכל זאת, נראה לי שכך עדיף ומכובד יותר.

אז ככה...
ספירת העומר דינה להיספר לכתחילה לאחר צאת הכוכבים. בימינו זה אומר בסביבות 20:00 בערב ולעתים מעט מאוחר יותר (למעשה שעת צאת השבת וכדו'. אמנם זה לא לגמרי מדויק, אבל לצורך העניין).
מטעמי נוחות וחשש לשכוח, אני מפרסם כאן את התזכורת מעט מוקדם יותר בדרך כלל, לאחר שקיעת החמה. עקרונית מותר כבר לספור בשעה זו (אחרת לא הייתי מפרסם את התזכורת כמובן), אך כי כאמור, עדיף להמתין לצאת הכוכבים.
הבעיה היא שיהודי שעדיין לא ספר בעצמו, אינו רשאי לאזכר את הספירה של אותו הערב. אם למשל היום בערב (דוגמה בלבד) הספירה היא 19 יום, מזמן השקיעה (למעשה מעט מוקדם יותר, אך לצורך העניין) אסור לו לומר 'הערב 19', אלא אם כבר ספר את הספירה המלאה בעצמו. כאשר יהודי שטרם ספר נשאל מה הספירה באותו יום, בדרך כלל הוא ישיב 'אתמול היה 18' (לדוגמא). כך הוא גם נותן מענה הולם לשואל וגם לא פוסל את ספירתו שלו עצמו.

בימים כתיקונם אין עם זה שום בעיה. אני יכול לספור לפני התזכורת וכך אכן אני נוהג. בצורה כזאת, אין לי שום בעיה לכתוב את הספירה הנכונה מידי יום. אלא מאי, בימי שישי יש עם זה בעיה. זאת מהטעם הפשוט שגם השעה המוקדמת ביותר בה ניתן לספור, חלה רק לאחר כניסת השבת וממילא איני יכול לתזכר בזמן אמת. הפתרון הוא זה שקיים מימים ימימה כאמור מעלה, קרי לציין פשוט מה הייתה הספירה ביום הקודם. כך למשל אם היום יום שישי ואני רוצה לתזכר את הספירה של הלילה אשר הינה 19 ימים, במקום לומר 'היום נספור 19', אציין 'אתמול היה 18 ועל כך יש להוסיף יום אחד'. פשוט להחריד וברוך ה' נדמה ש100% מהמתעניינים בתזכורות הללו, כמו גם 100% מאלו שלא סופרים בעצמם אבל נתקלים, מבינים בדיוק את הנאמר.

כמובן שאותו דבר בדיוק נעשה לגבי השבועות. אלא שכאן יש השנה משהו 'מיוחד' והוא שמספר השבועות משתנה כל ליל שבת. לכן כאן לא נוכל להשתמש בדוגמת ה19, אלא נניח שהיום יום שישי והספירה של הערב (קרי של ליל שבת) היא 21. המשמעות בפשטות היא שגם ספרת השבועות משתנה הערב (ליל שבת כזכור) ועל כן גם לה יש להוסיף מספר אחד. במקרה כזה, אתזכר ש'אתמול היה 20 יום ומספר השבועות היה 2, כאשר צריך להוסיף לכל אחד מהמספרים הנ"ל 1'. כך מי שיקרא את הדברים (מתוך רצון להבינם ולא רצון לנגח), יוסיף 1 קודם כל למספר 20 וכך יגיע ל21, ולאחר מכן יוסיף 1 למספר 2 וכך יגיע ל3. התוצאה הבלתי נמנעת היא, שהוא יספור 'היום 21 ימים שהם 3 שבועות', קרי בדיוק הספירה הנכונה והמדויקת.

