הנקת תאומים

shelleyw

New member
הנקת תאומים

שלום לכולן
לפני שבועיים וחצי ילדתי את הבנים הקטנטנים שלי. 1.660 קג ו- 2.120 קג.
שניהם יונקים יפה, תופסים טוב מאד את השד, מה שהפתיע אותי לטובה בשל גודלם.
עד אתמול הקטנצ'יק היה בבי"ח, ואני השתחררתי עם הגדול כבר לפני שבוע וחצי, כך שהלילה והיום אני מתמודדת לראשונה עם הנקה משותפת.
הצלחתי לחבר את שניהם בו זמנית בתנוחת פוטבול פעם אחת, הם ינקו אבל זה ממש לא נוח לגב שלי ואם אמשיך כך זה יהיה הסוף שלו...
הם לא ממש מתואמים עדיין כל הזמן ואם אחד מתעורר ואוכל- כשהוא מסיים השני רעב.
זה די נוח לי כי לא צריך לחבר את שניהם יחד אבל זה יגזול לי זמן רב ואני מרגישה שבעצם כל היום כולו אני מניקה...
מה אתן מציעות.
הנקה ביחד או לחוד?
איזה תנוחות?
האם אתן גם שואבות כי לא נראה לי שיש מתי לשאוב??

תודה.

Mr China

New member
ברוכה הבאה ומזל טוב

נדמה שיש כאן דור חדש של מניקות תאומים, איזה כיף!
נהדר לשמוע שהם תופסים טוב ושיש לך נכונות להניק את שניהם. לשאלתך, כל אחת והטיפים שעובדים עבורה, אבל רוב הנשים פה יסכימו שבהתחלה מומלץ מאד להשתמש בכרית הנקת תאומים (אני השתמשתי בשלי בחודש-חודשיים הראשונים עד שתפסתי את העקרון של לחבר אותן לבד בלי התמיכה של הכרית והן גם היו יותר יציבות).
ההרגשה שכל היום את מניקה תעבור, ההתחלה פשוט מאד אינטנסיבית. בנוסף, ישנם ציוני דרך התפתחותיים שנקראים קפיצות גדילה בהם נראה כאילו התינוק גר על הציצי ורק רוצה לינוק כל היום- זה בסדר וזה עוזר בהגברת ייצור החלב. (נדמה לי שמדובר על שלושה ימים, שלושה שבועות, שישה שבועות, שלושה חודשים ועוד משהו- אולי מישהי זוכרת?)
לגבי שאיבות, כל אחת עושה מה שמתאים לה. יש כאלו שמעדיפות שמישהו יתן בקבוק שאוב כשהן ישנות (אני העדפתי שיעירו אותי להניק). הייתי שואבת רק אם הייתי צריכה לצאת לכמה שעות, אבל כאמור זה עניין אישי. השתמשתי במדלה סימפוני. בהצלחה ותחזרי אם יש לך עוד שאלות!

shelleyw

New member
תודה על התשובות!!

חשבתי לעצמי שאולי יתכן וזו קפיצת גדילה. הם בני שבועיים וחצי כך שזה די הגיוני...

בינתיים אני באמת קמה בלילות להניק, נראה איך וכמה אמשיך עם זה...

ועוד שאלה- איך מניקים מחוץ לבית?
עם ילד אחד זה לא בעיה אבל שניים- החזה כולו חשוף לגמרי...

לגבי הנקה מחוץ לבית

אני כמעט ולא עשיתי את זה. אם יצאתי למקום כמו קניון או גינה אז הנקתי אחד אחד וניסיתי להסיט את תשומת לב השני, או לתת למישהו להרגיע אותו או שהוא פשוט בכה

אם הייתי במקום שאפשר היה להיכנס לחדר צדדי (למשל כשחיכיתי בתור בבית החולים לבדיקה לאחד הילדים) אז כן הנקתי בו״ז אם היה צריך.

Mr China

New member
זו רק ההתחלה

בעיני מוקדם מאד להיות מסוגלת להניק בו"ז מחוץ לבית...זו לא מיומנות פשוטה ורוב התגובות בעבר שיקפו העדפה להנקה של אחד אחרי השני (ולפעמים אפילו להביא שאוב לאחד למקרה ששניהם רוצים לינוק בחוץ באותו זמן). חדר הנקה בקניונים ומקומות מוסדרים זה כמובן פתרון אידיאלי שבו לא צריך לדאוג על הצניעות. אני בשלב מסויים הצלחתי להניק אותן בו"ז ללא חשיפה בכלל. ועכשיו כשהן גדולות בכלל אין בעיה. אבל תני לעצמך זמן, זו ממש ההתחלה.

