הנדון : המלצה למינוי הועדה לחקיקת ח

yorem13

New member
הנדון : המלצה למינוי הועדה לחקיקת ח

10/07/2005 לכבוד שר בריאות דני נוה חברי ממשלה וכנסת משרד בריאות משרד וחינוך כבוד מבקר מדינה גופים נוספים הנדון : המלצה למינוי הועדה לחקיקת חוק עיסוק רוחני לכבוד שר בריאות מר דני נוה להלן כתב המלצה למינוי מתאם משרד הבריאות לטובת חוק עיסוק רוחני ותגיש המלצות ומסקנות בנוגע לתפעולה התקין של כל עוסקים ונותנים שירות רוחני כל שהוא במדינת ישראל . א. הגדרה מחדש הנושא רוחני שיטות טיפול השונות . ב. האם רפואה אלטרנטיבית זו משרתת את צרכים של מטופלים במדינת ישראל . ג. כיצד אפשר לשמור על רמה מקצועית כאשר אין הסדר בכלל שוק רוחני ? ד. בחינה כל עוסקים בתחום רוחני , מתקשרות ,הילרית , מורות רוחניות וכו' כולל בדיקה מעמיקה של טיפולים ושיטות הריפוי שונות. חוק עיסוק רוחני מבטיח לכל תושב בישראל רפואה מבוקרת אמינה עד כמה שאפשר תוך בדיקה והסתכלות של גוף רפואי אינו בעל אינטרס ? בהרכב ועדה יש להעמיד אישיות ציבורית נכבדה מתחום הבריאות !! לצדו גורמים נוספים , רופאים בתחום הנפשי , פסיכולוגים , רבנים מוסמכים, אנשי כלכלה , ובעלי שם שעוסקים בתחום רוחני . כמובן נציגים מס הכנסה ( לבדיקת מחירים טיפולים בלבד ). כבוד השר אני פונה אליך בבקשה לפעול לטובת חוק עיסוק רוחני ושנציגים משרדך יפעלו לטובת עניין . לדעתי יש צורך אישיות בעלת הסמכה רפואית מתאימה יבדוק חשוב שישתתף בבדיקה מעמיקה גם רופא המבין בנושאים רוחניות תרפיות הנפש לכל הסוגים . שאותם מתקשרות מציגות בפני לקוחות יעד גם את תוכן שנמסר באתרי אינטרנט ולראות שאין הטיה . אותו רופא ישמש בראש ועדה לחוק עיסוק רוחני יבצע תשאול של מטופלים מה תרם להם טיפול רוחני לאורך זמן ואם לא נוצרת תלות בין מטופל למורה רוחנית או הילרית יבדוק את כל תהליכים ושיטות ריפוי . רפואה רוחנית לשלל גווניה היא מכלול של שיטות טיפוליות שחלקם אשר מוצעות לאנשים כתחליף לפסיכולוג או כל טיפול אחר מוכר על ידי משרד בריאות כמזור לבעיות נפשיות או כל סוג שלפורקן נפשי , מבלי שבטיחותם ויעילותם עברו בחינה בדיקה של רפואה המדעית . והכשר של משרד בריאות . ציבור המטופלים אמורים לדעת שאותם הילרית או מתקשרות אינם באים להחליף את רפואה הממסדית כל עוד הממסד רפואי לא הכיר בהם ולא נתן התר והכשר . בתנאים אלה נשאלת השאלה עד הכין מגיעה אחריות הציבורית או שלטונית למתן שירותים מסוג זה . בגלל זה אני מתריע ואומר חשוב לי שהמטופל יהיה תחת מעקב של רפואה הממסדית . ברצוני להבהיר את דברי כוונתי אין לראות כוונה של אותו הילרית שגרום נזק במזיד אלא שימוש לא נכון בשיטות לא מאושרות עלולות לגרום נזק , הן נפשי הן רפואי לכן אלו שעוסקים בתחום אמורים לקבל איזה שהו הכשר. יש צורך לבדוק את תורת ושיטת טיפול של מתקשרת לדעתי חובה . לכן חשוב שתכירו את כל שיטות של המתקשרות או מורות רוחניות מציאות בשוק ובשוק הוירטואלי שלא יבצר מצב של בלבול בקרב הציבור בפרט לציבור הגולשים . כי מגמה ופריחה עוסקים בתחום רוחני עלולה לטשטש את הבדל עקרוני בין שני הדרכים ממסדי מוסדר בין שיטות ריפוי לא מאושרות או חלקם הרחב לא נבדק על ידי גורמים רלוונטיים אותם טיפולים אלטרנטיוויית אני מתייחס כרגע ומציף טיפולים הבאים תרפיות של משחררות אנרגיות ,חסימות .