הנה לכם עתודאי שבוז...

greenguy2002

New member
ודעתי...../images/Emo184.gif

תראה...התואר במדעי המחשב הוא לא בדיוק מה שאתה חושב. זה לא תואר בתיכנות, ממש לא! לדעתי אתה יכול לסיים את התואר הזה כשאתה יודע רק C++. לא לומדים שפות וממשקים, לומדים לפתור בעיות בעזרת מחשב בדרך היעילה ביותר. גם אני לא אהבתי מתמטיקה בתיכון(אני לומד חשמל-פיזיקה), אבל...באוניברסיטה אתה לא לומד את זה סתם, זה נותן לך כלים שבלעדיהם פשוט לא תוכל להסתדר בהמשך התואר. המתמטיקה שאתה לומד עכשיו, ושתלמד בשני הסמסטרים הבאים, היא זו שתעשה את בינך לבין הנדסאי תוכנה שכל המסלול שלו למד עוד ועוד שפות. גם בהמשך, אחרי סיום התואר, המתמטיקה שאתה לומד תהייה בסיס לכל מה שתעשה. נניח שבצבא תדרש לעשות תוכנה שתבצע סימולציית מעוף של פגז מסויים, נראה לך לתוכל לעשות את זה עם המתמטיקה התיכונית, גם אם יתנו לך את האלגוריתם...ממש לא! אז...צא לך משביזותך! אחרי 3 סמסטרים זה עובר...וזה יעבור לך בטיל אל תדאג! אל תוותר לעצמך, אם אתה לא מבין משהו תשאל חברים, תלך לסדנאות ולשעות קבלה של מתרגלים...בסוף תראה שהכל יסתדר! בהצלחה!

Flotser

New member
שביזות מדמ"ח....

דבר ראשון תגיד אחי אתה במקרה לומד בת"א?....אז אולי אני מכיר אותך כבר ? :) ובקשר להודעה שלך... רק אציין שאני גם חצי שבוז מכל מיני סיבות, אבל אני לא מתכוון לפרוש, לא עכשיו, כשאתה אומר מתמטקיה ברמה גבוהה מדי אתה בטח מתכוון לחדוא, או גם ללינארית שמתחיל קצת להסתבך אבל זה עדיין עוד סביר. אמרו לי שבשנה שלישית אתה כבר לא זוכר כלום משיעורי חדוא....בעקרון מה שהולך עכשיו עם כל העומס הבלתי נסבל הזה זה שהם רוצים לסנן אנשים, הם רוצים שמדעי מחשב יצאו מהאוניברסיטה על רמה, ולא אנשים שהגיעו לשמה בטעות. אתה אומר אתה אוהב קצת לתכנת וקצת לנהל רשתות...את הדברים האלה יש ה-מ-ו-ן אנשים\ילדים בארץ שיודעים לעשות, תחשוב שנייה ותחשוב אם זה השאיפות שלך, תמצא לך עבודה טובה באמת?.... אני מקווה שבמדעי מחשב יעלו אותי לרמה קצת מעל ושבעתדוה אני אקבל ניסיון ואצא לשוק האזרחי ואוכל למצוא עבודה עם תנאים טובים...אבל אני במקרה שלי, די חושב שמחשבים זה אחד התחומים שיותר מאתאימים לי... אתה אבל אומר שאתה לא בטוח שזה מה שאתה רוצה 10 שנים הקרובות....אז תחשוב עם עצמך אם יש באמת איזשהו תחום אחר שהיית רוצה לעסוק בו?.... האם אתה חושב על פרישה כי אתה באמת ביררת מה תלמד בשנים הבאות וביררת מה האופציות שלך בצבא והגעת להחלטה שזה לא בשבילך..אז סבבה... אבל אני לא חושב שאם אתה לא קולט עכשיו חדוא (כמו רוב רובם של האנשים בינתיים) פשוט אז זאת לא סיבה לפרוש. תקשיב אני גם די מפגר שלא ביררתי יותר מדי מה הולך לקרות שנים הבאות, אבל כן דיברתי עם כמה אנשים, והבנתי שנושאים במתמטיקה מאוד קשורים לפעמים עם תכנות, אלגוריטמיקה וסיבוכיות וכל הקורסים האלה שתלמד יעלו אותך לאיזשהי רמה אחרת בתכנות ממה שהכרת עד עכשיו... באמת שאין לי מושג מה להגיד לך, למה אני בעצמי קצת שבוז כמו שאמרתי, אבל אחי תקרא מחברות או סיכומים שמחלקים לפעמים המורים, תשקיע הרבה הרבה מאוד זמן על שיעורי בית ועל להבין מה הלך בשיעור כי שנה ראשונה ידועה כשנה הכי עמוסה במדעי מחשב , שוב כדי לסנן.... אבל אם אתה לא רוצה מחשבים אז אתה חייב לא לדחות את זה ולא לעשות מה שממליצים לך אנשים באינטרנט אלה להגיע להחלטה עם עצמך אחרי שאתה ביררת לעצמך מה טוב בשבילך, ותהיה בקשר אם בא לך 73847755

