המשך שיתוף בנוגע למעבר למקום העבודה החדש

isola bella

New member
המשך שיתוף בנוגע למעבר למקום העבודה החדש

ראשית, קבלו שיתוף עם אחי התאום
"מתיס (שם בדוי:) אתמול בערב סופסוף הצלחתי להתרכז כמעט כמו עצמי בפרק בסדרה הנקמה ולישון יחסית סביר..אני כותבת 'כמעט' כי אני עדיין צריכה לעכל עד הסוף את השינוי (+ להפנים עד כמה שאני לא רוצה גם את הסיכוי הקטן שחו"ח לא יילך במקום החדש אז מה אני עושה עם עצמי.?.����
במקום Z - מקום מסוים אליו התקבלתי בתחילת 2008 (למקום הנוכחי שאותו אני כעת עוזבת הגעתי במרץ 2008) ידעו תוך כ 7 שבועות ש'זה לא זה' ..במקרה כזה יש לי כ 11,000 שח בעו"ש + אני משערת שאקבל כ 4000 שח נטו.?. פדיון ימי חופש והבראה - בפיצויים שהם חלק מפנסיית חובה שלי לעתיד הרחוק אני לא מעזה לגעת בחיים!!!!!!!!! ואני כן אהיה זכאית לדמי אבטלה מהתחלה כי פוטרתי ממקום עבודה ולא כמו מישל (שם בדוי:) חברה שלי מהעבודה הנוכחית שהתפטרה בלי למצוא קודם עבודה ..���� היא תצטרך לספור 90 ימים ברוטו לפני ש'יתחילו' להסתכל עליה בביטוח לאומי לעניין דמי אבטלה ) אבל בוא בבקשה נחזיק לי חזק אצבעות שאשתלב מכל בחינה במשרד רוח הן מקצועית הן חברתית-אישית ������ כתבת כל כך נכון 'הכל עדיף ממוות קליני במקום עבודה הנוכחי ' יש לי עוד לפחות כ20 שנות עבודה?? עד לגיל פרישה מרצון וממש לא מגיע לי לקום מדי בוקר ולספור דקה אחרי דקה ושעה אחרי שעה כל 'נשימה' שלי במקום עבודה הנוכחי ( זה כבר ממש עלה לי הבריאות הנפשית שלי ��)
אז התפשרתי על שכר 8000 שח בהתחלה במקום 8500/9000 שח אבל באמת בחיים שלא הכל נמדד בשקלים + אני כעת יודעת שמאד ייתכן שלא הייתי ממשיכה להחזיק מעמד נפשית לאורך זמן במקום עבודה הנוכחי ...ב 2012 חיפשתי עבודה חצי שנה פלוס ואכלתי המון קש ללא שום תוצאה כעת התמזל מזלי בענק למצוא עבודה בדיוק רק בחשבות שכר ( אני מתעבת הנהלת חשבונות והרבה מקומות דורשים גם ניסיון פרקטי בהנהלת חשבונות שאין לי אותו ) המקום החדש גם קרוב לבית יחסית ( 20 ד' נסיעה ללא פקקים 30 ד' אם פקוק סהכ הלוך + חזור כ 22 קמ' .?.:)
wish me a lot of luck ����

שנית, קבלו שיתוף ראשוני איך הגיבו אתמול בעבודה להתפטרות שלי ואיך אני התנהגתי (ומתוכננת להתנהג בעתיד)
חברים נתנו לי את ברכת הדרך והביעו את הערכתם על הצעד שלי
מייקל (שם בדוי) מדריך בכיר וממלא מקום של רייצל כשהיא בחופשה (רייצל = שם בדוי שאני נותנת כאן למנהלת שלי:)
עמו שוחחתי אתמול בנועם (רייצל הייתה אתמול בחופש)
גם נתן לי את ברכת הדרך שלו..,
הודעתי יפה על התפטרותי, הודיתי בצורה יפה על כל מה שקיבלתי מהמקום הנוכחי הן מבחינה אישית הן מבחינה מקצועית, אמרתי לו 'אנו לא נפרדים כי אתם בטח תשמעו ממני עוד בתור לקוחה שלכם?:), הסברתי בקצרה את המניעים לעזיבה (שחיקה, מיצוי עצמי, נסיעות ארוכות מתישות מדי, רצון בשינוי וקידום מקצועי, שיפור בשכר ) וביקשתי מ מייקל להכניס את מכתב ההתפטרות שלי למנכל אייזיק (שם בדוי למנכל של מקום העבודה שלי בפניו אני בעצם צריכה להתפטר ישירות) + ביקשתי ממייקל לשוחח ישירות עם אייזיק כשיוכל במשך היום.. .