כמובן שבכל יום אחר, בו מספר השבועות לא משתנה, לא שייך לכתוב כך :). הניסוח הזה נכון אך ורק ליום בו (גם) מספר השבועות משתנה. על כן אין כל תמה שבתזכורת של יום ראשון לא אכתוב כך ובניגוד למה שנכתב/הוצע אתמול על-ידי אחת התוקפות הדווקניות, אין בזה שום תיקון טעות או החלטה לשנות מהניסוח ה'מוטעה' כביכול הקודם. זה פשוט ההבדל (השנה) בין ספירה של ימי חול לזו של ליל שבת.

זהו. אני מרשה לעצמי להניח שהדברים כתובים מספיק ברור כדי שכל מי שרוצה להבינם, אכן יכול להבינם. אם יש שאלות, בכיף. אם יש התקפות, בכיף לא פחות. אולם אציע לכולן לעבור לשלב ההתבגרות וההתגברות, להבין שהן שגו כאשר ציינו שיש טעות אריתמטית מדומיינת כלשהי, להמשיך הלאה בחיים ולהשאיר את השרשור הזה ללא תגובות מיוחדות (זולת כאמור, אם מדובר בשאלות אמיתיות ו/או דיון ענייני ולא כזה שכל מטרתו הוא להראות עד כמה השני לא בסדר).

אגב גם אם תהיה טעות ביום מן הימים, מה שאני מקווה ופועל שלא יקרה מן הסתם, גם לעצמי וגם כדי לא להטעות אחרים, כמובן שאין שום בעיה להודות בכך. כולנו טועים מעת לעת ודיון שלם (ככל שדיון זאת ההגדרה הנכונה לטיפשות הדווקנית שם) ורק כסיל לא יודה בכך או יפחד להודות בכך.

Harrington

Well-known member
מנהל
מיותר לציין שלא קראתי את הפוסט והסתפקתי בכותרת.
אם כך הכרזת שלמעשה את לא מעוניינת בכלל להבין. שוין. חבל, כי את זו (לא הייתי מציין זאת אלמלא בחרת להגיב כפי שהגבת) שלמענה כתבתי את ההסבר :).

הטעות שלך לא קשורה בעומר, אלא ביחידות מתמטיות, חלוקה של שבועות וימים, בדיוק כפי שלא תגיד עשר ו-27 ימים או עוד יותר גרוע 3 עשרות ו-27 ימים, אלא 37 ימים או 3 עשרות ו-7 ימים.
אילו היית טורחת לקרוא, היית מבינה שאין שום טעות "ביחידות מתמטיות" בדברים. אולם בלי רצון אפילו להבין, רצון שמחייב קריאה כי מה לעשות, רק כך אפשר להבין, אינני יכול עוד לסייע.
חבל, שאתה מביך את עצמך!
בנסיבות שנוצרו אין אלא לחזור בי מכך שהוצאתי אותך במחשבתי מקבוצת הפצלוחות התוקפניות בדווקנות וסברתי -מסתבר שבטעות- שבתמימותך באמת לא הבנת, ולהחזיר אותך לקבוצה שמתעקשת לתקוף בכל מחיר, בלי אפילו לרצות להבין את השטויות הנטענות. שוין. כפי שאימי המנוחה נהגה לומר, גם אנשים כאלו הם חלק מהחברה. אין לי אלא במלוא הרצינות לרחם עלייך ולקוות שתדעי לצאת מזה מתישהו. למען הסר ספק, מאומה בפוסט זה לא נכתב בציניות. רפואה שלמה ומהירה.