morbe18

New member
נצל"ש - מישהו מותיקי הטכניון יודע

באיזה שעות מתקיימות הבחינות של מועדי א' בדר"כ? האם זה בבוקר או אחרי הצהריים?

בשניהם...

אין שעה קבועה או סביבת זמן קבועה. יכול להיות לך מבחן ב-9:00 וגם ב-17:30 למשל. פייד!

A Show

New member
מן הסתם כמה ימים לפני...

אם אתה לא יודע תשלח מייל למתרגל או המרצה.. או שתיעזר בשמועות

People

New member
זה ממש לא חסוי בנאדם....

יש דבר שנקרא "כרטיס נבחן" באתר הטכניון שבו אומרים באיזה שעות המבחן באיזה חדר ובאיזה תאריכים הרבה לפני תקופת המבחנים!! אנשים פה סתם לחוצים!

The Orange One

New member
אמנם לא ותיק טכניון

אבל זה עניין אותי
בדקתי בפקולטה אחת, אווירונאוטיקה, ושם מתחת לתיאור של כל קורס, יש את מועד א' של הבחינה : תאריך + שעה, לא ידעתי מה אתה לומד
אבל אני מאמין שאו באתר או בלוח המודעות ליד המזכירות של הפקולטה שלך זה מופיע (זה הדבר היחיד נראה שכן מסודר באת"א
)

morbe18

New member
אני יודע.. גם אני התוודעתי אילו

ו
על העזרה.. שכחתי שיש את זה ב-UG..

Flotser

New member
מה נצל"ש??

מסכן הבן אדם רק פתח את השירשור, עניין שמאוד מציק לו והוא עומד בפני החלטה כל כך קשה אם להמשיך עם העתודה או לפרוש ואתם מדביקים לו נצלשים מפגרים על השירשור. מילא זה סתם שירשור אבל זה בן-אדם שבקש עזרה, קיצר בלהההה

Phant0m

New member
חרטא...

בן אדם, על תקשיב לאף אחד. כולם מנסים לפנות לעצמם את הדרך מתחרות. על תפרוש בעצמך, לעולם! בהצלחה.

White lie

New member
ספר לי על זה...

אני בדיוק באותו המצב כרגע עם פסיכולוגיה... אין לי שמץ מה ייצא מזה. החלטתי שאני אחכה עד סוף שנה א', ככה אני אכיר קצת את האוניברסיטה ואת המקצוע, יהיה ברור יותר איזה סיכויים יש לי ל M.A., וכל מיני כאלה. קיצר, נתתי לזה שנה, ובסוף השנה אני אחליט... מקסימום, זו לא כזאת טרגדיה להתגייס בגיל 19. אני מציעה לך לחשוב עם עצמך איזו תקופת זמן אתה צריך כדי שהמצב יהיה ברור מבחינתך, ואז לפי זה תציב דדליין. ברגע שהחלטת על הדדליין כבר תרגיש יותר טוב ופחות לכוד! ואז, כך את הזמן שהקצבת לעצמך ותהנה ממנו כמה שתוכל. תהיה הסטודנט הכי מאושר שאתה יכול להיות, כדי שכשיגיע הזמן להחליט תהיה בטוח שלא פיספסת כלום מהחוויה הזו ויש לך את הבסיס הנחוץ לקבל החלטה בלי חרטות! יהיה טוב, ואם לא אז יהיה נהדר!

למעלה