המשך שיתוף, איך עוברים הימים האחרונים שלי בעבודה הנוכחית

isola bella

New member
המשך שיתוף, איך עוברים הימים האחרונים שלי בעבודה הנוכחית

ערב טוב

ימים לא קלים עוברים עלי בעבודה מאז הודעתי למייקל (שם בדוי לממלא מקום של רייצ'ל) שאני מתפטרת (אתם מוזמנים לגלול למטה ולקרוא בשרשור שפתחתי 'המשך שיתוף בנוגע למקום עבודה החדש)
רייצל (שם בדוי למנהלת שלי) הייתה בחופש אז פניתי אל מייקל יום חמישי בבוקר וביקשתי לשוחח עמו (כמובן לא נפלתי עליו ישר, חיכיתי לסביבות 9:00 אנו מתחילים יום עבודה ב 8:00 , נתתי לו לשתות בנחת קפה של בוקר:)
השיחה עם מייקל (ביקשתי ממנו להיכנס אל החדר של רייצ'ל שהייתה בחופש ולסוגר את הדלת כדי שתהיה לי פרטיות)
עברה בצורה טובה מאד.
אני שבה וכותבת - אני לא מאמינה בלסיים רע דברים, זו לא דרכי.
מייקל אמר שהוא יכניס אל אייזיק (שם בדוי למנכל) - נתתי למייקל גם את מכתב ההתפטרות שלי שיכניס לאייזיק וביקשתי ממייקל שיבקש מאייזיק בשבילי לשוחח עמו ישירות.
כל יום חמישי עבר חלף לו, אייזיק עבר 5!! פעמים ליד החדר שלי כשהוא מתעלם ממני לחלוטין!! וכולנו עובדים עד ארבע אחה"צ לפחות..,
יום ראשון הגיעה רייצ'ל מחופשה. מייקל שוחח עמה לבקשתי.
הייתי בטוחה שרייצ'ל תקרא לי לשיחה עמה.
(אייזיק כל השבוע בחופש אישי!)
נכון לכתיבת הודעה זו - יום שלישי בלילה - עברו 3 ימים וגם רייצ'ל לא קראה לי כלל לשיחה עמה!!
כמו אייזיק היא הפסיקה לברך אותי לשלום בבוקר ולשלום בסוף יום
(כשהיא הולכת הביתה היא חייבת לחלוף בדרך על פני החדר שלי ..)
להוציא שאלות מקצועיות היא כלל לא מתקשרת עמי.

אני מסתובבת בימים אלו עם תחושה קשה של אכזבה פגיעה להרגשתי ההתנהגות שלה מעידים כלפי על זלזול ואי אכפתיות..,
היום פשוט נשברתי לגמרי ונמלטתי פעמיים לשירותים לבכות

בפרט כואב לי שמישל (המדריכה שעוזבת בסוף השבוע הנוכחי) זוכה ליחס לגמרי שונה ממני. יחס מיטיב בהרבה לעומתי.

נכון אני מודה שאני לא תמיד הייתי בן אדם קל ושמישל הייתה מאד נוחה לעבוד איתה (רייצ'ל ואייזיק ממש התאמצו לשכנע אותה להישאר..היא סירבה בהחלטיות, להזכירכם היא התפטרה בלי שמצאה עבודה אחרת ומצבה יותר 'לחוץ' משלי כי לה יש שכ"ד על הראש ואילו אני פטורה ממשכנתה/שכ"ד..,..,..)
בנוסף אייזיק אמר למישל ש'את תקבלי מכתב המלצה ואני לא נותן לכל אחד מכתב המלצה'
זה מעמיד אותי בפני עוד שאלה מקוממת
ומה עם מכתב המלצה לגבי?!?!?!?!?
בכל מקום בו עבדתי (ועברתי מקומות עבודה בחיים שלי!)
נתנו לי מכתבי המלצה מכל הלב, ועוד חמים!, אפילו במקום מסויים בו עבדתי רק כחצי שנה מנהלת חשבונות מחליפה כממלאת מקום למישהו בחופשת לידה ביקשתי וקיבלתי מכתב המלצה יפה
ואילו כאן?? במקום בו אני מסיימת לעבוד 8 שנים!! לא אקבל מכתב המלצה???
זה הזוי לגמרי (ואני עוד עדינה במילים שלי כאן)

