הנער שצייר חתולים (יפן)

הנער שצייר חתולים (יפן)../images/Emo54.gif../images/Emo54.gif

לפני שנים חיה בכפר קטן משפחה ענייה עם הרבה ילדים. כולם עזרו בשדה ובבית מלבד צעיר הבנים. אותו ילד, אהב לצייר חתולים. הוא היה יושב במשך כל היום ובעזרת מקל קטן מצייר חתולים על עפר הארץ. אביו הבין שלא יצלח לעבודת האדמה ולכן יום אחד כאשר התבגר ונעשה נער, החליטו הוריו לקחת אותו למקדש של הכפר ובקשו מהנזיר הזקן, שיקבל אותו כשוליה וילמד אותו כל מה שנזיר צריך לדעת. הנער היה צייתן ועשה כל מה שהנזיר הורה לו,רק מגרעת אחת הייתה לו - הוא אהב לצייר חתולים, גם במקומות שאסור היה. הוא לא יכול היה לעצור את עצמו. יום אחד לאחר שצייר שוב חתולים על ווילון המקדש קרא לו הנזיר ואמר לו "ילדי היקר,אתה צריך לעזוב את המקדש,אתה לא יכול להיות נזיר,אבל תוכל אולי להיות אמן טוב .עתה הרשה לי לתת לך עצה אחרונה: " המנע ממקומות גדולים ,בלילה השאר במקומות קטנים" הנער לא הבין את משמעות הדברים. בזמן שארז את חפציו המועטים חשב למה התכוון הנזיר בעצתו " המנע ממקומות גדולים, בלילה השאר במקומות קטנים". הוא עזב את המקדש בצער ותהה לעצמו מה יעשה ולאן יפנה, הוא היה בטוח שאם יחזור הביתה אביו יעניש אותו ,על שלא ציית לנזיר לכן החליט להמשיך לכפר הקרוב. הוא שמע שיש שם מקדש גדול. המקדש הגדול היה סגור מזה זמן רב, אבל הנער לא ידע זאת. הוא שסיפרו כי שד נורא תפס את המקום והבריח את תושביו. הוא הקיש על דלת המקדש מספר פעמים אך איש לא ענה לו. פתח את הדלת, נכנס פנימה, ישב וחיכה. אחרי זמן מה, הבחין שהכל היה מכוסה באבק ובקורי עכביש, לכן חשב שהנזירים ישמחו לשוליה שיעזור להם לנקות את האבק. בינתיים הסתכל מסביב וראה הרבה וילונות לבנים שנראו לו מאוד מתאימים לציורי החתולים שלו .הוא חפש ומצא קופסת דיו ומכחולים,ולמרות העייפות שלו הוא החל לצייר חתולים, הרבה חתולים על כל הוילונות. לאחר זמן, הרגיש עייף וכמעט נרדם. הוא נזכר בעצה של הנזיר הזקן "המנע ממקומות גדולים, בלילה השאר במקומות קטנים". המקדש היה גדול מאוד והוא היה לבד. חיפש מקום קטן,לישון בו. בסוף נכנס לארון סגר את הדלת וכיוון שהיה עייף מאוד נרדם מייד. מאוחר יותר בלילה התעורר לשמע רעש נורא ,צרחות זעקות, הוא פחד לפתוח את הדלת ולהציץ. הרעשים הפכו נוראים יותר ויותר. לפתע השתרר שקט. אבל הנער לא זז. רק כאשר אור השמש חדר לתוך הארון ,הוא פתח לאט לאט ובזהירות את דלת הארון ויצא. הוא ראה שכל המקדש כוסה בדם והבחין בעברוש גדול ,מפלצתי מונח על הרצפה. "אבל מי יכול היה להרוג אותו?" חשב הנער. אז הבחין שפיות החתולים שצייר יום קודם היו אדומים ורטובים מדם.

