הנאה כמו ב-
: 4 תמונות מעניינות לחג

מצב
הנושא נעול.
אכן קיים דמיון מסויים בין שתי המילים !

היסטוריה משפחתית מענינת...,
לימדת אותי עוד מילה בפולנית,נראה אם אזכור אותה עד שאפגוש את אמי,שהיא דוברת פולנית (רק שאין לה כיום עם מי לדבר את השפה),ולפעמים אני משוה מילים סלאביות בין פולנית לרוסית,שמדוברת ע"י רעיתי וגם ע"י אמי,ואם כבר
,אז ברוסית מידבד זה דב,ו-מדבז'ונאק זה דובּון,ואני רואה דמיון מועט,אם בכלל,בין המילים בין שתי השפות,שיש קירבה מסוימת ביניהן.

תכתוב לך את המילה בפולנית ותזכיר לאימך ! אני מניח שהיא תדע מיד.

אלון 58

New member
בהחלט...,

תכתוב לך את המילה בפולנית ותזכיר לאימך ! אני מניח שהיא תדע מיד.
בהחלט...,
באותיות עבריות זה נראה מוזר,בעוד שבצורה של הכתיבה הפולנית זה מסובך,2>3 אותיות מבטאות לפעמים הברה בודדת,ואת חלק מהאותיות לא קוראים כמו בשפות מוכרות אחרות.

דמיון לא מועט כלל!

היסטוריה משפחתית מענינת...,
לימדת אותי עוד מילה בפולנית,נראה אם אזכור אותה עד שאפגוש את אמי,שהיא דוברת פולנית (רק שאין לה כיום עם מי לדבר את השפה),ולפעמים אני משוה מילים סלאביות בין פולנית לרוסית,שמדוברת ע"י רעיתי וגם ע"י אמי,ואם כבר
,אז ברוסית מידבד זה דב,ו-מדבז'ונאק זה דובּון,ואני רואה דמיון מועט,אם בכלל,בין המילים בין שתי השפות,שיש קירבה מסוימת ביניהן.

דמיון לא מועט כלל!
אלון, המילים כמעט זהות.

פולנית היא שפה אחות לצ'כית (סלבים צפוניים) ובת דודה לרוסית (סלבים מזרחיים).

בפולנית דב=דנז'בדז' כפי שכתב הדוקטור.

בצ'כית דב=נדבד. מילים זהות, כשכל ההבדל הוא בהיגוי העיצור בסוף ההברות, היגוי כמעט זהה (תחשוב על היגוי האות ד' בשפות הסלביות ותגיע לצליל מאד קרוב ל-דז').

וברוסית, הבת דודה - דב=מדבד. נדבד/נדז'בדז'/מדבד. מש"ל.

הנה קבל את גדול שחקני צ'כיה מאז ומעולם, פאבל (שאול) נדבד (דב או נדיב...).

תיקון: נדז'בדז' ולא דנז'בדז' כמובן...

דמיון לא מועט כלל!
אלון, המילים כמעט זהות.

בצ'כית דב=נדבד. מילים זהות, כשכל ההבדל הוא בהיגוי העיצור בסוף ההברות, היגוי כמעט זהה (תחשוב על היגוי האות ד' בשפות הסלביות ותגיע לצליל מאד קרוב ל-דז').

תיקון: נדז'בדז' ולא דנז'בדז' כמובן...

אלון 58

New member
ומי לא זוכר את ראש-ממשלת רוסיה...,

דמיון לא מועט כלל!
אלון, המילים כמעט זהות.

ומי לא זוכר את ראש-ממשלת רוסיה...,
והנשיא הקודם,דמיטרי מדבדב?גם שם משפחתו קשור איכשהו ב-
.

שאול נדיב !
אהבתי ! שיחקת אותה

דמיון לא מועט כלל!
אלון, המילים כמעט זהות.

שאול נדיב !
אהבתי ! שיחקת אותה
וילי עם ההסבר.
חבל מאוד שהשחקן המהולל שאול נדיב, לא יוכל לשחק בבית"ר בשנה הבאה...