אם כך הכרזת שלמעשה את לא מעוניינת בכלל להבין. שוין. חבל, כי את זו (לא הייתי מציין זאת אלמלא בחרת להגיב כפי שהגבת) שלמענה כתבתי את ההסבר :).
אין מה להבין פילוסופיה של גנון, שמור את זה לעצמך.
אילו היית טורחת לקרוא, היית מבינה שאין שום טעות "ביחידות מתמטיות" בדברים. אולם בלי רצון אפילו להבין, רצון שמחייב קריאה כי מה לעשות, רק כך אפשר להבין, אינני יכול עוד לסייע.
הצעתי לך בעבר ולא אימצת את המלצתי, שתבקש ממישהו שמתמחה בחינוך מיוחד שיסביר לך את טעותך.
בנסיבות שנוצרו אין אלא לחזור בי מכך שהוצאתי אותך במחשבתי מקבוצת הפצלוחות התוקפניות בדווקנות וסברתי -מסתבר שבטעות- שבתמימותך באמת לא הבנת, ולהחזיר אותך לקבוצה שמתעקשת לתקוף בכל מחיר, בלי אפילו לרצות להבין את השטויות הנטענות. שוין. כפי שאימי המנוחה נהגה לומר, גם אנשים כאלו הם חלק מהחברה. אין לי אלא במלוא הרצינות לרחם עלייך ולקוות שתדעי לצאת מזה מתישהו. למען הסר ספק, מאומה בפוסט זה לא נכתב בציניות. רפואה שלמה ומהירה.
שוב, אתה עם הפצלוחות, אח"כ חורזת תבוא בטענות שאני התחלתי.
מצרפת גם את הצילום המסך הקודם שנדחפת לשרשור וקראת לי כך:
פצלוחות.png
בשרשור קודם, שננעל, קראת לי חמודונת, מעניין כמה זמן יינתן לך חופש פעולה.
חמודונת.png

נערך לאחרונה ב:

Harrington

Well-known member
מנהל
אין מה להבין פילוסופיה של גנון, שמור את זה לעצמך.
אשקול לעשות זאת, אבל צר לי, אין לי כוונה שגם השרשור הזה יהפוך למה שקבוצת הפצלוחות (כן כן, אני משתמש בביטוי הזה. לא רואה בו כל בעיה אלא תיאור מדויק ונכון, תתמודדי או תתבעי אותי בבית משפט) מהשרשורים האחרים, אז תסלחי לי אם לא אגיב לעומק על דברי הבלע השגרתיים האלו.
הצעתי לך בעבר ולא אימצת את המלצתי, שתבקש ממישהו שמתמחה בחינוך מיוחד שיסביר לך את טעותך.
רק בריאות.
שוב, אתה עם הפצלוחות, אח"כ חורזת תבוא בטענות שאני התחלתי.
פעם שעברה אכן את התחלת. הפעם אני כתבתי זאת. כאמור, לא רואה עם זה שום בעיה מיוחדת :).
מצרפת גם את הצילום המסך הקודם שנדחפת לשרשור וקראת לי כך:
לצרף צילום מסך לא אומר כלום יקירתי, כפי שאת בוודאי מבינה :).
בשרשור קודם, שננעל, קראתי לי חמודונת, מעניין כמה זמן יינתן לך חופש פעולה.
לא הבנתי (סליחה שזה המשפט היחיד שקפץ לי מול העיניים), יש בעיה לכנות אותך חמודונת? את חמודה להחריד בעיני, מה אני יכול לעשות?! להתכחש לזה? זו דעתי הכנה למהדרין! מה רע בלומר את זה בחביבות?

לגופו של עניין: באסה, את מסרבת לדון לגופו של עניין. על כן נראה שהשרשור הזה נועד להפוך לעוד שרשור דווקנות פצלוחית. אמליץ למנהלת הקומונה לנעול אותו כבר עכשיו. לא זאת הייתה כוונתו ושרשורים כאלה יש כבר מספיק.

כוכבית מצויה

Well-known member
כן נראה שהשרשור הזה נועד להפוך לעוד שרשור דווקנות פצלוחית. אמליץ למנהלת הקומונה לנעול אותו כבר עכשיו. לא זאת הייתה כוונתו ושרשורים כאלה יש כבר מספיק.
השרשור הזה נפתח מלכתחילה כשרשור מריבה, לא סתם פתחת אותו בהשמצת אחרים.