ומוציאות סדנאות לגילוי עצמי ? מניפולציה ותרפיות נפש-גוף ושאר המצאות שפת רוח –גוף השם ישמור מה עוד . בתקופה אינטרנט פורח זיהו את פוטנציאל העצום את רווח הקל אפשר לעשות נורא מסקרן לדעת מה מחזור שנתי שמגלגלים כל עוסקים בתחום רוחני לסווגם להלן חלק משיטות הפעולה שנוקטות מתקשרות הילרית לסוגיהם . לומדות כמה סוגי קורסים מי כאן הדרך קצרה ממריאים לשמים למדו איזה קורס בחו"ל רושמות כמה מילים בלועזית לרושם . מטפלות מוסמכות בשיטה לא לציטוט ( לו רק תדעו את שיטה יותר נכון את אותה הגדרה אתם תצחקו ) בוגרות חוגים ל-? מתקשרות הילריות עוסקות בריפוי רוחני (ללא הסמכה של ממסד) ויש חלק אחר רציני שבא מתחום רפואה שיש לי כבוד הערכה מרובה אני לא פוסל את שאר מטפלים באשר הם ? דוגמא השיטה א .הקמת אתר אינטרנט כמובן קשור בטיפולים רוחניים מכל סוג ב .פרסום אגרסיבי בכל פורום אפשרי בפורמים העוסקים בתחום רוחני הפניה לאתר . השתתפות בפורומים רלוונטיים ומסירת פרטים והכוונה לאותם בעלי אינטרס חלקם במסווה של תלמידים או מטופלים . ג. שיתוף פעולה של חלק מגורמים העוסקים בתחום רוחני אחד ממליץ על שני מאין איגוד ? ד. אם הם מצליחים להיכנס לאתרים של גופים גדולים נותנות שירות ומנצלות בתום לב ? ומפרסמות את עצמם ??? לדעתי יש כאן טעם נפגם בסדר זה רק דעתי . ה .מנסות ליצור קשר עם עיתונאים כדי לכתוב איזה כתבה שתקדם את אינטרסים שלהם .דואגות לפרסם ברבים . פה אני עוצר ומספיק . השטיות שחלקם רושמות מפליא אנשים נאורים הולכים לקבל טיפולים אצלם זה בסך הכל ביקורת אני לא נגדם אלא בעדם ברצוני שיבוצע בדק בית בתחום אלו הם רק חלק מי שיטות שקיימות בשוק רוחני . חובתו של כל מטופל לבדוק את טיב טיפול שהוא מקבל מאותם "מומחים " כמו בכל תחום אחר . חלק מטיפולים הם מתן תשובה אלטרנטיבית חלקם ראויים חלק אחר נתון לבדיקת ועדה .? הבהרה חשובה ! רצוי להזכיר לכולנו שהם פועלות לפי חוק במדינת ישראל הם אינם מבצעות שום עברה פלילית זאת זכותם לפרסם את משלוח- ידם בדרך שהם בחרו זאת זכותם הלגיטימית במדינה דמוקרטית אנוכי מכבד זכות זאת. אף אחד לא פוסל ואין לאף אחד כרגע זכות לפסול את סוגי ריפוי שהם מציאות ואת שיטות הריפוי השונות אנוכי לא בעל הסמכה כל שהיא ולא עברתי שום הכשר כדי לתת דעה מקצועית בעניין , חובתי להתריע בהעדר חוק מוסדר וללא בדיקה מעמיקה של עוסקים בתחום . אני מוצא לנכון להגיד, זכותי גם להאיר את עיניי כולם .להביע דעה לגיטימית וכנה . מתוך כבוד אל כל אשר עוסקים בתחום רוחני . אני מפרסם את פניה זאת במספר אתרים רלוונטיים העתקים שר בריאות דני נוה חברי ממשלה וכנסת &nbsp

למעלה