אייזיק התעלם ממני כל אתמול!!
5 פעמים עבר על פני החדר שלי ולא הביט אפילו לעברי.
את ההתפטרות ביצעתי בפועל סביבות תשע בבוקר (נתתי למייקל וגם לאייזיק לשתות בנחת קפה של בוקר)
עד לשעה 16:00 שזה סוף היום אייזיק לא קרא לי לשיחה
וזה בידיעה ברורה שכל שבוע הקרוב לפחות לא יהיה בעבודה כי יוצא לחופש פרטי..

נתתי הודעה חודש מראש כמתחייב בחוק

שלשום חתמתי על חוזה במקום עבודה החדש ואני אמורה להגיע אליהם החל מ 15/5/16

אני מניחה שאייזיק נפגע וכעס עלי שאני קמה אחרי 8 שנים ועוזבת אותו

אבל גם אני כועסת וכאן קבלו בבקשה שיתוף שלישי:
* אני כועסת כי אחרי 8 שנים אני לא אמורה להרוויח כל כך מעט
התחלתי עם שכר התחלתי של כ 5000 שח (מדריכת שכר עבודה, שירות טלפוני ללקוחות, עבודה מאד אחראית) + כ 1000 שח בונוסים משוקללים מדי חודש בממוצע..,
וכעת 8 שנים אחרי אני מרוויחה רק 6200 שח! + כ 1000 שח בונוסים משוקללים מדי חודש בממוצע..,
זכותי הלגיטימית לשאוף להרוויח יותר מזה + האמת? אני זקוקה ליותר כסף כמי שחיה לגמרי ברשות עצמה לבד (הורים שלי לא יהיו איתי כל החיים שלי לתמוך בי כלכלית במה שהם יכולים..)
* אני כועסת כי לפני כ 3 שבועות ניסחתי באופן אישי מכתב בקשה בשם כל המדריכים במקום עבודה שלי להגיע באופן אישי אל אייזיק ולדבר עמו בצורה תרבותית על שיפור תנאים לכלל המדריכים
(אנו מרגישים לא הכי מוערכים וזו לשון המעטה) אבל אייזיק בחר להתעלם מאיתנו..,
* אני כועסת כי לכל אחד/ת זכות בסיסית לשאוף באופן טבעי
TO BETTER HIM-HER SELF
(קרי לשפר את תנאיו/ תנאיה)
אני לא מדברת כאן רק על כסף..,אני מדברת גם על דברים אחרים כולל שאם מישהו/י מרגישים שהם מיצו עצמם מבחינה אישית אז יש לאפשר להם להמשיך הלאה ולתת להם את ברכת הדרך לא לכעוס עליהם
* לסיום אני באמת חושבת שזה צריך להיות גם אינטרס של המקום לרצות ולשמוח לרענן את השורות שלו מדי כמה שנים..ולא לכעוס על מי שעוזבים

אייזיק כועס עלי ועל מישל כי אנו 'מעיזות' לקום וללכת אחרי 8 שנים?
מישל עוזבת מסיבות זהות לשלי אבל היא אפילו שבורה יותר ממני (עובדה היא לא חיכתה שתמצא קודם עבודה אחרת לפני שתעזוב)

יום ראשון הקרוב אני צפויה לדבר עם רייצל
וכן אני מתכוננת לשוחח עמה בנחת
להודיע יפה על עזיבתי, להודות על כל מה שקיבלתי ממנה אישית ומהמקום הנוכחי מכל בחינה - מקצועית ואישית
(אגב במכתב התפטרות שלי כתבתי במפורש לאייזיק
"אני מודה על כל הידע המקצועי שרכשתי במקום הנוכחי ידע מקצועי שלא יסולא בפז" וחבל מאד שלפי שעה הוא לא נתן לי הזדמנות להודות לו גם בע"פ לא רק על מה שרכשתי מבחינה מקצועית במקום אלא גם על דברים אישיים אחרים כמו למשל התמיכה הרגשית בי בעקבות סיפור העוקץ תודה שאמרתי למייקל במפורש אתמול)

ואסיים - כשרק הגעתי למקום הנוכחי שאותו אני עוזבת, לפני כ 8 שנים עזב מישהו לפני וסיפרו לי איך התנהג מגעיל עם לקוחות כי הנה סופסוף אפשר לשבור את כל הכלים..,..,..
הזדעזעתי עמוקות
הבטחתי לעצמי כבר אז שאם יום אחד אמצא עבודה אחרת וארצה לעזוב אני אנהג אחרת
זו לא דרכי להיות מגעילה
ואני באמת ובתמים מאמינה ב"מה שאינך אוהב שיעשו לך אל תעשה לחברך" וב "דרך ארץ קודמת לתורה"
..

