הסבה מקצועית - שאלה קצת אחרת

אפרכסת1

New member
הסבה מקצועית - שאלה קצת אחרת

שלום לכם.

אני בחורה צעירה, אמנם נשואה עם הריון ראשון, אבל בגדול אפשר לומר שכל החיים לפני.
התחום שלי לא ממש קשור אליכם - אני מתחום המחשבים. עובדת קשה, מרוויחה נחמד. בלי עין הרע אין תלונות.

רק מה.
במשך המשהו-כמו שנה האחרונה, אני מתחילה להתעניין בתחום העיצוב החזותי והגרפי.
מאז ומעולם הייתה לי נטיה לפרפקציוניזם ואסתטיקה, וגם כילדה כשכל הכלים שעמדו לרשותי היו פאוור-פוינט 1995 הצלחתי להוציא תחת ידיי דברים לא רעים.
אני קוראת בפורום שלכם כבר הרבה זמן, ומאוד נהנית. אני אוהבת את החשיבה העיצובית ואת האתגר היצירתי. אני קוראת את הביקורות שלכם על עבודות שאחרים מעלים, ואני חושבת על אותם הדברים בדיוק גם אם לא למדתי אותם ואיני יודעת לתת להם את שמם המקצועי. גם אני סולדת מבחירות צבעים שגויות, מזדעזעת מבחירת פונטים לא קשורים ויוצאת מגדרי כשאין קשר בין הפונט הלועזי לעברי. הרבה ממכריי שולחים לי מדי פעם כל מיני תמונות או תרשימים שהם לא מסתדרים איתם כדי שאני "אסדר להם את זה" או "אתקן להם דפקט בתמונה". מחוסר כלים אני מוצאת את עצמי מוציאה מהצייר במחשב תוצאות מדהימות... אני קצת אובססיבית באיזשהו מקום, וכשאני מעצבת משהו אני חייבת שהוא יהיה פרפקט על המילימטר, ושישדר בדיוק מה שרציתי שישדר.
אני גם חושבת שזה מקסים לעבוד במשהו שדורש יצירתיות ודמיון ואומנותיות, מאשר לעסוק בתחום המשעמם שלי (והוא בהחלט משעמם אותי).

אבל זה לא הזמן לעשות הסבה. בראש ובראשונה כי כרגע אני המפרנסת היחידה, אבל גם מעוד שיקולים, למשל שאני יודעת שבתור מעצבת גרפית לא אצליח להרוויח כמו שאני מרוויחה עכשיו, ואני זקוקה לכסף. אני גם נמצאת ממש בתחילת דרכי, ואני מרגישה סוג של בזבוז לזרוק את כל שנות האקדמיה שלי לפח. נכון, אני צעירה והחיים עוד לפניי - אבל יש גבול כמה אפשר לעשות בשביל חלום... לא?

אז מה אני כן רוצה?
מה שחשבתי, זה שאני אשאיר את האהבה הזאת בצד, לפחות עכשיו, אך מתישהו בחיים אעשה את ההסבה הזו. כשכבר אשבע מהתחום שלי, כשיהיו לי ילדים גדולים ושתהיה לי היכולת לעשות את המעבר הזה. המחשבה הזאת ממש מביאה לי תקווה, כי אני באמת רואה את עצמי נהנית מזה מאוד מאוד! אני מודעת לעובדה שיכול להיות שעוד כל כך הרבה שנים כל התחום יקבל צורה אחרת לגמרי, אבל אני לא מצליחה להעלות על דעתי שינוי ברמה כזו שיגרום לי לסגת מהרעיון.

השאלה שלי אליכם היא - מה כדאי לי לעשות בינתיים?
איך אני יכולה להעשיר את עולמי בתחום, אם בכלל כדאי לי?
יש מקום שאפשר להתחיל ללמוד את התחום "בקטנה"?
האם זה בכלל משהו שאפשר לעשות בתור תחביב (לפחות בינתיים)?
מה אתם מייעצים לי לעשות או ללמוד במהלך שנות ההמתנה...?

אני יודעת שזו שאלה קצת משונה.
ובכל זאת...

ladybug6

New member
יש המון שאת יכולה לעשות

אני מציעה לך להתחיל מללמוד את התוכנות הגרפיות (פוטושופ/אילוסטרייטור) ולהתנסות בהן. איתן תוכלי לעצב לעצמך, לחברים ומשפחה דברים כמו ברכות, הזמנות, אלבומים ודברים בשביל הכיף שלך. אני מאמינה גדולה באוטודידקטיות, במיוחד היום שהכל נמצא באינטרנט וצריך רק לקטוף את הידע.
שאלת אם יש מקום שאפשר ללמוד את התחום בקטנה - האינטרנט הוא המקום הכי טוב בשביל "בקטנה". תתחילי לחפש בלוגים של עיצוב בתחומים שמעניינים אותך ותקראי בהם באופן קבוע. אם תרצי מסגרת יותר ממוקדת את יכולה ללמוד את התוכנות במקומות כמו מנטור (אבל זה לא לימודי עיצוב אלא תוכנות בלבד) ומשם להמשיך.

ובלי קשר אם תמצאי זמן תמיד כיף ללכת לקורסי העשרה לא תובעניים כמו קורס איור/רישום, או להרחיב לתחומים נוספים כמו סטיילינג ועיצוב פנים, אופנה ועוד.

Yaronimus

New member
כתבו כאן מאוד יפה

אני חושב שאת באמת מחפשת את ההתחככות הראשונית עם העיצוב, ולכן, בגלל שאת צריכה להמשיך לפרנס, הייתי מציע לחפש מסגרת שבה תוכלי ללמוד בזמנך החופשי, בעיקר תוכנות. אם תלמדי פוטושופ ואילוסטרייטור זה יתן לך איזשהו בטחון להגשים את הרעיונות שלך.
קורס בבעלי המלאכה, כפי שכתב פודיום, יועיל לך מאוד בגלל שתוכלי להתנסות באופן ידני עם ה"אומנות" שבעיצוב..

אם את עובדת עם מחשבים, ייתכן שאת מבינה בתכנות, לכן יהיה לך קל יותר ללמוד עיצוב אתרים.

מה שכתבתי כאן נוגע ל"גרפיקה". הגרפיקה חשובה מאוד בעיצוב מכיוון שלולא הביצוע, נשאר רק עם רעיון מופשט. בקשר לעיצוב גרפי - לשיקולים השכלתניים והאינסטינקט, לתהליך ולמחקר - אלה מצריכים לימודים יותר רציניים של כמה שנים.
אחרי שתלמדי את התוכנות האלה תרגישי בודאי שתרצי להמשיך הלאה, ואנחנו נשמח מאוד להמשיך לייעץ.

אפרכסת1

New member
תודה לכולכם.

כבר יש לי פוטושופ, אז נראה שאתחיל מללמוד אותו כמו שצריך.

למעלה