הנה. זה למה ברית, זה סיכון מטומטם!
:

TatyBar

New member
הנה. זה למה ברית, זה סיכון מטומטם!
:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4386189,00.html

אני לא חושבת שיש אמא, אולי יש מעטות פנאטיות כאלו, שלו היתה יודעת שהתינוק שלה ימות אחרי ברית, או יישאר עם פיגור ופגיעה מוחית, או בלי פין בכלל, או כמעט ימות...
שתבחר בכל זאת לעשות ברית בכל מקרה.
וכשהסיכון מתממש עליך - אז אתה ב- 100% סטטיסטיקה.

בעיני - הסיכון הזה הזוי.

yulilior

New member
מה הקשר לברית?

בשום מקום בכתבה לא כתוב שיש קשר כלשהו בין מצבו של הילד לבין הברית .
כתוב שהתינוק כנראה נחנק מהאוכל .
נראה לי שדווקא את הפאנטית.

קלקסיק

New member
ציטוט קטן מתוך הכתבה...

"מיד לאחר הטקס הניקה אותו אימו והניחה אותו חזרה בעגלה, שם ככל הנראה הוא פלט מעט ונחנק. "

אבל ככל הנראה לך הספיקה רק הכותרת.

רק לידע כללי, אומרים שתינוקות שנולדים לאמהות עצבניות הופכים לילדים עצבנים.

נראה לי שהנזק שאת עושה לילד שלך עכשיו הרבה יותר חמור מהנזק שברית מילה יכולה לעשות לו.
אבל אני לא ממש רוצה להתערב בדרך החיים שלך ולא ממש רוצה להגיד לך מה לעשות...

בדיוק כמו שנמאס לי ולהרבה נשים אחרות שאת מתערבת לנו בחיים ומגדירה אותנו כמתעללות בילדים !!!

TatyBar

New member
לרחם עלייך שנמאס לך...?

זה בכלל לא משנה אם במקאה המסויים הזה יש סיבה אחרת.
כי יש יותר מדי מקרים בהם זה בכלל הברית.
אז במקום להתייחס לכתבה הזו, נראה אותך מתייחסת לזה.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/408/900.html?snopcmdt=1
וזו אחת מהמון דוגמאות.

אז את תעשי לו ברית גם אם הוא בטוח ימות?
זה מה שאת אומרת??
או שאת תעשי לו ברית כי את עצבנית עלי ורוצה להתעקש על עמדתך ולהתבצר בה דווקא??

ממש מעניין לי את יודעת את מה שנמאס לכן.
לתינוק שלך, יכאב.
נורא.
והוא עלול לאבד את איבר המין שלו.
או לסבול מנזר מוחי אדיר.

ועל זה על מוכנה להקריב אותו??

קלקסיק

New member
טוב לדעת שאת כל כך כך בקיאה בנושא, דוקטור.

אני מבינה שאת חושבת שברית המילה אוטומטית גורמת לנזק מוחי/ מוות /איבוד איבר מין / הצדקה להריגת ההורים עקב התעללות חמורה בילדים אבל עד כמה שאני יודעת, היו גם מקרה או שניים של ברית מילה שעברו בהצלחה וללא שום נזק.

רק לידע כללי, שוחחתי על הנושא עם גברים רבים וביניהם כאלה שעברו את הטקס ה"נוראי" הזה מרצונם החופשי בגילאים מתקדמים וכולם כאחד אמרו שעדיף לעבור את הטקס בגיל שמונה ימים.

אני באמת מבינה את הדעה שלך בנושא ובפעם הראשונה שקראתי אותה, גם לי היא גרמה להרהר האם זה נכון או לא, אבל אני חייבת לציין, שככל שאני קוראת תגובות שלך יותר כך את ודעותייך יותר מעוררות בי סלידה אבל גם קצת סקרנות לגבי איזה מן אדם ממורמר ומסכן את שכך משתלחת באנשים על כל דבר קטן שלא מוצא חן בעינייך.
אני מתנצלת, אני לא הייתי מודעת לעובדה שהשמש זורחת מהתחת שלך... באמת סליחה.