נ.ב. אחרון אחרון - אני לא נפרדת לגמרי מהמקום עבודה הנוכחי אני עוד אהיה עמם בקשר מהצד ה2 של המתרס כלקוחה של המקום:)

איזולה בלה

isola bella

New member
ומבחינה פרקטית בשביל איזולה בלה היקרה

* קניתי כיבוד ואני מתכוננת באמצע השבוע הקרוב להזמין אלי בני משפחה לחגוג
שיתפתי את אחים שלי ואחותי אבל את ההורים לא שיתפתי עדיין במהפך התעסוקתי הזה
אני מרגישה שאני עוד צריכה להתחזק מבפנים כדי שאוכל לעמוד בפני הבעות דאגה של הורים שלי ..,..,..
* קבעתי פגישה 1 ל 24/4 עם פסיכולוג
מדובר בפסיכולוג שטיפל בי במסגרת הקופ"ח לפני כ 8 שנים בין 9 ל 10 חודשים אז היה אפשר לשלם עבור 30 שיחות ראשונות כ 160 שח ואחכ המחיר היה אמור לעלות..
הפסיכולוג הזה שגר בעיר שלי ומקבל בעיר שלי (פ"ת) בזמנו עזר לי לצאת מבית הורי ובעוד דבר 1 /2
גם לכן יצרתי עמו קשר, הוא כבר לא עובד עם הקופח (אני שייכת לכללית) אבל הוא אמר לי שמי שהגיעו אליו בעבר דרך הקופ"ח כמוני הוא ייקח מהם מחיר מוזל (220 שח לפגישה) והוא אפילו מוכן שניפגש פעם בשבועיים
(כרגע יותר מזה באמת אני לא אוכל לרשות לעצמי כמי שכעת נכנסת לתקופה של 'בין עבודות' :) אז לשלם מדי חודש בממוצע עבור 2/3 פגישות זה באמת שבר שאוכל לעמוד בו
* שיעורי אקסל. חלק מדרישות העבודה החדשה שלי זה מיומנויות מתקדמות באקסל..אין לי אותם רק ידע בסיסי ואני חושבת ברצינות לחפש מורה פרטי או קורס פרטי שיעזור לי טוב ככל שניתן בזמן קצר ככל שניתן להשלים פערים בידע באקסל לשביעות רצון המעסיקים החדשים שלי..,
&nbsp
מעבר לזה באמת שנשאר ר להחזיק לי אצבעות חזק
ולהאמין מכל לב
כמו שאמרו לי 2 חברה בעבודה ש 'זה היה אמור לקרות' ולכן אני 'חייבת להצליח'!!
(שוב ב 2012 אכלתי מעל חצי שנה מרורים בחיפוש עבודה ולא הצלחתי בסוף למצוא עבודה אחרת.., כאן תוך כ 3.5 שבועות OUT OF THE BLUES זכיתי למצוא עבודה:)
&nbsp
AGAIN WISH ME LUCK AND PRAY AND IMPLORE HARD FOR ME
&nbsp
איזולה בלה

&nbsp

isola bella

New member
ממקום העבודה הנוכחי שלי אני נפרדת בעוד כחודש

אז יש זמן לסגור קצוות יפה, להיפרד גם מחלק מהלקוחות, ולערוך משתה גם בעבודה:)
&nbsp
לפחות עם 2,3.?. אנשים מהמקום הנוכחי אמשיך לשמור גם על קשר אישי
&nbsp
&nbsp

אופירA

New member
מנהל
לא קראתי הכל. תפס את העיניים שלי משהו אחד -

את מרגישה צורך לתרץ/להסביר מדוע לא מעניין אותך שהמנכ"ל כועס???
מטריד אותך שהוא כועס? אני הייתי שמחה...
את מרגישה צורך להצדיק את מעשייך אל נוכח הכעס שלו?

אין שום פסול בלהתפטר גם בלי סיבה, למרות שהמנכ"ל כועס/מתבאס. על אחת כמה וכמה כשיש סיבה טובה מאוד להתפטר עקב התנהגותו. את לא צריכה להסביר שום דבר ולא להתנצל ולא להצדיק ולא לתרץ. חוזה עבודה אינו חתונה קתולית, ואפילו לא חתונה יהודית. זה קשר עסקי, שיכול להיגמר גם בלי סיבה, וברור שייגמר כשיש סיבה כל כך טובה...