שבוע הבא אייזיק חוזר, אם עד תחילת שבוע הבא ריצ'ל לא תשוחח עמי ביוזמתה (זה מגיע לי כמו שמישל קיבלה את השיחה הזו ממנה!) אני חושבת לגשת אל מייקל ולומר לו בצורה יפה את הדברים הבאים
' עבר שבוע ויותר מאז שהודעתי לאייזיק ולרייצ'ל על ההתפטרות שלי ואיש מהם לא קרא לי לשיחה, להרגשתי זה מראה על זלזול וחוסר אכפתיות, אני מרגישה פגועה, אני חושבת שלסיים יפה
GOES BOTH SIDES ..'

מבחינה מקצועית הביצועים שלי ושל מישל זהים
אנו בעלות וותק זהה - 8 שנים
ובעלות יכולות בין-אישיות זהות

יש לי טבלת ייאוש כמו בתקו' של סוף השירות הצבאי שלי בו אני סופרת כל יום כל שעה כל דקה..,
היום האחרון שלי במקום הנוכחי 11/5/16

כרגע זה מרגיש לי רחוק מדי
האור בקצה המנהרה מרגיש לי חלש מדי

נ.ב. אחרון: אחרי שאסיים לעבוד יחול יום עצמאות
ב 15/5/16 אני מתחילה לעבוד במקום החדש ואז יתחילו חודשים של עבודה קשה ומאומצת להוכיח את עצמי ולבסס את עצמי שם

התחלית ללמוד אקסל לבד מתחילת השבוע ואני נחושה להפוך אותו לחבר קרוב + בכלל לעשות כל מה שנדרש מבחינה מקצועית על מנת להצליח בתפקיד החדש

מפחיד אותי ביותר לחשוב או להודות בכך - אבל אין ערובה של מאה אחוז לכלום ואעפ"י שאני מעריכה מבחינה אובייקטיבית שיש לי סיכויים גבוהים להצליח במקום החדש תמיד ישנה גם אפשרות אחרת שחו"ח לא אצליח..,במקרה הזה אמצא עצמי מובטלת ונלאצת להישען כלכלית אך ורק על עצמי, זה מלחיץ ומדאיג אותי אבל הכי מלחיץ ומדאיג אותי שלא אהיה נאלצת בחיים אבל בחיים!!!!!!!!!!!!!!!!! לחזור לסוג העבודה שאני עוסקת בגו ב8שנים אחרונות, ש-י-ר-ו-ת ל-ק-ו--ח-ו-ת
(אין לי אייקון של הקאה וחלחלה עד לשד העצמות שלי
)

יום א' הקרוב חול מועד פסח אני מתחילה בטיפול דו שבועי של שיחות אצל מי שטיפל בי לפני כ 8 שנים במסגרת הקופ"ח..
הוא כבר לא עובד דרך הקופה (אני חברת כללית) אבל לשמחתי הוא אמר לי שמי שהגיע אליו בעבר דרך הקופה כמוני הוא ייקח ממנו מחיר מוזל ..,המחיר בו נקב בהחלט מתאים לי
(ושוב עד כמה שאני שונאת לכתוב את זה אני לוקחת לצערי הרב כאופציה גם תסריט רע שלא יילך לי חו"ח במקום החדש..,...,..,..,..,)
אז בשיחות דו שבועיות במחיר שבו נקב נראה לי שאוכל לעמוד די בסדר (כמובן שהוא מהעיר שלי ומקבל אחה"צ / שעות הערב)
אני זקוקה לשיחות אלו קודם כל שיעזור לי להסדיר ביני לביני את עניין החרדות (רק החל מאתמול ??? חזרתי איכשהו לישון כמו בן אדם מן היישוב ולאכול כמו בן אדם מהיישוב..מאד קשה לי עם שינויים קטנים כגדולים אז בטח שינוי מהסוג הזה שאני יזמתי)
אבל אם כבר אני נגשת אליו אז זו הזדמנות לשוחח על עוד דברים
(למשל על סיפור העוקץ ועל מערכת היחסים שלי עם המטפל שלי לשעבר?? 2 דברים אלו ממשיכים להציק לי במידה מסוימת)

