הסבה מקצועית

knevet

New member
הסבה מקצועית

שלום, אני בת 34, בעלת נסיון מקצועי בן 6 שנים בתחום הסחר הבינלאומי ( יבוא). בשנים האחרונות עסקתי בניהול אדמיניסטרטיבי ולא הייתי מרוצה ומסופקת. פיטורי לפני כארבעה חודשים גרמו לי לעצור ולחשוב מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה. אני מחפשת את דרכי המקצועית ושוקלת הסבה ו/או לימודי תואר II. איני סגורה על לימודים ספציפיים וקשה לי להגיע להחלטה לגבי עתידי המקצועי. אני בעלת תואר ראשון בחוג המשולב למד"ח (פסיכו'-סוציו'-קרימינ') בר-אילן ומעולם לא עסקתי בתחום. חשבתי על לימודי תואר II בפסיכולוגיה, מחשבה שהתאיידה מהר מאוד מכיוון שבחינת מתא"ם מתקיימת אחת לשנה והבחינה הבאה היא באוקטובר 2009 לשנת הלימודים שתחל ב-2010..לכן עלתה המחשבה על משאבי אנוש וייעוץ ארגוני. ברור לי שאצטרך להתחיל מלמטה אבל אם בתחום זה אמצא את מקומי זאת ירידה לצורך עליה מבחינתי. שאלתי, לפני שאתחייב ללימודים (זמן וכסף, יש לי 3 ילדים ובן זוג תומך) אם יש מקומות עבודה שמוכנים להעסיק עובדים בתחום מש"א ללא נסיון?? מה הסיכויים להשתלב ולהתקדם בתחום? מה ההבדל בין ניהול מש"א וייעוץ ארגוני? במכללה למנהל יש מסלול המשלב את שני התחומים.

השתלבות במשאבי אנוש

השאלה שלך באמת מורכבת בעיקרון - מקומות עבודה מעדיפים אנשים צעירים וזולים מבחינת שכר שמשרה התחלתית תואמת את המקום שבו הם נמצאים בחיים. תחום משאבי אנוש הוא תחום שמגיעים אליו הרבה מועמדים- או יש לומר הרבה מועמדות- והוא תחום די תחרותי מצד שני- את מביאה איתך ניסיון ובגרות ומטען שיכולים לסייע לך שתחילת קריירה חדשה ומבחינה זו את עולה על מועמדים שזו משרתם הראשונה בתחום ובכלל כמובן שהעובדה שאלו התרחשויות שקורות במציאות לא אומרת שאת לא יכולה להתמודד איתן הרבה מאד תלוי בך וביכולת שלך לשווק את עצמך וגם באורך הנשימה אם בכל זאת רוצים לעשות תכנית יותר מסודרת הייתי מציעה לך דבר כזה- אחת הדרכים לעשות את ההסבה היא דרך ארגון שאת עובדת בו . אם יש לך אפשות להתקבל לעבודה בארגון שעוסק בתחום שלך (לוגיסטיקה) ואז בגלל בגלל שהמנהלים שלך מעריכים את יכולותיך ורוצים לתמוך בצעד של הסבה לבקש לעבור למחלקת משאבי אנוש- זה יכול להיות דבר נפלא כי זו דרך לרכוש ניסיון במקום שמכיר אותך ואז את כבר יוצאת לשוק עם ניסיון - וזה נראה אחרת. אופציה נוספת- אחד האשנבים לכניסה לשוק משאבי אנוש היא דרך עבודה בחברות השמה. לרוב החברות האלו מכשירות אנשים שהם בעלי תואר - לאו דווקא עם ניסיון בראיון והשמה זה בית ספר מצויין לתחום הגיוס שהוא תחום שעוסקים בו הרבה במשאבי אנוש. אפשר להתקבל לעבודה במקום כזה , או אפילו במחלקה שעוסקת בהשמה ספציפית בתחום שאת מומחית בו- הלוגיסטיקה- וכך יש לך ערך מוסף. משם, יותר קל לנסות אחר כך להתקבל לעבודה בתחום משאבי אנוש- בצירוף לימודים רלוונטיים שתי הדרכים לא מבטיחות הצלחה אך הן מגדילות סיכוי ובנימת סיום- אשאל- למה ויתרת על החלום לטפל באנשים? פסיכולוגיה היא ממש לא אופציה יחידה וחבל לוותר מניסיון- משאבי אנוש אמנם עוסק באנשים אך זה ממש לא מקצוע טיפולי ויש בו גם הרבה אדמיניסטרציה אשמח לבחון איתך אפשרויות נוספות אפרת

למעלה