הנקת/הנקות לילה לתינוקת בת כמעט חמישה חודשים

• פותח הנושא kriz
  • פורסם בתאריך

kriz

New member
הנקת/הנקות לילה לתינוקת בת כמעט חמישה חודשים

שלום, מאיה שלנו כמעט בת חמישה חודשים (שבוע הבא
). כיום היא מתעוררת בין פעם לפעמיים בלילה ואני מיד לוקחת אותה להניק אותה. היא יונקת בערך 10-15 דקות. במהלך כל ההנקה היא עם עיניים עצומות. פעם אחת, לפני משהו כמו חודש ניסינו להרגיע אותה כשהיא בוכה (במקום ההנקה) ואחרי 2 דקות של בכי הרגשנו שאולי אנחנו מתעללים בה ומיד הנקתי אותה. השאלה שלי היא האם כדאי לנסות בכל זאת לא להניק אותה ולהרגיע אותה בדרך אחרת, או שזה עדיין מוקדם? כיום הלילה שלה מתחיל בין 20:30 ל- 21:30, שלפני זה יש מקלחת, סיפור+משחק והאכלה (הנקה או בקבוק). ואז היא קמה בסביבות 24:00 ו-3:00 ואז ב-6:00-7:00 (לפעמים היא לא קמה ב-24:00 וקמה ב-1:00 ו-5:00 - זה מאוד משתנה). מה מומלץ בגיל הזה לגבי הלילה? ולגבי היום - כל כמה זמן בערך היא אמורה לאכול? היא שוקלת כ-6.5 ק"ג ומקבלת ביום הנקה/מטרנה (וגם טעימות מזון). אחרי מטרנה (180 מ"ל) היא שבעה ליותר זמן (3.5-4 שעות) ואחרי הנקה זה מאוד משתנה - לפעמים אחרי שעה היא רעבה ולפעמים אחרי 3.5 שעות. האמת שאני לא כ"כ מסתכלת על השעון כשהיא אוכלת (לפחות לא בפאנטיות כמו שהייתי בהתחלה
) תודה מראש, אורית

הנקות לילה

ילדתך בת כמעט חמישה חודשים ומתעוררת פעם אחת בלילה, נשמע בתחום הנורמה לגילה. ללא קשר, יש לנסות ולהרגיע אותה בדרכים אחרות לפני הנקה.במידה ורעבה תראי סימנים לכך. בנוסף אכילה כל 3-4 שעות הן בתחום הנורמה.יש לשים לב שאת מניקה אותה רק כשהיא רעבה ולא בתור אמצעי הרגעה או הרדמה,דבר שיווסת את אכילתה במשך היום וכמובן במשך הלילה. יום טוב אביבית

למעלה