אוהד11

New member

הנאה כמו ב-
השבועות הבא עלינו לטובה ! תכינו את הגבינות, הסטייקים והפיתות ותעתיקו לכם את התמונות מכאן לאחת התיקיות שבמחשב שלכם !
נתחיל עם ליילנד רויאל טייגר בקו 6 של "המקשר". התמונה צולמה על-ידי דודי, פרופ' שמואל נדיב, ז"ל, מהטכניון, בשנת 1965 ברחוב דרך-בן לחם בשכונת בקעה בירושלים. בתחנה ניצבת לה אימי, תרצה, ז"ל. האוטובוס הוא אקווריום ומספרו: 66-346. הנהג הוא כנראה מר וינשטוק, ז"ל, אבא של צביקה וינשטוק, מנהל ארכיון אגד בימינו. 66-346 היה שלו. 66-346 הוא אקווריום כרטיסנית. האקווריום כרטיסנית היחיד בירושלים, שהשתייך תמיד לקו 6.

אלון 58

New member
באילו תקופות אביתר...,

האמת ש- 36-696 (917) מוקדש במיוחד בשבילך כי
רק אתה יודע להעריך את התקופה ההיא כאשר אין לי ספק שהכרת את 917 באופן אישי !
באילו תקופות אביתר...,
הפעיל אגד מפרקיות בירושלים?
האם היו שם גם מפרקיות מאוחרות יותר,כדוגמת "האמבטיות" ששרתו פעם באזור חולון/בת-ים?

מפרקיות ירושלמיות הופעלו החל מסוף 1989.

באילו תקופות אביתר...,
הפעיל אגד מפרקיות בירושלים?
האם היו שם גם מפרקיות מאוחרות יותר,כדוגמת "האמבטיות" ששרתו פעם באזור חולון/בת-ים?
אם אינני טועה. אני קצת מתעצל עכשיו לבדוק עקב הכבדות של המצות שאכלתי היום. ממש חטפתי עצירות מהן...

אלון 58

New member
מובן לגבי המפרקיות...,

אם אינני טועה. אני קצת מתעצל עכשיו לבדוק עקב הכבדות של המצות שאכלתי היום. ממש חטפתי עצירות מהן...
מובן לגבי המפרקיות...,
אבל אתה מפתיע אותי כל-פעם מחדש,לקראת החג דיברת והמלצת על פיתות,אז מאיפה קפצו לך פתאום
ות

אני ורעיתי "עומדים במילה" שלנו ולא מכניסים מצות הביתה.אני אישית נמנע בימים האלה ממה שקשור בקמח או בבצק,מסתדר עם מרקים וסלטי ירקות וגבינות,מזל של מפעלי המצות שהם לא תלויים בי,אחרת היו שם אבטלה ורעב
.
פתחת לעצמך נגריה בבטן אם באמת אכלת מצות...!

אשתי קנתה מצות שמורות עגולות ולא יכולתי

מובן לגבי המפרקיות...,
אבל אתה מפתיע אותי כל-פעם מחדש,לקראת החג דיברת והמלצת על פיתות,אז מאיפה קפצו לך פתאום
ות

אני ורעיתי "עומדים במילה" שלנו ולא מכניסים מצות הביתה.אני אישית נמנע בימים האלה ממה שקשור בקמח או בבצק,מסתדר עם מרקים וסלטי ירקות וגבינות,מזל של מפעלי המצות שהם לא תלויים בי,אחרת היו שם אבטלה ורעב
.
פתחת לעצמך נגריה בבטן אם באמת אכלת מצות...!
אשתי קנתה מצות שמורות עגולות ולא יכולתי
לעמוד בפיתוי.....אתה יודע.....אני בלען !

אהה - זה מעניין....
הנה:

ידוע...,
אבל האם מדובר בבלען,או שמא בבולען
אהה - זה מעניין....
הנה:
מדובר בחמור שאוכל כמו חזיר !!!

ולמען האמת......ששש....הרי אף אחד לא רואה את ההודעה הזו חוץ ממך.......אז....אני חמור גדול שאוכל כמו חזיר ענק ! ולכן יש לי בולען אחו-שארמוטה (סליחה על הביטוי הנלוז) ואני בולע כל מה שזז וטעים......אולי חוץ מ....אורז ! אורז אני שונא בכל צורה !

אלון 58

New member
אני דוקא אוהב אורז בכל צורה...,

אהה - זה מעניין....
הנה:
מדובר בחמור שאוכל כמו חזיר !!!