עכשיו נשארת השאלה - אז למה לא נוח לך שהוא לא מרוצה? למה את צריכה לתת הסברים על כך שלא הצלחת לרצות?...

(אני גם לא מכירה את הסיפור מתחילתו, למרות שאני יודעת שכתבת פה הרבה מאוד. אז אם פספסתי משהו חשוב, אני מתנצלת).

אופירה,אני חושבת שזה כואב

אחרי כל כך הרבה שנים לזכות ליחס כזה.

אני הועזבתי לפני כמה חודשים ממקום עבודה שהייתי קשורה אליהם שש שנים (אני עצמאית), והייתי צריכה הרבה דיבור עם עצמי וחיזוקים כדי לעשות את החודשיים האחרונים שלי שם נסבלים עבורי ולעזוב בטוב עד כמה שניתן.
(לא הועזבתי ברע, אלא עניין שרצו אחרי השנים האלה לעשות "התרעננות". אפילו אמרו שאולי באיזה שלב ירצו שאחזור שוב. ובכל אופן כאב. האופן. וזה שאחרי כל השנים האלה שעשיתי את מיטבי ומרוצים ממני וכולי, אפילו לא נותנים לי פרח לפרידה או ברכה.
זה פשוט כואב.
אז ניסיתי להיות עניינית, כי העבודה שלי היא באמת לא עם האנשים של הניהול, אלא האנשים שאני עובדת איתם בפועל, אבל זה בכל זאת מאוד לא נעים ומתסכל!

isola bella

New member
אוראור זה אכן כאב

יצאתי בסוף יום חמישי מהמקום כמעט עם דמעות בעיניים
בסדר, אני מבינה את ההלם (תוך כחודש 'ברחו' לו 2 מדריכות טובות)
ואת הפגיעה (אף אחד/ת לא אוהב שעוזבים אותו)
אבל ראבאק! שוחחתי עם מייקל (שם בדוי שנתתי כאן למדריך בכיר שהוא גם ממלא מקום של המנהלת שלי כשהיא בחופש) סביבות 9:00 בבוקר, אחרי כחצי שעה-שעה ביקשתי ממייקל שיכניס לו בשמי את מכתב ההתפטרות (שאגב נוסח קצר ומכבד + לסיום כתבתי בו במפורש "אני מודה על הידע המקצועי הרב שרכשתי במקום איקס ידע שלא יסולא בפז'') ומייקל אמר לי ש'במשך היום אייזיק (שם בדוי שנתתי כאן למנכל שלי) יקרא לי כי הוא כעת עסוק'..היה לו את כל היום עד ארבע לעשות את זה
ולא, הוא לא היה כזה עסוק עד מעל הראש (4,5 פעמים עבר ליד החדר שלי בלי לזכות אותי במבט + שמעתי אותו במטבח בשירותים לסירוגין במשך היום ואני יושבת מספיק קרוב למקומות אלו..)
כל זה בידיעה ברורה ומלאה מצידו שכל שבוע הבא הוא לא יהיה בכלל כי הוא יוצא לנופש פרטי
לפחות אתנחם בכך שהבת שלו (תמי, שם בדוי שאני נותנת לה כאן:) שכולנו מכירים אישה מקסימה בטח תתייחס אלי במהלך הימים הקרובים או אפילו אחרי החג עד לעזיבה?:)
ב'תתייחס' אני מתכוונת גם לתכתובת אישית ב WHATSUP :)
&nbsp
אחי התאום מתיס (שם בדוי שנתתי לו כאן) כתב לי 'אל תביטי לאחור תמשיכי הלאה קדימה'. זה מה שאני מתכוננת לעשות + אני עדיין מקווה שבמשך הזמן שאני עוד אהיה הוא יתעשת ויקרא לי לשיחה קצרה .?. אני חושבת שזה מגיע לי אחרי 8 שנים..,..,..
&nbsp
איזולה בלה
&nbsp
&nbsp

ואם הוא לא יתעשת, אני סומכת עלייך שתעשתי אותו - אם תבחרי בכך

החוצפה שיש לבוסים האלה!!!
היחס הלא מכבד שלו בא לידי ביטוי כבר קודם. גם בתשלום וגם כשלא חזר אלייך כשרצית לעשות שיחה קבוצתית.
זה בסדר אולי לקחת גם קצת זמן לכאוב. לכעוס.
אני את זמן הכאב והכעס שלי לקחתי לי מייד כשעזבתי את המקום. בזמן שעדיין עבדתי שם ה ייתי צריכה לגייס את כל כוחותיי כדי לעזוב בטוב.