כרגע אני שמה לגמרי בצד את נושא ההיכרויות
(אם כי לא סגרתי את הכרטיס שלי, ממילא כמות הפניות שאני מקבלת אפסית)
אני בשאיפה להשתלב בהצלחה במקום החדש וכשארגיש בטוחה שם אחזור גם לתחום של ההיכרויות
(אין לי מספיק אנרגיות להניע 2 דברים גדולים במקביל..החלפת מקום עבודה ומציאת זוגיות..)
אם-כש (אייקון של תחינה לאלוהים שיברך אותי ויעזור לי להצליח במקום החדש!!) אשתלב בהצלחה במקום החדש כעבור מס' חודשים אוכל להתפנות יותר לנושא של ההיכרויות ואם גם שם יילך לי קלף אז יהיה לי פסיכולוג להמשיך איתו גם בנושא זה
(הוא גם מטפל זוגי בהכשרתו..,..,..)

אשמח להתייחסות כנה ומחזקת

בברכה
איזולה בלה

איך לסיים יפה במקום העבודה הקודם

איזולה שלום רב

אני מאוד מעריכה את הדרך שבה את בוחנת ומנתחת את התנהלותך ואת האינטראקציות שלך עם הסובבים אותך, ומנסה כל הזמן לשפר ולשדרג.
והתוצאות החיוביות ניכרות.

אני לא לגמרי בטוחה, אבל נדמה לי שהיתה טעות מסוימת באסטרטגיה של הבחירה לשוחח דווקא עם המחליף הזמני ולא עם הבוסית הישירה או המנכ"ל (מקווה שאינני טועה בפונקציות השונות).

מבינה שהיא בדיוק היתה בחופשה, והוא בדיוק יצא לחופשה בשבוע שאחרי, אבל בפועל
- המנכ"ל קיבל ממך אחרי 8 שנות עבודה מכתב התפטרות, ולא בקשה לשיחה.
- המנהלת הישירה שלך קיבלה מידע על התפטרותך מהמחליף שלה ולא ממך.

האם יתכן שהם נפגעו מהדרך בה בחרת להודיע על החלטתך הלגיטימית, ולכן הגיבו כלפיך בקור?

האם חברתך מישל, שלדבריך זוכה לפרגון על עזיבתה - גם בחרה להניח את מכתב הפיטורין שלה בידי המחליף של המנהלת, ולצפות שתוזמן לשיחה?

מקווה שאת לא נפגעת מדברי.
מנסה באמת לעזור לך להבין מה קרה פה, היות שלדבריך יש לכן אותם כישורים, ועבודתך היתה מוערכת לא פחות משלה.

אני סבורה שכדאי לך לבקש שיחה עם כל אחד מהם, להסביר את החלטתך, ואולי אף להתנצל על הדרך, במקום להתלונן שלא דיברו איתך שבוע שלם.
לא לגמרי מבינה למה את מחכה שרייצ'ל היא זו שתיזום שיחה בעקבות המכתב, ולא להיפך. את יזמת את ההתפטרות. נראה לי שאת זו שצריכה ליזום את השיחה.

מה דעתך?

isola bella

New member
התייחסות לדברייך תמר

קודם כל, המון תודה על שישבת בשעת לילה כה מאוחרת ובמיוחד התייחסת לדברי
זה לגמרי לא מובן מאליו

&nbsp
שנית, אני לגמרי לא נפגעת מימך את מנסה להבין איתי ביחד מה קורה כאן ולעזור לי כמיטב הבנתך ויכולתך