Mr China

New member
ככה זה נראה היום...

אחפש תמונות מהעבר (אולי אפשר באמת שרשור תמונות/תנוחות? כבר המון זמן לא היה לנו).

מזל טוב

אני אישית העדפתי להניק בנפרד. לכל ילד היה את סגנון היניקה שלו וגם אהבתי יותר את התנוחה המסורתית שהם צמודים לי בטן לבטן. זה גם חפש לי זמן איכות עם כל אחד. כך שאני העדפתי להתעורר הרבה פעמים תוך ידיעה שזה זמני ובסוף ישתפר. אני גם לא מסוגלת להעיר תינוק ישן כי שעבורי לסנכרן ביניהם בצורה יזומה לא היה ופציה. יצא לי להניק ביחד בערך פעם ביום, והשתמשתי במאמאסיטה לתאומים שקיבלתי בירושה מחברים ושמאוד עזרה.

אם ין לך עוד ילדים לטפל בהם אני לא רואה בעיה עם להניק כל היום... זה חשוב להם בתקופה הזו ואני אישית מעדיפה את זה על פני לרחוץ להם בקבוקים כל היום

אני לא שאבתי כי באמת לא היה מתי ואני שונאת לשאוב. אז לא ראיתי סיבה למה להתאמץ.
כשהנחתי בו״ז הנקתי בפוטבול או אחד בתנוחה המסורתית והשניה בפוטבול.

הנקת קטנטנים

הי שלי

ברוכה הבאה אלינו, איזה כייף שיש הרבה אמהות חדשות!!
מזל טוב, איזה פיציים.... באיזה שבוע הם נולדו ??
כל הכבוד שהם מתחברים ויונקים טוב !! - זה כלל לא ברור מאליו במשקלים כל כך קטנים.
כתבת שלא נוח לך בגב כשניסית להניק את שניהם יחד. - איך ישבת ? על מה ? כיתבי מה עשית ואולי נוכל להציע הצעות לשיפור, זה לא אמור לכאוב, בוודאי לא כשהם כה קטנים.
בחודשיים הראשונים - הרבה שעות מהיממה הן הנקות.. לפעמים כל אחד בנפרד ולפעמים ביחד. כשכל הנקה יכולה להיות גם ארבעים -חמישים דקות, במצטבר זה די הרבה..
אבל - זה משתפר..
היי סבלנית, תחשבי שאת לא אמורה לטפל בכלום כרגע חוץ מבעצמך ובהם.
תארגני לך פינת ישיבה/הנקה שיהיו בה הדברים החשובים לך למהלך היום והלילה.
זה יכול להיות על הספה בסלון, ובלילה על המיטה בחדר שינה.
שימי לך שם את מה שאת צריכה - טלפון,טישו,צלחת עם אוכל,מים,שלט טלויוזיה,ספר וכדו'.
לא כל אחת שואבת - זה תלוי. אם את רוצה להניק הנקה מלאה- לא בטוח שאת צריכה לשאוב.
בכל מקרה - הם עדיין צריכים לאכול כל 3 שעות, אז קצת יותר קשה לשאוב כרגע.
האם הם מתעוררים לבד או שאת מעירה ?
האם יש לך כרית הנקה טובה ?

shelleyw

New member
הי הדר

קודם כל תודה רבה על התגובה החמה והמקבלת!

הפיצקים נולדו בשבוע 36 בדיוק, ובאמת חשבתי שלא יצליחו להתחבר
בשל גודלם- וממש הופתעתי לטובה. עם הבן הגדול שלי היה יותר קשה.
הקושי אצלם נובע מזה שהם שניים וזה באמת דורש הרבה וגם לוקח הרבה זמן.
בינתיים הצלחתי לסדר לעצמי שיהיה לי יותר נוח בהנקה בו זמנית, אני מסדרת את הכריות מתחתיהם בצורה נוחה,
והאמת שלרוב אני מניקה אותם לחוד.
אני לא מעירה אותם, הם מתעוריים כל שעתיים-שלוש כדי לאכול, ולפעמים יש ימים שהם כל היום על הציצי, לא מפסיקים אבל זה חלק מזה
שזו ההתחלה.

תודה שוב!

למעלה