הנער שצייר חתולים-מצמרר.../images/Emo121.gif

היי הגבירה. היפנים האלה...השם ישמור... חן חן פרי גן העדן

הנער שצייר חתולים...

אולי מצמרר ,ואולי יש בו גם מסר, כל דבר אפשר לעשות ממנו שמיש ומועיל, גם הגרוע מכל. המקדש היה מוזנח,למה? כי היה עכביש נורא שהטיל פחד על כולם, הוא ננטש, באו החתולים ושיחררו אותו, מהציורים שלו יצא משהו חיובי.

חתול יפני

יש לו נוכחות יש לו משמעות יש חתולים קמיעות בכל בית וחנות מביאים עושר ואושר ומכניסי אורחים ולקוחות. קוראים להם Maneki Neko והם מניפים את כף "ידם" הימנית להזמין אל הבית או בית העסק פנימה. יש גם חתולים אחרים מקווה שהצלחתי להעביר את קובץ הציורים בטח יש המון סיפורים במיתולוגיה היפנית עליהם חיה מיוחסת ומסתורית וגם כמו בסיפור של הגבירה לוחמת אכזרית (?) ביפן של שנות השבעים היה מאד פופולארי השיר kuro nekono tango (טנגו החתול השחור) במנגינה של "כולם הלכו לג'מבו" (של ציפי שביט) עוד המון סיפורים על חתולים יפנים בגוגל-מוגל...

ואם בחתולים עוסקים, נוסיף להם חיבוק

הצורך להיתחבק.--לפחות פעם אחת בשנה החתול השחור , הזקןש לנו מתקרב אלינו בדרך מיוחדת, שאותה אנו מפרשים כבקשה מיוחדת.הוא לא רוצה שיאכילו אותו או משהו בדומה לכך. צרכיו שונים בתכלית. אם חיכנו פנוי, הוא יקפוץ עלינו, אם לא, הוא יעמוד שם ויביט בנו במבט מתחנן, עד שניקח אותו. כאשר הוא יושב עלינו, הוא מתחיל לגרגר עוד לפני שאנו מתחילים ללטף אותו. ואנחנו מחככים את גבו וסנטרו ואומרים לו שהוא חתול מתוק. ואז הוא מתמסר לנו ולליטוף שלנו,וכל הזמן הזה הוא מגרגר בלי הרף. לאחר זמן מה הוא נרגע.אם הוא מרגיש שזה בסדר, הוא נשאר לתנומה קלה ונעימה ואם לא אז הוא יורד מעלינו וממשיך בעיסוקיו. בכל מקרה הוא בא על סיףוקו. הבת שלי אומרת כך: בלקי רוצה שיגרגרו אותו. בביתנו אין הוא היחיד שזקוקו לגרגור, גם לנו בני האדם יש צורך בזה.אנחנו יודעים שצורך זה אינו אופיני לקבוצהת גיל מסוימת דוקא. ובכל זכאת, בגלל שאני מורה והורה, אני שם לב שצורך זה מבוטא בעיקר על ידי הצעירים. עם הצורך הדחוף שלהם לחיבוק, לנשיקה, למגע חם, לטפיחה על שהשכם. ולא בגלל שמשהו קרה, אלה משום שהם זקוקים לזה. ישנם דברים רבים שהיינו רוצים לעשות למען הילדים. לו יכולתי לעשות רק דבר אחד, זה הי להבטיח שכל ילד, בכל מקום, יזככה לחיבוק אחד חם ביום. ילדים כמו חתולים , צריכים להיתחבק. כתב: פרד ט.וילהלמס.

בינקיס

New member
תודה, שחרזדה. זה כל כך נכון!

זאת פשוט תכונה מדהימה של חתולים- יודעים לבקש ולבטא אהבה. ישנם רגעים שהם פשוט לא רוצים שום דבר אחר, אלא, פשוט-חיבוק! (ו"מישמוש") ועוד יש אנשים שאומרים שהחתולים אגואיסטים ורק הכלבים נאמנים ואוהבים...