&nbsp
כעת, אתייחס לנקודות שהעלית כאן:
ראשית, ניגשתי אל מייקל (הוא היה ב 3 שנים הראשונות מדריך כמוני, ואז המנהלת הקודמת פרשה - בגיל 52 כי ככה בא לה :) היא יכלה לגמרי להרשות את זה לעצמה כלכלית :)
ואז כשהיא פרשה רייצ'ל שהייתה מדריכה בכירה וממלאת מקום המנהל כשזה בחופש או חולה התקדמה לתפקיד שלה ומייקל התקדם לתפקיד לשעבר של רייצ'ל מדריך בכיר וממלא מקום המנהלת כשזו בחופשה או חולה)
ובכן ניגשתי אל מייקל כי לא מקובל אצלינו 'לעקוף' וללכת ישר אל המנ"כל לכן ביקשתי שיחה עם מייקל קודם נתתי לו ביד את מכתב ההתפטרות ובמפורש ביקשתי ממנו להכיסנ לשיחה אישית אצל המנכ"ל..,
כשיום ראשון רייצ'ל הגיעה שבתי וביקשתי ממייקל במפורש לקיים שיחה אישית עם רייצ'ל
(הוא היה חייב להודיע לה בהקדם עלי כי מחפשים מדריך מחליף למישל אז העזיבה שלי מאלצת אותם לחפש עוד אחד/ת..)
&nbsp
אני חוזרת ומציינת שבמפורש ביקשתי להגיע לשיחה הן עם המנכל הן עם המנהלת הישירה שלי..,והיה חשוב לי להכניס את המכתב למנכל ביום חמישי כי לפי החוזה עליו חתמתי במקום העבודה החדש אני חייבת במתן הודעה מוקדמת מראש..,ולהגיע
ב 15/5/16 כבר למקום החדש, אגב לא ישר הנחתתי בתום השיחה את מכתב ההתפטרות למייקל שבתי וביקשתי ממנו להגיע לשיחה אישית עם המנכל..אם הייתי הולכת ישר אל המנכל ייתכן שהייתי עוקפת את השרשרת הנהוגה אצלנו (שקודם פונים למנהל/ת הישר/ה ואחכ למנכל עצמו)
&nbsp
יש לי משקעים רגשיים מהמקום הזה (כולל יחס רע מסוים שספגתי מהמנהלת הישירה שלי, אין הכי בינינו כימיה אישית.., עם מייקל שאגב מאד מוערך בתפקיד שלו כמדריך בכיר וממלא מקום המנהלת כשהיא בחופש או במחלה)
לכן אני מגיבה רגשית כפי שאני מגיבה
&nbsp
לעצתך תמר, יש מצב שאזום בעצמי מהלך היום שיחה ישירה עם רייצ'ל על העזיבה שלי הממשמשת ובאה איפרד גם ממנה יפה ואלבן עמה את הטעון ליבון (מה שטעון)
ואחרי שאשוחח עמה אציין גם בפניה שכאשר אייזיק יחזור מהחופשה האישית שלו (תחילת שבוע הבא?) אני ארצה לשוחח גם עמו.
&nbsp
המון תודה
ויום טוב
בברכה
איזולה בלה

isola bella

New member
תוספת: ביום חמישי פעמיים ביקשתי ממייקל להיכנס לשיחה אישית

אצל אייזיק - הוא נכנס אליו לחדר במיוחד בשבילי פעמיים - ונעניתי ב 'המנכל עסוק..'
הוא אומנם היה עסוק אבל לא עד כדי כך שלא יכל עד ארבע אחה"צ לא לפנות לי מס' דקות
(ושוב עשיתי את זה ככה כי לא רציתי 'לעקוף' ולפנות ישר למנכל לכן ניג'סתי למייקל פעמיים במהלך יום חמישי שאני רוצה לשוחח עם אייזיק אישית)