Harrington

Well-known member
מנהל
השרשור הזה נפתח מלכתחילה כשרשור מריבה, לא סתם פתחת אותו בהשמצת אחרים.
לא כל כובע שבוער על ראש הגנב מלמד שמי שנוהג בצורה מסוימת, כך נוהגים גם כל שאר האנשים ביקום. צר לי לאכזבך, אך זה שאת בוחרת לפתוח שרשורי מריבה ולכתוב הודעות נאצה וכו', ממש לא הופך אותי למי שנוהג כך. אבל לא משנה, החיים בבועה חביבים ואין לי אלא לאחל לך מעומק הלב, המון הנאה ואושר. את זכאית לכך.

כוכבית מצויה

Well-known member
לא כל כובע שבוער על ראש הגנב מלמד שמי שנוהג בצורה מסוימת, כך נוהגים גם כל שאר האנשים ביקום. צר לי לאכזבך, אך זה שאת בוחרת לפתוח שרשורי מריבה ולכתוב הודעות נאצה וכו', ממש לא הופך אותי למי שנוהג כך. אבל לא משנה, החיים בבועה חביבים ואין לי אלא לאחל לך מעומק הלב, המון הנאה ואושר. את זכאית לכך.
מי פתח את השרשור הזה?
מי השמיץ כאן אחרים?
בשרשור שאני פתחתי אין שום מילת נאצה, במיגוד לשרשור הזה שאתה פתחת.
כך אגב גם בתגובות, בתגובתותי אין מילות נאצה לעומת זאת בשלך יש כאלה בשפע.

Harrington

Well-known member
מנהל
מי פתח את השרשור הזה?
מי השמיץ כאן אחרים?
בשרשור שאני פתחתי אין שום מילת נאצה, במיגוד לשרשור הזה שאתה פתחת.
כך אגב גם בתגובות, בתגובתותי אין מילות נאצה לעומת זאת בשלך יש כאלה בשפע.
יקירתי כאמור, לא מתכונן להתדיין איתך בשרשור הזה. גם עוד 2000 תגובות לא ישנו בל"נ את דעתי זו. נקווה שיינעל במהרה ובא לציון גואל.

Harrington

Well-known member
מנהל
ברור. כבר המון פעמים ראיתי את האמירה הזו, ברוב הפעמים, לאכזבתי, היא לא קוימה.
מה לעשות, בינתיים היא מתקיימת נהדר :). אם יתכן שבהמשך אפול בכל זאת? בהחלט יתכן. אני בס"ה בן אדם :). גם אם זה יקרה (לא צפוי הפעם) וגם אם תשמיצי זאת, מאחר ואני לא רואה שום בעיה עם כך התנהגות אנושית כזאת, כל שאוכל לעשות זה לחייך, אולי לגחך, קצת לרחם מאחורי הקלעים ולהמשיך הלאה בחיים.

כוכבית מצויה

Well-known member
מה לעשות, בינתיים היא מתקיימת נהדר :). אם יתכן שבהמשך אפול בכל זאת? בהחלט יתכן. אני בס"ה בן אדם :). גם אם זה יקרה (לא צפוי הפעם) וגם אם תשמיצי זאת, מאחר ואני לא רואה שום בעיה עם כך התנהגות אנושית כזאת, כל שאוכל לעשות זה לחייך, אולי לגחך, קצת לרחם מאחורי הקלעים ולהמשיך הלאה בחיים.
הנה זה קרה, המשכת להגיב לי.
מי שמשמיץ כאן בשרשור הוא אתה, לא אני.