הדברנית

New member
כל כך הרבה אסוציאציות...../images/Emo2.gif

זה מזכיר כל כך הרבה סיפורים:הפלמנגו המרקד שהביא אושר וגם עצב{לקח שלומדים}ושיר הומוריסטי" על חיים אומללים של חתול שחור"וסיפורים על נזירים החכמים,,, ובכלל םיפור יפה ובעיניי אפשר ללמוד ממנו הרבה.תודה רבה לך הגבירה!על הכל..1האתר הזה שאת היקמת הוא פשוט ניפלא!אני שולחת אנשים לסיפורים באתר{מדובר בעו"סים,טרפיסטים בביבליוטרפיה וכ"ד{מקווה שזה בסדר?!}תודה גם לכל החברים שכותבים באתר:שחרזדה,פרי,נאווי..בקיצור-כולם.מצטערת שעדיין לא תורמת הרבה אבל מבטיחה לתקן את המעוות בקרוב.אוהבת ותכם ובינתיים רק מלקטת

כל מי שאת שולחת

יחשב לאורח שלנו. בשמחה. אני אשמח אם גם יתרמו לדיון מדי פעם. אנחנו רוצים גם את הקהל שלנו כאן בפנים, לא רק מספרי סיפורים. בברכה,

דברנית חביבה,

שמחים שאת מלקטת, ונהנת מאוצרותינו, רבים הם ולא יחסרו. ככל שישתמשו בהם יותר כך נצא נשכרים. בטוחני שעוד תתני סיפורים, אני לא דואגת.

איזה סיפור!

מעניין מה המשמעות של המנעות ממקומות גדולים? מה כוחו המאגי של החתול בתרבות היפנית? שוב, יוצאים למסע חיפושים מעבר לימים בתרבויות כל כך מרוחקות מאתנו ואני עדיין משוטטת בין השורות בפרדס מהסיפור על הארבעה שנכנסו ומה עלה בגורלם מתי אכין שיעורים??! מתי אצא לקניות, אבשל לשבת? מתמכרת לסיפורים ולמה שמאחוריהם ולא מוצאת תשובות שבת שלום ומנוחה וכמו תמיד, המון תודה!

או, אז אם כבר שאלת...../images/Emo92.gif

איך להרוויח יותר זמן לאמנות הסיפור אני לא מנקה חלונות כי... אני אוהבת ציפורים ולא רוצה שאחת מהן תתנגש בחלון מצוחצח ותיפגע (זה בגלל שאני מלאת חמלה). אני לא מבריקה את הרצפה בווקס כי... אני מפחדת שאחד האורחים יחליק, ייפגע אני ארגיש איום ונורא ויכול להיות שהם יתבעו אותי (אני זהירה ושומרת על התקציב). לא אכפת לי מעכברי האבק כי... הם חברה נעימה נתתי לרובם שמות והם מסכימים עם כל דבר שאני אומרת. (יש לי דמיון מפותח). איני מפרה את שלוות קורי העכביש כי אני רוצה שלכל יצור יהיה בית משלו והמשפחה שלי מתה על עכבישים (אני חביבה). אני לא עושה נקיון יסודי לפסח כי... אני אוהבת את כל החגים ולא רוצה שהאחרים יקנאו (אני נוהגת בצדק). איני שותלת גן כי... איני רוצה להפריע למעשה הבריאה; יש לו טעם מצויין (אני אדיבה) איני מחזירה חפצים למקומם כי... המשפחה שלי לא תמצא אותם. (אני מתחשבת). איני מבשלת ארוחות גורמה לאורחים כי... איני רוצה שאורחי יוטרדו בשאלה מה להכין כשהם יזמינו אותי לבוא אליהם (אני מנומסת) אני לא מגהצת כי...אני בוחרת להאמין לאלה הרושמים "אל-גהץ" (אני מאמינה לאנשים) אני לא נלחצת מדי משום דבר כי... טיפוסים כאלה מתים בגיל צעיר ואני מתכוונת להישאר בסביבה ולהפוך לזקנה מקומטת (ואני מתקדמת יפה בכיוון...) בברכה
,

לגבירנ- אני מתה על דבריך,

הן מזור לי, אך , לצערי אינני יכולה לנהוג כך, אולי פעם. ואז אגור עם עקבישים וקוריהם, עם נמלים חרוצות ועוד כהנה., כרגע אני חייה עם... ועלי להתחשב, אבל ..