isola bella

New member
היי, קבלי/ו עדכון

הספקתי על הבוקר לשוחח עם רייצ'ל המנהלת שלי
בקיצור: הייתה שיחה מאד טובה והיא הסתיימה ב 'אני יכולה לתת לך נשיקה'?:)
ואיחולי הצלחה מצד המנהלת שלי שאמצא את מקומי ואצליח מבחינה אישית ומקצועית במקום החדש..,
מצד רייצ'ל המנהלת שלי
פתחתי את השיחה ב'אני רוצה להודות על איקס וואי זד ואני מצטערת שלא ניגשתי אלייך קודם..,המשכתי והסברתי בקצרה את הסיבות לעזיבה - שחיקה מסוג עבודה,
נסיעות, שכר - וסיימתי ב'אני לא לגמרי נפרדת מיכם אני אמשיך להיות עימכם בקשר בתור לקוחה' + ביקשתי יפה לקבל מכתב המלצה + להגיע לשיחה אישית גם עם אייזיק כשיחזור מהחופש שלו.
&nbsp
זהו, תם ונשלם, אני שמחה שהצלחתי להתעלות על עצמי ולקיים את השיחה הזו
בצורה שקטה יפה ברורה מתורבתת
&nbsp
אני מרגישה כעת הרבה יותר טוב
&nbsp
שוב תודה רבה תמר על המשוב
בברכה
איזולה בלה
&nbsp
&nbsp

וואו איזו הצלחה. רגעים יפים. מעשה נכון, שתוגמל ע"י המציאות.

וואו שיצליח לך כך גם במקום החדש. אמן.

מישהי1631

New member
מאחלת לך הצלחה רבה במקום החדש,

בדרך כלל לא זוכים ליחס חם במקום עבודה שעוזבים אותו. ודרך אגב, לא נשארו לך ימי חופשה במקום הישן? אולי תקחי חופש, תנוחי לקראת העבודה החדשה ותלמדי את האקסל בשקט?
אם את רוצה לקבל המלצה במקום הקודם, מה דעתך להציע לכתוב הוראות חפיפה למחליפה שלך? לסכם את התפקיד בכתב על המחשב או בדף יפה. זה עשוי לעשות רושם טוב.

isola bella

New member
תודה רבה על התייחסותך

אין לי אפשרות לקחת חופש
לשמחתי יהיו לי 2 'רבעושים' ערב פסח2 וחג העצמאות
אין לי-לנו ( אני ומישל) עדיין מחליפות-או-מחליפים
&nbsp
נ.ב
אתמול ישבתי ללמוד אקסל בין 23:30 ל 24:00 :)
כל יום אשב מתי כמה שאוכל ואקווה לטוב
( לשמחתי אני לא טמבלית :))
&nbsp
תודה על איחולי ההצלחה
&nbsp
שגם לך יהיה רק טוב
&nbsp
איזולה בלה

סיומים מוצלחים, התחלות מוצלחות

שלום רב לך איזולה,

אני ממש גאה בך על הצלחתך להתעלות על עצמך,
ולעשות עוד צעד שהוא איננו באיזור הנוחות שלך.
את יודעת לקחת עצה והכוונה ולעשות בהן את השימוש הטוב ביותר.
זה נותן לנו משוב, שההשקעה כאן כדאית.
ממש כייף להצליח לעזור למישהו לצעוד קדימה.
תודה.

אני בטוחה שהסיום המוצלח במקום העבודה הקודם,
יעלה את סיכוייך להצליח במקום העבודה החדש.
קודם כל הבטחון העצמי, שאת יודעת להתמודד גם במקומות פחות נעימים.

העדת על עצמך שלא תמיד היית אדם שקל איתו בעבודה.
יתכן שחלק מהסיבות קשורות איכשהו לחוסר בטחון עצמי.
אני מאמינה שהצעדים שעשית בזמן האחרון, המעידים על נחישות
ועל אומץ לעשות שינויים ולצאת מאיזור הנוחות,
יעשו אותך אדם שיותר קל איתו בעבודה.

מאחלת לך ה-מ-ו-ן ה-צ-ל-ח-ה.

isola bella

New member
תודה רבה תמר

כרגיל אני מאד מעריכה ואוהבת לקרוא את הערותייך והמשובים שלך ונתרמת מהם רבות
&nbsp
בברכת ערב טוב וחג שמח
איזולה בלה
&nbsp

מישהי177

New member
היי

לא הצלחתי להבין למה החלטת לקום ולעזוב עבודה לאחר שמונה שנים שאתה בה וביססת את מעמדך. לא חבל עכשיו להתחיל הכל מהתחלה?
לא חלילה שאני רוצה לגרום לך לחוש רע עם החלטתך, אלא אני רק מנסה להבין מה גרם לך להגיע להחלטה הזאת.