isola bella

New member
תודה רבה אוראור

הוא לא ישבור אותי..,הכי חשוב שאני נפרדת יפה מהמנהלים הישירים שלי
מייקל שלשום, ו-רייצ'ל מחר (אם תהיה, אם לא אני בטוחה שמתי שתהיה נשוחח)
&nbsp
בינתיים, אני מעדיפה להסתכל ולהתכונן קדימה
היום עשיתי 2 דברים
א. בתור חשבת שכר חישבתי לי תלושי דמו שאני משערת שאקבל בשכר אפריל ומאי
במאי השכר שלי 'יתפצל' בין 2 המקומות + חישבתי לי כמה אני משערת אקבל כסף מכל מיני דברים בסיום עבודה (פדיון ימי חופש, פדיון ימי הבראה)
זה חשוב לי מאד כי הרי אני הולכת להישען כלכלית אך ורק על עצמי..,..,..
&nbsp
ב. התחלתי ללמוד אקסל לבד
יש לי פוביית מחשב ואני חייבת (אבל חייבת:) 'לתת לה בראש' :)
אני רוצה להגיע כמה שיותר עם ידע באקסל בעוד כחודש למקום עבודה הבא
(וגם אז אני מניחה שלא ידרשו-יצפו ממני על היום הראש נוסחאות מורכבות אבל אני רוצה להתכונן כמיטב יכולתי ,אקסל נכון להיום = עקב אכילס יחידי שלי לתפקיד זה:)
יש לי בבית אקסל07
במשרד יש להם אטקסל10/13
פשוט התחלתי עם מה שיש לי - אקסל07
אם אין אני לי אף אחד לא לי - ואולי לא בהכרח אצטרך מורה פרטי ואגלה שאני מסוגלת ללמוד את זה לבד.?.
&nbsp
אני סופסוף .?.?.?. מרגישה שאני אט אט חוזרת לגמרי לעצמי, להנות מהנס קפה של ערב, טעמי שוקולד, אני הולכת להכין ברכה לחברה (ל מישל שעוזבת לפני, החלטתי שאני קונה לה גם מתנה אישית בנוסף לאיסוף הכסף בעבודה עליו ניצחתי ביעילות תוך כיום 1:)
(אספתי כסף מ 34 איש כל אחד 10 שח ואני ו דורותי-שם בדוי לקולגה 3 שמשתתפת איתי בארגון המתנת פרידה ל מישל, מישל עוזבת סופית ביום חמישי הקרוב)
ויש גם ספר שאני צריכה להתחיל לקרוא (כל השבוע הזה לא הצלחתי להתרכז אפילו באות:) וסדרה/ות לראות.?.
אתמול ראיתי סרט עם ג'וליה רוברטס והצלחתי להנות ממנו
אני מאד מקווה שאני חוזרת לעצמי אט-אט עם לחצים כן אבל לא כאלו שימנעו ממני לאכול ולישון כמו שצריך וליהנות מדברים כמו שצריך כמו שקרה לי בימים רביעי-חמישי-שישי.?.
ביום רביעי התבשרתי שהתקבלתי :)
&nbsp
בברכת מוצש טוב
איזולה בלה
&nbsp

isola bella

New member
היי אופירה

אני לא מתנצלת בפני אף האחד, להפך פרקתי את אשר על ליבי
אני מקווה מחר לשיחה טובה עם המנהלת הישירה שלי רייצ'ל (שם בדוי שנתתי לה כאן:)
אני מקווה שאחרי שיחזור ויתעשת אני אוכל בכל זאת להיפרד גם ממנו יפה
(אני פשוט לא מאמינה בלסיים דברים רע, אחותי התרגזה בשבילי כששמעה אתמול את הסיפור 'מה הוא מתנהג כאילו את החברה שלו שזרקה אותו..')
זה בפרט שאני לא לגמרי נפרדת מהמקום עבודה הקודם - המקום החדש הוא הלקוח של המקום הנוכחי וכחשבת שכר מרכזית ראשית שם אני בטח אהיה בקשר עמם בעתיד:)
אני עומדת מאחורי כל מילה שכתבתי כאן ומתכוונת מחר לומר אותם בתמצית גם למנהלת שלי (כמובן בצורה יפה אבל ברורה) לטובת החברים שלי ש'נשארים מאחור'
&nbsp
איזולה בלה
&nbsp

איזולה בלה, את גדולה!!!

המון המון ברכות על העבודה החדשה!!!
מדהים!!

וכל מה שקרה מראה כמה טוב שאת הולכת משם.

וכמה יפה שאת דואגת לעצמך.

לומדת ממך כל הזמן.

למעלה