המשטרה ממליצה: כתב אישום נגד ´מלך החניו...

המשטרה ממליצה: כתב אישום נגד ´מלך החניו...

המשטרה ממליצה: כתב אישום נגד ´מלך החניונים´
נכתב ע"י: שלומי דיאז

המשטרה סיימה חקירתה בפרשת ראובן גרוס והעבירה את התיק לפרקליטות עם המלצה להגיש כתבי אישום * עיקר הפרשה: חשד למתן וקבלת שוחד, הלבנת הון, זיוף ועוד * נבדקת תשתית ראייתית נגד רון חולדאי וצבי בר

היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה סיימה חקירתה בפרשת החניונים, במרכזה עומד איש העסקים ראובן גרוס, המכונה: "מלך החניונים".

גרוס חשוד במתן וקבלת שוחד, הלבנת הון וזיוף.

חומר החקירה, לדברי המשטרה, הועבר להמשך טיפול הפרקליטות ועימו הודעה כי קיימת תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד גרוס, מבעלי חברת "רם-חן". בחומר שנאסף על-ידי החוקרים התגלה כי גרוס העביר טובות הנאה לבכירים בחברת "אחוזת חוף" המפעילה עבור עיריית תל אביב את נושא החניונים העירוניים ואלו סייעו לו במכרזים להפעלת חניונים.

לדברי גורם משטרתי בכיר הועבר חומר נוסף הקשור ליתר המעורבים בפרשה, חלקם חשודים בסיוע לגרוס, אחרים בקבלת שוחד וטובות הנאה והפרקליטות תחליט אם לצרפם לכתב האישום.

על-פי הגורם יש תשתית "מסויימת" הנוגעת לראש עיריית רמת גן צבי בר אך הפרקליטות תבחן את החומר ותחליט. כן תבחן הפרקליטות את כל הנוגע לראש עיריית תלא ביב רון חולדאי וראש עיריית חיפה יונה יהב.

החקירה בפרשה נפתחה בשנת 2003 והפכה גלויה בתחילת 2004, עם מעצרו של ראובן גרוס. הוא חשוד כי העניק טובות הנאה ושוחד לבכירי חברת אחוזת חוף. גרוס שוחרר לאחר מכן למעצר בית. יחד עימו נעצרו בתו, מאיה, שטענה כי המעצר שלה נעשה כחלק מתרגיל חקירתי כדי להפעיל לחץ על אביה וכן חתנו, יאיר הורוביץ המנהל חלק מעסקיו ואייל גיבור מעובדיו הבכירים של גרוס. המשטרה עצרה גם את מנכ"ל אחוזת החוף, יעקב מאיר, והדירקטור דני קורן. כמו כן, נעצר חבר מועצת עיריית ת"א ישעיהו דרורי מסיעת הליכוד ונחקר המשנה למנכ"ל העיריה שלום אלקיים. המשטרה תשאלה בתחילת החקירה גם את ראש עיריית רמת גן, צבי בר, בחשד להענקת עדיפות במכרזים עירוניים לגרוס. כמו כן נחקר ראש עיריית חיפה, יונה יהב ועובדים בעיריית חיפה.

בחודש מאי השנה, נחקר בפרשה גם ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי. בחקירתו נשאל חולדאי על קשריו עם גרוס ועל אפשרות שסייע לקדם את עסקיו של גרוס בחניונים בתל אביב, במיוחד כאלו המנוהלים על-ידי העיריה. חולדאי הכחיש את כל החשדות נגדו. הפרקליטות תבחן אתה חומר הנוגע אליו.
 
למעלה