ולמען האמת......ששש....הרי אף אחד לא רואה את ההודעה הזו חוץ ממך.......אז....אני חמור גדול שאוכל כמו חזיר ענק ! ולכן יש לי בולען אחו-שארמוטה (סליחה על הביטוי הנלוז) ואני בולע כל מה שזז וטעים......אולי חוץ מ....אורז ! אורז אני שונא בכל צורה !
אני דוקא אוהב אורז בכל צורה...,
רק את הגרסה עם הצימוקים אני מתעב
.

אוהד11

New member

האמת ש- 36-696 (917) מוקדש במיוחד בשבילך כי
רק אתה יודע להעריך את התקופה ההיא כאשר אין לי ספק שהכרת את 917 באופן אישי !

אכן זוכר אותה יחד עם אחיותיה לקו, עוד כשהתחילו כקו 13 שפעל מרחוב מרכז בעלי מלאכה הסמוך עד רחוב יהודה המכבי פינת ועידת קטוביץ. רק בתחילת שנות השישים איחדו את 13 עם 25 לקו 25 עד האוניברסיטה ברמת אביב

ועוד תמונה לא
ית מספרד:

הנאה כמו ב-
השבועות הבא עלינו לטובה ! תכינו את הגבינות, הסטייקים והפיתות ותעתיקו לכם את התמונות מכאן לאחת התיקיות שבמחשב שלכם !
נתחיל עם ליילנד רויאל טייגר בקו 6 של "המקשר". התמונה צולמה על-ידי דודי, פרופ' שמואל נדיב, ז"ל, מהטכניון, בשנת 1965 ברחוב דרך-בן לחם בשכונת בקעה בירושלים. בתחנה ניצבת לה אימי, תרצה, ז"ל. האוטובוס הוא אקווריום ומספרו: 66-346. הנהג הוא כנראה מר וינשטוק, ז"ל, אבא של צביקה וינשטוק, מנהל ארכיון אגד בימינו. 66-346 היה שלו. 66-346 הוא אקווריום כרטיסנית. האקווריום כרטיסנית היחיד בירושלים, שהשתייך תמיד לקו 6.
ועוד תמונה לא
ית מספרד:
בתמונה הבאה ניתן לראות את ה-"בודי" של קטר מס' 767 הנמצא כרגע בתיקון עמוק לאחר התאונה, כאשר הבודי מרוקן מהמנוע ומשני תאי הניהוג. הקטר ממש פורק לגורמים והשלדה התחתית שלו עוברת גם מתיחה ויישור. היא קיבלה מכה רצינית מהחצץ וניכרה עקמת בשיעור של 0.24% כלומר שללא תיקון ויישור השלדה, הקטר מוגבל מהירות עד ל- 110 קמ"ש בלבד, ולכן התבקשו יישור ומתיחת השלדה. צעד זה חייב את פירוק הקטר לגורמים.
שימו לב שבצד הקטר ניתן להבחין בדוגמת הצביעה של רכבת-ישראל. התמונה צולמה בחצר מפעלי פוסלו בעיר ולנסייה בספרד.
לילה טוב. המשך תמונות מהמפעל יבוא !

|הלווא יאללה שיפול הסככה לא צריך את הזבל הזה

ועוד תמונה לא
ית מספרד:
בתמונה הבאה ניתן לראות את ה-"בודי" של קטר מס' 767 הנמצא כרגע בתיקון עמוק לאחר התאונה, כאשר הבודי מרוקן מהמנוע ומשני תאי הניהוג. הקטר ממש פורק לגורמים והשלדה התחתית שלו עוברת גם מתיחה ויישור. היא קיבלה מכה רצינית מהחצץ וניכרה עקמת בשיעור של 0.24% כלומר שללא תיקון ויישור השלדה, הקטר מוגבל מהירות עד ל- 110 קמ"ש בלבד, ולכן התבקשו יישור ומתיחת השלדה. צעד זה חייב את פירוק הקטר לגורמים.
שימו לב שבצד הקטר ניתן להבחין בדוגמת הצביעה של רכבת-ישראל. התמונה צולמה בחצר מפעלי פוסלו בעיר ולנסייה בספרד.
לילה טוב. המשך תמונות מהמפעל יבוא !
|הלווא יאללה שיפול הסככה לא צריך את הזבל הזה

מצב
הנושא נעול.
למעלה