אז לא, אני לילד שלי לא אעשה ברית דווקא בשביל לעצבן אותך (למרות שעכשיו זה בהחלט בונוס נוסף
) אני אעשה פשוט כי אני חושבת שזה נכון ואם זה לא מוצא חן בעינייך, אז אל תדאגי, את לא מוזמנת!!!

והסיבה היחידה שאני מגיבה לשטויות שאת כותבת היא רק בגלל שאני חושבת שלאנשים כמוך צריך גם לסתום את הפה מדי פעם אבל אני רואה שעל תגובות שלי ושל אחרות שהן סביר להניח קצת יותר חכמות ממך את מגיבה עם עוד שטויות אז אני מודיעה לך מראש שאם תמשיכי עם השטויות האלה, אני פשוט אפסיק להגיב...

סוף שבוע נעים

TatyBar

New member
מיותר.

אני לא אמרתי שברית גורמת אוטומטית לנזק או מוות.
אמרתי שזה סיכון לא מבוטל.
והנזק עלול להיות בלי הפיך.
רוב הבריתות עוברות בלי סיבוכים.
אבל רבות מסתבכות בהמון אופנים.
זה הסיכון.
שווה בעינייך לקחת סיכון ממשי וברור?
בעיני זה טמטום.
חפשי בגוגל סטטיסטיקות של כמה ילדים מתים מברית מילה בשנה.
וכמה מגיעים למיון עם דימום בלתי פוסק.
או צריכים ניתוחי שחזור פין.
או כאלו שנדרשים לעבור כריתת פין בגלל מילה רשלנית.
אולי תופתעי לדעת שהסטטיסטיקה הזו היא איומה.
בייחוד כשהמעשה עצמו הוא מיותר.
לחלוטין.

וברור שהגברים יעדיפו לעבור את זה בגיל 8 ימים.
כי הם לא מבינים את הכאב שהם חווים בגיל הזה.
עוד טמטום.
להיות חזק על חלשים.

mitmit11

New member
מציינת שתוכן הכתבה השתנה בשעה האחרונה

ובתוכן המקורי והראשוני הכל היה די מעורפל והשתמש שהחשש הוא שזה בגלל דימום מהברית. כמובן שרב סרן שמועתי עבד קשה על הכתבה (ואז בא המפקד שלו, בירר פרטים ותיקן את המלל).

וברשותכם משרשרת לשרשורפלצתון החביב בנושא

lalimotek

New member
אז נעים מאוד אני lalimotek ואני מטומטמת

אבל את כנראה גם נכללת בהגדרה שלי....אולי היה לו מה שנקרא מוות בעריסה ובמקרה תפסו את זה בזמן?
אולי הוא הושכב לא בזוית מספיקה ולכן נחנק מהפליטה?

מאחלת לתינוק החלמה שלמה ומהירה וליבי עם הוריו.

אולגוד

New member
למה כל הפוסטים שלך כל כך אגרסיביים?

לא נעים לקרוא אותך וזה לא משנה בכלל על מה את כותבת ואם אני מסכימה איתך או לא.
כמות סימני הקריאה והשאלה שלך בנוסף לסמיילים זועמים היא פשוט בלתי פרופורציונלית למסרים שלך, אלא אם כן את באמת מתכוונת לצרוח בקולי קולות ובשיא האגרסיביות על כל בנות הפורום.

יש לך דעות שונות, אחלה, אבל אם את רוצה שמישהו יתייחס לדעות האלה ברצינות את חייבת להתנסח ביותר אורך רוח וסובלנות לדעות השונות משלך.

הפורום הזה הוא לא כיכר העיר, זה מקום שמבוסס על אינטימיות, סובלנות וסולידריות.

לצערי צורת ההתבטאות שלך לא תואמת לרוח הפורום.