isola bella

New member
התייחסות אל מישהי

החלטתי לעזוב בגלל 3 סיבות מרכזיות:
* תחושת מיצוי מוחלטת מבחינה מקצועית ואישית במקום הנוכחי
(יש לי עוד כ 20 שנה לפחות עד לפנסיה וקלישאתי ככל שזה יישמע החלטתי שמגיע לי לקום מדי בוקר בחיוך אל יום עבודה ולא בתחושה של דכדוך ..)
* נסיעות ארוכות מתישות באוטובוסים (2.5/3 ש' שעות מדי יום, במקום החדש אגיע ואחזור באוטו 20/30 ד' גג לכל כיוון)
* שכר
&nbsp
ולא לא חבל לי בכלל לקום אחרי 8 שנים ולהתחיל להמציא שוב את עצמי מחדש:)
כיוון שאני אוהבת את איזולה בלה וחפצה ביקרה החלטתי שמגיעה לי התחלה חדשה
&nbsp
YOU WILL NEVER KNOW IF YOU WILL NOT DARE AND TRY :)
&nbsp
בברכת יום טוב וחג שמח
איזולה בלה
&nbsp
&nbsp

מישהי177

New member
הבנתי

את צודקת. אין יותר חשוב לדעתי מאווירה טובה במקום העבודה. מקום שכיף כל בוקר לבוא אליו ולהעביר את היום בשלווה ובנעימים וזה נכון לגבי כל פרק בחיים, גם כשאתה בן ארבעים וגם כשאתה בן עשרים. הקטע שככל שנמצאים יותר זמן במקום העבודה, העבודה נהיית שוחקת יותר ומרגישים שנמאס אז מבינה מדוע בחרת להתחיל מחדש. אבל אני למשל כשאמצא עבודה במקצוע שארכוש בעזרת השם, אעדיף להיות מסודרת לכל החיים מבינה? לא להחליף כל כמה שנים עבודה.
בגלל זה העלתי את השאלה הזו לגבייך.

isola bella

New member

אני גם כן בשאיפה שאחרי שאשתלב בהצלחה במקום החדש
(אייקון של הצלבת ידיים בתפילה עזה:)
זה יהיה 'לכל החיים'
&nbsp
מבינה את ההרגשה שלך לגמרי
אני לא בן אדם של שינויים ,בפרט תכופים
(יש לי חברה כבת 40 שרק ב8 שנים אחרונות החליפה 8 מקומות!
והיא לא רווקה כמוני נטולת 'תלויים' בה, היא גרושה מזה 5 שנים לפחות עם 3 ילדים..,
והמזונות - מ2 גברים:) - לא תמיד מגיעים דבר שבשגרה, והנה היא החליפה מקומות הרבה יותר ממני.., נ.ב. היא חיה לבד בארץ ככה שאין לה משפחה להיתמך ממנה ולו בקצת/בטיפה/במשהו.?.)
&nbsp
אני מטבעי שוחרת שגרה-יציבות
'זעזועים' בשגרה די מפחידים אותי
בפרט כאלו שטומנים בחובם - כמו הנוכחי - סיכון כלכלי לא מבוטל (..)
&nbsp
עד כה החלפתי מקומות מתוך אילוץ
(עבדתי בארכיונים בספריות ושסיימתי 2 תארים במדעי החברה והרוח ולא מצאתי
עבודה ראויה כמידענית נלאצתי בגיל 30+ ללכת על הסבה מקצועית ולהתחיל מחדש
והתחלתי עם הנה"ח כמחליפה למישהי בחל"ד וכחבת שכר מתחילה..)
&nbsp
אמן באמת שהמקום החדש יהיה המקום עבורי 'לכל החיים'
מבחינת טיב עבודה, אנשים, שכר, מיקום (קרוב לבית כמו כעת)
&nbsp
איזולה בלה
&nbsp

מישהי177

New member
בעזרת השם

מאחלת לך שכל זה באמת יתגשם ותמצאי את מקומך בעבודה שכבר תסדר אותך לכל החיים.

למעלה