להרוויח זמן...-מקסים../images/Emo142.gif

היי הגבירה. חה...חה...חה...חה... אישה חכמה אמרה לי מזמן מזמן... להביט קדימה... שהרי האבק תמיד ינצח אותנו...טוב לדעת שיש עוד שחושבים כך ועושים .כמובן בלי להגזים. קריצת עין... זהו עכשיו אפשר ליהנות מיום שישי אחה"צ... פרי גן העדן

ולי אישה חכמה אמרה:

העבודה--- , לעולם לא נגמור אותה. אבל היא, בקלות יכולה לגמור אותנו. אז שהתריסים יחכו, והחלונות גם ובמקום זה נשב על המחשב ונספר סיפורים.

../images/Emo9.gif../images/Emo82.gif../images/Emo132.gif

מזדהה עם כל מילה רק יש בעייה קטנה: גנים פולניים ונוער מתבגר בבית... בעניין הנוער בטח אתם מכירים את התמונה של דהירה פנימה אל המטבח, פתיחת המקרר לרווחה וזעקת השבר "אין מה לאכול בבית הזה!" והגנים הפולניים הומים "שוב ביליתי שעות ליד המחשב ולא הכנתי את ערימת השניצלים שאלה בולעים, מי יודע איך הם מחסלים כל כך מהר!" המזל הוא שכולנו אוהבים את כולנו ומסתדרים בבלאגן ואפילו מוצאים מה לאכול תחי השלווה המאובקת! יחיו הקמטים המורווחים בעמל [זה נשמע טוב אבל האמת, אני שונאת אותם!] הלאה הספונג'ה והכלים יחיו לנצח הסיפורים! שבת שלום (עדיין בלי חמין...)

NAVVAN1

New member
מכיר גנים תלוים, מכיר גנים יפנים,

בהם טכס תה עורכים, מכיר פולנים שמתקשרים, לפני שתה באים, שותים גנים פולנים מה בם מגדלים? בי בם תירס חם? לא מגדלים שם ילדים מגדלים הורים מתרוצצים שם שם, מעבר לים בפולין הרחוקה שם את ילדות השניצלים אותם לא אכלנו ילדות עשוקה, שטויות הולך לים והילדים יאכילו את עצמם ואם ישאלו מה יש? שיר חדש , סיפור יש ויש מזון למחשבה יאכיל אותם הרבה יותר זמן משניצל אפילו שאני עושה אותו הכי טעים, מזין, לא רוצה

דניאל1938

New member
לא כל מה שאקזוטי - יפה

אין הכרח לפאר את כל מה שלא שלנו , או את כל מה שנושא כותרת של אגדת עם, זהו אחד מסיפורי השמלץ, ללא מסר, ללא פואנטה, בקיצור, בעיני זה סתם, ויסלחו לי היפניפ, אולי יש להם בתרבות יסודות סיפוריים שלאורם הסיפור הזה מקבל איזו שהיא משמעות, אני לא הייתי מספר אותו. וסליחה עם הגבירה. (אולי כל הביקורת שלי צומחת מתוך התסכול שבתוכי, שכן ישבתי להדפיס שעה סיפור שאני כתבתי - הבוסתן-, והיה לי קורא אחד!! אני חדש פה ובקצב תסכולים והערות כאלה, קרוב לודאי שגם לא אשרוד פה.)

למעלה