הנדי - שאלה בסטטיסטיקה

סקסיית

New member
שלום שלום לאורח ../images/Emo24.gif

החלטת לבקר?

יומנוש

New member
כמו שאמרתי שליש והחישוב הוא

1/3*1/3 +2/3*1/3 + 0*1/3 = 1/3 יש שלושה סבונים יש שני סבונים יש רק סבון אחד

שפן קטן

New member
100%

מקרה קלאסי של התנגשות בין חוקי ההסתברות, הדורשים עדיין הוכחה אמפירית, לבין חוקי מרפי, שתקפותם איננה מוטלת בספק. חוק מרפי לדוגמא: "הסיכוי שפרוסת לחם עם שוקולד תיפול על השטיח כשצידה המרוח כלפי מטה עולה ביחס ישר לערכו של השטיח, נוכחותה של בעלת הבית באתר האירוע ומשקלו של הנבוט שהיא מחזיקה ביד"

שפן קטן

New member
ובקשר לסטטיסטיקה - 1/3

וההסבר: מתוך 9 כניסות, בשלוש יש סבון אחד, בשלוש שניים, ובשלוש שלוש. במקרה הראשון - בפעמיים מתוך השלוש אין סבון. במקרה השני - בפעם אחת מתוך השלוש אין סבון. במקרה השלישי - תמיד יהיה סבון. בסך הכל - בשלוש מתוך תשע לא יהיה סבון ולאחר צמצום - 1/3.

luckycharm

New member
ולאלוהי השפנים פתרונים

הסיפא של ההסבר שלך מנותק לחלוטין מהחידה המקורית. "לפחות אחד". התשובה אגב, זה מקסימום 2/3.

שפן קטן

New member
"מקסימום 2/3"

היא לא תשובה סטטיסטית. תן תשובה כזאת, תסביר אותה, ואז נתקדם.

luckycharm

New member
אין לאן להתקדם מפה

בייחוד לאור זה שאני לא סטטיסטיקאי ואת כל מה שלמדתי שכחתי. מזמן. אני כן יודע בוודאות, ש 1/3 אינה התשובה בהנתן שיש 1 ומעלה סבונים.

שפן קטן

New member
במיוחד בשבילך

ניסוח מלא של התשובה (כנראה שההסבר הראשון לא היה כל כך ברור) בוא נניח שאדם נכנס לשירותים תשע פעמים וניגש לכיור אקראי. כמה סבונים יהיו בשירותים? נכון - או אחד, או שניים או שלושה. הסיכויים לכל מקרה הם שווים. לכן בשלוש כניסות יהיה סבון אחד, בשלוש כניסות שני סבונים ובשלוש כניסות שלושה סבונים. עכשיו ננתח כל מקרה בנפרד - אם יש סבון אחד, בשתי כניסות מתוך השלוש לא יהיה סבון ובאחת כן. אם יש שני סבונים, בכניסה אחת מתוך השלוש לא יהיה סבון, בשתיים כן. אם יש שלושה סבונים, בכל הכניסות יהיה סבון. עכשיו נסכם ונגלה שמתוך תשע כניסות בשלוש לא יהיה סבון (2+1+0) משמע ההסתברות היא 3/9 שהיא בדיוק, אבל בדיוק, 1/3. מ.ש.ל. עכשיו, בוא תסביר לי איפה אני טועה.

luckycharm

New member
שפן. התפתח אצלי חשש סביר ש

1. אתה כנראה צודק; ו - 2. סחטיין על ההשקעה - לא הייתי משקיע כמוך ביוזר שאין סיכוי שימצוץ בכבוד רב

tomerxy

New member
2/3 הסבר בגוף הסרט

בכל הכיורים יש סבון 1/3 * 1 בשניים יש סבון 1/3 * 2/3 באחד יש סבון 1/3 * 1/3 מסכמים (שברים וכו) יוצא 2/3

Dirty Dick

New member
למה להכפיל?

יש שלש אפשרויות נכון? באחד בשניים או בשלש אותן צריך למצע : סיכוי(1) + סיכוי(2) + סיכוי(3) ----------------------------------- מספר האפשרויות שזה שלש 3/( 2/3 + 1/3 + 0 ) = 1/3 לכן שליש לפי דעתי

Dirty Dick

New member
לפחות שליש זה הסיכוי כן למצוא

ואז לפי החישוב שלי זה ייצא 2/3

למעלה