אשקול לעשות זאת, אבל צר לי, אין לי כוונה שגם השרשור הזה יהפוך למה שקבוצת הפצלוחות (כן כן, אני משתמש בביטוי הזה. לא רואה בו כל בעיה אלא תיאור מדויק ונכון, תתמודדי או תתבעי אותי בבית משפט) מהשרשורים האחרים, אז תסלחי לי אם לא אגיב לעומק על דברי הבלע השגרתיים האלו.
רק בשל יושרי, לא אתבע אותך בביהמ"ש, אבל כן דיווחתי על השרשור שלך להנהלת הפורומים וצירפתי את הקישור בכדי שהם יפסקו אם מותר לך להשתמש ב"ביטוי" הזה.
פעם שעברה אכן את התחלת. הפעם אני כתבתי זאת. כאמור, לא רואה עם זה שום בעיה מיוחדת :).
הצילום מסך מורה אחרת, אני התדיינתי עם ai27 ואתה נדחפת באמצע מבלי שהייתה כל התייחסות אליך.
לא הבנתי (סליחה שזה המשפט היחיד שקפץ לי מול העיניים), יש בעיה לכנות אותך חמודונת? את חמודה להחריד בעיני, מה אני יכול לעשות?! להתכחש לזה? זו דעתי הכנה למהדרין! מה רע בלומר את זה בחביבות?
שמור אותה לעצמך!
לגופו של עניין: באסה, את מסרבת לדון לגופו של עניין. על כן נראה שהשרשור הזה נועד להפוך לעוד שרשור דווקנות פצלוחית. אמליץ למנהלת הקומונה לנעול אותו כבר עכשיו. לא זאת הייתה כוונתו ושרשורים כאלה יש כבר מספיק.
אני מניחה שהשרשור הזה יימחק ומקווה שתטופל לשם שינוי!

Harrington

Well-known member
מנהל
רק בשל יושרי, לא אתבע אותך בביהמ"ש, אבל כן דיווחתי על השרשור שלך להנהלת הפורומים וצירפתי את הקישור בכדי שהם יפסקו אם מותר לך להשתמש ב"ביטוי" הזה.
לא הבנתי. מה הקשר בין יושרה לאי-תביעה בבית משפט? וכי אנשים ישרים לא תובעים אחרים בבתי המשפט אם הם כביכול נפגעו מהם? אני שמח שאת רואה עצמך כאדם בעל יושרה אבל כאמור, מציע שתפני לערכאות משפטיות אם כל כך מפריע לך מה שכתבתי :). לגבי הנהלת הפורומים, קטונתי. ירצו לשלוח אותי לגולג לזמן מסוים? לצמיתות? שיבושם להם :). זה לא ישנה לא את דעתי ולא את המונחים (הלגיטימיים למהדרין בנסיבות העניין) שאני משתמש בהם.
הצילום מסך מורה אחרת, אני התדיינתי עם ai27 ואתה נדחפת באמצע מבלי שהייתה כל התייחסות אליך.
כאמור, שום צילום מסך לא יכול ללמד משהו שלא מופיע בו :). על כן לצווח שוב ושוב שצילום מסך מראה משהו, זאת לא יותר מאשר בדיחה. מה לעשות, אתמול את היית הראשונה להשתמש במונח הזה. טוב? רע? לעניות דעתי תקין לחלוטין וכלל לא מפריע. אבל איך אמרת? עניין של יושרה...
שמור אותה לעצמך!
אני לא יכול! אני לכל היותר לכל לשמור לעצמי את המונח פצלוח. פצלוחה מה לעשות, זה לא משהו שאני יכול לשמור לעצמי. גם לא אם נורא נורא ארצה :).
אני מניחה שהשרשור הזה יימחק ומקווה שתטופל לשם שינוי!
אכן כפי שכתבתי כבר מספר פעמים, אין עוד ערך בשרשור הזה. הוא הוקם בתמימות ומתוך רצון כן ואמיתי לאפשר לך לרדת מהעץ על-ידי הבנת המטריה עליה את מדברת כבר יומיים. משגילית דעתך שהאמת והענייניות לא מעניינות אותך והתעקשת להמשיך בהשמצות ודברי הבלע, אין עוד שום טעם בשרשור הזה ודינו להינעל. אני לגמרי מסכים :). אם אני אטופל "לשם שינוי"? לא יודע מה זה בדיוק אומר, אבל לא מצאתי שום סיבה מיוחדת לטיפול מיוחד, אם כי אני חייב להודות, לא אתנגד לעיסוי רקמות עמוק בגב התחתון. זאת הייתה הצעה מצידך?