קלקסיק

New member
ממש מצחיק אותי ש...

בכל פעם שאני קוראת פוסט שלך, אני ממש מרגישה שאני כתבתי אותו והסיפורים שלך לדעתי כתובים ממש שנון ויפה.
לא מנסה להפחיד אותך שלא תחשבי שאני עוקבת אחרייך וכאלה
אבל כל פעם שאני רואה את השם שלך אני חייבת לקרוא מה כתבת וכמעט תמיד מזדהה עם זה.
מעניין לא?

נו באמת, איזו כותרת דמגוגית...

בפירוש כתוב בכתבה עצמה שהתינוק פלט ונחנק, אין שום קשר לברית המילה.
אותו הדבר יכול היה לקרות בבית.

TatyBar

New member
עוד קצת.

"ברית היא מהלך דרמטי מבחינה פיזית, שכרוך בכאב. במיוחד אם הוא ללא הרדמה. בהחלט יכול להיות שזה הטריגר לבעיה קיימת, אך לא כתוצאה מדימום", כך אמר פרופ' אילן דלאל, מנהל מיון ילדים בבית החולים וולפסון, לשם הגיע מוקדם יותר היום (חמישי) תינוק בן 8 ימים שהפסיק לנשום לאחר ברית מילה. לדברי דלאל, המוהל לא נתן תרופות הרגעה או חומרי אלחוש לתינוק וכי בריאותו לאחר הלידה הייתה תקינה.

"תחקרנו את המוהל, ומדובר במוהל ותיק עם הרבה ניסיון", אמר דלאל. "הילד נולד אחרי הריון ולידה תקינים. הייתה צהבת שלא טופלה בשום דבר מיוחד, הוא נולד במשקל תקין, בשבוע ה-38, אין לו מום בלב". לשאלה מה יכול היה לגרום לדבר דרמטי כל כך ענה פרופ' דלאל כי יתכן והיה זיהום סמוי. "לא מצאנו דברים יוצאי דופן, אולי בלוטות פנימיות, זאת גם אפשרות. נתנו טיפול גם לזה. אנחנו לא יודעים בשלב זה ממה זה נגרם". הוא ציין כי לא מדובר בתגובה אלרגית מיין תירוש שניתן לתינוק לאחר המילה, וגם לא בחנק מאוכל.

תגידו מה שתרצו.
בעיני - הסיכון לבעיות איומות ובלתי הפיכות, והסיכון למוות, והסיכון לפגיעה מוחית ועצם זה שזה כואב אימים - הוא מפגר.

ולא.
אני לא מבינה את מי שלוקחת על "עצמה" את הסיכון הזה מסיבות מפגרות.
כי זה לא על עצמה.
זה על התינוק שלכן.
כי מחר, אתן, אלו שמתרברבות פה על הזכות שלכם לעשות ברית מפגרת כזו - מחר, זה עלול להיות התינוק שלכןם.
אז עם כמה שאתם נטפלות אלי ולשגעונות שלי ולרטוריקה האלימה שלי...
לא בא לכן לחשוב אולי שהתינוק שלכן עלול למות???
לא תפתחו את העיניים?????
לא תגנו עליו בכל דרך????

על כל פיפס קטן ווירוס ומכה קלילה בבטן אתן רצות כאחוזות אמוק למיון שמא חלילה במקרה חס ושלום נפגע העובר!
ופה???

אתםן מתגאות בפרוצדורה מיותרת וכואבת רצח, בכך שאתן קורעות לו את הפין - ולוקחות סיכון אדיר ומיותר ל ח ל ו ט י ן !!! רק כי "ככה הורגלנו"??
כי ככה נהוג?? כדי שלא יהיה "שונה"???

ככה אתן אמהות???

לוקחות סיכון שהילד חסר הישע שלכן שרק נולד ויצא מכן אחרי תשעה חודשים של אי וודאות (!?!) - ימות??

די.
תתעוררו כבר!

למעלה