הנקמה

הנקמה

כתבתי כאן בשעתו על נושא הנקמה והיו תגובות שונות. מעניין, שבספרי ניצולי שקראתי לא היה איזכור לנושא זה. עתה נפל לידי ספרו של יצחק ליברמן: "זכור לא תשכח". והוא מתייחס לכך. הדברים ידועים ובכל זאת סבורני שכדאי להביא אותם: "...כולם כאיש אחד משאלה אחת בפיהם: מי שייזכה ויישאר בחיים אחד תפקידו: לנקום את סבלנו, לנקום את השפלתנו...לדאבוננו, אכזבנו אותם, כשהשתחררנו מהמחנה היינו חלשים, כשמצבנו הבריאותי השתפר נאלצנו לעמול לפרנסתנו. עז היה הרצון להקים משפחה...גם צבאות הכיבוש ממזרח וממערב עמדו בדרכנו ומנעו מאתנו להיפרע מאויבנו. ימים אחדים אחרי המלחמה כולם הפכו את עורם...בהמשך עלינו ארצה ונתקלנו בקשיים רבים. חוסר עבודה, חוסר ידיעת השפה המדוברת במדינה וקשיי הסתגלות. לכן זנחנו ולא קיימנו את הצוואה שציוו לנו חברינו"."
 

deebeebee

New member
ואולי עצם ההסתגלות

ובניית חיים במדינה החדשה, למרות הקשיים הרבים, היא הנקמה הגדולה מכולן...
 

ישרון

New member
תורת חיים היא למחזיקים בה

אכן קדושת החיים ובניית חיים חדשים היא ניקמת הניצולים הגדולה ביותר. רק אמש ניתכבדתי לבית החיים במקומותנו למעמד הבאתה למנוחת עולם של שכנה מניצולי אושוויץ. ביתה היחידה ציינה בהספד את היותה של אימה ניצולת השואה,ואת אהבת החיים שלה. לראות את הנכדים העומדים לצד הקבר גאים בארצם ובמשפחתם, וכי יש נקמה גדולה מכך.????
 

שלווה789

New member
מדינת ישראל זו הנקמה הגדולה ביותר...../images/Emo104.gif

היטלר ימ"ש אמר ש"יהודי יראו רק במוזיאון" ... אף על פי כן ולמרות הכל...קרה הנס המדהים , אחרי 2000 שנות גלות ושואה נוראית כעוף החול עלו ,קמו מעפר ואפר עלו לארץ הקימו מדינה,נלחמו, הקימו משפחות,ילדו ילדים... דור שני ,שלישי ,רביעי וב"ה הרבה דורות המשך ... לעולם ועד...אמן כן יהיה רצון
 
עבור אימי המנוחה

אנו - ילדיה ונכדיה, היינו הנקמה שלה בהם. היא מתה בתחושה, שהיא את שלה עשתה.
 
דומני שזה גם עניין של אופי

אנו עם רחום וחנון. לא נוגעים ברוצחים, קונים את סחורתם, מבקרים בהנאה בארצם וכו'. הנכם סבורים שגם בני עם אחר היו נוהגים כך?
 
למעלה