לא הבנתי. מה הקשר בין יושרה לאי-תביעה בבית משפט? וכי אנשים ישרים לא תובעים אחרים בבתי המשפט אם הם כביכול נפגעו מהם? אני שמח שאת רואה עצמך כאדם בעל יושרה אבל כאמור, מציע שתפני לערכאות משפטיות אם כל כך מפריע לך מה שכתבתי :). לגבי הנהלת הפורומים, קטונתי. ירצו לשלוח אותי לגולג לזמן מסוים? לצמיתות? שיבושם להם :). זה לא ישנה לא את דעתי ולא את המונחים (הלגיטימיים למהדרין בנסיבות העניין) שאני משתמש בהם.
כבר הוכחת לא פעם שהבנת הנקרא שלך לוקה בחסר, אחזור על המלצתי, בקש עזרה שיקריאו לך.
כאמור, שום צילום מסך לא יכול ללמד משהו שלא מופיע בו :). על כן לצווח שוב ושוב שצילום מסך מראה משהו, זאת לא יותר מאשר בדיחה. מה לעשות, אתמול את היית הראשונה להשתמש במונח הזה. טוב? רע? לעניות דעתי תקין לחלוטין וכלל לא מפריע. אבל איך אמרת? עניין של יושרה...
השרשור חי וקיים, מי שרוצה, יכול לראות את המקור.
תפסיק כבר עם שקריך!
אני לא יכול! אני לכל היותר לכל לשמור לעצמי את המונח פצלוח. פצלוחה מה לעשות, זה לא משהו שאני יכול לשמור לעצמי. גם לא אם נורא נורא ארצה :).
שוב פעם, פצלוחה?
אכן כפי שכתבתי כבר מספר פעמים, אין עוד ערך בשרשור הזה. הוא הוקם בתמימות ומתוך רצון כן ואמיתי לאפשר לך לרדת מהעץ על-ידי הבנת המטריה עליה את מדברת כבר יומיים. משגילית דעתך שהאמת והענייניות לא מעניינות אותך והתעקשת להמשיך בהשמצות ודברי הבלע, אין עוד שום טעם בשרשור הזה ודינו להינעל. אני לגמרי מסכים :). אם אני אטופל "לשם שינוי"? לא יודע מה זה בדיוק אומר, אבל לא מצאתי שום סיבה מיוחדת לטיפול מיוחד, אם כי אני חייב להודות, לא אתנגד לעיסוי רקמות עמוק בגב התחתון. זאת הייתה הצעה מצידך?
לא היה שום טעם בו מהתחלה!

שמלת תחרה1

Well-known member

הרינגטון. דבר למי שמבין וי6דע שאינך טועה חבל לנסות להסביר למי שחטשב שהוא צודק.

Harrington

Well-known member
מנהל
הרינגטון. דבר למי שמבין וי6דע שאינך טועה חבל לנסות להסביר למי שחטשב שהוא צודק.
את צודקת, לצערי הרב. כפי שכתבתי בתחילת הדברים, אתמול אחה"צ איזושהי תגובה גרמה לי לחשוב שאולי יש כאן תמימות מצד אחת התוקפות, טעות אמת שגרמה לה לתקוף תוך שהיא סבורה בכנות שהיא צודקת (בניגוד לתוקפניות האחרות שברור שתוקפות רק לצורך ההצגה וההשמצה). מסתבר שטעיתי. קורה במשפחות הכי טובות :).

כוכבית מצויה

Well-known member
את צודקת, לצערי הרב. כפי שכתבתי בתחילת הדברים, אתמול אחה"צ איזושהי תגובה גרמה לי לחשוב שאולי יש כאן תמימות מצד אחת התוקפות, טעות אמת שגרמה לה לתקוף תוך שהיא סבורה בכנות שהיא צודקת (בניגוד לתוקפניות האחרות שברור שתוקפות רק לצורך ההצגה וההשמצה). מסתבר שטעיתי. קורה במשפחות הכי טובות :).
קל לראות ממה שכתבת בתחילת הדברים שמטרת פתיחת השרשור היתה השמצה של אחרים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה